Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

lunarni ciklus, javlja se i u rasporedu učestalosti rađanja ljudskih beba. Mesec je toliko blisko povezan sa rođenjem da ga ponegde zovu i "velika babica". Da bi ispitali ovu pretpostavku, dva doktora Menaker skupili su podatke o više od pola miliona porođaja između 1948. i 1957. u njujorškim bolnicama. Ovaj ogroman uzorak pokazao je jasnu, statistički značajnu tendenciju da se veći broj dece rađa dok Mesec raste nego dok opada, da ona svoj maksimum dostiže neposredno po uštapu, i jasan minimum kada je Mesec mlad. Druge studije sprovedene na manjim uzorcima u Nemačkoj i Kaliforniji, nisu pokazale sličnu zavisnost, ali treba imati na umu da lunarni uticaj zavisi od geografskog područja. Plime u Fandijevom zalivu dostižu neverovatnih petnaest metara, dok na Tahitiju razlika u nivou mora prilikom plime i oseke iznosi svega desetak centimetara. Između trenutka rođenja i plime postoji veza. U Nemačkoj, na obali Severnog mora, na osnovu časa rođenja može se uočiti kako je neobično veliki broj meštana rođen u doba visoke plime. Drugim rečima, nagli porast broja novorođenih javlja se upravo onda kada se Mesec nađe iznad tog regiona. Slična relacija zabeležena je i u Kelnu, koji je na istoj geografskoj širini ali daleko od mora, što znači da kontrakcije materice ne podstiče plima, već Mesec, koji utiče na oboje.

Vreme rođenja, naravno, direktno zavisi od vremena začeća, koje, opet, zavisi od faze menstrualnog ciklusa. Odavno je zapaženo kako je prosečno trajanje ciklusa kod žena gotovo identično periodu između dva puna Meseca. Sve žene sveta ne dobijaju menstruaciju na isti dan, i svaki put kada je mesec u istoj fazi, ali je teško poverovati da je podudarnost između ova dva ciklusa čista slučajnost. Veliki švajcarski hemičar Svante Arenijus, evidentirao je 11.807 menstrualnih ciklusa, otkrivši da postoji izvesna povezanost sa lunarnim ciklusom: početak krvarenja se javljao mnogo češće kada je Mesec opadao nego dok je rastao, a najveći broj perioda bi počinjao veče uoči mladog meseca. Skorašnja studija sprovedena u Nemačkoj, koja je obuhvatila hiljadu menstruacija, isto tako je zabeležila najveći broj u vreme mladog meseca. Drugi istraživači nisu utvrdili takvu povezanost, međutim, postoji verovatnoća da konfuziju izazivaju upotrebljeni metodi merenja. Kaže se da menstrualni ciklus otpočinje prvim danom krvarenja, ali je to samo uslovno: sluzokoža materice, odnosno samo endometrijum ljušti se u toku tri ili četiri dana a krvarenje se može javiti u bilo kom trenutku za vreme tog procesa. Trenutak ovulacije, kada zreo folikul prsne i oslobodi jajnu ćeliju, biološki je mnogo važniji i vremenski preciznije određen događaj, tako da ankete u kojima je on uzet kao početak ciklusa pokazuju jaču lunarnu povezanost.

Jajna ćelija živi nešto kraće od četrdeset osam sati, i ukoliko za to vreme ne dođe u dodir sa spermatozoidom koji je oplodi, ona umire. Do začeća tako može doći samo u tom relativno kratkom periodu. Eugen Jonas iz Čehoslovačke, otkrio je da vreme ovulacije ima veze sa Mesecom i da se sposobnost polno zrele žene da začne, podudara sa mesečevom menom koja je pratila trenutak njenog rođenja. Na osnovu toga, ustanovio je u nekoliko istočnoevropskih zemalja centre u kojima žene mogu dobiti lične tabele na osnovu svojih lunarnih karakteristika. Ove tabele su se pokazale kao odlično kontraceptivno pomagalo, uz pouzdanost od 98 posto – jednako efikasno kao i hormonska pilula, a bez neželjenih efekata. Naravno, ova tabela ženi omogućava da odredi i ubuduće sve one dane u životu u kojima može da začne, tako da se, osim što se danas koristi da se izbegne začeće, metod u velikoj meri primenjuje i da bi se ono osiguralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kontam, ako se za ovo sazna u Crnoj Gori tamo se zenska deca vise nece radjati. :D

Do jaja je sto je lik sve odradio i pred doktorskom komisijom, cisto da ga niko ne moze optuziti za nekakvo izmisljanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Ован - Вага (Борбени Ован, импулсиван. Мирољубива Вага, дипломата)

- Бик - Шкорпија (Ово може да означава фаталну привлачност обзиром да оба знака приписују велико значење сексуалном односу, односно физичким илити телесним уживањима)

- Близанац - Стрелац (Комуникативни и разиграни Близанац уз филозофски настројеног Стрелца чине два врло јак алтернативна индивидуалиста који ће ценити своје квалитете међусобно)

- Рак - Јарац (Овде привлачност постоји обзиром да Рак жуди за осећајем сигурности, док Јарац има врло неумољив и одлучан карактер који у свим аспектима тежи к стабилности и одаје утисак стабилне личности која је у складу с друштвом и традицијом)

- Лав - Водолија (Егоистични Лав и ексцентрична Водолија могу начинити изузетан спој који ће се базирати на односу ''ко има јачу персоналност'')

- Девица - Рибе (Веома чест спој који одаје методичну Девицу, прецизну и окренуту к детаљима с спојем транспарентне Рибе која тежи к спектру могућности својом флегматичном појавом).

