Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Стрелац се везује и за Јетру, односно предео око бедара. Такође, гојазност илити лењост су наглашени уколико се Марс налази у неком знаку који је претежно ''спор'' (примера ради, Бик или Шкорпија). Али то се компензује на одређене начине (код шкорпије у кревету, а код Бика вољом за рад)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не. већ због планете Јупитер, по астролошким предањима, имају наклоност к гојазности највише око предела бедара.

 

Када је реч о стрелчевима типичан је, рецимо Harison Ford у улози Индиане Џоунс (што ме и не чуди обзиром на то да је Стивен Спилберг Стрелац окренут к авантури, изучавању и научној фантастици као и филмовима). Још један типичан Стрелац је био и Брус Ли, ту је и Бред Пит (имао везу прво с Водолијом - Џенифер анистон, али ипак се окренуо к Анђелини која је заправо Близанац - што му јако импонује обзиром да оба знака воле највише своју слободу. стога ни не желе брак)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indijski: mesham, vrishabam, mituna, katakam, simha, kama, tulam, vrishka, danus, makaram, kumba, minam.

 

Kineski: dzu, chuo, in, mao, chen, su, wu, vei, shei, ju, sjui, hai.

 

Egipatski: amun, apis, herkules, hermo-nubis, mofto, izis, omfta, tifon, nefte, anubis, konopus, ihton.

 

Latinski: aries, taurus, gemini, cancer, leo, virgo, libra, scorpio, sagittarius, capricorn, aquarius, pisces.

 

Engleski: ram, bull, twins, crab, lion, virgin, balance(scales), scorpion, archer, goat, waterman, fishes

 

Ruski: Oven, teljec, bliznjeci, rak, ljev, djeva, vjesi, skorpion, streljec, kozjerog, vodoljej, ribi.

 

Francuski: belier, taureau, gemeaux, cancer, lion, vierge, balance, scorpion, sagittaire, capricorne, verseau, poissons.

 

Nemachki: Widder, Stier, Zwillinge, Krebs, Lowe, Jungfrau, Waage, Skorpion, Schutze, Steinbock, Wasserman, Fische.

 

Finski:oinas, harka, kaksoset, rapu, jalopeura, neitsyt, vaaka, skorpioni, jousimies, kauris, vesimies, kalat.

 

 

Ovo je slatko! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Када је реч о стрелчевима типичан је, рецимо Harison Ford у улози Индиане Џоунс (што ме и не чуди обзиром на то да је Стивен Спилберг Стрелац окренут к авантури, изучавању и научној фантастици као и филмовима).

 

jeste da koristim drugaciju podelu kuca od tebe ali mi se svidja kako razmisljas, priznajem ;) neki cudni snovi i energican zivot su ga ubili.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znakovi skloni gojaznosti su Bikovi, Rakovi, Vage, Ribe...Skorpije zato shto umeju da preteruju, a da Strelchevi zbog Jupitera

 

...mislila sam da je i Bred Pit blizanac XD

 

Machka Naopachka, imam ja mislim na josh nekim jezicima ako te interesuje :meshuggah:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бред Пит (имао везу прво с Водолијом - Џенифер анистон, али ипак се окренуо к Анђелини која је заправо Близанац - што му јако импонује обзиром да оба знака воле највише своју слободу. стога ни не желе брак)

 

Sve sto kazes je istina!

Naravno, sloboda im ja najvaznija a koga oni pogode svojom strelicom, taj je gotov! :D

To su nemirni ljudi koji su stalno u pokretu, pa ih je tesko vezati na jednom mestu, pogotovo brakom... U pitanju su jake osobe koje ne moze pratiti svako. Impulsivni su...Najbolje se slazu sa Vodolijom.

