Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

april, od tebe sam najmanje očekivao da braniš Šešelja :)

 

ovako bi bio definitivno certified :)

 

ili tvrdiš da to majka jednom rađa?

 

 

 

Ovako, zna se da je mučen u zatvoru, da je prebijan, da je štrajkovao glađu zbog maltertiranja... ne bi me ni ovo čudilo. Ipak je možda jedinčovjek koji je u zatvor otišao zbog direktne uvrede Tita, gled'o ga čovjek u lice i zajebavao ga. Nema nijednog koji je išta slično ikada uradio.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

april, od tebe sam najmanje očekivao da braniš Šešelja :)

 

ovako bi bio definitivno certified :)

 

ili tvrdiš da to majka jednom rađa?

 

poslednji lik koga bih branio...

 

Ovako, zna se da je mučen u zatvoru, da je prebijan, da je štrajkovao glađu zbog maltertiranja... ne bi me ni ovo čudilo.

Ipak je možda jedinčovjek koji je u zatvor otišao zbog direktne uvrede Tita, gled'o ga čovjek u lice i zajebavao ga. Nema nijednog koji je išta slično ikada uradio.

 

ma Holy Martyr,nema sta...bice ovekovecen na ikoni

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

E bre, Ameriga ti popila onaj dio mozga koji kapira kako u SFRJ funkcionišu stvari...

 

Šešelj kaže Titu ''hvala, majstore''. Misliš da to ide na neku televiziju? Da, mora da je prva vijest u dnevniku... Zna se ko je čuo tu rečenicu a onda se zna odakle ja znam. Kapiraš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da Amfilohiju možda nije mjesto tamo, ali je ipak održao fin govor... Između ostalog podsjetio neke da su crnogorski vladari još prije hiljadu godina krunisani u Prizrenu...

Večeras je moleban kod hrama u Podgorici, nadam se bez incidenata...

Тако је рекао?Богами,ако је мислио на Војисављевиће(а нема на кога другог да мисли)онда је дебело погрешио.

Призрен је тада био у саставу Византије,а Михајло је крунисан у Стону.

Ако ово један митрополит не зна...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

šta je bilo poslije Miloscreambloodygore? :)

 

 

 

 

Bodin je, koliko znam, krunisan u Prizrenu

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta je bilo poslije Miloscreambloodygore? :)

 

Posle MNE debitantskog materijala sa Milom na solo gitari ujedno i idejnim vođom benda(bande) - potop!

 

52-1.jpg

 

Edited by Вуду Соло Неле

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta je bilo poslije Miloscreambloodygore? :)

 

 

 

 

Bodin je, koliko znam, krunisan u Prizrenu

Бодин је проглашен за цара од стране војске,зато што је помагао устанак у Македонији против грчке власти.Дакле,није крунисан,него проглашен.А Призрен није био у саставу словенских земаља за време Војисављевића,тек после...

Share this post


Link to post
Share on other sites

totalno je nebitno gde su crnogorski, srpski ili bilo ciji kraljevi krunisani PRE HILJADU GODINA (!?), bitno je ko danas naseljava i kontrolise tu teritoriju. vreme je da izvadimo glavu iz peska.

 

tuzno je sto dosta prostog naroda pada na tu jeftinu demagogiju i besmislice u emotivnim govorima o tome sta je bilo pre hiljadu godina. jel treba da dodje turska i da kaze: "e, pre 500 godina je srbija bila deo turskog carstva, i sad imamo pravo da ovde bude turska drzava? ili, jel treba da dodje neko sa idejom da se malo "premota istorija" u vreme kad je austro-ugarska bila najjaca? jel treba grci da traze deo sicilije posto je pre 1000 godina to bila grcka. pa da se onda pojave spanci i kazu - e ne moze, sicilija je bila nasa pre 500 godina, hocemo mi. jel vi kapirate koliko je to prazna prica?

