Jump to content

Паранормално


Recommended Posts

aha... sad mislim da mi je jasnije.

 

Hoćeš da kažeš da je nekim Astrološkim metodama moguće tačnije odrediti psihološki profil ljudi?

Interesantno, nikad o tome na taj način nisam razmišljao.

 

To me sad dovodi do znatiželje.

Šta bi od podataka o sebi trebao da dam da bi se bliže odredio moj psihološki profil?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Теша - Да ли ти, којим случајем, знаш шта је астрологија? Немаш благог појма чим ту доводиш у питање беле магове и слична срања јер очито ти је, као и мени, пун qrac будала и лажних ''пророка'', а то ти ја као неко ко изучава астрологију и кажем јер сам врло добро упознат с материјом.

 

Иначе, астрологија се назива најстаријом науком, а то и јесте опште прихваћена ствар која се односи на тренутак када је човек подигао прст ка небу посматрајући у звезду и запитао се ''шта је оно тамо горе'', одатле су почеле и да навиру разноразне теорије као и религије старих цивилизација које су се одувек дивиле Сунцу.

 

И човек је одавно увидео то да вегетација зависи и од тога како се месец опонаша, плима и осека, годишња доба...астролошки појмови који су пронађени на обали реке Ниниве су јасан доказ о постојању асторлогије још од периода од четири хиљада година пре Нове ере! Између осталог, астрологија је била исто што и астрономија све док то црква није забранила обзиром да су људи увелико користили ''прорицања''. Астрологији се не може судити по неким људима који су увидели шансу да стекну неко бљутаво богатство већ по ономе шта заправо представља.

 

И сасвим је глупо мешати астрологију с баба-врачарама и осталим пасуљогледачима.

 

znam sta je astrologija.citao sam pomalo o njoj i onako vidim da astrolozi tvrde da je astrologija stara nauka da je ona nesto tamo neznam sta.vidim i da su izradili citave kompleksne sisteme po kojima utvrdjuju stvari.ali sve je to samo gledanje u pasulj na kompleksnijem nivou

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha... sad mislim da mi je jasnije.

 

Hoćeš da kažeš da je nekim Astrološkim metodama moguće tačnije odrediti psihološki profil ljudi?

Interesantno, nikad o tome na taj način nisam razmišljao.

 

To me sad dovodi do znatiželje.

Šta bi od podataka o sebi trebao da dam da bi se bliže odredio moj psihološki profil?

 

 

Дан, месец, годину, сат, минут, град (лонгитуда и латитуда) рођења.

 

И, то је све што је потребно астрологу да зна све о теби, ха ха :twisted::twisted:

 

 

Теша - Ја изучавам астрологију око десетак година и још увек не знам шта она заправо представља, тако да си ме с тим малим читањем солидно предухитрио, дефинитивно... :)

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onime oche l' ovo da bude josh jedna tema tvoje bestidne samopromocije ili che neko stvarno da kazhe neshto o paranormalnom.

Ja nisam imao nikakva paranormalna iskustva. Stvarnost mi je dovoljno nadrealna. Ali me zanimaju tudja.

Dakle pishite (b'a) malo o tome.

 

@Dark Elf Evo ti neshto da mozhda poljuljash skepsu. Unesi sam gorepomenute podatke pa chitaj, mozhda bude pogodaka - kod mene je definitivno bilo.

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене је човек приупитао, а ја говорим из свог искуства...то је све. Ако желим да се презентујем, отворићу оглас хаха :)

 

Мада, ово је нека ''генералнија'' тема која обухвата све оне споредне ствари које су везане како за духове тако и за...откуд знам, паранормалне појаве багова на WinOS :)

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da smo malko skrenuli sa teme.

matatrtaDgrejt-u bih hteo da se zahvalim na linku, ali jbg. ne radi se o skepticizmu, ali ono što je taj sajt o meni rekao, realno može i da se kaže za većinu osoba.

Recimo... čitam rezultate i sad kaže nešto tipa da imam nekakvu seksualnu moć - senzibilitet - potenciju - ma muž do jaja... e sad, slažem se ja sa svim tim stvarima (:) ), ali ne slaže li se isto zajedno sa mnom i 99% muškog dela čovečanstva?

U tome je problem.

Ocene su isuviše paušalne, tačnije sve se svodi na rečenice malo opštijeg tipa... rečenice koje se zapravo mogu odnositi na bilo koga. 

 

E sad... ispisah ja silu toga, ali kao što rekoh, ajde da pređemo sa astrologije na ime teme.

 

Da li je neko od vas imao paranormalna iskustva i konkretno koja?

Da li ste možda pomislili (i uplašili se toga) da nemate zapravo paranormalna iskustva, već da je sve to kreirala vaša (bolesna) mašta?

