Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

Dobro nisi morao da budes sarkastichan..... samo sam zeleo kao ljudi da razmenjujemo informacije. A ko je u pravu boze moj.. ne zavisi sudbina sveta od toga... bar trenutno... valjda?

Ajd uzivaj. :pivopije:

 

Rekoh da si u pravu, zar ne? Nije bio sarkazam vec zaoka :mhihi: .

 

U poslednje vreme, preispitujem svoju ulogu u ovom okruzenju, na ovom forumu. Vise ni ne shvatam koja je moja uloga. Obzirom da onu predjasnju niko nije ni skapirao sem tu i tamo nekih iskri koje skocise malcice da-alje od plamena? Mozda lazem sam sebe? Mozda bi trebalo da palim, nije da me placaju za zezanje? Ovo drugo, fakat :no: .

 

 

Videcemo :pivopije:.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme, preispitujem svoju ulogu u ovom okruzenju, na ovom forumu. Vise ni ne shvatam koja je moja uloga. Obzirom da onu predjasnju niko nije ni skapirao sem tu i tamo nekih iskri koje skocise malcice da-alje od plamena? Mozda lazem sam sebe? Mozda bi trebalo da palim, nije da me placaju za zezanje? Ovo drugo, fakat :no: .

 

Jbg... kontam da nije lako spustiti se na naš primitivni nivo, a ti to pokušavaš stalno, što je za svaku pohvalu.

Nije ni čudo što te niko ne kapira, jer si svetlosnim godinama udaljen od najinteligentnijeg člana na ovom forumu (da ne pričamo o obrazovanju). Kad se neko sa tobom ne složi, to čini u svojoj gluposti i aroganciji, ne spoznavši svoju ništavnost pred blještavim umom.

 

A tvoja uloga je ovde više božanske prirode.

Niko je ne shvata u potpunosti, ali svi znaju da postoji univerzalna promisao koja stoji iza toga i menja istoriski tok foruma (koji bi bez te promisli, načisto propao).

Ti si umetnik, tvoje tempere su slova i reči, a tvoja inspiracija je glupost nas forumaša.

 

Pomiluj nas.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme, preispitujem svoju ulogu u ovom okruzenju, na ovom forumu. Vise ni ne shvatam koja je moja uloga. Obzirom da onu predjasnju niko nije ni skapirao sem tu i tamo nekih iskri koje skocise malcice da-alje od plamena? Mozda lazem sam sebe? Mozda bi trebalo da palim, nije da me placaju za zezanje? Ovo drugo, fakat :no: .

Ej bre dersu prike, samo opusteno.

Igraj svoju igru opusti se - uhvati ritam.

 

Jbg... kontam da nije lako spustiti se na naš primitivni nivo, a ti to pokušavaš stalno, što je za svaku pohvalu.

Nije ni čudo što te niko ne kapira, jer si svetlosnim godinama udaljen od najinteligentnijeg člana na ovom forumu (da ne pričamo o obrazovanju). Kad se neko sa tobom ne složi, to čini u svojoj gluposti i aroganciji, ne spoznavši svoju ništavnost pred blještavim umom.

 

 

Elf. Ne seri.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elf. Ne seri.

Za godinu dana koliko sam na ovom forumu, niko mi to nije do sada rekao, a ti si se napravio pametan?

 

Shvatam ja da si ponekad isfrustriran kad nemaš kome da repliciraš, ali mene zaobiđi i sledeći put kad budeš hteo da mi kažeš "ne seri", reci mi to u oči, pa tek onda možemo da pričamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za godinu dana koliko sam na ovom forumu, niko mi to nije do sada rekao, a ti si se napravio pametan?

 

Boze moj za sve postoji prvi put. Eto, mozes da umemorises dan u kalendaru.

Shvatam ja da si ponekad isfrustriran kad nemaš kome da repliciraš,

 

Uf jako nemas pojma dusa mi se cepa.

 

ali mene zaobiđi i sledeći put kad budeš hteo da mi kažeš "ne seri", reci mi to u oči, pa tek onda možemo da pričamo.