Zanimljiva je skroz ta astrologija...cak je bila na listi mojih favorita kad sam upisivala fax ali...neka nevidljiva ruka me odvukla na drugu stranu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бред Пут је типичан Стрелац када је реч о активностима и избегавању одређених обавеза (јави му агент да има неко снимање, одмах уграби прилику и побегне на два-три дана од Анђе :lol: )

 

Хехе тенкс Дионисе. :]

 

Медуза, сви знакови су склони гојазности уколико им је Марс у неком спором знаку, методичном пре свега. У мојој пракси женске особе рођене у знаку Ваге нису склоне к гојазности (иако обожавају слаткише, Месец у Ваги на то одлично утиче - октобар месец, све особе које имају Месец у Ваги - склоност к источњачким културама, Кини...ОБОЖАВАЊЕ посластичарница као и сладоледа...). Мушке особе ту и тамо (изузетак је, рецимо Павароти, али обзиром на његову гојазност ту је, дефинитивно, била нека комбинација лоше аспектираног Марса и пренаглашеног Јупитера), али генерално је Марс кривац који указује на одређену физичку неактивност.

Наравно, има ту још неких фактора који указују на потенцијалне болести, ''љубав'' према храни (гурмански начин живота илити фаст фуд који Стрелчеви обожавају - примери ми се врмзају по кући :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па Месец у Ваги, која је иначе под директним утицајем Венере (која је, поново патрон знаку Бика) има везе када је реч о слаткишима и у општем смислу свим оним што је везано за шећер :)

 

Стога имамо и старије особе у знаку Бика које воле слатко више од било чега.

Исто би моглно да се узме када Месец дође у природну седму кућу (Вага), а да се заправо налази у Стрелцу (слаткиши и љубав у иностранству).

 

хехе, занимљиво ми је оно како ко воли укус чоколаде (неко горку, неко слатку, неко с лешницима, неко топлу чоколаду)...Даде ми идеју да то мало истражим :) :) :D

Хвала...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A je l' hoce mene neko od kompetentnih malo astroloshki da proanalizira? :flower:

 

Скенирај свој извод из матичне књиге рођених.

 

-------

 

Свети отац јустин ћелијски има интересантно мишљење о астрологији

 

"Нико не спори да космос утиче на човека. И сам човек је микрокосмос и у њега су свељубазном руком творца на најсавршенији начин урадјени сви елементи божије творевине. Познато је у медицинској науци да извесне промене на Сунцу могу да изазову болести код људи. Ако месец изазива плиму и осеку, како да не изазива промене у човеку пуном течности. Али човек није само микрокосмос, човек је и микротеос, бог у блату који кроз Богочовека Христа позван да постане наследник царства небескога као такав саздан по прилици Оца и Сина и Светога Духа, он је изнад и звезда и планета и галаксија."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интересантно, свакако, али човек као људско биће још увек не познаје себе, а тек универзум какав постоји.

 

Друге галаксије би имале, по могућству, другачије зодијачке знакове... Након што се изађе из Сунчевог система питање је ''шта и како'' утиче обзиром да људи који су изучавали астрологију, кроз историју, нису могли да анализирају ''какав утицај'' има одређени ''положај'' одређених небеских тела...

 

Када се спомене већ четири хиљаде година постојања астрологије у складу с познавањем васионе - астрологија је ту свега неких 2 % изучена. . . има још МНОГО тога што је потребно изучити.

 

 

Јелчица - А шта те интересује? Уколико имаш одређене податке поводом свог рођења, пошаљи ми приватну поруку и урадићу нешто површно чисто везано за карактеристике.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Када се спомене већ четири хиљаде година постојања астрологије у складу с познавањем васионе - астрологија је ту свега неких 2 % изучена. . . има још МНОГО тога што је потребно изучити.

