Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Ok, probacu opet mada sumnjam u nekakav pozitivan ishod. :no:

I ne znam sta mi treba ovo..

 

Sta tebi smetaju stare religije? Jesu li one istrebljivale astrologiju, ubijale i lincovale astrologe, ne razumem?

 

Drugo je sto su celi ti sistemi duboko povezani sa astrologijom ali ti to izgleda ne priznajes, sto nista bitno ne menja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени, лично, не сметају старе религије :]

Али ово није тема о истим. Повезаност астрологије и старих религија не постоји одавно.

 

Такође, могу ти препоручити филм

 

http://www.zeitgeistmovie.com/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени, лично, не сметају старе религије :]

Али ово није тема о истим. Повезаност астрологије и старих религија не постоји одавно.

 

Такође, могу ти препоручити филм

 

http://www.zeitgeistmovie.com/

 

Povezanost starih religija i astrologije postoji oduvek, i uvek ce tako biti, ne moze to tako da prestane. Nije to nesto vestacki stvoreno vec nesto najprirodnije i nerastvorivo. Drugo je sto ti nemas postovanja prema tome.

Samo ne shvatas da je astrologija jedan sastavni deo veceg sistema (konkretan primer je i Kabala, da ne ispada da pricam samo o paganskim religijama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Молим те, научи ме о астрологији пошто знаш више од мене, а постављаш питања ''шта је то''.

 

Морам да будем такав када намећеш своја мишљења и не бараташ адекватним информацијама.

 

Повезаност религија и астрологије не постоји. Када то напоменем то значи да не постоје битни религијски фактори који су важни за коректност астрологије. Поврх свега, РАНИЈЕ су постојале ерономне дозе некоректности АЛИ одређени системи израчунавања су се показали најкоректнијим.

 

Такорећи, постоји ОНО ШТО СЕ НАЗИВА АСТРОЛОГИЈОМ као и ОНО ШТО ЈЕСТЕ АСТРОЛОГИЈА.

 

Кабала ( Kabbalah ) је настала неколико хиљада година након првих пронађених информација који су носили астролошке и метереолошке информације о делатности коју представља ''астрологија''.

 

Kabbalah claims a divine authorship, though it probably originated in the 12th century A.D. Allegedly, the truth of Kabbalah was first given to the angels before God created the world.

 

Толико о томе.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Молим те, научи ме о астрологији пошто знаш више од мене, а постављаш питања ''шта је то''.

 

Морам да будем такав када намећеш своја мишљења и не бараташ адекватним информацијама.

 

Повезаност религија и астрологије не постоји. Када то напоменем то значи да не постоје битни религијски фактори који су важни за коректност астрологије. Поврх свега, РАНИЈЕ су постојале ерономне дозе некоректности АЛИ одређени системи израчунавања су се показали најкоректнијим.

 

Такорећи, постоји ОНО ШТО СЕ НАЗИВА АСТРОЛОГИЈОМ као и ОНО ШТО ЈЕСТЕ АСТРОЛОГИЈА.

 

Decko decko :)

 

Sad tek vidim da si komentarisao moje pitanje ''sta je to'' upuceno dionisu i vidim da si pogresnoo razumeo, sto me i ne cudi. Pitao sam kakve veze ima ta karta sa Isusom i ostalim likovima sto je spominjao ;)

 

Povezanost religije i astrologije je nesto o cemu se i ne raspravlja. Mozes da se pravis mudar i pametan na yumetal forumu, ali dodji na neki ozbiljniji forum (po pitanju astrologije, duhovnosti itd.) pa da te vidimo ;)

Postoji astrologija, jedna jedina, sistem integrisan u religijsku tradiciju starih naroda. Ove new age fore su odavno prevazidjene.

 

Dakle, radi sta hoces ne interesuje me ali

 

Какав ХРАСТ? Хахахаха, шта све нећу видети о астрологији...Хвала богу па су те ствари, баш као и те ''религије'' пропале још у нека античка времена. Џизус.

 

ovo dokazuje da imas jos mnogo toga da naucis na polju duhovnosti.

 

Sve najboilje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се не правим паметан, ја баратам чињеницама док се ти водиш својим личним мишљењима и намећеш култивисана вређања на плану индивидуалног опредељења ''духовности'', односно ''спиритуализма''. Како год да окренеш, практична астрологија НЕМА ВЕЗЕ с тим стварима.