 

Vidis mene uvek brine to sto se gleda recimo, PRIVLACHNOST BIK SKORPIJA.

U principu to nije primarno znacenje.

 

Svako znacenje je izvedeno od toga kako sunce i ostale planete prvenstveno uticu na zemlju. Pa su dalja znacenja nekih polja i znakova izvedena iz sistema derivatnih kuca, opozicione priroede ili slichno.

 

DA ne duzim puno iskopiracu jedan moj tekst sa drugogo foruma

 

Ovo je tema koja se dosta prozima, zasto je koje polje kakvo.

To je tema koju malo ko objasnjava uglavnom se prihvataju stvari zdravo-za-gotovo.

 

Da bi smo krenuli, imamo jednu stvar koja nam je svima jasna. U astrologiji je jedno srodno drugom na neki nacin. Venera biku, venera vagi i venera ribi, na tri razlicita nacina na primer. Dobra nacina te stvari se slazu, jedna sa drugom nadjacavaju i poboljsvaju prirodu venere. Tako i za ostale plenete pa postoje i meste gde se to gubi, degenereise itd. No to nije tema bitno je da to znamo.

 

Da bih krenuo o analogiji polja moram da objasnim sam simbolizam znakova.

 

Ovde pricamo o astrologiji kojom se mi ovde bavimo, koja se bazira na suncu, tropski horoskop.

 

Dakle, cela ta astrologija je izvedena iz suncevog kretanja kroz znake.

Prvo da uzmemo kao neispitivu i nedokazivu dogmu raspodele planeta.

Takodje kao sto rekoh ovo je SUNCEV ZODIJAK. Samim tim osoba kojoj se gleda natal - krece se od sunca i od svemu njemu srodnog.

 

 

 

Da krenemo.

Ovan je prvi prolecni znak. Pocetak proleca. To je mesto gde sunce zvanichno nadjacava tamu, mesto gde dani postaju duzi od noci, samim tim je princip sunca jaci od principa mraka.

Zato je sunec tu egzaltirano. To je pobeda svetla nad tamom i generalno znak pobede egzaltacije sunca.

 

Dalje, bik, bik je znak gde sunce kulminira u svom uplivu na prirodu, tu sve radja. Cvece, drvece, sva priroda i zemlja buja. Zato je bik srodan materijalnim stvarima, prihodima, stvarima koje se prave.

Trece polje blizanci. Tu mozemo da pricamo o karakteru blizanaca, to je vreme sa laganim povrsnim vetrovima. Rasejanim na razne strane, to je prosto priroda blizanaca, vetrovita, rasejana, lagana, povrsna.

To je vreme kada se raznosi polen! To je vreme prirodnog saobracaja. Saobracaj izmedju ljudi, razmena izmedju ljudi, trgovina govor. (eto ti analogije) posto se horoskop bavi prirodom ljudi.

E sad kod cetvrtog i petog, dolaze prva odstupanja. Ali pored toga st josh dolazi? Vise ne vladaju planete vec SVETLA, sunce i mesec. Zasto oni ispadaju? Zato sto tim periodima vladaju najjache planete i najznacajnije za Coveka. MESEC I SUNCE.

I totalno su opisane u analogiji polja, SUNCEM i MESECOM.

Cetvrto polje - intima. Nocni mesec koji sija u mraku jasno u tom periodu.

Jasno vidljiv. Nema oblaka, slabo lose vreme. Intimnije stvari koje se krecu oko nas (nas mesec) nase cetvrto polje

I peto polje. Sunce, jasno vidljivo oko kog se krecu sve plenete.

(Primarna analogija) Samim tim po analogiji peto polje je mesto stvari KOJE SE KRECU OKO NAS.

pa zar to nisu sve nase predbrachne ljubavi?

(sekundarna analogija)Objekti koji se krecu oko sunca? 11-to pruzanje ljubav, 11to od sedmog, ljubav koju nam drugi pruzaju( izvedeno po derivatnim poljima)

(Tarcijalna analogija)ako je tree komunikacija, peto je trece od treceg? Komunikacij komunikacije?

Komunikacija u trecem je opisana jednostavnim prirodnim procesom rasejavanja polena.

Komunikacija polena je sta? Deca polena, rezultat te komunikacije. Novo cvece (u nasem sluchaju nova deca.

 

Mislim, zar nije svima jasno, da sto je dalje od nadjacavanja svetlosti u odnosu na tamu, stvari krecu, sve sire i sire i sve manje i manje da imaju veze sa nama.

