Jump to content

2008.07.05 *SKC, Beograd* Evergrey


Elderane

Recommended Posts

Baš ga izluđuje svaki pomen Sonate...

Nešto nije u redu sa malom salom SKC-a, kad ja u bašti čujem svaki bend mnogo bolje. Ili su Evergrey i publika bili preglasni za tako mali prostor, ne znam. Uglavnom, ja nisam čuo šta mi je Tom rekao sa bine u pauzi pesama, a kamoli da prepoznam poneku pesmu koju sam manje slušao. Mada, ono, od prošlog koncerta do danas nisam mnogo slušao Evergrey. Znam pesme otprilike onoliko koliko sam tada znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 766
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

za razliku od tebe, ja sam tu sonatu gledao, sreo i zapravo vrlo postujem taj band. interno se zezam sa oljom, ali ocigledno je da ni ti ni onaj mali balavi to ne kapirate. e sad, posto smo to resili, nazad na evergrey. ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

-jbt ok zezas se nego sam samo hteo da vidim reakciju kako ces ti reagovati kad tebi neko proziva bendove

-ustvari nebitno ima jedan lik potpis svadjati se preko interneta je kao da trcis u "special olimpics"

-i nisam balav to sto sam mladji od tebe ne mora da znaci da sam retardirana somina koja ne zna o zivotu

-tako da vise necu dolaziti na temu boli me kurac hteo sam da vidim samo sta ce jos ko da napise o certy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, nije dosta, ja bih radije gledao EG jos 2-3 puta, nego Primal Fear. Metalcore nije metal. Ni emo nije metal, a samim tim ni Slipknot nije metal, jer su sa onim maskama tako emo, da im ni Bullet For My Valentine nije ravan. Cak ni Primal Fear nije metal, nego kopija metala Judas Priest-a. Po nekima ni Judas Priest nije metal, jer je metal poceo nastankom Slayer-a, i njihovim otkricem da prevlacenjem ruku i trzalica preko gitare, i neprestanim drndanjem floyd rose-a, dobijas zvuk koji je, u stvari, pravi metal. Onda su neki Norvezani dosli do zakljucka da ako ne opsujes sve hriscansko 100 puta u minut ipo "pjesme", to nije metal. Ipak, kasnije su otkrili da ako ne pjevas o jednorozima, vilenjacima, i neprestanim napadima mracnih lordova na posten svijet neke mirne doline, koja samo zeli da uziva u suncu i nebu, ni to nije metal. Ima i onih kojima je metal analiza rijeci iz Vujaklije koji se odnose na patologiju i forenzicare. Ipak, sad je metal da places svaki dan, zato sto je zivot okrutan prema svima, pa, pri tom, nema svrhe ista raditi osim plakati.

Jer, plakanje je metal. I rat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste lepo napisao, ali ipak Primal Fear jeste metal. Ako već nisam imao sreće da gledam Judase, voleo bih barem njihovu kopiju da vidim. Tim pre što oni nisu obična kopija, već, što kaže moj prijatelj Stormlord, ''Judas Priest na steroidima''. Evergrey je OK, samo što mislim da se neki od njihovih fanova previše primaju na taj bend, a realno je on samo jedan od mnogih bendova. Primetio sam da postoji slična doza primanja i na Kamelot, i to pretežno od ženskog dela publike. Nije mi baš najjasnije zašto ne postoji ista količina pomame za, recimo, Gamma Ray.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, Gamma Ray je, koliko god mi bilo krivo sto to kazem, istrosen bend, a Kamelot i Evergrey u naponu snage, iako se opet mnogi nece sloziti, ali cinjenica je da imaju sve vise i vise fanova sa novim albumima. Gamma Ray je rekao sve sto je imao da kaze, a Hansen je vec toliko toga rekao, da ni ne mora vise nikad nijednu pjesmu da napravi. Primal Fear nije metal, metal je samo DarkThrone, jer oni radije kampuju po sumama Norveske sjedinjeni sa duhom prirode, nego da sviraju Wacken. E, to je metal, a i i iskrenost prvog nivoa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, na red dolazi Astrallis, meni poznatiji kao Svetica. Izvini brate, ja tebi ništa loše nisam rekao, a ti daješ sebi za pravo da se spuštaš na nivo manijaka kao što je Razbijač i procenjuješ da li sam ja jebo u nekom selu, a pritom pojma nemaš o tome, kao ni bilo koji Surduličanin. I sad ću da ti vratim istom merom. Ja sam iz Surdulice otišao pre sedam godina i dolazim tamo s vremena na vreme reda radi, da obiđem familiju. Ti si završio školu i još uvek živiš u Surdulici, imajući jako uspešan život, koliko čujem. A što se tiče prozivki za to što s vremena na vreme prozborim po koju reč sa nekom od devojaka na netu, i to na njihovu inicijativu (nađite kad sam poslednji put ja započeo razgovor), moram reći sledeće: niste znali da je Astrallis našao i ''ženu'' preko neta? Mislim, ženu, barem su tako nazivali jedno drugo i kleli se da su zaljubljeni jedno u drugo. Ali ih je sjebala ''geografska razdaljina'', tj. sjebalo ih je to što je njegova ''žena'' našla nešto opipljivije u gradu gde živi, tj. što je sve vreme nalazila.

