Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

@ paranoici koji su se osetili uvredjeni i pogodjeni navodnom "svi smo mi turci" pricom:

 

 

fyi, niko to nije ni tvrdio.

 

 

 

srbi, bosanski muslimani i turci ne pripadaju razlicitim rasama.

postoje kulturoloske razlike izmedju srba i bosanskih muslimana, rasna razlika ne postoji.

 

 

da li neko ima problem sa nekom od ovih tvrdnji? ako ima neka kaze, umesto da mlati praznu slamu demantujuci nesto sto niko na ovoj temi nije ni rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fyi, niko to nije ni tvrdio.

 

Vala bas. ALi ajde samo nesto da lanu, da se cuje i njihova. I otkud vam te glupe ideje o silovanjima i o nekakvim janjicarima, pobogu ljudi. A ovamo se pozivaju na poznavanje istorije. Pitanje je dali se 'danak u krvi' ijednom desio (nemamo pouzdane podatke sa tla bivsih republika). Napisao Ivo Andric u nekom romanu i sad svi kao 'eeee, znamo istoriju'. A siguran sam da bas taj roman vecina nije ni procitala.

 

 

Apropo Axe-a, ljepotana...deder meci sliku svoju da verifikujem, nemoj da bude ovo:

 

What_is_an_aryan.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti tesi Axe :D

Mozes ti da imas i nekog crnca ili zelenog aliena :mhihi: u lozi pa da opet odredjeni deo potomstva bude beo kao sir :)

 

Ја само рекох какво је "стање на терену", оно што видим кад погледам у огледало. Да ли има или не, не знам. Не бих рекао, а и не интересује ме претерано.

 

Axe, jesi sad u Bg? Pa da popijemo po koju, onako arijevski :D

:pivopije:

 

Нема проблема, само се јави кад будеш долазио. Мада, како је Пост почео пре мање од сата, сумњам да ћу се опити. Тачније, нећу сигурно. Но, увек се може умерено гуцнути.

 

Apropo Axe-a, ljepotana...deder meci sliku svoju da verifikujem, nemoj da bude ovo:

 

Нигде не рекох да сам лепотан (није да не мислим тако, али не рекох :)), већ да ми је драго што сам 'ваки исп'о и да подсећам на аутентичног Србина, а не на малоазијског црнпурастог патуљчића. Заболе ме да стављам фотке, требало је да ми овераваш профил повремено. У сваком случају прича се не врти око мене већ око мешања. Ја рекох зашто не желчим, ко жели нека то и ради. Исто важи и за дрогирање и којекакве друге ствари које презирем и које су ми одвратне. Ок, радите шта хоћете, али не кењајте мени као је то супер, како је пожељно и "нормално".

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danak u krvi je preterano prenaduvan :da:

 

Narodne pesme su jedno a realnost sasvim druga stvar :)

Deca jesu skupljana ali to nikako nije bilo sistematski-postojala su tacno odredjeni gradovi/mesta koji su ucestvovali u toj raboti a ako me pamcenje dobro sluzi mogli su se placanjem ili nekom drugom rabotom i osloboditi od te zgode

U neku ruku je fascinantno da su ta deca bila orgnuta od svojih roditelja ali i teske sirotinje i da su bili odvodjeni u prestonicu i drugde gde su sebi gradili veoma sjajne karijere,kako u vojsci tako i administraciji,sve brale po zasluzi-u neku ruku stvorili bi sebi zivot koji nikad ne bi imali kod svoje kuce

I danak u krvi nisu Turci patentirali-slicna praksa je postojala u Vizantiji odakle je vrlo verovatno i preuzeta :da:

Koga zanima detaljnije neka cita odlicne knjige koje je priredila Dusanka Bojanic i pokojni Radovan Samardzic ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

аутентичног Србина

 

Vidi ga, odma preso u defanzivu. Ne moras se objasnjavas, nemam vremena da obigravam (muske) profile na dnevnoj bazi. Ni zenske. Pogledah malopre bas, ali si nam okreno ledza. Mis'im stvarno.