A kad predjemo jarca, krecu da se suzavaju, sve vise i vise krecu da imaju veze sa nama ( u analogiji polja )

 

Zato su od ic-a do mc-a sve sama polja koja opisuju druge oko nas, a od mc-a do ac-a nesto nase usko, tvrdo, skuceno.

 

 

Za sad ce da ih preskocimo. Jer tim znacima vladaju dve planete totalno drugacije od ostalih, na koje su svi dotalno drugacije gledali.

Sesto polje devica. Rad. To je otprilike pri kraju leta, to je mesto i vreme rada, kad pogledamo starima. Tada se psenica znjala, zito - period kada se radio posao.

 

Sedmo polje vaga. Opozicija prvog znaka. Samim tim Ne -JA. Da bi se razumelo zasto trachno ne-ja po suncevoj analogiji. Tu je sunce slabije, tachnije krece da slabi, sam suncev upliv na planetu zemlju. Dolazimo do jeseni. To je vreme gde SUNCE KLECI. Gde je upliv sunca na zemlju oslabljen.

Zato je sedmo polje prvi jasan opis opozicije. Jako sunce i slabo sunce.

Energichno radjanje prirode - prvog polja(ovna) i lagano slabljenje ovnoskog marsa i sunca. Tu krecu prvi gubici prirode, kada ona mora da se pokloni nekom toku.

tako coevk (sunce) mora da se pokloni toku javnosti, i ostalih natalnih karti urpavo kroz to sedmo polje.

 

Skorpiona. Smrt? Zasto je smrt? To je period kada sve umire. Tada je sunce josh slabije. Sve umire. A reke su bujnije, inace voda nesumnjivi simbol energije.

Itd, dalje idu simbolike. Da ih ne nabrajam sve. Jer dalje ide kompleksnija simbolika.

 

E sad krecu, simbolike recimo osmo polje je smrt, objasnio sam gore zasto.

Zasto je osmo polje dobit od drugih.

 

Dakle to je godisnji upliv sunca.

A sta su polja? Dnevni upliv sunca.

Dnevni upliv sunca je teze pratiti nego godisnji.

Zato se izmedju polja i znakova pravi analogija.

Medjutim. Kada pravimo godisnju analogiju, najgeneralnije gledano uzimamo samo 2 elementa, sunce i znak.

Kada krece da se pravi dnevna analogija tachnije dnevno kretanje sunca, mnogo je teze.

 

 

 

Pitanje je na mestu, zasto je bilo koje polje ista?

Mozemo krenuti i od toga-zasto je 3.polje govor?

Zasto osmo smrt?

Zasto 12 robija?

 

Prvo ja tebe da pitam? Je li uvek trece govor, a 12-to uvek robija u svakom horoskopu? Ne.

Prvo cu da ti uzmme analogiju 12-tog.

To je mesto tajni, gde je sve prekriveno snegom. Mesto kada su ribe u igri. Dakle priroda je zatrpana necim (u konkretnom sluchaju snegom)

Kada se prebaci na dnevnu analogiju i izvede simbolika, dobijemo da je to na neki nacin zatovren coevk.

Fizicki, psihicki, zbog kazne ili neceg drugog.

To ce da opise dalja analogija u odnosu na aspekte.

Ali 12-to nije primarno robija i to je poenta.

O tom dvanestom da nastavim.

Kada se vadi analogija polja, uzimaju se tri stvari.

1. primarno - Suncev upliv na to doba godine kojim vlada taj znak

2. Sekundarno - Priroda planete SRODNA tom dobu godine cija se simbolika najvise uklapa

3. Tercijalno - iz odnosa sa drugim poljima.

Dakle

sad cu da ti objasnim zatvor, iz odnosa 1-vog naspram 12-tog od strane sunca.

Dok sunce ne dodje u svoju egzaltaciju ovna, ono je u ribama [zatvoreno] ETo ti anlogije. Jos uvek nije DAN nadjacao MRAK, svetlost (sunce, coek) tamu.

Do juce je bilo u tami, zatvornu, danas je u prolece, ovnu, svetlosti.

 

 

 

Ni trece nije primarno govor i to je poenta.

Trece je govor, jer je srodno merkuru inache.

A merkur je "govornik" glasnik.

Samo po sebi trece nije govor.

Merkur je saobracajac, neko ko pravi saobracaj izmedju bogova, komunikacioni.

Dakle dolazimo da je MERKUR I NJEMU SRODNI BLIZANCI I TRECE SVAKA KOMUNIKACIJA.

tako ni trece nije primarno GOVOR, vec razmena i komunikacija. A mi ljudi menjamo misljenja govorom.

 

Dakle nadam se da iz ovog kratkog teksta, moze da se zakljuci da polja imaju primarna i sekundarna znacenja.

I da se ta sekundarna izvlace iz primarnih.

 

Analogija je savrshena. Samo kompleksna.

 

Zop.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.astro.com pa imas gore Free Horoscopes, pa free chart i tu upises svoje podatke on ti izbaci natalnu kartu.

