Jump to content

Паранормално


Recommended Posts

Ma ko zna gde je to. Mislim da je obrisana tema, a i da nije bolje je pokrenuti novu, bilo je prilicno neozbiljnih komentara..

pa jebo ga ti ne možeš očekivati ekstra informisanu i učenu raspravu na ovakvom tipu foruma, smorilo bi većinu. evo sad ću da napabirčim nešto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не говоримо овде о типичним представницима (плагијаторима) који на себе начинђуре кило и по злата и сл, имају кристалну куглу и сличне баљезгарије већ о људима који могу да ''предвиде будућност'' на основу својих осећања, кроз снове, да тачно знају шта ће се десити...?

 

Да ли сте имали прилике да упознате такве особе?

 

 

Ја сам само једном упознао једну девојку која живи у Грчкој и то је све. Буквално ми је све ''испогађала'' и од тада се плашим да било шта друго питам... Неке ствари, везане за мој живот, једноставно није могла да зна. И знала је. (једино ако чита мисли сад :):):) )

 

 

( из свог астролошког искуства особе које поседују изузетно изражену интуицију као и ''видовитост'' имају ''мистичне планете'' на двадесет и деветом степену одређених знакова. Најјаче је изражен Плутон на двадесет и деветом степену Водолије - знак који се везује за будућност, мада сматрам да ту улогу имају и Нептун као и сличне планете које се односе на ''продорност'' илити одличну дозу психоаналитичности одређене персоне...)

 

Keva je isla po takvim mestima, ali ja tesko da mogu da poverujem u tako nesto... Isla je kod nekog lika koji je pogodio (to mu moram priznati) dosta stvari, iz proslosti i sadasnjosti, naravno, iako ona nije mnogo pricala o sebi. Isla je i kod neke zene, koja je takodje, znala neke stvari iz njene proslosti, ali je rekla da ce moja baba riknuti te godine (dakle prosle),a zena ziva i zdrava jos uvek... Mislim da je to cista glupost.

E sad, sto se tice ostalih paranormalnih pojava, recimo da verujem u duhove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, duhovi ... ne znam, gledao sam toliko uvjerljivih snimaka o tim duhovima, ali opet nekako sumnjam ... slusao price, nisam dozivo nista slicno stvarno. mozda bih i volio u neku ruku. prisustvovao sastanku "prizivanja" duhova, da bi se na kraju ispostavilo da je sve bila teska zajebancija. ili sto bi strucnjaci rekli "nismo se dovoljno koncentrisali i uozbiljili". u redu. i nismo. vise je to bila neka igra.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa probaj da ih prizoves :) Ali to ti je isto kao i u filmovima...svi vanzemaljci i sva cudovista i svi teroristi idu u Ameriku:) Verovatno jer je zovu zemlja mogucnosti, pa misle da tamo ima mogucnosti i za vanzemaljce i duhove i ostale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi neko nesto prizivao mora da bude upoznat sa tim sta radi, a onda je i svestan opasnosti koje postoje.

A pitanje i sta zeli da priziva? Ne vidim zbog cega bi ''prizivao'' mrtve, osim ako nije saman ili slicno? A ako se prizivaju inteligencije drugih sfera, preporucujem da se ide postepeno i krene od zemaljskih pa mesecevih itd. Medjutim, kod ovih radnji ako niste dobro potkovani znanjem necete ni uspeti, tako da oni koji bi to radili iz pomodarstva ili ciste znatizelje (ili da bi doneli sebi neku olaku korist), ce se samo razocarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izostavili su jedno objašnjenje koje je i najprostije. ono što nam se čini da smo već doživeli, zapravo i jesmo doživeli jer vreme ponekad ume da preskoči kao ploča, unazad.

 

ne preskače baš toliko dana uzastopno kao u Danu mrmota npr, ali dan-dva unatrag, ponekad i godinu-dve, pre no što se vrati u aktuelno vreme :opusteno: dakle, vreme nije savršeni kontinuum, nego je više nalik na stari raspadnuti gramofon sa prljavom iglom, koji nasumično zna da poskoči napred-nazad.

 

u stvari nije samo to slučaj kod gramofona, evo svi znate da ne postoji nepogrešiva reprodukcija tonskog zapisa ili fajla. preskače i laserski disk, kao i mp3-ojka.

 

možda bi mogo danas da otvorim na ovom pdf-u topik o vremenu, samo da smislim uvod. Onime, Varg, Mistress, želite li da otvorim takav topik (ako već nije bio)?

