Jump to content

Google Chrome


oʞɾoƃ

Recommended Posts

I meni se isto dešava. Ja mislila da je do mog jadnog kompa :) Vjerovatno i jeste jer je meni mnoooogo gore kad se to desi nego vama :) Inače, gdje je u Chrome-u ona mogućnost za otkrivanje linka sa fotografije (kao što je u firefox-u: desni klik-> properties -> location) a da je ljudi koji recimo nemaju pristup tom forumu, sajtu itd. mogu ipak vidjeti nakon copy-paste-ovanja. Uh, što ga zakomplikovah :mrtav: Nadam se da shvatate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kakashi-mozes li da uporedis novi safari sa recimo operom sto se tice RAMa?to mi je prvi browser koji sam koristio,ali sam ga brzo batalio posto mi je jeo memoriju,a opet bih ga isprobao ako su ga poboljsali

ontopic-isprobao,odustao,zaboravio.koliko se secam,nije mi se svidelo bas nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se isto dešava. Ja mislila da je do mog jadnog kompa :) Vjerovatno i jeste jer je meni mnoooogo gore kad se to desi nego vama :) Inače, gdje je u Chrome-u ona mogućnost za otkrivanje linka sa fotografije (kao što je u firefox-u: desni klik-> properties -> location) a da je ljudi koji recimo nemaju pristup tom forumu, sajtu itd. mogu ipak vidjeti nakon copy-paste-ovanja. Uh, što ga zakomplikovah :mrtav: Nadam se da shvatate.

ti znaci zelis da vidis url slike?

onda koristi opciju copy image location u firefoxu ili copy image url u chromeu, pa onda otvoris novi tab, pa ctrl+v i enter

nadam se da sam pogodio sta ti treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jooj, nije to. To znam :D

 

Nego, dala sam namjerno fejs kao primjer, jer kada iz firefox-a kopiram link i proslijedim drugoj osobi koja nije član fejsa tu fotografiju MOŽE da vidi. Istu stvar kada uradim preko chrome-a NEĆE :confused: Mislim, pejstuje se link, ali osoba kojoj je dat ne može da vidi jer je očigledno izvor drugačiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitaj iz page source-a :) (ja tako radim, a i veliki broj strana gledam baš tako, hehe :) )

 

To ja jedenje RAM-a od strane više tabova je zaista ozbilja stvar, a posebno zato što ih deli u posebne procese ... kao što rekoh, to je ipak surogat

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mi je smešno kada korisnici kukaju da im Chrome jede RAM u doba kada 2 GB RAM-a može da se pazari za 15€. Meni je stvar sa deljenjem procesa genijalna, sto puta mi se do sada desilo da se samo jedan tab rokne, a da mi ostali funkcionišu normalno. A da ne pričam koliko je Incognito mod koristan i kako se sve može "igrati" sa tabovima, pomerati, izmeštati... Ma nemam zamerki, osim što još ne postoji add-on sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravljaš da XP ima ograničenje sa količinom RAM-a, te da nijedna cena RAM-a na to ne može da utiče. Naravno, ne aludiram na to da će Chrome zauzeti 3.2 GB ram-a, ali meni smeta ta obest današnjih aplikacija da troše bez potrebe resurse. Jbg, ako ti Chrome (ili bilo koji drugi uzme 500MB, pa otvoriš PhotoShop koji ti uzme 1 GB, pa još par aplikacija, brzo shvatiš da se nisi mnogo pomerio od vremena kad si imao 256 MB u mašini). Ja samo o tome govorim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno mi je smešno kada korisnici kukaju da im Chrome jede RAM u doba kada 2 GB RAM-a može da se pazari za 15€. Meni je stvar sa deljenjem procesa genijalna, sto puta mi se do sada desilo da se samo jedan tab rokne, a da mi ostali funkcionišu normalno. A da ne pričam koliko je Incognito mod koristan i kako se sve može "igrati" sa tabovima, pomerati, izmeštati... Ma nemam zamerki, osim što još ne postoji add-on sistem.

 

ja imam giga ipo RAMa...i dalje mi se zapuca kada otvorim vise tabova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kazu ljudi, sasvim ok. Onda opet, to je Mozilla baziran 'pretrazivac'. Nema tu nista novo. A kako i da ima. 'Brauzer' treba samo da cuti i jede govna i pusta ono sto mu sadrzaj naredi. Meni je nekako i glupo da brauzer uopste ima nek(akv)e 'sposobnosti'. "E bre, samo verno svirajte ono sto mi placamo, majstori." Ta je fora. Brauzer uopste ne bi ni trebao da ima neki svoj fazon, nego da pusta sadrzaj koji ce da ima svaki svoj fazon. Ludacki. Ali 'safe'. Kondom prvo.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Pa jeste to, al eto u danasnjem vremenu opste povezanosti socialnetworkinga mobilnosti instantkuraca i opste lenjosti, dobro dodju jos poneke dodatne opcije browsera... Samo je pitanje kada stati. To volem kod firefoxa, dodas sta ti se svidja (mada je i on postao bloatware). Npr ne koristi svako firebug i webdev toolbar, ali onaj ko koristi ume da ga ceni...