 

Ne znam otkud ti to da su Srbi po etnickom modelu visoki i plavooki, o Mojsije. Analizirajuci srpsku pisanu (i crtanu) zaostavstinu, stice se dojam da su Srbi kratkonog (nizak) i krivonog narod tog indo-iranskog podrijetla (arijevskog jelda). Nisam nesto video visoke i plavooke Persijance i Induse. Cijih plemena su Srbi, kao Sloveni, i pripadnici ako se furate na arijevsku ideju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narodne pesme su jedno a realnost sasvim druga stvar :)

 

Jasta.

 

Jurio sam jedno vreme bilo kakav izvor, turski ali i od ovih koje su 'porobili', ili pak neki treci. Prakticno je nemoguce (sem u romanu Ive Andrica) naci ikakav istorijski pomen sirom bivse turske imperije iz bilo cijeg pera vizavi tog 'otimanja dece'. Sirotinja je s druge strane radije davala decu 'dusmanu' u Stambol nego da ih gledaju kako skapavaju od gladi. Ali i to je relativna retkost. Turci nisu vrsili na tlu Balkana 'Prima Nocte' tako da i to otpada. Stavio sam ove neke termine pod znake navoda iz prostog razloga sto mi nikada nismo ni bili porobljeni, vec vazali. Ali mrzi me da naglabam ponovo o tome.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ga, odma preso u defanzivu. Ne moras se objasnjavas, nemam vremena da obigravam (muske) profile na dnevnoj bazi. Ni zenske. Pogledah malopre bas, ali si nam okreno ledza. Mis'im stvarno.

 

Не, него видим да се примаш па да спустим причу. Што се тиче фотке, дружбеница је воли.

 

Ne znam otkud ti to da su Srbi po etnickom modelu visoki i plavooki, o Mojsije. Analizirajuci srpsku pisanu (i crtanu) zaostavstinu, stice se dojam da su Srbi kratkonog (nizak) i krivonog narod tog indo-iranskog podrijetla (arijevskog jelda). Nisam nesto video visoke i plavooke Persijance i Induse. Cijih plemena su Srbi, kao Sloveni, i pripadnici ako se furate na arijevsku ideju.

 

Не фурам се, заболе ме. Не капираш, заборави. Мој пост је ионако био упућен Варгу (и неколицини других особа), а због неких ранијих прича и зезања. Обрађивах тезу "сви смо ми Турци". Ја не личим на њих. Никако. Можда неко и личи, али ме заболе. Не желим ни да ми деца личе на њих. Ни да имају косе очи. Ни да имају кожу боје мекане столице, да не кажем пролива. Некако ми је лепше овако. Ту је крај те приче. Овај "аријевски" моменат увек убацујем јер ми је синтагма "динарски подрасни тип" извандредно смешна и забавна. Код нас "у Западну Србију" ако је неки тип нижи од 180, сви му се смеју и зезају га. Што се "сви смо ми Турци" приче тиче, као што рекох - потежу је углавном они који стварно личе на Турке. Као што причу "сви смо ми стока" и "сви смо ми са села потекли" потежу они који као стока пљују по улици и прде док једу ) поред осталијех сточно-сељачкијех неподопштина). Ја нисам од тих, па не волим генерализације тог типа. Спик фор јорселф, што би рекли колеге Енглези.

 

И ето, тако...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasta.

 

Jurio sam jedno vreme bilo kakav izvor, turski ali i od ovih koje su 'porobili', ili pak neki treci. Prakticno je nemoguce (sem u romanu Ive Andrica) naci ikakav istorijski pomen sirom bivse turske imperije iz bilo cijeg pera vizavi tog 'otimanja dece'. Sirotinja je s druge strane radije davala decu 'dusmanu' u Stambol nego da ih gledaju kako skapavaju od gladi. Ali i to je relativna retkost. Turci nisu vrsili na tlu Balkana 'Prima Nocte' tako da i to otpada. Stavio sam ove neke termine pod znake navoda iz prostog razloga sto mi nikada nismo ni bili porobljeni, vec vazali. Ali mrzi me da naglabam ponovo o tome.

