Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

kao prvo nije uredu da vredjas ciku koji cale moze da ti bude a kao drugo pesma se zove nemoj sejo za turcina.sto podrazumeva sve balije a narocito one iz bosne.ja ne mrzim muslimane iz bosne samo imam problema sa njihovom religijom kojoj nije mesto u evropi.jedino postujem gorance

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo nije uredu da vredjas ciku koji cale moze da ti bude a kao drugo pesma se zove nemoj sejo za turcina.sto podrazumeva sve balije a narocito one iz bosne.ja ne mrzim muslimane iz bosne samo imam problema sa njihovom religijom kojoj nije mesto u evropi.jedino postujem gorance

 

 

da li mozda sporis da je njegov post najgluplji na temi?

ne znam koliko ima godina, nisam mu gledao profil. ako moze cale da mi bude, iskreno se izvinjavam, ali neka pazi malo sta pise... pa je jos kao cinican, da li sam ja cuo za semite...

 

 

zna se ne koje se "turke" misli u toj pesmi, na bosanske muslimane, a preko 90% njih su nista drugo do poturceni srbi, dakle nema govora o drugoj rasi.

a ja nigde nisam ni rekao da ti mrzis muslimane (ili npr. crnce), jasan mi je tvoj stav prema njima.

 

 

 

----

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li mozda sporis da je njegov post najgluplji na temi?

ne znam koliko ima godina, nisam mu gledao profil. ako moze cale da mi bude, iskreno se izvinjavam, ali neka pazi malo sta pise... pa je jos kao cinican, da li sam ja cuo za semite...

 

 

zna se ne koje se "turke" misli u toj pesmi, na bosanske muslimane, a preko 90% njih su nista drugo do poturceni srbi, dakle nema govora o drugoj rasi.

a ja nigde nisam ni rekao da ti mrzis muslimane (ili npr. crnce), jasan mi je tvoj stav prema njima.

 

 

 

----

 

vidis sto se tice tih muslimana iz bosne neki od njih su mozda arijevci po rasi ali po kulturi oni pripadaju bliskom istoku tako da brak izmedju muslimana i srpkinje je jednaki zlocin kao rasno mesanje

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па опште је познато да су то потурчени Срби, или покатоличени, у другом случају.

Муслимани уопштено, одакле долазе и ко су изворни муслимани, то је већ друга прича. Ту већ није само вера та која разликује нас и њих.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ljudi mešaju rasu sa religijom? To su FIKTIVNE stvari, ljudski mozak je to izmislio da ima čime da se bavi. Ali ajde, neka i postoje. U tom slučaju različiti smo. Beli i crni, žuti, crveni, zeleni, ljubičasti,... Samo razmislite, koliko smo različiti između sebe, a iste smo boje, zar ne? U tome je i lepota. Zavisi samo šta želimo da vidimo.

 

Gojko, naravno da ljubav nije isključivo jedini razlog moje buduće udaje (prestanite da me udajete više da vas sve ne bih odma' poženila :) ). Ljubav je slepa jel' te. Ali to ne znači da ću da volim nekoga ko ima sve "predispozicije": pametan, zgodan, bogat, obrazovan ili pak glup, ružan, neobrazovan,... Uostalom, svako od nas ima svoje poimanje lepote i grozote, jer sve je to u očima posmatrača.

 

Da ne bude zabune, ja poštujem svako vaše mišljenje i volim dobru raspravu i ima dobrih argumenata za i protiv, zato mi je milo da se upuštam sa vama u debate. Ne moramo da se mrzimo ako se ne slažemo.

 

^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Коментарисаћу само овај први део, пошто ме други не интересује.

Религију није измислио неки човек, човек је духовно биће од самог постанка, то је неодвојиви део нас.

Тек се данас, развојем технологије, човек усудио да говори тако нешто, иако је и даље нико и ништа и једино што може да учини јесте да уништи самог себе сопственим лудилом и слепилом.

Јесмо сви различити, не постоје два иста људска бића, и то нико не спори наравно. Али то нема везе са овом темом. Створи једно глобално село и добићеш хаос, а не срећну заједницу где се сви грле и љубе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto ljudi mešaju rasu sa religijom? To su FIKTIVNE stvari, ljudski mozak je to izmislio da ima čime da se bavi. Ali ajde, neka i postoje. U tom slučaju različiti smo. Beli i crni, žuti, crveni, zeleni, ljubičasti,... Samo razmislite, koliko smo različiti između sebe, a iste smo boje, zar ne? U tome je i lepota. Zavisi samo šta želimo da vidimo.