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da smo malko skrenuli sa teme.

matatrtaDgrejt-u bih hteo da se zahvalim na linku, ali jbg. ne radi se o skepticizmu, ali ono što je taj sajt o meni rekao, realno može i da se kaže za većinu osoba.

Recimo... čitam rezultate i sad kaže nešto tipa da imam nekakvu seksualnu moć - senzibilitet - potenciju - ma muž do jaja... e sad, slažem se ja sa svim tim stvarima ( :) ), ali ne slaže li se isto zajedno sa mnom i 99% muškog dela čovečanstva?

U tome je problem.

Ocene su isuviše paušalne, tačnije sve se svodi na rečenice malo opštijeg tipa... rečenice koje se zapravo mogu odnositi na bilo koga.

 

E sad... ispisah ja silu toga, ali kao što rekoh, ajde da pređemo sa astrologije na ime teme.

 

Da li je neko od vas imao paranormalna iskustva i konkretno koja?

Da li ste možda pomislili (i uplašili se toga) da nemate zapravo paranormalna iskustva, već da je sve to kreirala vaša (bolesna) mašta?

 

Ја се извињавам, али упореди себе и човека који је живео пре педесет година и који није имао сличне аспекте као и твоје, поготово Плутон у Шкорпији који означава оно што си напоменуо...А, слажем се, то је мало опширније речено али нема теорије да то може да се ''односи на било кога'' јер је сваки хороскоп уникатан...поготово уколико се ради главом, а не преко софтвера који једино најбоље одређује математичке процесе.

Елем, сваки од тих програма дају једино површне анализе и нимало се не труде да допринесу компликованијим аспектима који указују на особу која заправо ради себи хороскоп...или код асторлога (неког дојајног) :muzicar::muzicar::twisted::twisted::violent::rockdevil:

 

Ја сам једном доживео то да је кврцнуо прозор, а затим с десне стране пао тањир с гомиле неопраног сужа, па прекопута (у цика цака фазону) забрујао мотор замрзивача, па онда кврцнула рингла шпорета која се налази поред судопере, па онда висећи плакар исто тако некако кврцнуо, па фрижидер забрујао још јаче и док сам ја то све посматрао, заболео ме је предео око груди изузетно снажно! Као да је нека енергија пролетела. То се све десило у року од три секунде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam nekih 15-20 minuta pre nego sto sam stigao u gajbu imao neki cudan predosecaj kada sam se setao uvece ulicom i kad sam stigao dobio sam 10 strana kucanog teksta kome je meni, navodno tada profesionalnom astrologu, poslao neki lik o svom zivotu. navodno ga neki drugar iz skole vec neko vreme prati i izdaje albume a on ne moze da ga se resi.... hehe. dragi astroloze ja sam superkorder u inteligenciji, rodjen sam tad i tad, sve je pocelo od kada je on poceo sa tim albumima. ostavio mi je i dve olovke koje sam zadrzao a njemu nisam odgovorio. imao sam tad 17 godina i jbg. to mi je bilo ustvari tada neprijatno iskustvo ali, ipak, imao sam neki predosecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, u opisu kompletne teme (Magija, religija, filozofija) stoji nesto kao da ovde ima tema o BERMUDSKOM TROUGLU...a ja nisam bash nesto zapazila tu temu..tako da cu ovde da pishem :D

 

Znachi nalazi se izmedju Portorika, Bermude, i Floride u Atlanskom okeanu, i jedna je od veeelikih misterija. Znachi fazon je da brodovi, avioni i podmornice NESTAJU. Ima raznih teorija, ima chak i neka koja to ''razumno'' objashnjava kao neki mehuri za dna obaraju brodove...dada..a AVIONI? Znachi super je zanimljivo, i neistrazeno. Znachi ne mogu da verujem da niko ne radi nista povodom toga...

Znachi..zna li neko nesto zanimljivo?

I koje je vashe mishljenje?

 

 

Ima neka fora sa magnetnim poljem toga mesta koje dovodi do toga da kompasi ne rade, a posto oni ne rade brodovi i avioni nestaju jer se izgube, a logicno ako se neko izgubi posle nekog vremena nestace mu goriva pa ce da se srusi a brod moze biti zahvacen nekom olujom ili ako namirnice nestanu ljudi ce pocrkati i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh Bermudski trougao ima gomilu teorija o tome sta se desava tu, pocevsi od nekih normalnih fizickih objasnjenja do onih da je to mesto gde se nekad nalazila Atlantida, da je to portal kroz vreme, komunikacija sa vanzemaljcima...

Ako te interesuje vise pogledaj malo na netu, za pocetak pocni od wikipedije - http://en.wikipedia.org/wiki/Bermuda_Triangle

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali jbg. ne radi se o skepticizmu, ali ono što je taj sajt o meni rekao, realno može i da se kaže za većinu osoba.

