Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

@Doom

Hvala ti puno!

Elitista,prepustam diskusiju nekom informisanijem,mene trenutno hebe dinamika na faxu pa smatram da nisam kompententan da tupim o crnim rupama :D

 

Pa ono ni doktori astrofizike nisu nesto kompententi da pricaju o tome puno. Tako da, sta te boli tuki. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najkompletniji dokumentarac o svemiru ikada je "The Universe"

 

Meni je on krsina.

relativno mi je bolji cosmos od carl sagana. Mada u principu nijedan od tih dokumentaraca ne zahteva moje potrebe. Naucni ili nenaucni. Najvise volim kada neki univerzitet nasnimi predavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, skinuo sam i pogledao prve 3 epizode "the universe", prve dve hajde, kako tako, ali na trećoj "the end of the earth" sam se žešće nervirao i jedva sam izdržao do kraja... kakvo dramljenje oko toga što će jednog dana posle 5 ili više-manje milijardi godina nešto da uništi našu dragu zemljicu i, kuku lele, i nas sa njom... pa šta, sve ima svoj kraj... pa tek onaj čiča što hoće da nas brani od kometa, procenio da neka kometa ima 1:45 000 šanse da neke 2036 udari u zemlju i onda konta "bilo bi neodgovorno da ZNAMO DA ĆE TO DA SE DESI a da ništa ne uradimo" i izvale tipa "on neće dozvoliti da ga ove siledžije (misli se na te komete) maltretiraju" i neke tipa kako nam te komete "žele zlo"... pfff... dramska sekcija... po mom mišljenju loše odrađen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.cnn.com/2009/TECH/space/11/13/water.moon.nasa/index.html

 

Nasa tvrdi da su nasli na mesecu vodu. Gore imate ceo text

 

"I'm here today to tell you that indeed, yes, we found water. And wedidn't find just a little bit; we found a significant amount" -- abouta dozen, two-gallon bucketfuls, he said, holding up several whiteplastic containers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

750px-Black_hole_quasar_NASA.jpg

 

Inace ovo malo sto lebdi su galaksije koje su jedno milion puta vec od nase,a usisava ih ovo veliko cudo zvano Kvazar.Od njihovih energija isijava tu svetlost koja je jednaka jacini milijardu galaksija.I ujedno je najsvetliji objekat u svemiru,poznat coveku...

Znam da nema potrebe, to ce se desiti kad ja budem prah i pepeo, ali hvata me panika  :icon_neutral:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj prvo ovu glupost 2012 :P Zivo me interesuje sta tje da se desi :D

 

Imas temu o tome na magija religija filozofija.

Nema veze nisakakvim smakom sveta, to je propaganda raznih hriscana koji ocekuju apokalipsu ili slichnih.

 

2012 je godina promene velikog ciklusa kod maya. Nesto slichno kao sto kod nas recimo prelaz iz jednog milinijuma u drugi. Oni tome pridaju astrolosku vaznost, ne i globalno svemirski katastrofalnu.

 

nesto tipa... JAKO SVETI DAN za njih. Ko nas bozic samo vece.

 

Po folkloru i predanju - pocetak novog stepena evolucije.

 

 

Kako sto??? Ja cu umreti, a toliko toga ce se desiti, a ja necu biti tu  :udri::cry:

 

Pa ti onda pocni da obracas paznju na ono sto se sad desava?

i bre sto nemas oko za detalje.

 

sta se sve desava u svemiru svakog momenta, da si ziva i zdrava.

 

Uostalom..... da se to desi mestu na kom si ti.. pa ne moze. Prvo sto mislim da proces traje ... mnogo godina. Drugo.... sto neces da budes svesna.

 

Sad za nekih 10-20 godina kad izgrade ovu svemirsku stanicu na mesecu ( daj boze ) a mozda i liftove za svemir.... svasta ce da se "vidi" i da bude dostupno makar preko videa.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

2012. ce se cuti jak smeh, znajte da sam to ja  :haha:

 

Sto bi se cuo? Maynasko mapiranje ciklusa vremena se odlichno uklapa u evoluciju. Svaki put kada je neki njihov ciklus zavrshen poceo novi znacajna promena u evoluciji se primetila.

No, o tome na temi koga zanima, kako bi se Mayanski Kalendar uklopio u nauku ne u sujeverje.

 

Inace imam ( negde ) knjigu Dr.Jhon Callemana, doktor biologije koji je da kazem pronasao tu slichnost izmedju evolucije i kalendarskih ciklusa kod maya.

 

Prvo sto mu je skrenulo paznju jeste da njihov najsvetii kalendar traje 260 dana ( ili ti devet meseci koliko treba covek da rodi )

 

 

prosto su ljudi svoj kalendar orjentisali prema promenama u prirodu koje su smatrali sihronizovanim sa promenama u svemiru.

 

Aaa nisam znao da je tamo, nisam ni zashao... Anyway, znam ja da nema to nikakve veze sa smakom sveta, samo narod kad se uspanichi to je nevidjeno.

 

http://www.yumetal.net/forum/topic/41111-mayanski-kalendar-2012/page__st__140

 

 

Ma narod samo oce neke apokalipse. Valjda smo podsvesno svesni kolika smo govna pa jedva cekamo da neko pusti vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da... Najvetja je fora sto mediji dizu toliku frku oko svega toga da je nevidjeno... Josh je Spilberg snimio ovaj Film 2012 (koji osecam da je jebeno dobar, klasican ali dobar) i narod tje da utripuje kao posle Dan Posle Sutra o smrzavanju i globalnim klimatskim promenama :/

 

EDIT: Ti liftovi netje skoro... Ako i naprave 2030-40 oni tje kostati abnormalno skupo. Predlazem ulaganje nekretnina za plac na mesec :D DOk je jos jeftino :D

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...