 

Sad mi nista nije jasno. Radio sam ponesto na ovom sajtu i izbacio mi je da sam u podznaku blizanac, a ranije sam x puta radio te testove podznaka i uvek mi je ispadalo da sam bik. Jbm li ga. :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi nista nije jasno. Radio sam ponesto na ovom sajtu i izbacio mi je da sam u podznaku blizanac, a ranije sam x puta radio te testove podznaka i uvek mi je ispadalo da sam bik. Jbm li ga. :confused:

 

To su astroloski programi koji tachno racunaju, dok testovi nisu tachni.

Dakle ako si sve ubacio kako valja, blizanac si.

 

Znash sta, ajd daj ti lepo podatke, da izradimo natalnu da je postavimo ovde, pa ce ja i Onime no Kyo da tumacimo, sa primerima kako i sta?

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, aj nek' vam bude. :D Ionako nikad nisam naucio da tumacim natalnu do kraja. :)

 

Datum rodjenja: 1. mart 1987.

Vreme: 09:30 ujutro

Mesto: Zrenjanin

 

 

Postavicu ti posle kartu mrzi me sad.

Elem niko ne moze da istumaci natalnu DO KRAJA.

Uglavnom se svi fokurisraju na generalne stvarcice, glavne dogadjaje itd.

 

sem par seratora koji pricaju o nekoj egzaktnoj astrologiji, sa tim sto ti ( to zapamti ) uglvom ubadaju zrna ko corava kokoska.

Dakle prvo uci najgerenaralnije kljucno - moj savet.

Najjachi aspekti, najjache planete idt.

Sa tim sto zapamti - najjache u astrologiji u pravom smislu te reci ne postoji.

Ali postoji za tebe kao lichnsot najjacha stvar koja se vidi kroz tvoj natal.

Ali sve je podjednako vazno.

 

Elem, tebi je podznak(ascendet) na samom pocetku blizanca. Sto bi dalo ekstremno jaku blizanacku prirodu u tebi samom.

Medjutim. ako si rodjen pet minuta ranije... eto ti podznak na 29 stepen bika.

To mora da se proveri retifikacijom.

 

e sad, ako ti je asc blizanac, to nije dobro, ne zbog samog asc vec zato sto ti je dispozitor asc-a merkur u ribama.

Nije dobro jer je merkur tu.. pa ne bash sjajan. To ti je ko da si stavio ribu na suvo.

Zbog toga sto te interesuje astrologija, a merkur je u 11-tom polju polju astrologije, reko bih da si sigurno podznak blizanac pre no bik.

 

Ti bi inace trebalo vise da se bavis proucavanjem astrologije i slichnih nauka nego samim tumacenjem istih. proucavanjem na dihovno psihickoj bazi da bi skontao "sta si ti u ovom zivotu" ako me razumes posto ti je svaka tvoja verzija toga "ko sam ja i sta sam ja" poprilichno zbunjiva. Mutna. To recimo odredjujemo u vecini sluchajeva na osnovu toga sto su ti jake ribe ( poprilichno zbunjiv znak) merkur u ribama ( to ti je SINONIM za zbunjene ljude)

 

Ima tu josh dosta ali ostavicemo za kasnije kad uradim kartu i postavim.

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kyo не жели. Кјо гледа Блич. :]

 

Енивеј, само напред. :]

 

Но, немогуће је занемарити јаке и основне привлачности између знакова који су на стотину и осамдесет степени.

Нормално, то није пресудно.

 

Безлични, имаш ли нешто о дванаестом пољу обзиром да јако мало људи заправо и знају нешто о овом пољу (што ме и не чуди обзиром да мистерија представља својствену мистерију последњег поља...)

 

Elem niko ne moze da istumaci natalnu DO KRAJA.

 

Али може да умре покушавајући. Приближно прецизна комбинација одстрањивања и максималне дедукције означава да би се наталном хороскопском анализом, без обзира на путању Сунца, прешло око 2.000.000.000.000.000.000.000 комбинација (ја не знам ни да изговорим тај број) које означавају могуће и евидентиране животне активности.

Мислим, само површно. :]

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, aj nek' vam bude. :D Ionako nikad nisam naucio da tumacim natalnu do kraja. :)

 

Datum rodjenja: 1. mart 1987.

Vreme: 09:30 ujutro

Mesto: Zrenjanin

 

Stariji si od mene godinu i jedan dan :D

 

Elem, danas sam se i ja registrovao na taj astro.com i definitivno sam Lav u podznaku.

 

To mu dođe kao "vladar iz senke" ili tako nešto? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kyo не жели. Кјо гледа Блич. :]

 

Kasnis. :P

 

 

Безлични, имаш ли нешто о дванаестом пољу обзиром да јако мало људи заправо и знају нешто о овом пољу (што ме и не чуди обзиром да мистерија представља својствену мистерију последњег поља...)

 

Samo u glavi. Ne znam sta te konkretno zanima.

 

 

 

 

zasto mars u desetoj kuci znaci bas to a ne nesto drugo?

jel moze neko da mi odgovori?

 

zasto mars znaci to sto znaci?

i zasto deseta kuca znaci to sto znaci?

 

 

poz baphomet.

To je pitanje koje jako malo astrologa psotavlja i zna odgovor.

Sto se marsa tiche, planetama su davali znacenja po imenima koja su dobijala.