Chrome mi je zgodan za na netbook, zbog minimalnosti zauzeca ekrana. A fakat je da zauzima malo vishe prostora za svaki tab ponaosob, nego kad je sve u paketu... Jedino sto ta prica da kad zakuca jedan, ostali normalno rade, ne da nema veze sa istinom, nego to nije normalno.

btw. nadam se da ce uskoro doci vreme kad ce SVI browseri da svoju osnovnu funkcionalnost obavljaju korektno... Al ne lezi vraze, dok je Internet Explorera...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

chrome služi da na njemu stoje otvoreni linkovi za školu i ka muzici, firefox preko dana služi za posao a uveče za yumovanje :) ie služi za dva web clienta i online banking jer su nažalost skripte sa podešavanjima napravljene samo za ie a ne pada mi na pamet da podešavam sve ručno :)

 

nalazim da je zgodno koristiti dva i više browsera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

ne znam sta su uleteli neki likovi ovde.. u fazonu ocitava sportije ( 2 sekunde ? ) ili neka chudesa.

 

Chrom izgleda lepo. Ima mogucnost manipulacije veb stranicom kao i vecina (moze i da povecava prozor za kucanje ) ima mogucnost jako fine manipulacije tabovima, SD, solidan dowload menager ( koji se otvara u delu samog broswera a nije popup kao kod vecine )

 

Takodje ima defaullt popUp blocker koji je odlichan, ima super dizajn etc..

 

Da ne nabrajam dakle sasvim je solidan.

 

Takodje ono sto je suepr jeste sto razdvaja "operacije" u ctrl+alt+delit za jednu stranicu mi izadje 5 taskova pa vidim koji mi task koliko jede i mogu da kilujem task pojedinachno.

Naprimer FlashPlayer na youtube (ako zabode )

 

Dalje kad zabode odma te pita da li hoces da kiluje pejdzove a ne trudi se kao kreten dok ti ne pregori matichna ( kao vecina bronswera a to je za ans sa losijim kompom vazno)

I na kraju krajeva ne jede mnogo.

 

Stvarno mi je smešno kada korisnici kukaju da im Chrome jede RAM u doba kada 2 GB RAM-a može da se pazari za 15€. Meni je stvar sa deljenjem procesa genijalna, sto puta mi se do sada desilo da se samo jedan tab rokne, a da mi ostali funkcionišu normalno

 

Upravo ja imam 256 rama, i apsolutno mi ne jede ram mnogo. Furam google chrome photoshop i Aimp u isto vreme i od toga mi aimp pojede najvise.

E sad to sto su neki pametni pa oce sa 512 memorije da otvore 5001 tab i mozila ce da im zabode a kamoli Chrome koji jos lezi decije boginje.

 

Meni mozila skalala do 120 k za jebenih 6 tabova.

 

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam instalirao Chrome posle nekoliko dana koriscenja mogu reci da je program bolji i od FFa , Opere , IE ni ne zasluzuje da se spominje kao Browser.

 

Lak za koriscenje , brz , efikasan. Onaj plusic za brzo otvaranja novog taba mi se jako svidja. Googleri su pogodili sta surferima treba. :)

 

Da , ne treba ni izostaviti ni nacin na koji downloaduje fajlove , za svaku pohvalu.

 

Jedina mana , ono sta se meni deshava , samo pri otvaranju jedne aplikacije ( u ovom slucaju Warcrafta ) je da kada pokrenem igru on me vrati u Windows dokle god je Chrome ukljuchen. A on mi bas i treba zato sto igram Dotu preko Dota Lige koja radi preko browsera. Pa onda moram da ugasim Chrome i da upalim FF i onda radi. Ne znam zasto to radi , nisam probao za ostale igrice ali zasad mi to pravi problem.

 

Baal , jel si skapirao kako se aktivira skinuta tema ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj plusic za brzo otvaranja novog taba mi se jako svidja. Googleri su pogodili sta surferima treba. :)

wat? to je po tebi ono sto ga izdvaja i obelezava u odnosu na ostale browsere koji imaju tu isti funkcionalnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wat? to je po tebi ono sto ga izdvaja i obelezava u odnosu na ostale browsere koji imaju tu isti funkcionalnost?

 

Da ali ovaj je tako malecni i simpatican , bas je sladak :)

 

internet_explorer_8_final_safety_01.jpg

 

Nadji plus.

 

Ima i Opera , znam , ali je gadnija. BTW , Opera i dalje koristi Javu ?

Edited by Feral Ghoul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...