Ja sam uvek za :pivopije:

A to za vreme, ja duboko verujem da je u neku ruku ono konstanta (ali ne 100% jer ima nešto što niko, pa ni naučnici ne znaju...još), a da se materija menja. Pa to menjanje se vezuje sa protokom vremena koje možda ni ne teče. :confused:

 

Naravno. Mada verujem da nesto postoji, nesto neopipljivo, totalno apstraktno, ali postoji...

Ista stvar kod mene. Mora da ima nešto. Neko je više osetljiv na te stvari, neko manje. Međutim, većina onih koji imaju taj "dar" ne doživljavaju ga kao "Bwahahahah ja imam čudotvorne moći!" već ih to opterećuje. Ko zna šta vide. Sad, gde je granica između ludaka i blistavog uma... Ko zna. Ja samo ne volim da generalizujm i da ocenim ništa unapred.

 

" I want to believe "

 

Da bi neko nesto prizivao mora da bude upoznat sa tim sta radi, a onda je i svestan opasnosti koje postoje.

A pitanje i sta zeli da priziva? Ne vidim zbog cega bi ''prizivao'' mrtve, osim ako nije saman ili slicno? A ako se prizivaju inteligencije drugih sfera, preporucujem da se ide postepeno i krene od zemaljskih pa mesecevih itd. Medjutim, kod ovih radnji ako niste dobro potkovani znanjem necete ni uspeti, tako da oni koji bi to radili iz pomodarstva ili ciste znatizelje (ili da bi doneli sebi neku olaku korist), ce se samo razocarati.

 

Nikad neću da zaboravim rođendan druga iz osnovne kome je dunulo da priziva duha taj dan. Sopstvena reakcija me je začudila na njegov predlog, i ostalih koji su to hteli, jer, iako je sve to zajebancija, nekako... ne želim da se igram sa tim stvarima. Njima je bilo smešno ( što u nekuruku i jeste :) ) pošto sam se pokupila i otišla kući :) Mada, ne volim da učestvujem u tim rabotama niti da se igram sa nečim o čemu ništa ne znam. Koliko god to banalno zvučalo, za mene je to kao kad bi pekar uleteo u nuklearnu eletranu i bavio se nečim što ne zna :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziveo 10 godina preko puta groblja... nikada nista nisam video...

Keva mi je iz istocne Srbije tako da imam vidovnjake u familiji, ali nikada nisam voleo da se butam sa tim stvarima jer su zajebane...

Posebno kletve :| Imali smo "savrsenu" porodicu, sve dok se pradeda od muke ne obesi... A onda su svi poceli da se biju i kolju oko nasledja...

Baba baci kletvu na strica i njegove i za tri godine je šestoro njih umrlo/poginulo iz te familije :|

A druga baba mi je pričala o nekoj mrtvoj vodi, operu mrtvaka i tu vodu daju nekom da pije :| retardi

Edited by HATRED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje se protiv tih kletvi i uroka bori snagom volje. Jednostavno znam da mi niko ne moze nista ''nabaciti'' i to je to. nikakve vracare i ostale gluposti. Jaka volja, mentalna snaga i to je to. Pa mogu da mi rade sta hoce, od vlaske do vudu magije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

''operu mrtvaka i tu vodu daju nekom da pije''

 

Хххххахахахахаха

 

ХАХАХАХАХАХХА

 

Јој, мука ми је XD али ово је тако БРУТАЛНО! :]

 

Мени је ''неко палио свећу за мртве'' док сам биЈо мали, па сам и даље жив и здрав :) :) :)

Уосталом, људи превише верују у све и свашта...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mene interesuje spontano sagorevanje i duhovi.

 

Spontano sagorevanje,sta ga pokrece,zasto dolazi do toga i dokaz da je to totalno bezbolno ne gledajte ako se gadite :o

 

 http://z.about.com/d/paranormal/1/7/k/A/shc_lg.jpg

 

Volela bih da mogu da nadjem sliku iz jedne emisije gde deda sedi sa smeskom na licu,a izgoreo ceo. Sta vi mislite :/

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Najbolje se protiv tih kletvi i uroka bori snagom volje. Jednostavno znam da mi niko ne moze nista ''nabaciti'' i to je to. nikakve vracare i ostale gluposti. Jaka volja, mentalna snaga i to je to. Pa mogu da mi rade sta hoce, od vlaske do vudu magije. :)

 

Da ali kako da se suprotstavi svojoj voljem ako ni ne zna da mu je neko bacio kletvu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Hmm ajde da i ja reknem koju o ovome.Ja licno ne verujem u boga,ne priznajem religijsko ucenje i tumacenje coveka i sveta,ali sa druge strane verujem u nesto nazovi natprirodno,nekakvu nevidljivu silu,magiju ili sta vec koja postoji odvajkada i manifestuje se u raznim oblicima....Jako veliki broj ljudi svedoci tome svojim iskustvima i prosto je nemoguce da je sve to plod ljudske maste,podsvesti itd. ma sta kvazi naucnici kenjali i trabunjali,nalazili nepotpune izgovore.