Pa je tako MARS srodan ponasanju boga MARSA. i njegova simbolichna vladarstva.

 

Sto se polja tiche, imas par postova iznad u mom quotu, gde sam ja to objasnjavao na drugom forumu.

e sad me znam jel te konkretno interesuje BAS deseto polje, ili zasto jednostavno polja imaju znacenja koja imaju?

 

Evo ti rpimer drugog polja. (on je najlaksi i najshvatljiviji)

2 polje je srodno biku.

Bik vlada u cvetnom mesecu Maju.

Tada sve cveta prolece je, sve radja.

Pa se zato drugo polje konkretno odnosi na prihode, stvari koje mi sami pravimo (materijalne tipa plata ili bilo sta drugo sto smo mi napravili).

Nadam se da sam ti razjasnio, analogija je vadjena iz ponasanja prirode pa na coevka.

 

Sto se tiche pitanja PLaneta u Kuci.

Planeta u kuci nema jedno znacenje nego puno.

Jedno znacenje je dato u astroloskim knjigama da bi se stvari lakse shvatile, medjutim ima ih jendo 5-6 minimum + stepen na kom je planeta, dispozicija, odnos sa ostalim kucama, antiscija, kontra antscia.. itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извини, али не могу да се сложим око тога да су ''карактеристике'' планета добијале назив по боговима римске митологије обзиром да не само што је римска митологија позајмица од грчке већ је истраживање и изучавање планета постојало још код Сумерана, односно Сумера...

 

Такође, те ''карактеристике'' планета су постојале одавно, а за то као потврду имамо исклесане плочице које су први пут забележене легитимно као посед краља Асурбанипала. Иначе, детаљно и нјкоректније порекло тих плочица није утврђено.

Заправо, читава митологија грч-рим- су настале по узору на оно шта су познавали астролози илити тадашњи свештеници за које је све то спадало у ''науку'' о звездама, односно звездама које се померају (планете) као и о оним које се не померају.

 

Већ тада, пре ихахај година, знали су да уколико надјачава Меркур земљом ће харати лопови и биће одлична трговина, а ако је Марс онда ће избијати конфликти као и ратовања итд... За народе пре античке Грчке звезде су имале улогу божанстава.

 

-----------

 

Коректан одговор за госн што је поставио питање о десетом пољу гласи - зато што се у више хиљада година истраживања то показало као најбољи могући облик због тога што се дедукцијом одстрањивало све оно што је некоректно. Иначе, остатак о другом пољу итд је коректно. Свако поље има свој природан значај, тј. прва кућа - Ован, друга кућа - Бик итд...

Никола Стојановић (или Стојаковић) је имао теорију о степенима, односно први степен Ован, други степен - Бик итд док се не дође до Лава...

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извини, али не могу да се сложим око тога да су ''карактеристике'' планета добијале назив по боговима римске митологије обзиром да не само што је римска митологија позајмица од грчке већ је истраживање и изучавање планета постојало још код Сумерана, односно Сумера...

 

Uh, vidis fora je u tome da ono na cemu se bazira nasa astrologija jeste imenovanje planeta od strane nauke, po rimskim bogovima.

 

To sto su sumeri radili davno to bese, ali simbolizam je slichan.

Такође, те ''карактеристике'' планета су постојале одавно, а за то као потврду имамо исклесане плочице које су први пут забележене легитимно као посед краља Асурбанипала. Иначе, детаљно и нјкоректније порекло тих плочица није утврђено.

Заправо, читава митологија грч-рим- су настале по узору на оно шта су познавали астролози илити тадашњи свештеници за које је све то спадало у ''науку'' о звездама, односно звездама које се померају (планете) као и о оним које се не померају.

 

A sat mislis, da je nauka sluchajno zadrzala ista imena? I da rimljani nisu bili resavska skola? :)

U principu se slazemo, nije problem. Samo ipak ovo sto mi danas radimo utvrdili su rimljani, ne sumeri.

Ono sto su sumeri radili je bilo malo drugacije. Naglasavam malo.

Rimljani su u principu sve prepisali, pa posle "malo" oblikovali po sebi.

Vidis ja imam teoriju bogova da su bogovi zapravo principi nekih "uplivnih" sila .. inteligecija zovi ih kako oces.

 

Opet naglasavam ono sto su sumeri radili bilo je malo drugacije. Mnogo je bilo vise na duhovnoj bazi.

Cak postoje i potecijalni podaci o tome da su sumeri znali sve planete. Sve do plutona.

Kao i maye.

Meni su ipak maje jachi fenomen. :)

 

 

Коректан одговор за госн што је поставио питање о десетом пољу гласи - зато што се у више хиљада година истраживања то показало као најбољи могући облик због тога што се дедукцијом одстрањивало све оно што је некоректно. Иначе, остатак о другом пољу итд је коректно. Свако поље има свој природан значај, тј. прва кућа - Ован, друга кућа - Бик итд...

Никола Стојановић (или Стојаковић) је имао теорију о степенима, односно први степен Ован, други степен - Бик итд док се не дође до Лава...