Recimo... čitam rezultate i sad kaže nešto tipa da imam nekakvu seksualnu moć - senzibilitet - potenciju - ma muž do jaja... e sad, slažem se ja sa svim tim stvarima (:) ), ali ne slaže li se isto zajedno sa mnom i 99% muškog dela čovečanstva?

U tome je problem.

Ocene su isuviše paušalne, tačnije sve se svodi na rečenice malo opštijeg tipa... rečenice koje se zapravo mogu odnositi na bilo koga. 

 

Da to sam i ja mislio dok sam chitao pochetak

Medjutim, ovaj deo mi je definitivno poljuljao skepsu, jer ja nisam poklonik astrologije:

 

The planets in the houses

(The planetary positions in the houses express the facts relative to destiny)

 

E kad taj deo prochitash reci mi da li su ocene i dalje opshte...mene su zabole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Anti American

meni jesu,mada su to bili simbolicki snovi koji su se jasno iskazali u stvarnosti.

ali strah i mrsko mi je da o tome pricam, obzirom da su se nakon toga desili smrtni slucajevi meni bliznjih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

а јел'неко видео или доживео снове који су се и остварили на јави? (не говорим о Дежа Ви)

Bez zajebancije, sanjao sam 4-0 za Zvezdu veče pred derbi. Sutradan... 4-0 za Zvezdu :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

а јел'неко видео или доживео снове који су се и остварили на јави? (не говорим о Дежа Ви)

 

 

Par puta...

Jednom sam sanjala da mi je baka umrla(a taj dan je, btw, i moj tata sanjao to)...posle 2 dana, to se i desilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par puta...

Jednom sam sanjala da mi je baka umrla(a taj dan je, btw, i moj tata sanjao to)...posle 2 dana, to se i desilo...

Hmmm. Uz duzno poshtovanje i saucheshche prema tvojoj pokojnoj baki, mislim da samim tim shto je i tvoj otac sanjao istu stvar to verovatno bila posledica pritiska i teskobe u celoj porodici. Ne znam pod kojim okolnostima se to odvijalo ali cenim da je verovatno bila neka teshka bolest i da se to oteglo. I onda neki tezhak dogadjaj koji je to nagovestio i neminovnost.

 

Jel' neko imao iskustva s utvarama? Lichno nisam, al' kapiram da su u urbanom folkloru to najcheshche priche.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez zajebancije, sanjao sam 4-0 za Zvezdu veče pred derbi. Sutradan... 4-0 za Zvezdu :).

 

 

Ja sam se tako napogadjala rezultata ne znam ni sama koliko puta. da sam se kladila, sad bih mogla da kupim najnoviji Alfa Romeo.

Mozda zvuci glupo, ali pre 2 dana u Bakuu, vode Azeri sa 1:0 i ja pomislim "Boze, kako bi mi bilo drago da Djuric opet postigne gol, vise zbog njega samog nego zbog Vojvodine, jer je dobar fudbaler i zasluzuje da bude vise cenjen" I posle desetak minuta tako i bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam video niti doziveo da vidim utvaru (duha...), licno smatram da je to malo moguce (ali uzimajuci u obzir shta mi se sve deshavalo, ne bi me nishta chudilo :lol: ).

 

Dodushe, secam se jednog klinca koji je mogao da prizove duhove (bejashe to u vrticu :) :) ) - bez obzira shto NIKO nije bio kraj prozora, prozor se tresao kada bi taj klinac uzeo kamenchic u ruku i poceo da se smeshka... Da je neko od klinaca mogao da se popne tri metra, josh iz kotlarnice, pa da kucka i drma prozor - nije niko mogao...mada, tu su uvek metle i ostala sredstva za chishcenje XD :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, то "паранормално" је оправдање за Божије силе које се, чињеница је, невеницима не могу објаснити на тај начин јер би то било делом Хришћанства и признао би се Бог као творитељ па је неопходно да постоји и нешто "паранормално".

Лично, сматрам то за обичну бесмислицу, "паранормални" пророк је лажни пророк ("И изићи ће многи лажни пророци и превариће многе"), иста ствар је и са сличним појавама.

Не сматрам да постоји "паранормално" већ само Божји дарови да се неке ствари виде/догоде на, понекад, начин на који је људски, угојени и издегенерисани мозак неспреман да одреагује.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paranormalno je samo rech za definiciju noga shta se ''normalnim nauchnim metodama'' ne moze objasniti, takoreci onoga sto je izvan naucnih saznanja kao i zakona Fizike - koji inace vladaju univerzumom.

 

Ali, stoga postoji metafizika kao i mnoge grane koje izucavaju taj duhovni deo (pretezno ljubav iliti "Bog"), bez obzira na religijska uverenja.

 

Nikad nisam doziveo cudo niti bio svedok neceg paranormalnog (osim u slucaju ''astralne projekcije'' kroz snove koje sam imao, tj. dva puta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...