Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

Аксеносилас, четири минута је потребно најбржем аспекту да се помери за један степен.

 

Желим да укажем и на то да астролози још увек не могу ни адекватно протумачити дванаесто поље (поље несвести, затвора, лудила и сл), али сећам се једне расправе која се односила на Близанце. Том приликом, хороскоп једног од близанаца ће се посматрати кроз хороскоп другог близанца - поље братских или сестринских односа. Они, доиста, живе готово исто, индентично, мајка или отац их на исти начин облаче, иду у исто одељење (па, у већини случајева) и како време одмиче ти неки од њихових аспеката ''полако'' се удаљавају од првобитне ''слике'', а не би требало занемарити (а то ја лично замерам астролошком знању и познавању) неке од најситнијих и најнебитнијих фактора који се односе на саму планету Земљу. Два готово индентична, ако не и готово иста хороскопа су поприлично тешка за тумачење обзиром да се ради о ситницама које их одвајају, а ту су, такође, и ''утицаји'' осталих људи из околине који мало по мало утичу на менталитет једног или другог близанца где се они, на тај начин, разликују по неким основама иако имају индентичан физички изглед. Ипак, астролози мало знају о овоме али је свакако то једно од теза које се морају происпитати на астролошкој основи како би се донео адекватан суд, односно сагледале неке опције. Између осталог, мислим да би најбитније било посматрати хороскоп оца и мајке, ту се могу сагледати и неки од фактора који би указивали на ''различитост'' између близанаца.

 

Иначе, да хороскоп може тумачити и гледати ''будућност'' посматрајући небеска тела - може, али је питање у којој мери сходно људском знању, односно саести? Није ни астрологија апсолутна, али нису ни друга сазнања као и науке...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аксеносилас, четири минута је потребно најбржем аспекту да се помери за један степен.

 

Желим да укажем и на то да астролози још увек не могу ни адекватно протумачити дванаесто поље (поље несвести, затвора, лудила и сл), али сећам се једне расправе која се односила на Близанце. Том приликом, хороскоп једног од близанаца ће се посматрати кроз хороскоп другог близанца - поље братских или сестринских односа. Они, доиста, живе готово исто, индентично, мајка или отац их на исти начин облаче, иду у исто одељење (па, у већини случајева) и како време одмиче ти неки од њихових аспеката ''полако'' се удаљавају од првобитне ''слике'', а не би требало занемарити (а то ја лично замерам астролошком знању и познавању) неке од најситнијих и најнебитнијих фактора који се односе на саму планету Земљу. Два готово индентична, ако не и готово иста хороскопа су поприлично тешка за тумачење обзиром да се ради о ситницама које их одвајају, а ту су, такође, и ''утицаји'' осталих људи из околине који мало по мало утичу на менталитет једног или другог близанца где се они, на тај начин, разликују по неким основама иако имају индентичан физички изглед. Ипак, астролози мало знају о овоме али је свакако то једно од теза које се морају происпитати на астролошкој основи како би се донео адекватан суд, односно сагледале неке опције. Између осталог, мислим да би најбитније било посматрати хороскоп оца и мајке, ту се могу сагледати и неки од фактора који би указивали на ''различитост'' између близанаца.

 

Иначе, да хороскоп може тумачити и гледати ''будућност'' посматрајући небеска тела - може, али је питање у којој мери сходно људском знању, односно саести? Није ни астрологија апсолутна, али нису ни друга сазнања као и науке...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ОК за то померање аспеката, може, али и не мора. Значи да може да се деси да су наталне карте идентичне. Но, небитно, да скратим причу, мој проблем са хороскоп је тај што ја не верујем да постоји судбина или било какав други вид предестинације. Човек, испољавајући загарантовану му слободну вољу, је креатор своје судбине. Са друге стране, има веома много необичних подударања са тумачењима које, усудићу се да кажем ви, астролози пружате. Оно - овнови тврдоглави, шкорпије се добро јебу, рибе стално нешто слине и плачу, близанци су дволични, и то ми је и даље нејасно. Нећу се ни трудити да то себи разјасним, нити ћу астрологију икада прихватити за озбиљну, научну или какву год, дисциплину, али опет је интересантно. Наћу ћу књижицу о којој ти причам па ћу ти послати. Чак ми је и сам тај концепт "видљиве" будућности стран и неприхватљив. Шта ће ми живот ако (ако бих могао да) знам будућност?