 

peti stepen lav. Pisao sam onu analogiju, mozes da vidis da je jasna.

Inache imao sam prilike jedno celo vece da pricam sa stojanovicem o svem u tome.

On i imisragic se malo "Shibaju" oko tih stepena.

 

od 1 do 24 ide normalno kao po znacima.

Ovan, blik blizanac.

0 stepen pripada znaku u kom je, kao i 29.

Problemtichni su 25 26 27 28.

e sad ne znam u koju bi ih ti grupaciju i kako razdelio ja imam neku svoju teoriju o tome mozemo na pp da ne zbunjujemo narod.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма океј је, него испада да је буквално астрологија настла по узору на римска божанства, односно на било која божанства...Што не може бити тачно никако.

 

Ех, да, да ли си гледао/ла филм Zeitegeist? :] Много добро штиво.

 

Аналогија степена је помало збуњујућа, заиста... :] Но, боље овде него ли на ПП xD :]

 

Причао си с Николом? Где? Radiosvastara или? :] Ја сам био једно време на форуму, давно, док сам играо бетлкнајт али мислим да тамо влада мртво мртвило...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма океј је, него испада да је буквално астрологија настла по узору на римска божанства, односно на било која божанства...Што не може бити тачно никако.

Ma ne. Boze sacuvaj da je nastala rimljani su toliko plitki da ne bi mogli nista da stvore.

Sta reci o ljudima koji su se nazivali "Civilizovanim" a uzivali u koloseumu gde se 2 tipa kolju do smrti?

Ali sustinski je da se danasnja intepretacija bazira na onome sto su rimljani "sastavili"

(nazalost)

Evo u majanskom kalendaru mozes da vidis koliko su maje imale savrsheniju mundana astrologiju od ove koju mi danas koristimo.

 

 

Ех, да, да ли си гледао/ла филм Zeitegeist? :] Много добро штиво.

 

Naravno interesatan je, samo sto nije toliko astroloski. ALi na neki nacin pomaze pri boljem shvatanju astrologije.

 

Preporucujem ti da nadjes na video.google.com -- > ian lungold - mayan calendar comes north.

To je mnogo bolje za nase oblasti od zeigesta ( ako ti naravno nije primarnija teorija zavere od majanske astrologije)

 

 

Аналогија степена је помало збуњујућа, заиста... :] Но, боље овде него ли на ПП xD :]

I nije toliko imas 4 stepena visak.

25 26 27 28

Ja lichno eksperimentisem nesto kao... u fiksnim znacma ti stepeni predstavljaju fiksne, u kardinalnim kardinalne i u promenljivim promenljive. Nisam siguran ali proevaram.

(e sad to sto oni ne znaju sta je kvalitet znakova! AL JBT! )

 

 

Причао си с Николом? Где? Radiosvastara или? :] Ја сам био једно време на форуму, давно, док сам играо бетлкнајт али мислим да тамо влада мртво мртвило...

 

Vlada mrtvilo dakako.

pricao sam sa nikolom preko maila. Pitao sam ga oko skole, njegove, on mi trazio natal, ja dao, tu razvezli pricu. I tako.

Nisam imao bash visoko misljenje o njemu, zbog nekih poteza, ali mogu da ti kazem da me je prijatno iznenadio, i da sam se u tim trenucima pokajao za svaku losu na njegov racun.

 

Jedini forum gde ne vlada mrtvilo i po meni najgotivniji je forum sanje peric.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' istina da podznak počinje da preovlađuje posle dvaes neke godine (27 ili tako nešto) i kako to funkcioniše?

Pročitao sam negde, pojma nemam gde...

 

 

Nije to tako prosto. To je ono sto ja zovem popularna astrologija. Dakle poluinformacije. Kao dnevni horoskop.

To da li ces ti karakterno biti vise Strelac nego rak (ako si u znaku rak u podznaku strelac) zavisi od mnogo vise faktora.

Nekom to preovladjuje od detinjstva, nekom nikad nece preovladati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Коректан одговор за госн што је поставио питање о десетом пољу гласи - зато што се у више хиљада година истраживања то показало као најбољи могући облик због тога што се дедукцијом одстрањивало све оно што је некоректно. Иначе, остатак о другом пољу итд је коректно. Свако поље има свој природан значај, тј. прва кућа - Ован, друга кућа - Бик итд...

Никола Стојановић (или Стојаковић) је имао теорију о степенима, односно први степен Ован, други степен - Бик итд док се не дође до Лава...

upoznat sam sa postojanjem velikog broja tablica koje su koriscene za belezenje trenutnog polozaja planeta i vaznog dogadjaja u to vreme.

to je onda analiziranje velikog broja podataka od kojih se stvara sistem

nesto kao analiziranje rezultata eksperimenta

zackoljica moze da bude to sto tada stanovnici mesopotamije nisu mogli da dobro predvide kretanje planeta... bar sam tako procitao. prema tome polozaj planeta bi za njih donekle odgovarao ishodu bacanja kockice itd... kao u svakoj nauci o predvidjanju postojao bi faktor slucajnosti. a danas je astrolosko predvidjanje fiksirano odredljivim kretanjem planeta... nema slucajnosti

 

inace, pored mnostva tablica sa astronomskim podacima i dogadjajima, postoje i tablice sa snovima vladara i drugih osoba i dogadjajima koji su usledili i slicno

 

ako je ovo nacin na koji je astrologija nastala, onda je moguce i da se danas tako razvija

i prema tome svaka astroloska tvrdnja u vezi sa osobinama neke kuce ili planete podleze proveri koja se moze nazati eksperimentalnom...