Ja licno sam imao paranormalna iskustva kao mali ali mnogo vise svi ostali u mojoj porodici.

Kao klinac iskusio sam na selu svoje paranormalno iskustvo u babinoj kuci zajedno sa mojim sada pokojnim caletom.Naime kuca je bila dosta stara,jos iz predratnog perioda i jedne noci se na tavanu cula neverovatna buka.Posto smo ja i moj matori spavali u istoj sobi i on je isto cuo tu buku kao i ja.Ta buka je u stvari podsecala dosta na nekakvo kotrljanje,koracanje vise ljudskih stopala...Ponavljala se iznova i iznova...Moj cale vidno iznenadjen i uzbudjen..uzeo je merdevine i podigao otvor na tavanu da vidi o cemu se radi....Nigde nije bilo nicega a buka je odjednom prestala.Tavan je inace bio prazan,nije bilo mnogo stvari u njemu.Ovo se desavalo sveukupno secam se mozda 2-3 noci i onda je odjednom prestalo....Ja licno ne verujem da su to mogli da budu pacovi,macke i ostalo jer bih makar donekle imali uvid u to.Inace da napomenem da je kuca bila u Hrvatskoj u Ushtici nadomak Jasenovca gde svi znamo sta se desavalo....

Takodje u tom selu sam doziveo sa celom porodicom jos jedan paranormalan dozivljaj koji je bio vise vezan za sto bi neki rekli,male zelene....

Jedne noci na nebu je bila plejada 2 svetlece kugle koje su takvom brzinom menjale svoj pravac kretanja u svim smerovima da je prosto bilo fascinantno gledati to.Nikada necu to zaboraviti.Neko od mojih je to snimio na nebu i pozvao nas sve da vidimo.Postoji jos masa ovakvih svedocenja u celom svetu...

Medjutim pored ovoga moja porodica je iskusila neko mnogo ludje dogadjaje....Pocecu najpre sa mojim rodjenim burazerom....Imao je oko 4-5 godina...Ziveli smo u stanu,jedne veceri je otisao sam u kuhinju u kojoj nije bilo nikoga,posle odredjenog vremena zacuo se njegov brutalan vrisak,urlanje i plac...Pokusali smo da ga smirimo ali to je tesko islo...Pitali smo ga svi sta se desilo a on je samo urlao "Neeeee.....neeeee".Ocigledno je bio u nekakvom stanju shoka....Tek je progovorio posle par dana na jedvite jade.Inace ni dan danas sa svoje 23 godine ne voli da prica o tome uopste....Elem,interesantno je to sto on nije znao da objasni sta je video pa smo ga naterali da nacrta to sto je video....Ono sto sledi je veoma zanimljivo.Nacrtao je malu osobu sa krilima i oreolom oko glave.Posle nam je rekao da ga je video na prozoru od kuhinje...kaze da je leteo/lebdeo da mu se nasmehnuo i otisao put neba...Ocigledno se radilo o nekakvom andjelu...Posle smo saznali da je tog dana bilo neko bogojavljanje ili sta vec...

Drugi dogadjaj vezuje se za mog matorog pokojnog....Jedan dan je dosao kuci,bilo mu je lose,sav se bio preznojio i nije znao da opise svoje stanje najbolje.Onako kako je to cinio svaki dan,skinuo je sat sa svoje ruke i odlozio ga na sto,medjutim sat je poceo da bukvalno skace po stolu u najbukvalnijem smislu i posle nekog vremena cuo se mali prasak i napuklo je staklo na satu.To je sve trajalo par sekundi a posle toga sat vise nikada nije radio.I dan danas ga cuvamo.Moja keva je bila svedok ovom dogadjaju....