 

Moracu pogledati to detaljnije malo-tom tematikom se nisam toliko bavio-janicari i sl :da:

Inace Turci nisu vrsli nikakvu preteranu strahovladu na ovim prostorima-za vreme recimo vladavine Sulejmana Velicanstvenog se u Osmanskom carstvu toliko znao red i zakon da su kmetovi iz Habsburske Monarhije begali Turcima da bi postali njihova raja koliko im je dobro bili pod hriscanskim skutima :)

Cakstavise Srbi su tokom ratova Turske i Austrije tokom 17 i 18 veka bili veoma vazan element u turskoj pogranicnoj vojsci-davali su bome oko 10k vojnika,nije sala a buduce ustanicke vodje su upravo u ovim ratovima ispekle svoj zanat i veliko iskustvo koje su u punoj meri primenili tokom kasnijeg ustanka protiv svojih bivsih nadredjenih :)

Na konto svojih vojnickih usluga su uzivali i odredjen stepen autonomije-u srpskim selima nisu smeli boraviti Turci,narodni knezovi su imali pravo da ubiraju porez u ime turskih vlasti,a imali su u rukama i lokalno sudstvo

Tek kada je krenulo bezvlasce u Beogradskom pasaluku,kada su odmetnicke pase krenule da se mesaju u te lokalne srpske poslove,da po selima postavljaju hanove i subase i da sprovode terore i svakojako nasilje-digla se kuka i motika na ustanak ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мој пост је ионако био упућен Варгу (и неколицини других особа), а због неких ранијих прича и зезања...Обрађивах тезу "сви смо ми Турци"

 

Ko je uopste potegao pricu 'svi smo mi Turci'. Unazada par strana svi upravo suprotno tvrde. Aj, nebitno...Kapiram da ste imali neku vasu pricu.

 

 

Не, него видим да се примаш па да спустим причу.

 

Ovo nisam bas skapirao.

 

ако је неки тип нижи од 180, сви му се смеју и зезају га.

 

Generalizacije uglavnom i ne vole ljudi. Pogadjas i zasto. Zato sto su istinite. Zato se i zovu generalizacije ili 'generalne istine'. Ne znam za zapadnu Srbiju ovih dana, istorijski se nista ne razlikuje od severne, juzne i istocne. Mozda je u tvojoj familiji unazada cak i generaciju dve neka solidna visina obdarila, mozda cak i u tvojoj ekipi (generaciji) eto ima povisih ljudi, ali cisto sumnjam da je prosecna visina na istom tlu veca od 170cm. Capisce. E sad, ja se druzim sa ovim nasim kosarkasima u L.A-ju. Svi se smeju i zezaju ove sto su nizi od dva metra. Capisce?

 

Elem, uskocio sam u razgovor nepozvan, postujem tvoj licni stav oko nemesanja i nema frke. Ja volim da prcam i ovo 'tudje'. Iskren da budem, nisam ni ja nacisto da li bi mi prijalo na duze staze da ima dete iz (rasno) mesovitog braka. Cak i kulturno mesovita veza je dovoljno veliki zalogaj i zajeb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek kada je krenulo bezvlasce u Beogradskom pasaluku,kada su odmetnicke pase krenule da se mesaju u te lokalne srpske poslove,da po selima postavljaju hanove i subase i da sprovode terore i svakojako nasilje-digla se kuka i motika na ustanak ;)

 

Igzektli. Od 1389. pa do kraja 17. veka je bila banja, bar kod nas. Turci su imali svoje probleme. Ti problemi su se kasnije manifestovali i kod nas, Janjicari su imali ogromnu moc u carstvu (kao Templari nekad u Hriscanstvu, prica je slicna, elitne jedinice koje potom padaju u nemilost jerbo toliko dobro rade svoj posao da postaju mocniji i od Pape/Sultana). Tu su ga popusili svi pa tako i mi. U vreme I i II srpskog ustanka (zapadni istoricari to danas smatraju jednim ustankom koji je trajao desetak godina) Turska je prolazila kroz strahovite prevrate izmedju Janjicara i Sultana back home. Tu se izdredjase njih trojica dok si rekao kalifa.

 

Na zalost, kako sam to cesto tvrdio, mi smo nepismena bandoglava nacija i preterano kenjamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Не знам да ли у мени има неке крви осим сербске, али нисам лоше исп'о.

 

care :mhihi:

 

 

inače, slabo ko je ovdje Sloven... preko 60% je dinarski tip, oko 20% slovenski, 7-8% azijski

 

 

I janjičara je bilo oko 200 000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je uopste potegao pricu 'svi smo mi Turci'. Unazada par strana svi upravo suprotno tvrde. Aj, nebitno...Kapiram da ste imali neku vasu pricu.