 

Gojko, naravno da ljubav nije isključivo jedini razlog moje buduće udaje (prestanite da me udajete više da vas sve ne bih odma' poženila :) ). Ljubav je slepa jel' te. Ali to ne znači da ću da volim nekoga ko ima sve "predispozicije": pametan, zgodan, bogat, obrazovan ili pak glup, ružan, neobrazovan,... Uostalom, svako od nas ima svoje poimanje lepote i grozote, jer sve je to u očima posmatrača.

 

Da ne bude zabune, ja poštujem svako vaše mišljenje i volim dobru raspravu i ima dobrih argumenata za i protiv, zato mi je milo da se upuštam sa vama u debate. Ne moramo da se mrzimo ako se ne slažemo.

 

^_^

 

ma daleko od toga da te mrzim ako imas suprotno misljenje od mene.ljudi koji mrze druge zato sto misle drugacije su jako glupi.da lepota je upravo u razlicitostima i te razlicitosti treba ocuvati tako sto ce se spreciti mesanje.a udajes se,cestitam bas lepo :) i da lepota je u oku posmatraca naravno

 

usput pala mi je sada dobra tema na pamet a to je rumunija.sta mislite o rumunima o rumuniji i rumunskoj kulturi?(razlog zasto mi je pala na pamet ta tema je zato sto sada slusam neku rumunsku folk muziku)

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daleko od toga da te mrzim ako imas suprotno misljenje od mene.ljudi koji mrze druge zato sto misle drugacije su jako glupi.da lepota je upravo u razlicitostima i te razlicitosti treba ocuvati tako sto ce se spreciti mesanje.a udajes se,cestitam bas lepo :) i da lepota je u oku posmatraca naravno

 

usput pala mi je sada dobra tema na pamet a to je rumunija.sta mislite o rumunima o rumuniji i rumunskoj kulturi?(razlog zasto mi je pala na pamet ta tema je zato sto sada slusam neku rumunsku folk muziku)

 

To mi je bitno da znam . :D I dosta sa svadbamaaa :evotigana:

 

Rumunija mi je totalno nepoznata. Nikad nisam nešto o njoj istraživala tako da ne bih mogla mnogo ni da kažem. Mada dopada mi se izvorna muzika, nije loša. Imali smo na folkloru jednu narodnu rumunsku igru koja je interesantna. Nošnja poprilično liči na belorusku iako možda nisu srodne.

 

 

@ Varg: A treći? (:

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio puno puta u rumuniji ali mi je krivo sto se ne secam transilvanije ili ti erdelja.a u vezi rumuna mi neke stvari nikada nisu bile jasne a to je dali su se oni mesali sa ciganima ili ne.neki rumuni su beli i ok a neki nazovi rumuni imaju tamnu kozu i totalna su stoka.da dodam jos da je rumunska folk muzika odlicna ali ona mi je nekako sumnjiva.

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја био до Темишвара пре 2 године. Стварно доста цигана или рома ( како коме драже) живи у Румунији.

 

По броју џипсија, Румунија је прва у Европи. Зашто - заиста не знам ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da istina rumunija je prepuna cigana,mozda je to glavni problem.usput evo nesto interesatno rumunsko

 

 

i usput necu stvarno da gresim dushu pricajuci negativno o rumunima zato sto znam neke stvarno uredu rumune sa belom kozom ali znam i one koji i ne izgledaju tako

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim te samo da ne preskočimo vlašku svadbu.

 

podseti me:

 

prethodne nedelje u kopenhagenu sedimo na večeri u kafani "hercegovina". jedan stariji gospodin iz partnerske firme gnjavi muziku. naručuje pesmu, i najednom ovaj jedan tamburaš počinje da peva. tek će ćale: "au bogte pa ovaj zna srpski!"

 

dal' da kažem da je sve vreme naručivao na srpskom :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dal' da kažem da je sve vreme naručivao na srpskom :)

Car. :D

 

Naravno, sve sto obicaji i tradicija nalazu :pivopije::lol:

 

Samo još Burzumka da se javi i da kaže vreme i mesto. :)

A je l' zna neko tog njenog srca izabranika? :) Da vodimo čoveka na momačko veče... sex, drugs & super black metal :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj burzumka se to stvarno zeni??pa bas lepo ali ako pravis svadbu moras da znas mora da bude old skul narodnjaka.sada posto je taj tvoj izgleda iz argentine trazice tango.ali nema veze mi cemo mu dati old skul narodnjake ipak onaj njegov bandaneon je kada se pogleda samo vrsta harmonike

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...