 

Да се вратим на близанце, имао сам ту срећу да сам се у животу "петљао" ;) са пет девојака које су имале сестре близнакиње. У четири случају то су били дијаметрално супротни карактери, облици понашања, чак су и са стране интелекта и образовања биле различите. Капираш, чак и да је тај неки аспект био различит, опет је (макар мени) немогуће да се баш толико разликују.

 

У сваком случају, лепо си написао у поднаслову - "хоби" и то ми је ОК. Мислим да је сваки дубљи ангажман (у смислу веровања у, а не бављења хороскопом) прилично погубна ствар. Неко је некад на овом форуму испричао причу да се сумња да је конкурентска фирма платила дебеле паре астрологу Интела (или тако некој фирми) да наговори управни одбор да почне са неким потпуно промашеним пројектом. Ови су то урадили и пукли дебеле паре.

 

Опет, капирам ја тебе, видим да си клинац, а клинке се ложе на хороскопе и те фазоне. Такав је адолесцентски период, је ли... Ја сам се, грешна ми душа :), док сам био петнаестогодишњак фолирао да знам да гледам у шољу (мислим, само блебећеш нека општа места, ствари које важе за све особе на овом свету). Прочуло се па је било прилично прилазака од стране којекаквих девојака, а то је 70% одрађеног посла, постребо је само да изгледаш нормално, да си чист и да миришеш и ето награде... :) Касније сам признао да сам се фолирао, наравно, али ми нису замериле. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ribe? ovaj, ma ne, ja samo volim da se cesljam na stranu dok se gledam u ogledalo i da ga zvalavim usput i micem donju usnu. a sto se tice kafe, to ti je izgovor za bilo sta, pa ako hoces da startujes ribu isto vece, sto da ne...

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

HORO®SKOP

Piše: Vaš gledač u gore sutra Dritoris, svemirski paž

 

 

Škorpija

 

Ah škorpija, najvrliji od svih vrlih...svi znaju kakve divne reproduktivne organe i kakvu lepotu vi nosite na sebi i u sebi , vi ste adonis i vi ste atena...sve najbolje glede coitus glede seksa glede ljubavi glede posla...Al’ ukoliko živite tu gde jeste ni Vaseljena ni Jahve vam ne mogu pomoći. Stroga dijeta od suicidalnih tendencija preporučuje se svim škorpijama.

 

 

Uh, nisam mogla da odolim :)

 

Sta da kazem, kao dupli Skorpion? :)

Mama miaaaaa :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Сви кажу а шкорпије да су доста ''за~ебане'' личности и зле...ја само кажем да уколико падне нуклеарка оне ће рећи ''Добро, па шта?'' XD

 

 

 

Елем, одговор на малопредјасхнји пост и неке констатације :)

 

:) :) :) :) :) :) za deo o devojkama... :) :)

 

Dobro, dobro, 'ajde, klinac sam :P:D :D :D haha

 

Auh covece, posteno me nasmeja sad :D

 

Pisacu drugi put (ovo za kafu i nije losa ideja hahaha)

 

Edit:

 

Ево ме, дошао сам да напишем :) можда ће ово деловати као негирање или контрирање али заправо ме и не чуди то што сматраш да ''свако кроји своју судбину'' - По мени, то је сасвим разумно и океј. Елем, Уран је планета која ''утиче''. Представља менталитет, ум, разум и сваки бунт. Због тога чесо професионални астролози налажу на ''употребљавање Урана'', односно поента је да човек не може чекати у блату на неки добитак или слично. За све се мораш потрудити у животу зависно од циља... Елем, то је оно што често људима прави скептичан став зато што имају недовољно правилан суд о астрологији, односно оном практичнијем делу астрологије - хороскопским анализама.

С друге стране, није то баш неки проблем због тога што постоје различити начини прступа хороскопу, односно хороскопској анализи. Најевидентније је исказати одређене карактеристике особе по аспектима, а ''судбина'' као таква је недостижна, недокучива. Реално посматрано, на који начин ''астролог предвиђа''?

 

- Посматра оно што се показало коректним и што се примењује као коректно у књигама о астрологији.