Немам појма, вероватно је неко, иначе не бих ни писао. Не читам пажљиво, само прелетим, па ако запазим нешто што ми се учини интересантним, напишем неки пост (који углавном за циљ има да се људи (или одређена група људи) насмеју). Кад сам озбиљан онда не остављам смајлије. Нисам ја овде да бих озбиљно расправљао, осим понекад.

 

Ovo nisam bas skapirao.

 

Погледај болдовано изнад.

 

Generalizacije uglavnom i ne vole ljudi. Pogadjas i zasto. Zato sto su istinite. Zato se i zovu generalizacije ili 'generalne istine'. Ne znam za zapadnu Srbiju ovih dana, istorijski se nista ne razlikuje od severne, juzne i istocne. Mozda je u tvojoj familiji unazada cak i generaciju dve neka solidna visina obdarila, mozda cak i u tvojoj ekipi (generaciji) eto ima povisih ljudi, ali cisto sumnjam da je prosecna visina na istom tlu veca od 170cm. Capisce. E sad, ja se druzim sa ovim nasim kosarkasima u L.A-ju. Svi se smeju i zezaju ove sto su nizi od dva metra. Capisce?

Ја не знам да је тако. Оно јес, јужњаци су црнпурасти и онижи, али по ових севернијим крајевима то није случај.

Разликује се што је углавном била чиста етнички од протеривања Турака, а и ту су се махом досељавали Динарци. Смем да се кладим да је просечна висина човека који је напунио 25 и сходно томе престао да расте, у врлој ми Бајиној Башти, већа од 170. Наравно да се смеју, управо о томе ја причам. :)

 

Elem, uskocio sam u razgovor nepozvan, postujem tvoj licni stav oko nemesanja i nema frke. Ja volim da prcam i ovo 'tudje'. Iskren da budem, nisam ni ja nacisto da li bi mi prijalo na duze staze da ima dete iz (rasno) mesovitog braka. Cak i kulturno mesovita veza je dovoljno veliki zalogaj i zajeb.

Драго ми је што смо се разумели.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto mene tamo poslije posta. sa svojih cijelih 163 cm. :)

 

Девојке су друга прича. Српкиње су некада биле много више али су се смањиле јербо је та твоја висина таман за судоперу, переш а не мораш да се сагињеш и кривиш кичму. Док се прало по потоцима није било проблема. Уништише нас ти белосвеЦки изуми. Еволуција, бато. :)

 

Стварно долазите око Божића?

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

...висина таман за...

 

A i zgodnije su tako za rukovanje.

 

Onda opet, volem i Amazonke. Ostala mi nekako iz detinjstva. Druga prica.

 

 

Pade mi na pamet, ali sada u zbilji, cesto sam cuo pricu u zivotu kako su Crnogorci oficijalno birani kao najvisi narod povlaka etnicka grupa. D l' u evropi da l' u svetu, ne secam se (znam fakat za neke Afrikanere koji su ziher visi od Djetica, ali su pleme, malo ih ima, nisu se 'kvalifikovali' za daljnju obradu). Znam samo da se stalno ponavlja ta neka cifra od 178 cm. Znaci sa tom visinom nose svjecku mislim titulu. Jel neko ikad cuo ista slicno na tu temu? Zna li se cifra? Google, I guess

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, mogu da ti garantujem da sam citala u Ginisovoj knjizi rekorda od `92. godine (ili to neko predratno izdanje) da su Crnogorci proglaseni za drugo najvisocije pleme u SVIJETU. na prvom mjestu je bilo neko afganistansko pleme, koji shishaju Crnogorce dal` za 3-5 cm u prosjeku. to mogu da garantujem da sam citala, jer su specificno pominjali oblast Durmitora.

takodje je navedeno da su ti podaci radjeni na osnovu uzorka, normalno. uzima se prosjek a ne pojedinacni slucajevi. istrazivanje nije radjeno na osnovu uzorka drzave nego specificno PLEMENA.

postoje odredjene grupe naroda po Africi koje su navodno poznate po visini no medjutim toliko su se zbog migracija i nomadskog zivota izmjesali s drugim plemenima da je tesko utvrditi kom plemenu konkretno pripadaju.

navodno sudanci vode i tanzanijci. no to je ostalo kao jos pod istrazivanjima..

