Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

dersu uzala - ne sumnjam da znas mnogo oko toga ,to se moze vidjeti iz postova ali nije potrebno da toliko gledas sa visine i da mislis da si najpametniji,tu smo da citamo,da nesto naucimo ako mozemo a ne da se prdnjavi

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam.

 

Ne znam. Nisam pametan.

 

Nisi shvatio moju ideju. Ima i nad popom pop. Ja kad se osvrnem oko sebe, cesto sam najgluplji u sobi. Poenta je da imas postovanje uvek prema onima gore ali i onima dole. I da saslusas i upijas i analiziras, i stavljas se u mogucnost, i mastas, i sanjas i prizeljkujes. Jel neki od ovih glagola (postovati, slusati, upijati, analizirati, probati, mastati, sanjati i prizeljkivati) sramotan?

 

.......Koliko god da mi je glupo, jezivo glupo, da pricam o sebi usmeno, pismeno ili preko interneta,...

 

 

Da. Mislim, osecam se jezivo glupo. Ne verujem da bas mogu da vam docaram ono o cemu zelim da vam pricam. Trebala bi mi tu citava formacijska baterija, covek za projektorom, narator, ovi sto razvode po sedistima i te fore.

 

 

Jel neko dobar sa kamerom a da zivi u kraju?

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da ima pametniji od pametnijeg,ali sto se tice od ovih glagola nisi bas to ispoljio ali nema veze. da se vratimo na ono o cemu se i govori,sto se tice tesle citao sam o njemu a zapazio sam jednu stvar da zamalo poludio kad mu je upao papir u supu

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice od ovih glagola nisi bas to ispoljio ali nema veze

 

Ja ne mogu da ti ispoljim svoj zivot cak ni ako zivis pored mene gde ja zivim. Ziveces svoj zivot, koji bi najverovatnije bio slican po najbanalnijoj prirodi sa mojim, znaci jedemo istu klopu, pijemo istu sodu te fore. Stavise, desavalo bi ti se sto se i meni desava tamo gde mi se desava. Zivimo u kraju bre. Mom ne tvom. Nisam ja nesto skroman ili neskroman. Zivim u filmu Blade Runner, a javljam se na Yu-Metal. To ti je novi zaplet u konstelaciji stvari, ili sto bi nas narod rekao "new twist in the scheme of things".

 

 

Brate, pa ja plivam sa velikim belim.

 

Jaws, da. Nema to kod tebe u kraju, verujem ti.

 

 

Mozda da otvorim temu, 'Sve sto ste zeleli da znate o zivotu izvan Srbije a niste smeli da pitate'. Onda opet, ovo je ta tema. Svemir :da:.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

I slusaj omladinac, rekoh ti da te gotivim, ali ti i ja ne mozemo da pricamo na istoj nozi kad je u pitanju nauka. Stavise, niko na ovom forumu ne moze da prica sa mnom na istoj nozi kad je u pitanju nauka. Stavise, niko u Srbiji ne moze da prica sa mnom na istoj nozi kad je u pitanju nauka (ovi Srbi sto mogu, pa oni nisu u Srbiji, ili rade sa mnom ili rade za druge, ali SVAKAKO van Srbije). Da li sam ja najpametniji Srbin danas? Ne verujem. Ali ovi pametniji od mene, vec su napolju. Sigurno ne sede tu sa VAMA da bistre materiju.

 

Хајде онда на руци. Мислим, да узмемо другачијег чиниоца за причу пошто то све делује јако логично-метафорички приказано до те мере да је перверзно до бола.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamislite , mi smo jedna galaksija , tj Mlecni put , koji je masivan . U njemu se nalazi malecni Sunchev sistem , a mi ni da stignemo do Marsa koji je najbliza planeta nama. A zvezde oko nas tu godinama udaljeni od nas. A u jednoj galaksiji ima oko milijardu zvezda ( gruba brojka ) a postoji milijardu galaksija. A svemir se shiri brze od brzine svetlosti , to je beyond imagination.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Amerika pocinje ekspediciju (ili zapocinje projekat) oko 2020 godine. Kada ce je zavrsiti to pitaj svetog Peru kad odes na onaj svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

bilo bi do jaja...mada sumnjam u to.

