Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Ја, искрено, једва чекам потврду о коректности астрологије...али сумњам да ће то бити скоро иако се надам и уздам у следећих пар година...

 

 

 

 

Potvrdu vec imas. Na sudu bato, americkom.

 

Ovde ima dosta zanimljivh stvari.

 

 

 

Е па добро, не морам да пишем приватну поруку ДаркЕлфу :] xD :]

 

Хвала Елит.

 

 

Izvini sto sam izleteo ispred tebe, al me mnogo ljute ovakvi tekstove.

jedna egoistichana riba resila da se produhovni, pa krivi astrologiju za njen egoizam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ovde ima dosta ucenih ljudi, poznavaoca ove materije, nikako da se setim da pitam... ko se usudjuje da umesto sto hvali svoje umece meni konkretno uradi jednu malu natalnu karticu, ili sta god da radite i kako god da se to zove?

 

 

privatno ili javno?

ostavi datum vreme i mesto rodjenja, pa da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bash gledam neke stvari po netu pa da ovde razjasnim neke stvari o astrologiji.

Konkretne.

 

1. Heliocentrichni system.

Zasto se koristi? Iz prostog razloga jer se gleda odnos planeta u odnosu na coveka. Tako da se tu covek smatra centrom. Ne gravitacionim centrom, vec centrom uticaja.

1.1. Maje su poznavale system rasporeda planeta i kretanja oko sunca kakav mi danas poznajemo idalje su je koristili u divinacione svrhe i zemlju kao centar. Cak su znali i za crnu rupu u cntru

galaksije. Idalje su zemlju posmatrali kao centar.

 

2. Astrologija protiv Hriscanstva.

Judeo-Hriscanske tradicije u korenu nemaju nista protiv astrologije. Spominjao sam pre Hramove ( hriscanske ) i sinagoge u kojima se josh pre a i posle hristva javljaju astroloski motivi.

Sve ukazuje da je nesto tu vremenom izmenjeno, sad cijim uticajem, sumnjam da je bozjim.

2.1 Isus kaze da zabranjuje divinacije. Pretpostavljam dodato i da nije nije u sukobu sa hriscanstvom. Zapravo Jovan se bavi devinacijom. Biblija je cela u divinacijama u prorocanstvima.

i josh jedna cinjenica tu - Astrologijina primarna sustinska priroda nije DIVINACIONA. To joj je najpopularnija.

 

3. Za astrologiju nema dokaza. Apsolutna zabulda. Nema za astrolosko delovanje ali za praktichni rezultat astrologije ima. Misel Gloken franucski psiholog je radio statistike polozaja saturna u horoskopima naucnika i marsa u horoskopima sportista. Dobio je rezultate statisticke po kojima ti polozaji nisu mogli biti sluchajnost. Naravno posle kad je testirao kako je on zvao "astroloski" rulet. Odnos, kuca, polje znak. Tu je statisticki astrologija pala. Medjutim poenta je prvo. Kod mnogih ljudi uspesnih u istim oblastima se javljaju iste planete na istom mesto neoboriv dokaz.

3.1. Postoje josh raznorazne sitne cinjenice koje ukazuju an to da astrologija radi. Poznato je sudjenje jednog Gospodji astrologu koja je odbranila astrologiju na americkom sudu, davajuci tachno

tumacenje. Protumacila je da se osoba udavila u odredjenoj godini, a tako je stvarno i bilo. Cak sta vise to je bio sin sudije koji je sudio na sluchaju.

 

4, Kako su astrolozi dosli do saznanja? Prosto. Posmatarnjem. Posmatrali su ponasanje zemlje i stvari u odredjena doba, krenuli da povezuju sa odredjenim planetama, primenili to na ljude videli da radi i to je sve. Nisu dosli sveti bogovi sa neba niti djavoli pa ih to naucili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javno, sto da ne? Ja se ne bojim da otkrivam ljudima sebe! Ovo ce biti uber kul!

 

30. oktobar 1988.

10 sati izjutra. Ili 10:10, moram to da vidim s kevom. Da li su znacajni tih 10 min?

Beograd.

 

 

Kad mogu da ocekujem odgovor?

Jeeeeeej.

^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdu vec imas. Na sudu bato, americkom.

 

Ovde ima dosta zanimljivh stvari.

 

Пре него што потрошим своје нет сате отварајући чак пет јутјуб филмића :] реци ми о чему се ради, укратко?