 

dalje, gledala sam na Discoveryiju davno neke emisije vezano za te stvari.. na osnovu gomile proucavanja zakljucak je da su najvisociji i najveci ljudi porijeklom iz hladnih oblasti planete.

pogledas Skandinavce, Ruse sjevernjake, itd itd.. ima tu gomile nekih drugih faktora (objasnjavanje zasto su Eskimi ispali patuljci i sl), ali eto kao Amerikanci su dugo drzali titulu najvisocijih ljudi na svijetu, dok su ih u posljednjih nekoliko godina (tacnije, 25 godina koliko se sjecam podatka) Holandjani prestigli.. radi se o tome da su se Ameri usvinjili, losa ishrana i nacin zivota, stres i sl.

 

 

vrlo mi je interesantno u mojoj familiji da posmatram sve rodjake. roditelji su nam neke prosjecne visine manje vise, a 95% mojih rodjaka poraslo je u neke dzinove.. imam bar 5 blizih rodjakinja koje su visoke po 180cm. za rodjake da ne pricam, sacuvaj me Boze k`o neka hibridna djeca :)

gledam od muza mi familija, interesantno evo - svi su Crnogorci, jedan kroz jedan, i stricevi, ocevi su visi ljudi ali nista pretjerano. muz mi, i braca mu, i rodjaci ispali stvarno i visoki i poveliki, k`o da jedu koncentrat cijeli zivot.

moj zakljucak je da je porastao kvalitet zivota ili tako neki klinac. i da je pojeftinio koncentrat :)

 

Девојке су друга прича. Српкиње су некада биле много више али су се смањиле јербо је та твоја висина таман за судоперу, переш а не мораш да се сагињеш и кривиш кичму. Док се прало по потоцима није било проблема. Уништише нас ти белосвеЦки изуми. Еволуција, бато. :)

 

 

taj rad : )

ma sta znam, po onome sto sam licno citala, visina nam se povecava (ja ne ulazim u tu grupu ali se nadam da ce mi djeca povuci na tatu :) )

znam da generalno kazu da zenama na Zapadu noge postaju mnogo duze, i kukovi uzi.. godine dzogiranja, sjedenja u kancelariji i trend nemanja djece uzimaju danka.

takodje kazu da se grudi smanjuju (tu takodje ne ulazim u tu grupu :) ), i da crte lica postaju mnogo ostrije. zena se izjednacava s muskarcem ne samo na papiru nego eto i vizuelno.

mislim te karakteristike nisu tako izrazene i radjene su na osnovu grupe uzoraka, i to je sto sam gledala na Discoveryiju. ako oni lazu, lazem i ja.

 

Стварно долазите око Божића?

 

 

pa ja se nadam da bi bar ja mogla tamo negdje poslije Sv Jovana.. ne znam, ce vidimo, ko kosi a ko vodu nosi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je uopste potegao pricu 'svi smo mi Turci'. Unazada par strana svi upravo suprotno tvrde. Aj, nebitno...Kapiram da ste imali neku vasu pricu.

Standardna prica, ako vecini ovde i nesvesno pritisnes nacionalni ego, sledi reakcija po kojoj vidis da kompletnu ljudsku istoriju automatski zipuju na period od turaka pa na ovamo i zatvore vrata za siru raspravu. Imaju neki turski kompleks, a da ih za to niko i ne pita. Ako su u malo opustenijem stanju, protegnu pogled jos par vekova unazad, a ono iza je domen nebitnog strebanja i kao da nije ni postojalo, sem ako nije pomenuto u bibliji.

 

Ok, politicki gledano, taj period nije ni bitan, ali ne moze se sjebati cinjenica da svi vucemo korene iz pecinarskog Adam/Eva karanja i tu citava gomila teorija pada u vodu ako covek hoce da bude iskren prema sebi. Ali eto, ljudi vise vole da se loze, narocito kad ih sistem u tome podrzava.

Mislim, boli mene u stvari dupe sto je nekome lepse da tako posmatra svet. Na kraju krajeva, oni propustaju mnogo dobre zajebancije zbog tog stava, a ne ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti kazem:

ne moze se sjebati cinjenica da svi vucemo korene iz pecinarskog Adam/Eva karanja i tu citava gomila teorija pada u vodu ako covek hoce da bude iskren prema sebi.