 

da, vec sam pisao na nekim drugim diskusijama gde je bila machka_naopachka o tome kako uticaje treba traziti u mitovima anticke grcke kad su u pitanju asteroidi i gde i zasto u zodijaku treba da vladaju odredjenim znakom, knjiga junga 'covek i njegovi simboli' npr. moze da razjasni neke stvari. meni se cini da ovo o cemu smo pisali u vezi asteroida i lilit ima nekog smisla. trenutno se time bavim jer uticaj asteroida cini mi se da pronalazim bas u antickim vremenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па да, упоредиш то с одређеним временским периодом - поготово када је реч о историјским дешавањима (на конту тога могуће је чак и помало сагледати фазон ''историја се понавља'', а то је заправо Нострадамус радио на свој начин - упоређивао одређен положај планета и на конту тога доносио закључке)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Прочитах негдје да је Нострадамус био римокатолички пророк,али кад је у својим пророчанствима прорекао пропаст Ватиканске империје,да су га се ови одрекли.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je on strava, znachi, kad je u 16 veku 100 godina pre Galilea podrzavao teoriju da je Zemlja okrugla (a tek ostalo)! :meshuggah:

 

On je bio Strelac, cini mi se da sam to negde procitala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Отворићу нову тему обзиром да је заслужује.

 

Јесте, био је стрелац, рођен четрнаестог децембра.

 

(онемогућена ми је опција да отворим нову тему у овом подфоруму тако да можете слободно писати о њему и овде, то се мене тиче - али нека буде потпорано одређеним историјским подацима а не само да неки дебил остави поруку ''то је глупост'' и заврши пост)...

 

(писаћу о Нострадамусу касније, поз људови :] )

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

(ni meni vec 3 tene nisu odobrili, a jednu su odobrili i zakljuchali :udri::violent: jer postoji, mslm sto su je odobravali..)

 

Nostradamus

 

Rodjen je 1503. godine u Francuskoj u San Remiju. Znachi jedan od naj proroka, neverovatno koliko je toga pogodio. Potopi, kataklizme prouzrokovane sudarom planeta, nada... Pisao je u strofama, veoma komplikovanim punim simbola, skrivenih znachenja, anagrama...

Posedovao je bezbroj starih knjiga svojih predaka, Jevreja. Te knjige su govorile o temama koje je srednjovekovna istorija slabo poznavala. Bio je najveci struchnjak u Astrologiji, (veoma moguce da je tako i predvidjao sve). Bavio se okultnm stvarima.

Predvideo je znachi pocetak i kraj Prvog svetskog rata, dolazak Hitleta na vlast, i pocetak Drugog svetskog rata.

Prorocanstvo o Luju XVI, Revoluciji, Napoleonu, i njegovom ponovnom dolasku na vlast. (...)

Posedovao je bezbroj starih knjiga svojih predaka, Jevreja. Te knjige su govorile o temama koje je srednjovekovna istorija slabo poznavala. Cjak je pomocu anagrama predvideo ime lika koji je prvi stao na Mesec. Strava! I da ce biti politichkih i ekoloshkih nevolja.

Precutao je da tacne datume, kako ne bi uplashio ljude. Bitne su chinjenice, a ne datumi, jel. (inache je datum sopstvene smrti pogodio)

 

Po njemu, prezivece samo oni koji veruju u boziju rech. Znachi on je predvideo rodjenje Antihrista. Antihrist ce biti univerzalni vladar posle 2000. godine.

 

 

 

 

Znachi, ima pricha i da je prouchavao posebno znak RIBE, ali malo znam o tome.

 

E sad, ima neka pricha da

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako stoji u knjizi voje antonica"da li postoje stvari koje ne postoje?",misli se da je nostradamus iza sebe ostavio oko 1000 prorocanstava,a od tada je proslo 500 godina, a na svetu se za to vreme dogodilo milion manje-vise znacajnih dogadjaja,sto je oko milijardu mogucih podudarnosti.procene govore da se za 10% prorocanstava moze reci da su prilicno uspesna i da se podudaraju.to je 100 pogodaka na milijardu mogucih.