 

Поред свега, немаш благог појма о астрологији, а изнад осталог слажем се с тобом да се о термину ''повезаности астрологије с религијама'' не говори - апсурдно је.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koje osobe treba da ukljucim u astrologiju da bi pisao o nekom plutoidu koji tek treba da bude otkriven najverovatnije? ne bi da tumacim isusov natal, nema mnogo svrhe upustati se u tako nesto, postoji uvod u novi zavet kao i asteroidi. iako mnogi nazivaju hitlera antihristom, ne treabaju mi isusovi tacni podaci. pa ne znam koje osoba da ukljucim. inace uticaj 1996to66 bi trebalo da ima saturn-uran osobine, iz tog razloga su mnogi sa istaknutim 1996to66 u natalu pokusali da izvrse samoubistvo ili su imali uspone i padove u karijeri. internet je cudo, iako ima i dosta beskorisnih informaciju u vezi asteroida koji mogu da se nadju. ako cemo o tome kako mesec svojom plimom i ostala nebeska tela uticu kad je u pitanju astrologija i na koji nacin, ja odustajem onda od te astrologije. moje misljenje je isto kao sto je bilo na pocetku i kao sto vec odavno mislim, astrologiju smo davno prihvatili. mozemo da se drzimo grckih mitova a mozemo i nekih drugih ali je onda pitanje koliko su zaista bitni. npr. sta ce meni fortuna na ascedentu u strelcu ako sam to u podznaku?

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоје далеко практичнији начини откривања тенденција к нечему узимајући у обзир једино следећа небеска тела, обзиром да евиденција о такозваним небеским телима које помињеш, Дионисе, није евидентирана довољно већ би се тек морала истражити, а такозвани ''утицај'' би био везан за одређене делове менталитета, односно психе (Мада ја чисто сумњам, али океј).

 

IMG 1

 

300px-Astro_signs.gif

 

IMG 2

 

Мени, лично, остала небеска тела и ''замишљене тачке'' не играју важну улогу већ се односе на неке минорне ствари.

 

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo da mi je uticaj veste dosta pomogao da shvatim talente kod dece a i ceres kod nekih bolesti gde venera nije bila dovoljno istaknuta, posebno kad se nadje sa plutonom. recimo da je to za mene bitno, ne kazem da ne volim da pustam govore za crnacka prava unazad i da sve to povezem sa astrologijom i sklonosti ka verom u isusa ;>

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Океј, али ја бих најрадије да погледам наталну карту одређених људи.

Иначе, верујем ти на реч - али мени је то недовољно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, али за то је потребно МНОГО времена узимајући у обзир њихову путању!

 

А, поред свега није једино 1996ТО66 присутан, има их МНОГО.

 

1981 EK27 (22269)
1992 QB1 (15760)
1993 SB (15788)
1993 SC (15789)
1994 VK8 (19255)
1995 DA2 (15836)
1995 QZ9 (20108)
1995 SM55 (24835)
1995 TL8 (48639)
1996 AS20
1996 GQ21 (26181)
1996 SZ4 (19299)
1996 TL66 (15874)
1996 TO66 (19308)
1997 CR29 (15883)
1997 SZ10
1998 BU48 (33128)
1998 SM165 (26308)
1998 WA25 (69987)
1998 WA31 (69988)
1998 WU31 (69990)
1998 WW24 (69986)
1999 CY118
1999 CZ118
1999 DE9 (26375)
1999 KR16 (40314)
1999 OX3 (44594)
1999 TD10 (29981)
1999 XX143 (121725)
2000 CO104
2001 QR322
2001 UR163 (42301)
2001 XA255 (148975)
2002 AW197 (55565)
2002 CX154 (126619)
2002 DH5
2002 PN34 (73480)
2002 RP120 (65407)
2002 TC302 (84522)
2002 TX300 (55636)
2002 VE95 (55638)
2002 VQ94
2002 XW93 (78799)
2003 BG91
2003 CO1 (120061)
2003 VS2 (84922)

 

Мене једино интересују имена и рад астролога који су били у стању да ''већ оцене'' шта и какав је ''утицај'' запажен код датих небеских тела... Овако како испада, изгледа као да може свако рећи шта жели - баш као и људи који ће за Опал рећи како је за ''стрелчеве'', а за аметист како је ''за Овнове'' и сличне глупости које нису битне за астрологију.

Такорећи, потребна је евиденција која је најтачнија и најкоректнија и која се, у више наврата, показала коректном (што, када је реч о датим небеским телима која су откривена, у просеку пре пет година, не може бити тачно :lol: обзиром да говоримо о небеским телима која орбитирају око 200-300 година око Сунца ... =_= а чак и за Плутон не постоји довољно информација... )

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije stvar u tim planetodima toliko ili kako se vec zovu vec u opremi koja se koristi a unapredjuje se svakih 10 godina. poslednja je napravljena 2002 a prva 1992. ako mit odgovara parisu iz troje za taj plutoid koji orbitira za 390 godina manje-vise koji je tad bio u blizancima a sada je u raku, znaci da taj plutoid polako napusta svoju putanju koja je najbliza suncu i moci ce da bude vidljiv, onda bi bilo tacno i ovo za 1996to66 - menelausa. hitler je imao na neki nacin prorocke snove, tacnije snove koje se odnose na proslost i doba ratova u kini i nemackoj a recimo da je imao taj neotrkiveni jos uvek plutoid u ribama u aspektima sa skorpijom.