- На основу будуће планетарне конструкције, тј. положаја астролог доноси суд. Примера ради (зато што једино могу да верујем себи највише и ономе у шта се лично ''очима'' уверим) - тачно сам знао које ће недеље бака преминути зато што сам видео врло лош аспект који је указивао на Венеру и Месец у природној четвртој кући (говор астролога).

- Афинитети, тежња к нечему и тако даље.

С једне стране хороскопом се јасно може сагледати због чега неко ''нешто воли'', док ми то не волимо и даје неке од одговора због чега неко неког више воли, осећа ''хемију'', већу наклоност к особама које се налазе супротно од зодијачког знака у ком је рођен-а...

Елем, по принципу астрологије, ''судбина'' би била, рецимо, да човек дође код астролога и да му се иста ''приближи'' на неки начин - фора је што је то и наглашено у хороскопу.

 

А што се тиче мог хобија, ццц :) :) не радим ја то због девојака већ зато што ме занима. Моје сестре се тиме баве већ двадесет година понаособ и чудило ме је док сам био клинац како све ''погоде'' гледајући у нешто што ја не разумем ни дан данас. Када кажем да радим из хобија, то јесте истина, али ја сам том хобију привржен, али не у таквој мери да себи правим планове за сваки дан...Једноставно, помирио сам се с тим да ''та ствар функционише'' и настављам даље ''нормално'' да живим не обазирући се на хороскоп или транзите зато што би ми живот био ЈАКО досадан.

Иначе, познавање неких основа и тога шта је ко у хороскопу ми омогућују лакшу комуникацију обзиром да знам како да се поставим.

 

Елем, да искажем да су Бик, Девица и Јарац знакови који претежно НЕ МОГУ поверовати у нешто што није везано за ''чврсто стајање на земљи'', те је пракса показала да су то најскептичнији људи. Поготово осообе рођене у знаку Јарца. :) :]

 

Hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Сви кажу а шкорпије да су доста ''за~ебане'' личности и зле...ја само кажем да уколико падне нуклеарка оне ће рећи ''Добро, па шта?'' XD

 

 

 

Verovao ili ne, nismo zle. Naprotiv.

Sve dajemo za prijatelje, cak i maltene nepoznate osobe...

Osvetoljubive, svakako ali neko zaista mora da nam napakosti da bi osetio skorpionski gnev. Osvetu.

A to je retkost.

Za*ebane smo, jer ne damo da nas neko "mota", a ako nas povredi... bolje mu je da se skloni u drugu drzavu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

А што се тиче мог хобија, ццц :) :) не радим ја то због девојака већ зато што ме занима.

 

Нисам ни рекао да се тиме бавиш због девојака, него се зезам. Не речи ли ми ти да сам духовит и да волим да забављам људе око себе? Звезде не лажу, зар не? ;)

 

А што се девојака тиче, парафразираћу Душка Радовића - мушкарци праве будалаштине због девојака.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Четири најбоља ортака су Шкорпије у хороскопу :) нису зле...док им се не замериш, као што и сама рече.

 

 

Аксеносилас - Слажем се. :) Ја сам схватио зезање, али има људи који би то схватили озбиљно, не познају ме хехехе. Додуше, морам признати, девојке се више занимају за астрологију него ли мушкарци. Читају којекакве часописе и ко зна ша још...ццц...blasfemy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Океј...океј. Јел ова фотографија стварна??? Мислим, није ваљда неко радио у фотошопу или сл?

zashto ne bi bila stvarna? ljudi kada su slikali fresku su hteli da prikazhu sazvezhdja... neznam shta je tu chudno... ko kad neko vidi fresku sa svevidecjim okom i kao- aaa, ovo je crkva koju su gradili masoni, a u Pravoslavlju postoji taj simbol i pre nego shto nastali danashnji slobodni zidari; nije bash najbolja paralela, al tu je negde- ovo na slici nema nikakve veze sa astrologijom.

 

Када си последњи пут урадио хороскоп?

to cjesh morati da pitash skrecha, necje da mi uradi natalnu zato shto zna da necje nishta da potrefi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Занима ме да ли је стварна фотографија обзиром да први пут видим дванаест апостола у кругу око Исуса Христа, а поврх свега сазвеђа која се деле на по тридесет степени еклиптике чинећи тако 360.

Сулудо би било доводити то у питање или било какав однос с астрологијом обзиром да је сама сврха фреске непозната и људи једино могу нагађати док се не потврде коректне информације..