 

koje su to gluposti, sta je bilo pre 1000 godina i kakve to veze ima sa sadasnjim i realnim stanjem stvari? to su besmislice koje nicemu ne sluze - osim da se zivi u iluzijama, proslosti i da se izaziva "juancki sindrom" kod priprostog coveka, sve sa idejom "daj da se zrtvujemo za ovo i za ono, a ne da uradimo nesto konkretno za sebe". :udri: dobar vojskovodja zna da pobedu treba da obezbedi PRE nego sto bitka i pocne, a srbija stalno ulazi u bitke kad je izvesno da ce da izgubi. to se kod nas zove "junastvo", a pravo ime te pojave je "glupost". a svaka glupost se placa.. pitam se samo kad cemo se mi opametiti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

totalno je nebitno gde su crnogorski, srpski ili bilo ciji kraljevi krunisani PRE HILJADU GODINA (!?), bitno je ko danas naseljava i kontrolise tu teritoriju. vreme je da izvadimo glavu iz peska.

 

tuzno je sto dosta prostog naroda pada na tu jeftinu demagogiju i besmislice u emotivnim govorima o tome sta je bilo pre hiljadu godina. jel treba da dodje turska i da kaze: "e, pre 500 godina je srbija bila deo turskog carstva, i sad imamo pravo da ovde bude turska drzava? ili, jel treba da dodje neko sa idejom da se malo "premota istorija" u vreme kad je austro-ugarska bila najjaca? jel treba grci da traze deo sicilije posto je pre 1000 godina to bila grcka. pa da se onda pojave spanci i kazu - e ne moze, sicilija je bila nasa pre 500 godina, hocemo mi. jel vi kapirate koliko je to prazna prica?

 

koje su to gluposti, sta je bilo pre 1000 godina i kakve to veze ima sa sadasnjim i realnim stanjem stvari? to su besmislice koje nicemu ne sluze - osim da se zivi u iluzijama, proslosti i da se izaziva "juancki sindrom" kod priprostog coveka, sve sa idejom "daj da se zrtvujemo za ovo i za ono, a ne da uradimo nesto konkretno za sebe". :udri: dobar vojskovodja zna da pobedu treba da obezbedi PRE nego sto bitka i pocne, a srbija stalno ulazi u bitke kad je izvesno da ce da izgubi. to se kod nas zove "junastvo", a pravo ime te pojave je "glupost". a svaka glupost se placa.. pitam se samo kad cemo se mi opametiti.

Уопште нисам говорио ни о каквом "јуначком синдрому".Хоћу да кажем да је митрополит погрешио,а то је нешто што би он морао да зна.Односно,можда је погрешио јер не зна,а можда је погрешио намерно,да би потпалио ту масу.А бојим се да је ово друго у питању...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Бодин је проглашен за цара од стране војске,зато што је помагао устанак у Македонији против грчке власти.Дакле,није крунисан,него проглашен.А Призрен није био у саставу словенских земаља за време Војисављевића,тек после...

 

 

NIKO nije mogao da postane car ni na jedan drugi način. Jedini car na zemlji bio je vizantijski car.

 

Konkretno, prvo se 1041. godine Petar Deljan proglasio za cara u Beogradu, oslobodio Niš, Skoplje i Drač, ali je ustanak ugušen i jedini uspjeh ustanika je bila nezavisnost Duklje kao jedine srpske zemlje.

 

U svim vizantijskim spisima se Zeta i Raška tretiraju kao srpske zemlje i nikako drugačije, Vizantinci ih nikad ne nazivaju Dukljani ili Rašani nego uvijek Srbi.

 

I onda je Bodin pokrenuo drugu ofanzivu spajanja srpskih zemalja, pripojio Bosnu i Rašku 1090. i neke, Bosnu je brzo izgubio, ali Raška je ostala. Tokom sljedećeg vijeka je bilo mnogo previranja na prestolu, da bi na kraju Stefan Nemanja, uz pomoć Ugara, započeo još jednu ofanzivu i osvojio sve u jednom mahu od Beograda do Drača i zauvijek otjerao Vizantince( za razliku od dukljanskih laži da je Duklja opljačkana 1182. što bi onda značilo da je Raška opljačkana 1090. što su gluposti).

 

I naravno, Stefan Nemanja je ujak Mihajla Vojislavljevića, posljednjeg kralja Duklje.

 

Džaba vam je Crnogorci, svi znamo ko ste i šta ste :)

 

Vizantinci su znali a znamo i mi. Saznaćete i vi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...