 

Koliko ja znam poceli su sa vezbama i simulacijama za mars misiju,mozda su cak i zavrsili...tesko da ce to skoro,mozda za jedno 50 godina,ili manje,ko zna.

 

Znam da ameri pre marsa planiraju da se do 2020. ponovo spuste na mesec,radi izgradnje baze na njemu,tako da ce za put na mars trebati dosta da se ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najzanimljivije mi je da kada gledamo u Zvezde mi zapravo gledamo u proslost. Jer je npr najbliza zvezda nama ( ne racunajuci Sunce ) nesto vishe od 4 svetlosne godine. Dok svetlost ( koja ide 300 000 km/sek ) sa te zvezde stigne do nashih ochiju prodje 4 godine. Nothing can beat the light, sem shirenja svemira. :)

 

Koga zanima vishe moze da se skine komplet dokumentaraca Universe Season 1 i Season 2 iz 2008. godine :

 

http://forums.mvgroup.org/index.php?showto...amp;hl=universe ( 14 epizoda )

 

http://forums.mvgroup.org/index.php?showto...amp;hl=universe ( 18 epizoda )

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

ali kad dovodis bilo sta sto ti kazem u pitanje dovodis moju intelektualnu egzistenciju u pitanje.

 

1. A sta sam ja to tvoje doveo u pitanje?

2. I sta ima tu lose u dovodjenje u pitanje onoga sto autoritet kaze? Tako se napreduje majku mu. Tako se i uci.

3. Da prostis, ali sigurno ima oblasti za koje nisi struchan. 'bem mu misa. .

 

I slusaj omladinac, rekoh ti da te gotivim, ali ti i ja ne mozemo da pricamo na istoj nozi kad je u pitanju nauka.

 

Ne mozemo sto se tiche nekih stvari. Ali fakat bedini ne stavlja nikakvu "ljagu" na nauku, covek se jednostavno trudi da promovise ediju besplatne i ekoloske energije. Sto sigurno ima da donese vise dobra nego srece. Sad kol'ko je on tu uspesan, neke tajne kurci palci. U to ne zalazim. Konstatujem da se trudi. I to je to.

 

Druga stvar, moras da se slozish, nisi ti jedini sa kojim ja imam kontakt da je u svetu nauke.

Drugi ljudi iz istog sveta, su mi prichali da danas medju akademcima vlada velika sujeta. Sto je realno, istina.

 

Stavise, niko u Srbiji ne moze da prica sa mnom na istoj nozi kad je u pitanju nauka (ovi Srbi sto mogu, pa oni nisu u Srbiji, ili rade sa mnom ili rade za druge, ali SVAKAKO van Srbije).

 

Ne preteruj. :) Ima u srbiji dosta pametnih ljudi, i dosta obrazovanih.

Za pocetak. Dalje nauka je obiman pojam.

Ne znam za tvoju struku, al nemoj da preterujes. Ok?

Mislim posteno bi bilo.

 

Cenim tvoje znanje, i neke infromacije koje pruzas. Samo te molim da ne preterujes.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamislite , mi smo jedna galaksija , tj Mlecni put , koji je masivan . U njemu se nalazi malecni Sunchev sistem , a mi ni da stignemo do Marsa koji je najbliza planeta nama. A zvezde oko nas tu godinama udaljeni od nas. A u jednoj galaksiji ima oko milijardu zvezda ( gruba brojka ) a postoji milijardu galaksija. A svemir se shiri brze od brzine svetlosti , to je beyond imagination.

 

 

Do marsa stizemo cim napravimo odskocnu rampu sa meseca. :> Viva la gravtation.

 

A šta mi da radimo posle toga?

 

ja ti ce da igramo shah na nebesima. I ostali sa foruma. Mozda kriket.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ga, tako mlad a pametnica.

 

Dobro nisi morao da budes sarkastichan..... samo sam zeleo kao ljudi da razmenjujemo informacije. A ko je u pravu boze moj.. ne zavisi sudbina sveta od toga... bar trenutno... valjda?

Ajd uzivaj. :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...