 

Ја сам мислио на глобалну потврду кроз домен ... глобалне потврде :] Дакле, када би и ако би се астрологија на врло евидентан и прост начин доказивала.

 

За сада ту је сакупљање података, информација, још увек то све траје и прецизност је све већа и већа зхваљујући дедукцији, али мене интересује ''када''.

 

Причаће се о астрологији сада више, а поготово када уђе Уран у Овна.

 

 

--------------------------------

 

Ау Сорсерице...Уран, Сатурн, Нептун у деветој кућици у знаку Јарца, Једанаеста кућа у Водолији (Ето га интересовање за ''изнад''), Меркурко и Венерица у Јарчићу, поново...Дванаеста кућа обухвата Рибе, Овна и Бика... o_0

 

Али најинтересантнији ми је однос између Плутона и Месеца у Шкорпији, имаш много тригона, немаш фрке, али те на плану каријере (требало би да будеш физички активнија :P мани се слаткиша) нервира јужни чвор који има квадрат с Марсом и Ураном. Као да себе никако да натераш на промене које јако желиш итд.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пре него што потрошим своје нет сате отварајући чак пет јутјуб филмића :] реци ми о чему се ради, укратко?

 

Ја сам мислио на глобалну потврду кроз домен ... глобалне потврде :] Дакле, када би и ако би се астрологија на врло евидентан и прост начин доказивала.

 

За сада ту је сакупљање података, информација, још увек то све траје и прецизност је све већа и већа зхваљујући дедукцији, али мене интересује ''када''.

 

Причаће се о астрологији сада више, а поготово када уђе Уран у Овна.

 

Raznorazni istorijski podaci o astrologiji. Razna desavanja vezana za astrologiju etc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Океј онда, сигурно ћу прегледати.

 

 

 

Невезано за ту причу мене нервирају страховито британски астролози који мисле да су ''центар универзума'' у свом Лондону, намећу своје теоретисање и свој поглед. Мислим да се зову Удружење британских астролога или нешто слично томе. Комедија.

А амерички, генерално, уплићу свој ''западњачки'' начин гледања који је поприлично баналан. Сећам се када сам гледао како су причали о некаквим духовима пар њих, па су онд убацили и тарот (хаха) заједно с звањем нумерологије (о којој знају колико и о функцији карбуратора) па то онда све послужили широј маси кроз гомиле новина и глупости које се продају у УСА горе него ли ''Треће Око'' овде.

 

И онда када погледам ко се све кити перјем астрологије пошизим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe lepo si ti to video :)

U pravu si dosta :) Ali taj mesec i pluton pa jos na vrhu sedme me ubija, a da ne pominjem mars u 12. srecom pa je u biku...sto ne pomaze mnogo mojoj zelji da se pokrenem na nekom planu karijere ali barem ublazava samog marsa u 12. :P

Cekaj nemoguce da nisi prokomentarisao moju desetu kucu ...to mi je stvarno zenit :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sorcress.

 

10:40 ujutru?

 

Stabilan poso svakako znacajna funkcija, u vladi, sudu ili skolkstvu ( predavachi na fakultetima)

Stabilna i jaka karijera.

 

Mesec 0 pluton 90 sunce. Smrt muza ili ranija smrt oca.

Otac uticajna lichnost, moguce u kriminalnim vodama, javna lichnost.

 

Bogata porodica i bogato nasledstvo od porodice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javno, sto da ne? Ja se ne bojim da otkrivam ljudima sebe! Ovo ce biti uber kul!

 

30. oktobar 1988.

10 sati izjutra. Ili 10:10, moram to da vidim s kevom. Da li su znacajni tih 10 min?

Beograd.

 

 

Kad mogu da ocekujem odgovor?

Jeeeeeej.

^_^

 

 

jesus, onime si ti vido ovo chudoviste?

Skorpija mesec rak asc strelac?

Divlje a vodjeno emocijama. ccc nije dobro. saturn uran u prvom polju u strelcu, samostalna potreba za individualnoscu, separatisanje.

 

Jupiter u padu u blizancima u sestom, kad radi nesto smotana, muva bez glave. Nesh se ti leba najsti od posla, nemoj da racuna da ces previse da ti pomogne sreca. ( a racunaces )

Za tebe je neki slobodan poso gde moz da rpavis greske koliko hoces. Dakle dalje od nuklearnih elektrana. xD

 

Venera merkur u vagi, pada pod impresije, ko te impresionirao ima te. Da kaze govno mirise na ljubicice slozices se ako te inmpresionira.