Sledeci dogadjaj se,ali ne i poslednji,vezuje za moju kevu.Posto je ona slikar,jedno vece je doradjivala neku sliku sa temom neke zene.Ta zena je bila toliko tuzna na toj slici da kada je vidite i vama nekako nije svejedno,kao da zraci necim.Keva je to vece otisla nesto na kratko do druge prostorije i kada se vratila da doradi sliku videla je da iz oka te zene tece suza,skroz cista i bistra.Ako vam napomenem da se radi o pastel tehnici onda znate da tu nema vode u vasem okruzenju.Keva ju je zaustavila rukom i jedno vreme je stajala u neverici jer zna da oko nje nigde nije bila nikakva voda,nije mogla na sebi da ima nikakve tragove vode pa da tu eventualno kapne bas na to mesto gde su beonjache ove naslikane zene....Ono sto je vrlo interesantno je da je keva tada imala neku prijateljicu koja se bavila oslikavanjem ikona i nedugo posle ovog kevinog dogadjaja ta ortakinja joj je dosla sa pricom kako joj se eto nesto neverovatno dogodilo i kako joj je preko noci ikona device Marije proplakala krvavim suzama.Mojoj kevi je to bila smesno a u isto vreme i bizarno jer je jelte i ona dozivela relativni skoro tada nesto slicno....Par meseci posle ovoga je usledilo Nato bombardovanje Srbije gde je stradalo dosta ljudi...

A najbizarniji po meni dogadjaj se desio kada je moj matori umro.Par dana nakon njegove smrti,njegov brat,moj stric,pravio je neko okupljanje za prijatelje/rodbinu povodom caletove smrti.Posto oni zive u centru u Bg-u na Dorcolu kod Bitefa gde je sve sivo,prljavo i kakav je vec maltene ceo Beograd to samo doprinosi delom ovom neverovatnom dogadjaju.Naime,bilo je vece,vec se mrak spustio...posto je bilo leto drzali su prozor otvoren u dnevnoj sobi gde su inace i boravili moj stric i jos nekolicina ljudi za stolom.Odjednom je kroz prozor uleteo OGROMAN beli leptir i sleteo na sto...Svi su ostali zapanjeni...Stajao je tu neko vreme dok moja strina kroz neko vreme iz nekog razloga nije progovorila ime mog oca i eto kako mu stavlja do znanja da mi znamo da je on tu uz nas,da ga volimo,da nam nedostaje itd.Posle toga leptir je uzleteo obisao jedan krug oko sobe i izleteo kroz prozor put neba....Sta je to bilo niko nije znao da objasni...

Takodje par dana pred smrt mog matorog ja sam sanjao njegovu sahranu i kako mu neko odrzava govor....Takodje kada je moj burazer od ujaka poginuo a ja u to vreme sam se bas vracao kuci sa mora autobusom....u jednom trenutku,naravno ne znajuci sta se desilo pre toga samo osetio nekakvo komesanje u telu i kao snazan udarac cekicem u predelu grudi.Znam da sam tada bas bio poskocio uhvatio se za grudi i skrenuo paznju na to mojoj tadasnjoj devojci...Par sati nakon sto sam stigao u Beograd,stigla nam je informacija da je nadjen mrtav na obali jezera u Beloj Crkvi gde se navodno udavio jer je bio pijan itd. Mada ta smrt je nastala pod nerazjasnjenim okolnostima te se i danas ne zna tacno kako se sve odigralo jer nema svedoka a na njemu su primecene i modrice a i iz nekog razloga obdukcija nije radjena iako je njegova familija to zahtevala! Sve u svemu mislim da je tu bilo neko zataskavanje jer po izjavama nekih svedoka koji su bili prisutni te noci na jezeru kada i on (btw. to je bio neki rock festival i moto skup koji se odrzava svake godine u Beloj Crkvi) on se navodno pokacio onako pijan sa nekim likovima a ponajvise sa nekom facom ciji je cale neka pandurcina od autoriteta jel....

No dobro ovo vam pricam zato sto smo moj buraz i ja imali bend i on je napisao jedan text koji se potpuno identifikuje sa njegovom smrcu i govori o liku koji je eto odbacen od strane drugih kao da je neko cudoviste,kako luta napustenim jezerom.Ne znam zasto je bas napisao text o tome i sta je u tom trenutku dok ga je pisao bilo u njegovoj glavi ali znam pouzdano da nije bio sklon samoubistvu i slicnim stvarima jer je toh dana bas bio srecan i motivisan za neke stvari....

Eto to su neka moja iskustva sa paranormalnim....Kapiram da jos ljudi ima da napise i neka svoja a mozda i ne zeli to na ovom mestu medju ovom rajom heh...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...