 

prema tome astrologija moze da se razvija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zackoljica moze da bude to sto tada stanovnici mesopotamije nisu mogli da dobro predvide kretanje planeta... bar sam tako procitao. prema tome polozaj planeta bi za njih donekle odgovarao ishodu bacanja kockice itd... kao u svakoj nauci o predvidjanju postojao bi faktor slucajnosti. a danas je astrolosko predvidjanje fiksirano odredljivim kretanjem planeta... nema slucajnosti

Otkud ti znash da nisu mogli?

Kako su mogle Maye, egipcani i sl, tako su mogli i mesopotamci.

 

 

ako je ovo nacin na koji je astrologija nastala, onda je moguce i da se danas tako razvija

 

Slaba vajda da je to izvor astrologije. Nauka zapravo dosta "manipulise" informacijama.

AStrologija kao fenomen posmatranja uticaja zvezda na odredjene dogadjaje i ponasanja postoji svud po svetu.

Dakle ako je mesopotamija izvor, kako je onda ta astrologija dosla do maya?

Koje su imale ekstremno preciznu astronomiju, koja je zapravo bila astrologija.

Mi danas mislimo da mnogo znamo, a da su svi pre nas bili samo divljaci.

Daleko od toga.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u dodoni su proricali na osnovu nacina na koji susti lisce u okolnom drvecu

 

ne znam jesu li mesopotamci mogli da predvidjaju kretanje planeta ili ne, procitao sam da nisu bili dobri u tome na nekoliko mesta

 

nisam rekao da je mesopotamija jedini izvor

na karaju krajeva, svi vide zvezde i svi umeju da se tripuju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam jesu li mesopotamci mogli da predvidjaju kretanje planeta ili ne, procitao sam da nisu bili dobri u tome na nekoliko mesta

 

Znash kako ja bih nauci verovao u dosta stvari ali ne u svemu. Iz prostog razloga sto su recimo kod mnogih civlizacija nasli kalendare od 260 dana i mislili da je to ustvari zbog nedostatka tehnologije i znanja.

 

medjutim eto konkretno kod maja imas kalendar kao nas ( samo malo precizniji ) + kalendar od 260 dana. Kod ljudi koji su imali znanja.

 

Sto implicira da taj kalendar od 260 dana, nije merio ono sto smo mi mislili da je merio.

Tako konkretno za Sumere, mozda opet nisu oni gresili nego mi pogresno intepretiramo njihova meranja.

 

Diskutabilna je to materija. Ali je i istorija, pa i nebitna.

 

Za ovo:

nisam rekao da je mesopotamija jedini izvor

 

Oprosti moja greska.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

upoznat sam sa postojanjem velikog broja tablica koje su koriscene za belezenje trenutnog polozaja planeta i vaznog dogadjaja u to vreme.

to je onda analiziranje velikog broja podataka od kojih se stvara sistem

nesto kao analiziranje rezultata eksperimenta

 

Ко је прецизно користио те плочице није познато, али је јасно да их има пар хиљада (неке недостају) и да је забележено да су биле у поседу краља Асурбанипала. Није јасно али се сматра да су коришћене за предвиђање и стриктно з предвиђање и то стриктно метереолошки и астролошки евидентираних података. Дакле, астрономија(ако дозвољавамо било какав кредибилитет у односу на то да је астрономија и астрологија једно те исто све до протеривања католичке цркве) је ту била једино као облик посматрања кретања планета, а оно што је било главно у читавој причи јесте предвиђање којим су се искључиво бавили свештеници илити такозвани Калдеји (Да ли је неком познат назив Калимдор? Калидеи? Деца звезда? :] метафора на прегршт).

 

zackoljica moze da bude to sto tada stanovnici mesopotamije nisu mogli da dobro predvide kretanje planeta... bar sam tako procitao. prema tome polozaj planeta bi za njih donekle odgovarao ishodu bacanja kockice itd...

 

Уколико би упоредили тадашње познавање астрологије (која није имала облик, заправо ни астрономија није имала облик, ништа од научне методике дедукције није имало облик xD ) с данашњим долазимо до јасне евиденције напретка. Једина мана тог напретка јесте ВЕОМА СПОРО НАПРЕДОВАЊЕ које заузима превише, заиста превише времена... То је искључиво због тога што је астрологија, на неки начин, open source, где људи могу да је изучавају као и да доприносе својим знањем и сл. Али, оно што је немогуће занемарити јесте знање које се преноси с асторлога на астролога (с колена на колено) готово више од неколико миленијума!