Umetnost dobra stvar za praktikovanje. Neka malo "muva bez glave umetnost"

 

Mars u ribama u trecem, debata, svadja, al kao "smireno" tiha voda breg roni volis da drzish konverzaciju pod kontrolom iako je to ustvari... Svadja?

istini za volju dosta popustas u tome, i nisi nesto preterano pricljiva. najvise volis da preprichavas svoje nebuloze u pijanom stanju.

 

Izbegavaj voznju u pijanom stanju potencijalne nesrece ali ne fatalne.

 

Moguche vise brakova, prvi sa starijim muskarcem, pravnikom ili umetnikom, koji ce da bude dizaster jer ces (ono sto sam spomenuo malo rpe ) da padnes pod impresiju pa ce da bude naivnost ispred razuma.

 

Inache burne emotivne reakcije koje sad suzbijas, krenuce da se ispoljavaju u daljim godinama.

 

Zaljubljivanje zaljubljivanje, stalno nove ljubavi. Iz inostranstva, strelci, arheolozi, umnici, avanturisticki tipovi u krajnjoj crti.

Losi aspekti losi aspekti, guse te.

ali dobro tu je prica o predbrachnoj ljubavi.

 

Majku mu oce devojka jednu ljubav al joj se nekako omaknu 2... 3... 4... u isto ... vreme!?

 

 

I tako.

Volim te znash? Oces da jedemo burek i pijemo jogurt?

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap,ranija smrt oca....a sve mi se cini da cu neminovno biti poznata :))))

I nekako muskarci u mom zivotu umeju da budu u tim "mutnim vodama"...to mi je taj mrtvi mars u 12.

AL sam vazduh i zemlja sto nikako ne ide...jbg bar ce me ta karijera izvuci :P

Jos nesto znacajno???

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nekako muskarci u mom zivotu umeju da budu u tim "mutnim vodama

 

mo 0 pl sedmo polje

To su ti ti tipovi iz mutnih voda.

 

Al nisu nesto opasni.

Mars u padu, u 12-tom polju.

 

Prevaranti koji se muvaju u opasnim drustvima.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast!Iznenadjena sam...Nisam ocekivala da cu na forumu da sretnem zaista dobre poznavaoce astrologije,pogotovo posle 20tak procitanih knjiga....aj mi onda daj neke preporuke za knjige jer ja sam procitala dosta sto domacih to stranih,a imam i dosta prakse,stvarno ste me iznenadili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast!Iznenadjena sam...Nisam ocekivala da cu na forumu da sretnem zaista dobre poznavaoce astrologije,pogotovo posle 20tak procitanih knjiga....aj mi onda daj neke preporuke za knjige jer ja sam procitala dosta sto domacih to stranih,a imam i dosta prakse,stvarno ste me iznenadili...

 

 

ja sam procitao u proucio u principu 2.

Ostale sam vise lsitao.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,ima kvalitetnog materijala i na netu...ali ima i dosta sranja...na knjizi uvek mozes da vidis od kog je autora i sta on ima iza sebe. A ima bas brdo copy,paste sajtova tako pazljivo kome verujes na netu,cini mi se da ti za sada ide super!

 

Ne moras nista. Samo treba da slushash dupora " Nista ne veruj sve proveri" nece da boli samo ce da koristi.

Zato mi i ide dobro.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4, Kako su astrolozi dosli do saznanja? Prosto. Posmatarnjem. Posmatrali su ponasanje zemlje i stvari u odredjena doba, krenuli da povezuju sa odredjenim planetama, primenili to na ljude videli da radi i to je sve. Nisu dosli sveti bogovi sa neba niti djavoli pa ih to naucili.

 

Hah, ovo mi se bas svidja, pa sam morao da quote-ujem :D

To je cist naucni princip, sistematsko posmatranje i analiza korelacija, sa proverom (i verovatno naknadnom korekcijom) hipoteza ;)

 

Btw, lurkujem ja na ovoj temi, i bas mi je zanimljivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, ovo mi se bas svidja, pa sam morao da quote-ujem :D

To je cist naucni princip, sistematsko posmatranje i analiza korelacija, sa proverom (i verovatno naknadnom korekcijom) hipoteza ;)

 

Iz upravo tog razloga ja astrologiju smatram prvom naukom. I majkom svih nauka.

 

Zapravo prvi statisticki podaci ( pocetak statistike ) je u osnovi astroloska statistika, dokumenti nadjeni u staroj grckoj.