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Океј, поставља се питање на конту степена обзиром да је неколико астролога потврдило теорију Николе Стојановића поводом степена, такорећи осамнаести степен се сматра степеном ''ђавола'' (заиста не знам одакле крећу такве приче, али то је сигурно фазон 6*6*6 па као испада осамнаест :) ) и сви људи који су имали изражене планете на том степену су исказивали или се истицали убиствима, а зависно од знака у ком се планета налази на осамнаестом степену, као и од куће - добијала се евиденција о томе на шта се односи убиства-убиство.

Такорећи, осамнаести степен је изражен код човека који је издао наређења за Хирошиму и Нагасаки, а степен је изражен и код још неких масовних убица.

 

Елем, ја се заиста трудим да разумем о чему ми пишеш обзиром да не постоје довољне евиденције о тим тврдњама које си написао у горенапоменутом посту, а и даље не видим концепт по ком би се небеска тела евидентирала у домену астрологије на најкоректнији могући начин - поготово уколико су удаљена од Сунца више него што је Плутон.

 

Био бих захвалан уколико ми можеш указати на софтвер који се односи на те плутоиде (и проналази примену) као и имена астролога који су те плутоиде изучавали у домену астрологије као и практичне примене кроз вид хороскопа - Мада, чисто сумњам да неко може имати најкоректније информације поводом тих небеских тела јер, као што рекох раније, потребно је много времена за изучавање и посматрање, белешке и истраживање - заправо, неколико генерација је потребно да би информације имале одређену дозу коректности...

Сумњам да ћу то ја или било ко од присутних заправо и доживети но питање се води и пада једино на то ''који су утицаји'' и за шта се везују, но када је реч о телима која су удаљенија од Плутона и која дуже времена остају у неком знаку (посматрано с локације на Земљи) - говоримо о ''утицајима'' који су везани за шире масе, заправо...генерације људи!

 

Сад, једино ако посматраш одређени плутоид кроз периоде година и проналазиш конкретне закључке на основу историсјких личности као и ствари које су радили или наређења која су издавали (Хитлер и компанија) се све твоје тврдње могу показати конкретним с тим што је потребна адекватна расуда на конту свим могућих симбола и симболистике везаних за њихове животе (У већини случајева, увек се посматрају планете које су ближе Земљи обзиром да се добија жељени резултат, а не нешто што је након Плутона што може, једино, имати ''утицај'' на генерације људи или популацију - како год да се окрене).

 

Моја поента је да је трагање за ''утицајем на појединца'' помало јалов посао, обзиром да ће се, када је реч о небеском телу које је толико удаљено, увек запоставити неки битнији чиниоци који - по некој основи - имају битнији и свршисходнији* утицај.

 

*- позајмица еххехе.

 

 

Позз и ако те то толико интересује, само напред.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кабала ( Kabbalah ) је настала неколико хиљада година након првих пронађених информација који су носили астролошке и метереолошке информације о делатности коју представља ''астрологија''.

 

Kabbalah claims a divine authorship, though it probably originated in the 12th century A.D. Allegedly, the truth of Kabbalah was first given to the angels before God created the world.

 

Толико о томе.

 

Haha. ''toliko o tome'' :)

 

Kabalu je koristio Bog prilikom stvaranja, logos - rec, i kasnije je tu nauku preneo na ljude i andjele. ako je kabala koriscena prilikom stvaranja kosmosa, normalno je da je starija od nebeskih tela. Za ovo ti ne treba iq veci od 70.

 

Pazi da se ne ugusis u svom egu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto je dobio ban? mislim, zanima me za sta se inace dobija ban, mora da je neko veliko sranje... nije da ga branim, naprotiv, lik mi nije bio preterano simpatican, bas me zanima kakvu je to glupost napravio kad je uspeo da popije ban...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto je dobio ban? mislim, zanima me za sta se inace dobija ban, mora da je neko veliko sranje... nije da ga branim, naprotiv, lik mi nije bio preterano simpatican, bas me zanima kakvu je to glupost napravio kad je uspeo da popije ban...

 

Izvredjao je sve redom na temi 'bem ti zivot. ti postovi su obrisani sad, ali ja sam ih video. znaci, namerno citiranje vise clanova i tesko vredjanje, spominjanje majki i sl. Medju njima su i moderatori. I ranije je to radio, iz skroz neobjasnjivih razloga.

 

Ne znam, cudno se ponasa covek, sumnjam da ga je spopala Dionisova bozanska energija.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...