 

Prvo i osnovno, ovo govori dosta o tebi, jer si povukao za neke stvari koje ja o tebi nisam iznosio javno. A ti si se lepo uhvatio za moj privatni život, iako nemaš apsolutno nikakva prava da govoriš o istom, jer si iskopao tamo neke informacije od verovatno jako "poverljivih" izvora (da nekažem tiposa). To što sam ja rekao za "selo" i sl., je interna fora koju nažalost ti nisi mogao da shvatiš. Toliko o tome. To šta sam ja završio i gde završavam, na koji način, i da li je moj život uspešan ili ne, nije tvoj problem. Niti mene zanimaju tvoje hvalospevne priče, koje nemaju blage veze sa onim za šta ili za koga se predstavljaš. Ti bi za početak mogao da nađeš bilo kakvu ženu, koja bi mogla da ti izleči komplekse, mada sumnjam da postoji takva koja bi mogla da ide dotle i tako dalje. Sve u svemu, nisi razuman čovek i to stoji.

 

Izvinjavam se moderatorima, no morao sam da udarim repliku, jer me ovaj spomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, Gamma Ray je, koliko god mi bilo krivo sto to kazem, istrosen bend, a Kamelot i Evergrey u naponu snage, iako se opet mnogi nece sloziti, ali cinjenica je da imaju sve vise i vise fanova sa novim albumima. Gamma Ray je rekao sve sto je imao da kaze, a Hansen je vec toliko toga rekao, da ni ne mora vise nikad nijednu pjesmu da napravi. Primal Fear nije metal, metal je samo DarkThrone, jer oni radije kampuju po sumama Norveske sjedinjeni sa duhom prirode, nego da sviraju Wacken. E, to je metal, a i i iskrenost prvog nivoa.

 

To je već druga priča.

 

E moj Astrallis, ja sam pre dve nedelje konačno ostavio devojku, jer ne želim da se oženim njome. Ne treba mi to u životu i ja nemam tu vrstu kompleksa, za to se obrati Razbijaču, na njegovom primeru možeš da izučavaš tu patologiju za koju si zainteresovan. Ja sam prošao mnogo toga i sad sam jak kao zemlja, više mi niko ništa ne može. Ja se hvalim svojim postignućima na raznim poljima, to je tačno, ali da se hvalim time što mi se neka cura obratila preko neta, nemam nameru. Stalno mi se obraćaju, pa šta? Evo danas me jedna sa facebook-a pitala hoću li s njom na Metallicu u Sofiju. Rekoh, sestro, imam druge prioritete. Ali ono što se ne dovodi u pitanje jeste da ja umem da procenim koja je devojka lepa i privlačna i kažem to, bez ikakve zainteresovanosti za nju. Ako smo već kod toga, sinoć je u bašti SKC-a bilo mnogo lepših cura nego na Evergrey-u.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo danas me jedna sa facebook-a pitala hoću li s njom na Metallicu u Sofiju. Rekoh, sestro, imam druge prioritete.

Ne budi lud! U zabludi si! Idi sa ribom na Metallicu,promenice ti se pogled na svet. Ako me poslusas,ovaj savet ces ceniti do kraja zivota.

 

STAVITE OVU TEMU KAO STICKY.

Odmah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, nije dosta, ja bih radije gledao EG jos 2-3 puta, nego Primal Fear. Metalcore nije metal. Ni emo nije metal, a samim tim ni Slipknot nije metal, jer su sa onim maskama tako emo, da im ni Bullet For My Valentine nije ravan. Cak ni Primal Fear nije metal, nego kopija metala Judas Priest-a. Po nekima ni Judas Priest nije metal, jer je metal poceo nastankom Slayer-a, i njihovim otkricem da prevlacenjem ruku i trzalica preko gitare, i neprestanim drndanjem floyd rose-a, dobijas zvuk koji je, u stvari, pravi metal. Onda su neki Norvezani dosli do zakljucka da ako ne opsujes sve hriscansko 100 puta u minut ipo "pjesme", to nije metal. Ipak, kasnije su otkrili da ako ne pjevas o jednorozima, vilenjacima, i neprestanim napadima mracnih lordova na posten svijet neke mirne doline, koja samo zeli da uziva u suncu i nebu, ni to nije metal. Ima i onih kojima je metal analiza rijeci iz Vujaklije koji se odnose na patologiju i forenzicare. Ipak, sad je metal da places svaki dan, zato sto je zivot okrutan prema svima, pa, pri tom, nema svrhe ista raditi osim plakati.

Jer, plakanje je metal. I rat.

 

Dal je ovo sala or what?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...