 

Елем, мало је глупо доносити закључак о астрологији уколико је пре тога ниси изучавао. Али зашто би па ти изучавао нешто што је глупост, зар не? :)

 

Ја ти не замерам на томе што пишеш, али било би океј да се људи који деле твоје мишљење помало и информишу (не баш на википедији, али није лош почетак)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Елем, мало је глупо доносити закључак о астрологији уколико је пре тога ниси изучавао.

koliko je tek onda glupo donositi zakljuchke o Hrishcjanstvu?

 

обзиром да је сама сврха фреске непозната

sama rech freska ukazuje na svrhu. a ta svrha iskljuchuje astologiju.

 

Odgledajte Zaitgeist

ili prochitajte u politikinom zabavniku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ау, ал' си досадан.

 

Доста више о Хришћанству када ово није та тема.

 

Немој ми само рећи да ти водиш неки мини рат овде који се односи на то да сам ја нешто ''написао'' о хришћанству у некој од тема која се односе на религију и који нису у складу с твојим размишљањима и схватањима...?

Ако је то случај, колико онда ти имаш годиница, благо мени? :]

 

Не видим поенту довођења хришћанства у везу с астрологијом тако да мислим да губиш време алудирајући на оно што обоје мислимо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ау, ал' си досадан.

nisam. samo nisam zabavan. to shto vi ne vidite razliq je vash prob.

 

који се односи на то да сам ја

da, bash me je potreslo neshto shto si ti napisao.

 

Не видим поенту довођења хришћанства у везу с астрологијом

chak nasuprot, ja pricham ovde da ta veza ne postoji.

poenta priche o postavljenoj fotografiji je da nisu samo astrolozi koristili simbole da oznache sazvezdja, i ta ti simboli na dotichnoj fresci nemaju veze sa nikakvim praznoverjem kakva je astrologija.

 

Rogi vodi svoj privatni rat sa svima

nije privatan. i samo je s nevernicima.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, добро, дечко или човек се проналази у томе што жели да исказује своје мишљење но зезнуто је када почне да намеће своја мишљења, поготово о овој теми о којој његово мишљење не могу прихватити (макар било и шаљиве природе) обзиром да није астрологију изучавао.

 

Но, цени се свако ко брани свој став...иако су неки ....хм...иако неким од мишљења фали чињенична потпора... :]

 

Немам шта да настављам, готово сам све сажео у првом посту - ту је и Дионис који је изнео својих пар реченица, ту је и Аксел...акселотисас (ваљда тако бејаше, до сорри ако погреших) и тако даље.

 

За оне које мрзи да читају - поента је да астрологија није оно што прочитате у новинама или смете да доводите у везу с баба врачарама и сличним $рањима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, sad, neki ljudi su predvidljiviji i sve sto ih zanima su ljubav, pare, itd. pojavi se neka zena od 40 godina i trazi ti nemoguce, pored horoskopa koji gleda svaki dan i veruje svaku rec koju cuje. previse sam citao po diskusijama teme tipa 'gde sam se sve povredio kad sam bio mali' da bi sad razuveravao nekog ko ne bi ni ostavio svoje podatke rodjenja najverovatnije. ajde iskreno, necu da pricam o pojedinacnim slucajevima, gde je hriscanstvo odvelo srbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Докажи.

da dokazhem da neshto chinjenichnu potporu? to je isto kada ja nevernicima kazhem da dokazhu da Bog ne postoji. kad oni budu to dokazali, i ja cju tebi.

 

Onime,ne nasedaj BRE!I od ovoga ce krele da napravi diskusiju o hriscanstvu,vecni circulus vitiosus!

uuu, kao latinski izrazi ovo ono..

 

gde je hriscanstvo odvelo srbe?

u raj.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ок.

Мени је све свеједно тако да ми не смета било једна, било друга опција :)

 

Рогозуб - Докажи да астрологији фале чињенице које се односе на доказ о њеној тачности. Логично је да је све што у себи садржи чињеницу заправо истина. Буди ти тај једини који је успео да докаже како је астрологија нетачна, добијаш од мене чоколадну бананицу.

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Очистих, а како обећах, почело кажњавање. Што се тиће ове теме, Џокер - 20% и три дана бана.

 

 

Испод овог поста, свака спам порука ће бити кажњена истом или драстичнијом мером. А сад да погледам и остале теме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...