A ti ponisti ako mozes. Sve ostalo su romansirane vizije i manipulativne projekcije. Tehnicki, to je sustina, a ti zivi kako hoces, no hard feelings ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какви црни Адам и Ева те спопали?

Немам ја времена за ове глупости и квази-интелектуална надјебавања. Баш си ми спустио, свака част још једном. но хард филинг, како да не.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какви црни Адам и Ева те спопали?

Немам ја времена за ове глупости и квази-интелектуална надјебавања. Баш си ми спустио, свака част још једном. но хард филинг, како да не.

Au al je tebi fitilj kratak. Mislim, nisam ti nikog opsovao, vec rekao koju tezu zastupam. Adam i Eva su metafora za sve ultrastaro, kapiras? Vreme koje pisana istorija ne pamti.

 

Nemas vremena - fine by me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Обрађивах тезу "сви смо ми Турци". Ја не личим на њих. Никако. Можда неко и личи, али ме заболе. Не желим ни да ми деца личе на њих. Ни да имају косе очи. Ни да имају кожу боје мекане столице, да не кажем пролива. Некако ми је лепше овако. Ту је крај те приче. Овај "аријевски" моменат увек убацујем јер ми је синтагма "динарски подрасни тип" извандредно смешна и забавна. Код нас "у Западну Србију" ако је неки тип нижи од 180, сви му се смеју и зезају га.

 

Ја му дођем нижи од 180, има ме 177цм округло.. Је л' би ме Шумадинци зекили? ;)

Смеђе сам косе, до седме године живота био плав к'о Лепи Бренер, тен ми је бео као креч ... браонкасте оке.

 

Ко сам ја, Динарац, прото-Турчин, Аријевац, Швабо-дека ? :)

 

Изгледа да нисам ''Јаковљевић'', ја сам неки много већи разбојник. :mhihi:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Standardna prica, ako vecini ovde i nesvesno pritisnes nacionalni ego, sledi reakcija po kojoj vidis da kompletnu ljudsku istoriju automatski zipuju na period od turaka pa na ovamo i zatvore vrata za siru raspravu. Imaju neki turski kompleks, a da ih za to niko i ne pita. Ako su u malo opustenijem stanju, protegnu pogled jos par vekova unazad, a ono iza je domen nebitnog strebanja i kao da nije ni postojalo, sem ako nije pomenuto u bibliji.

 

Ok, politicki gledano, taj period nije ni bitan, ali ne moze se sjebati cinjenica da svi vucemo korene iz pecinarskog Adam/Eva karanja i tu citava gomila teorija pada u vodu ako covek hoce da bude iskren prema sebi. Ali eto, ljudi vise vole da se loze, narocito kad ih sistem u tome podrzava.

Mislim, boli mene u stvari dupe sto je nekome lepse da tako posmatra svet. Na kraju krajeva, oni propustaju mnogo dobre zajebancije zbog tog stava, a ne ja.

 

 

alo majstore, kapiraš li ti da su Turci MONGOLSKO pleme? Liči li ti neko na mongola ovdje, bre? Jelena Janković, znaš još nekog? Mada i Bugari su tamo neko mongolsko pleme, a i Ugari. To su sve BILI MONGOLI, čovječe, nemoj da lupaš ako ne znaš...

 

Dakle, ne znam kakve sad ima veze miješanje sa bilo kim, pa NE POSTOJI ČISTA RASA, ja već navedoh procenat. Ali na osnovu činjenice da su gore navedeni MONGOLSKA PLEMENA, može se zaključiti samo da smo mi njima očistili rasu, a ne i obrnuto.

 

I dosta više s glupostima, rekoh da je dinarski tip zastupljen sa preko 60%, slovenska haplogrupa preko 20% i turska 8%. Dosta brate više, pa dosta. Ova priča se vuče mjesecima. Čitajte unazad ili začepite malo. Ne mogu da ponavljam petsto puta.

 

 

 

 

 

Što se visine tiče, bio je prošle godine članak u NINu o tome, da su Srbijanci prešišali Crnogorce za 1cm, i sada su prvi u Evropi sa prosječnom visinom 186 cm.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...