Што се директног коментара на цитирани део тиче - Народ Месопотамије (заправо, народ који је живео између реке Еуфрат и Тигар) је наследио то астролошко знање, а према утврђеним анализама (колико ја барем знам) не постоји ни једна једина евиденција о постојању било каквог астролошког знања пре Ере Бика, односно некиг 5000.B.C. (Наравно, имамо и Атлантиду и остало, но ја сам увек захтевао стриктне одговоре у складу с познавањем логике као и евиденције). Упркос томе, Египћани су у складу свог познавања интегритета астрологије и астрономије ускладили и положај пирамида.

Оно што су Kalidei *:]* учинили јесте то да су допринели, на неки начин, усмеравању астрологије на човека, односно људско биће. Више није било једино посматрање тога како Месец утиче на плиму и осеку, односно вегетацију или шта и где се налази које ''божанство'' које се ''помера небом''. Први хороскоп који је израђен био је за неког младог принца како би се сагледало како и шта ће му бити у животу и сл...небитно је. Поента је да се астрологија изучавала и да се још увек изучава нешто ново у њој. Развитак исте зависи искључиво од људског знања као и истине која се буде проналазила. За сада, а то је моје скромно мишљење, људи о астрологији знају можда 2%...

 

Заправо и Сфингу!

 

Сфинга, таква каква је, се састоји од главе човека (Водолија - Ветар - Зима - Смрт, познат вам је израз ''фебуарска смрт''), попрсја бика (Бик - Земља - Пролеће - Рађање, шта се дешава с земљом?), тела лава (Лав - Ватра - Лето - Живот, август је време ''забаве'') и орлових крила (Шкорпија је тада била Орао - Вода - Јесен - Умирање, кише јесење, мада, бујају реке).

 

Елем, Зодијачки знакови су подељени по основи елемената и то је најјадекватније било за време пресека између Ере Овна и Ере Риба (негде око нулте године + - 150 година. лол).

Ера Овна - Означава учестала ратовања, племена и сл

Ера Риба - Хришћанску Еру, Религијску еру, Дрогирану и Успавану Еру (хаха)

Ера Водолије - (у коју полако улазимо, већ се осећа) tehnology stands supreme...

 

Безлични, шта мислиш, да ли овај фини Уран и Јупитер тренутно у Рибама дооообро утичу како на астрономију тако и на астрологију на нашим крајевима? :] Поготово сада у 2009. години? (мислим не морају да буду само наши крајеви, може и негде другде)

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Безлични, шта мислиш, да ли овај фини Уран и Јупитер тренутно у Рибама дооообро утичу како на астрономију тако и на астрологију на нашим крајевима? :] Поготово сада у 2009. години? (мислим не морају да буду само наши крајеви, може и негде другде)

 

Cekam da dodju sto blize mogu. Mada mislim da ce bolje da uticu kad uran udje u ovna.

Na sve kolektivno.

sto se tiche nasih krajeva, gledajuci sve ove astrologe na facebooku, koj ise nazivaju profi... moram sa zaloscu da ti kazem da nisam bash optimistichan. :))

 

Ера Овна - Означава учестала ратовања, племена и сл

Ера Риба - Хришћанску Еру, Религијску еру, Дрогирану и Успавану Еру (хаха)

Ера Водолије - (у коју полако улазимо, већ се осећа) tehnology stands supreme...

 

e cisto da ti skrenem paznju kada gledas jednu eru, nije bitan samo znak ere, vec i njegovi odnosi.

 

Konkretno era riba. Ribe vera, device nauka.

Mi kroz celu eru riba imamo sukoba Neptuna ( mistike) sa merkurkom u devici ( naukom) i religije (neptun) ciji stavovi izazivaju naucnike ( devica)

I naucne teorije kao sto je evolucija (devica, teorija pa josh i naucna) koja izaziva religiju ( neptun 12 polje, i veru u mit)

I na kraju imamo atlatidu ( koju je stvorio sam Neptun ) koja izaziva nauku devicu! :>>> Izaziva i ruga se u lice.

DAkle bitan je i opozicioni znak i znak koji je u 30, 50, devedeset.

 

Jedna stvar. STo se tiche ere vodolije. Jeste tehnologija. Ali i spiritualnost. Samo vodolija predstavlja pobudjeni um, coveka genija, vrhovnog boga, elementarnog od dva pricima (uran/gea)

Ali mi smo pre toga u eri riba (neptuna) i ulazimo u eru vodolije (gde je neptun egzaltiran)

Razlika izmedju Ribljeg i vodolijanskog neptuna je to sto je riblji neptun jak ali vodolijanski kvalitetniji. :)

 

A recimo period ovna je bio period SUKOBA i KALJENJA PRAVDE (VAGA)

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дакле то је. Увек сам сматрао да су Ере недовољно дефинисане.

 

Сада си ме заинтригирао за Нептун у односу на Водолију, обзиром да колико знам само Уран и Сатурн представљају Водолију... Обзиром да је Нептун овде помало ''непомичан'' ипак постоји тенденција (барем око ове године обзиром н Јупитер у Водолији) за неко популаризовање астрономије или астрологије у неким облицима, мада не баш и сада док је Меркур ретроградан када дивљају комуникације...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...