Hipokratovu zakletvu polazu doktori a Hipokrit je rekao sledece:

"“A physician without a knowledge of Astrology has no right to call himself a physician”

http://thinkexist.com/quotation/a-physicia...has/366042.html

E hipokrate hipokrate, ne jebu te dva posto, a sta si sve ucinio? Ali polazu tvoju zakletvu. Koje se ni ne drze.

 

Ja vise vidim babe gatare i likove koji bi da se nafiltiriraju para a da se bave astrologijom ne hipokritovi naslednici. Ajde sto se ne bave cak je i odbacaju.

 

U principu stvar je jako prosta.

Znaci koje zovu promenljivim se javljaju u promenljiva doba. Prolece-jesen.

Znaci koje zovu fiksim se javlajju kada su fiksna doba Zima-leto.

etc da ne objasvanjm detaljnije ovo je dosta za kontati poentu.

 

Da dodam josh par stvari zasto je astrologija prva nauka i majka svih nauka.

Prva astronomija je razvijena ZA potrebe astrologije. Prva statistika vec navedeno.

Prva prirodna nauka uticaja i odnosa ( moze da se kaze cak i pocetak astrofizike) uz pomoc astrologije.

Fizika je takodje razvijena uz pomoc astrologije, nacin na koji se stvari krecu.

Biologija i medicina uz hipokrata opet - uz pomoc astrologije.

 

Da ne nabrajam dalje. Ne to ne dokazuje da li je astrologija tachna, ili nije. Ali jasno pokazuje koliko nepostovanje pokazuju prema istoj.

Ispituju je na najsmesnije nacine, napadaju one koji hoce da je ispitaju ozbiljno.

Sujeta radi, stare niko ne jebe, a mitovi, astrologije, magije nas biju po usima, cak i dok ih demonizuju, nazivaju sharlatanstvima i ko zna cime.

 

 

 

veliki nesporazum vezan za astrologiju!

Za astrologiju postoje realna tela PLANETE.

I mnogi smatraju REALNO TELO SAZVEZDJE.

Medjutim. Savezdje nije isto sto i znak.

Mi smo danas recimo rodjeni u ZNAKU LAVA. Ali ne u sazvezdju lava. DAnas je neko drugo sazvezdje.

Ono sto je doslo kroz igru gluvih telefona jeste da se to "pomesalo"

To sto se kaze SUNCE JE U LAVU. znaci da je sunce u dobu godine koje su nazvali po sazvzdju lava. Koje je jelte u to doba bilo direkt na mestu gde je sunce leti.

Sazvezdje lava je zapravo za drugu pricu.

 

Mozete opusteno da kazete ja sam Leto. Sunce posto je to letnje zenitno sunce.

Ili ja sam zenit. Medjutim ljudi izgleda vole da se indetifikuju sa nekim drugim oblicima.

Eto od sad svim lavovima mogu da kazu JA SAM LETO! ili ja sam ZENIT SUNCA.

 

Jos jedna stvar. Isto su tako podeljeni i podznaci samo u odnosu sa znakovima.

Ali i sa planetama.

Postoje 2 osnovne podele polja. Od podznaka do desecentea je mrachna strana zemlje. Od desecenta nazad do ascedenta svetla strana. To je prva podela na 2.

Dalje. jutro, podne svitanje etc.

 

I onda to kad se ukobinuje dobijemo da je recimo neko podznak rak. Dakle njegov horizont ( istochni ) je tamo gde ce sunce biti u periodu pocetka leta. ( EKLIPTICHKI DEO SUNCA) ne sazvezdje raka.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javno, sto da ne?

 

Прва кућа у Стрелцу. Десцедент на степену Водолије у знаку Близанаца (преко нета, нормално)

 

Ja se ne bojim da otkrivam ljudima sebe!

 

Уран у Стрелцу у Првој Кући, манифестација ''Себе'' у циљу приказати себе као ''уникатног''. Приказивање кроз домен филозофије, односно религије. Само приказивање. Отклоњен страх захваљујући Сатурну који иде сталожено и мирно.

 

Ovo ce biti uber kul!

 

Јупитер у Близанцима(кул) у Шестој Кући, и то ретроградан. Десцедент на степену Водолије(убер)

---------------------------------------------------------------

 

Ја имам само једно да кажем - физички активнији. Ништа више поводом тога. Питам се да ли се бави астрологијом, пошто свакако има потенцијала за бављење изузетно уникатним стварима.