poznato je i to da za prorocanstva nemaju vremenske odrednice(osim samo za dva,gde se pominju samo godine) i zbog toga je nemoguce proveriti ih.toliko o nostradamusu. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopšte nisam neki neverni toma, ali nisam pročitao bilo šta od strane Nostradamusa što bi bilo iole uverljivo i predstavljalo neki očigledan dokaz da je on posedovao ikakvu proročku sposobnost. Ono što jeste vrlo očigledno je da je bio dobar psiholog, umeo da se snađe i napravi sebi ime tako što je ljudima govorio ono što žele da čuju i generalno napravio karijeru plašeći ljude. Većina toga što je "navodno tačno" je u tolikoj meri zamumuljeno i simbolički slobodno za tumačenje, da pre pokazuje da je on jako dobro znao kako da se igra simbolima i nejasnoćama nego da je bio prorok. Da ne govorim o jako očiglednim "predviđanjima" kao na primer da će Islam stići do pariza koja očigledno igraju na kartu tadašnjeg straha od Osmanija. Onda neko danas govori kako je one eto predvideo da će Pariz postati arapski grad. To je jednako validno kao da je napisao da će se vijoriti zastava sa zvezdom iznad plamena u pustinji, i onda neko kaže da je on u stvari predvideo američku intervenciju u Iraku. Ili da je rekao da će hrišćanstvo stići ponovo do Arapskih pustinja, da bi se ulagivao tadašnjim vladarima koji su možda sanjali o još po nekom hrišćanskom pljačkaškom pohodu na bliski istok, a onda to opet neko protumači kao napad na Irak.

 

Evo napraviću vam primer, pa me vi proglasite prorokom:

"I kula zapletena kao sud pun tečnosti dragocene, crveno će se žariti i moć svoju prenositi diljem kugle zemaljske"

Da li Dushandamus ovim u stvari govori o:

- Povratku hristovom lično ili možda ponovnoj ekspanziji hrišćanstva, jer sud je gral ispunjen hristovom krvlju.

- O tome kako će koka kola korporacija zaraditi neverovatno mnogo para i prodavati se širom planete.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voja Antonić je super čovek. Podržavam borbu protiv sujeverja i ljudske gluposti.

Ipak, i kapaciteti tipa Richard Dawkins(ateista,teoretičar nauke,autor Zablude o Bogu) prave neoprostive greške jer ne kapiraju osnovnu simboliku (sasvim nenaučno sa njihove strane).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voja Antonić je super čovek. Podržavam borbu protiv sujeverja i ljudske gluposti.

Ipak, i kapaciteti tipa Richard Dawkins(ateista,teoretičar nauke,autor Zablude o Bogu) prave neoprostive greške jer ne kapiraju osnovnu simboliku (sasvim nenaučno sa njihove strane).

 

zanima me na sta tacno mislis ovo u vezi dawkinsa.

 

veoma ga cenim i obozavam da citam njegove knjige,narocito velicanstveni sebicni gen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, tema je o astrologiji, i pocheli smo prichu o Nostradamusu. :meshuggah: majke mi. Znachi bez Voje Antonica

 

Pa ako ne verujes tvoja stvar. Ne kazem ja da je sve bilo tachno. Mada dosta je pogodio. A kako to mislis MILION bitnih dogadjaja. Mislim Prvi i Drugi svetski rat su kao madju milion nekih dogadjaja bitnih koliko i proslava rodjendana predsednika USA.. :confused::)

 

 

-"I kula zapletena kao sud pun tečnosti dragocene, crveno će se žariti i moć svoju prenositi diljem kugle zemaljske"-

 

hahahahahahaha! :meshuggah:

pa gledaj, izmedju ostalog morao je tako da pishe, da ga ne bi osudili za veshticharenje... i bash je fora da ne mozhe svako da provali o chemu se radi.

 

Blah...kako bzvz kad ljudi vide svet u crno-beloj boji (ili je crno ili je belo, nema trece.) :uhoh:

Edited by MeduzZa

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...