Jump to content

Паранормално


Recommended Posts

poznato je da su i politicari to tumacili/prepravljali po svom nahodjenju.

 

Онај стих који је наводно представљао Коштуницу је нејбоља превара у историји изборних процеса у Србији. :lol:

 

daj rs account pa ce da vredi :)

 

Иди овде. , скини, само распакуј у неки фолдер, ако ти је .јар везан за ВинРар или неки сличан програм, уђи у исти и скини штиклу са асоцијације, стартује програм, сачекај да се апдејтује, ископирај ове линкове (и било које друге), кликни плус на тулбару Јдоњнлоадера, кад провери прихвати пакет, кликни стрелицу удесно и иди да храниш керове... Наравно, ово је све много једноставније и лако ћеш сконтати...

 

Иначе, јебаћу те јер ми стално помињеш оног теријера... :lol:

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

znate sta mrzim kada ljudi kazu da ja astrologija nauka.mislim astrologija je jednako nauka koliko gledanje u pasulj ili solju od kafe

 

Zasto onda nemas fakultet na kome ce se izucavati gledanje u soljicu kafe ili pasulj? :huh:

 

PS. A ja mrzim kad su ljudi toliko ograniceni! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, postoje shkole astrologije. Nznm za nashu zemlju, ali u Nemachkoj, Engleskoj, Francuskoj... cak postoje i posebni fakulteti. Dodushe nisu drzhavni, ali opet se izuchava astrologija.

 

 

(jedan od glavnih predmeta je psihologija, inache)

Share this post


Link to post
Share on other sites

boje srbije definitivno brane tarabici.ono sto mi je najzanimljivije je cinjenica da je sve opisano jezikom prosecnog srpskog seljaka("crne zmije ce popiti vodu"-vodovod,itd),pa nema mesta dvosmislicama.oko toga je vremenom sastavljena legenda o k.prorocanstvu,koja ce sigurno ziveti jos dugo-navodno postoje rukopisi koji su u temelju neke kuce,a u njima je zapisana sudbina srbije(tako nekako).i ovde treba biti oprezan,jer se i danas pojavljuju vrlo sumnjive verzije k.prorocanstva,a poznato je da su i politicari to tumacili/prepravljali po svom nahodjenju.

 

kremansko prorocanstvo je pisano za potrebe dnevne politike,mnoga izdanja su modifikovana i mnoga navodna predskazanja se odnose na protekle dogadjaje.postoje detaljne analize tih "prorocanstava",koje sve to demistifikuju.

 

buducnost se nikako ne moze predvideti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Теша - Да ли ти, којим случајем, знаш шта је астрологија? Немаш благог појма чим ту доводиш у питање беле магове и слична срања јер очито ти је, као и мени, пун qrac будала и лажних ''пророка'', а то ти ја као неко ко изучава астрологију и кажем јер сам врло добро упознат с материјом.

 

Иначе, астрологија се назива најстаријом науком, а то и јесте опште прихваћена ствар која се односи на тренутак када је човек подигао прст ка небу посматрајући у звезду и запитао се ''шта је оно тамо горе'', одатле су почеле и да навиру разноразне теорије као и религије старих цивилизација које су се одувек дивиле Сунцу.

 

И човек је одавно увидео то да вегетација зависи и од тога како се месец опонаша, плима и осека, годишња доба...астролошки појмови који су пронађени на обали реке Ниниве су јасан доказ о постојању асторлогије још од периода од четири хиљада година пре Нове ере! Између осталог, астрологија је била исто што и астрономија све док то црква није забранила обзиром да су људи увелико користили ''прорицања''. Астрологији се не може судити по неким људима који су увидели шансу да стекну неко бљутаво богатство већ по ономе шта заправо представља.

 

И сасвим је глупо мешати астрологију с баба-врачарама и осталим пасуљогледачима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

астрологија је била исто што и астрономија све док то црква није забранила обзиром да су људи увелико користили ''прорицања''.

Za šta se danas koristi Astrologija ako ne za proricanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da osvanem prekosutra :D

Neka, držaću se ove teme, pa koliko izdržim da se ne smorim. :)

 

Па, знаш како, ако немаш жељу за знањем боље и немој да се упушташ у оно шта астрологија представља. У две три реченице је то најтеже рећи обзиром да ће одређене ствари остати недоречене.

Што се највеће истине тиче, а то ти као неко ко је упознат с астрологијом довољно, мани се фикције о томе да је астрологија нешто што прориче - људи су ти који је користе за прорицање - а оно што прочиташ у новинама и одређени тарот-астро центри - ја то мрзим више него Гранд шоу...тако... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, знаш како, ако немаш жељу за знањем боље и немој да се упушташ у оно шта астрологија представља. У две три реченице је то најтеже рећи обзиром да ће одређене ствари остати недоречене.

Ma imam ja želju za znanjem... ali da li je svaki post u Astrologiji pun mudrosti, ili pun postova gde dokazujete jedan drugome ovo - ono. 

Nemam ja ništa protiv da me uputiš na post u kome ima odgovora na moje pitanje (ionako si verovatno učestvovao u toj temi verovatno na svakoj strani).

 

Што се највеће истине тиче, а то ти као неко ко је упознат с астрологијом довољно, мани се фикције о томе да је астрологија нешто што прориче - људи су ти који је користе за прорицање - а оно што прочиташ у новинама и одређени тарот-астро центри - ја то мрзим више него Гранд шоу...тако... :)

Well razumem ja tebe, ali kao što rekoh gore i u poslednjem postu:

U čemu se sastoji današnja astrologija, ako ne u proricanju?

Pitam stvarno najprostodušnije, jer ja sam do sada smatrao da je Astrologija neka vrsta (da kažem) nauke koja pomoću nebeskih tela proučava uticaj, istih tih tela, na ljudske sudbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ствар избора, право да ти кажем - рецимо да је ''прогноза'' далеко компликованија од рецимо одређивања карактеристика...да је наука, није (призната, наравно хехе) и зависи од тога шта човек жели да ''види''. Када се астрологија користи долази се до лакшег упознавања себе, прихватања ствари око себе, карактеристика...особина итд

 

примера ради - због чега те баш нешто привлачи више него ли неког другог, због чега се баш теби нешто деси...у том фазону је.

 

Рецимо да је мој први пост у теми...хм...некако сажетија верзија онога шта за мене астрологија представља (имајући у обзиру да нисам астролог нити да желим да се афирмишем у том погледу)...

 

Истина је, пак, да људи немају добру евиденцију о астрологији јер их мрзи да уче те одлазак код астролога (рецимо) схватају као да иду код лекара - немају појма о чему говори али га слушају хахаха...

 

Данашња асторлогија је преопширан појам, чак и за мене иако је дуго изучавам (well, дуго с моје тачке гледишта) тако да се не односи једино на ''прорицање судбине'' већ то људи сами од себе највише желе да знају (ето и прилике за оне који су мудрији па им то и наплаћују)...

 

Лично сматрам да свако ко жели да се опроба код астролога - мора знати шта и да очекује или макар да познаје ту материју мало више од оног што пропаганда начини од ове делатности... that's all... ништа посебно :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...