Човек црпи снагу из ''својих демона'', држи се до себе и не воли да прима друге људе у своје ''тајне'', тј. да други откривају тајне о истом. Меркур у Ваги у Десетој кући. Може да лепо црта, мада претежно да свира гитару професионално. Није лоша идеја, никако. Чак је и Јупитер у Близанцима и нема опозицију с Асц. Мада је МАрс глуп у Рибама. Поготово у трећој кући.

 

Не видех чудовиште, безлични, видех једног од најтврдоглавијиХ људи икад. :] , мада се не чудим јер знам и за тврдоглавије.

 

Узимамо и њега за групу ''Уран и Сатурн у Стрелцу'' или? :] мени се допада, доста јак менталитет, сталожен око посла, трећа кућа у Рибама, побогу.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mars u ribama u trecem, debata, svadja, al kao "smireno" tiha voda breg roni volis da drzish konverzaciju pod kontrolom iako je to ustvari... Svadja?

istini za volju dosta popustas u tome, i nisi nesto preterano pricljiva.

 

 

Majku mu oce devojka jednu ljubav al joj se nekako omaknu 2... 3... 4... u isto ... vreme!?

 

 

I tako.

Volim te znash? Oces da jedemo burek i pijemo jogurt?

 

Ovo prvo je ziva istina, ne mogu da verujem da je to iko primetio! :)

Ovo drugo...nije? Kad sam s nekim trudim se da svu energiju posvetim njemu, nikad nisam varala decka, jesam pomisljala, ali nikad to ne bih uradila. Vodim se mislju - ne radim drugima ono sto ne zelim da urade meni, ako je pak situacija obrnuta, onda ljudi debelo najebu, jer to smatram izdajom, a znamo sta skorpija radi u takvim slucajevima... :D

 

Zavisi... koji burek?

 

 

Javno, sto da ne?

 

Прва кућа у Стрелцу. Десцедент на степену Водолије у знаку Близанаца (преко нета, нормално)

 

Ja se ne bojim da otkrivam ljudima sebe!

 

Уран у Стрелцу у Првој Кући, манифестација ''Себе'' у циљу приказати себе као ''уникатног''. Приказивање кроз домен филозофије, односно религије. Само приказивање. Отклоњен страх захваљујући Сатурну који иде сталожено и мирно.

 

Ovo ce biti uber kul!

 

Јупитер у Близанцима(кул) у Шестој Кући, и то ретроградан. Десцедент на степену Водолије(убер)

---------------------------------------------------------------

 

Ја имам само једно да кажем - физички активнији. Ништа више поводом тога. Питам се да ли се бави астрологијом, пошто свакако има потенцијала за бављење изузетно уникатним стварима.

Човек црпи снагу из ''својих демона'', држи се до себе и не воли да прима друге људе у своје ''тајне'', тј. да други откривају тајне о истом. Меркур у Ваги у Десетој кући. Може да лепо црта, мада претежно да свира гитару професионално. Није лоша идеја, никако. Чак је и Јупитер у Близанцима и нема опозицију с Асц. Мада је МАрс глуп у Рибама. Поготово у трећој кући.

 

Не видех чудовиште, безлични, видех једног од најтврдоглавијиХ људи икад. :] , мада се не чудим јер знам и за тврдоглавије.

 

Узимамо и њега за групу ''Уран и Сатурн у Стрелцу'' или? :] мени се допада, доста јак менталитет, сталожен око посла, трећа кућа у Рибама, побогу.

Ja ovde nista nisam skontala. Nazalost, ne bavim se astrologijom, tako da nemam pojma sta si rekao... generalno.

Hajde sve te odnose planeta i kuca prevedi na srpski neknjizevni jezik ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo prvo je ziva istina, ne mogu da verujem da je to iko primetio! :)

Ovo drugo...nije? Kad sam s nekim trudim se da svu energiju posvetim njemu, nikad nisam varala decka, jesam pomisljala, ali nikad to ne bih uradila. Vodim se mislju - ne radim drugima ono sto ne zelim da urade meni, ako je pak situacija obrnuta, onda ljudi debelo najebu, jer to smatram izdajom, a znamo sta skorpija radi u takvim slucajevima... :D

 

A ostalo?

 

Ne znash da li bi to uradila. Sreco. Zivot je pred tobom. I da jesi pomisljala. I cesto pomisljas, i to je bila moja poenta.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...