 

Sto u cemu razlika izmedju pricanja ne seri u oci i na forumu. Jel ces da me bijes? :)

Da skratimo pricu, oces broj telefona i adresu da dodjes da ti kazem ne seri, posto nemam nameru da jurim ljude po srbiji da bih im rekao da ne seru ako seru.

 

A i ti isto kad sledeci put resis nekom da solis pamet ko je i sta je kao sto si Dersi recimo sad, idi u oci pa mu kazi.

Sav ovaj cinizam i sarkazam koji si mu isro bez da te je ista takao i da ti se obratio.

 

Ako imas trunku etike i morala.

 

Sa takvim kao ti uvek rado pricham.

Edited by Elitista u Povoju.
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidite ostavite zajebancije i idite pa se zajebavajte na temi Humor,ako imate da kazete sta pametno u vezi ove teme kazite a ako nemate onda onda livujte.

mislim necemo da slusamo ovdje pametnjakovice koji toboze nesto znaju u stvari samo lupaju nesto da bi stekli mi utisak da su oni profesori.ma ajde

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

pih,samo ovo...

 

 

a ja ocekivao eksploziju,munje,gromove...

 

  :(

Bila bi fora da nam sjebu mesec...Nasa je do sada dobro radila ali ovo je glupo.Jebeni idioti...

 

Zar nije fenomenalno koliko su slicni Venera i zemlja?

 

I najzad rusi skupise muda i planiraju da 2012 imaju svemirske letelice na nuklearni pogon dok ce se raketni korititi samo u atmosferi...

Edited by Zrakomlat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Venera je sada ono sto je Zemlja bila pre nekoliko milijardi godina,atmosferski nestabilna,tako da po nekim predvidjanjima Venera bi mogla da stabilizuje atmosferu i da postane slicna Zemlji.

 

 

Erm... venera ima jako stabilni atmosferu....

I ne venera nece moci da bude kao zemlja. Bice too hot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erm... venera ima jako stabilni atmosferu....

I ne venera nece moci da bude kao zemlja. Bice too hot.

 

Zemlja je u pocetku imala istu atmosferu kao sto sad ima Venera,e onda se vremenom ohladila i doslo do stabilizacije.Procene naucnika su da se to moze desiti i sa Venerom,da se ohladi.

 

Na Marsu ne bi bio moguc zivot,ne zato sto nema vazduha,ima ga,doduse malo je redji nego na Zemlji ali Mars nema magnetno polje i kosmicka radijacija bi ubila svaki zivi organizam tamo.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa marsom i venerom je sto su im "zamenjena" mesta.

 

venera u marsovoj orbiti bi bila komforno habitabilna, jer bi udaljenost od sunca bila nadoknadjena greenhouse efektom.

s druge strane, mars u venerinoj orbiti bi bio mnogo topliji i postojala bi jezera tecne vode na polovima, a temperatura bi bila relativno komforna, jer bi greenhouse efect bio prakticno nepostojeci zbog niske gravitacije (curenja atmosfere u vakum).

mars je suvise mali da podrzi tektoniku (zemlja je neki minimum), tako da bi i to doprinelo snizenju temperature.

 

ovako, mnogo je lakse teraformirati mars nego stavljati sun shader-e u orbitu oko venere, cistiti atmosferu iste od sumpora i ostalih stetnih gasova, itd itd.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemlja je u pocetku imala istu atmosferu kao sto sad ima Venera,e onda se vremenom ohladila i doslo do stabilizacije.Procene naucnika su da se to moze desiti i sa Venerom,da se ohladi.

 

Na Marsu ne bi bio moguc zivot,ne zato sto nema vazduha,ima ga,doduse malo je redji nego na Zemlji ali Mars nema magnetno polje i kosmicka radijacija bi ubila svaki zivi organizam tamo.

 

 

Ne znam otkud ti to.

Mars za pocetak i nema vazduh.

Mars ima jako malu i tanku atmosferu sto je posledica slabog magnetnog polja.

Da mars ima magnetno polje samo je nestabilno. Smatra se da je oslabelo pa su solarni vetrovi oduvali atmosferu.

 

Venerina atmosfera je po mojim informacijama apsolutno stabilna. A da postane kao zemljina... ne bih znao, mislim da je isuvise blizu suncu.

Istina je da venerina atmosfera proizvodi takozvani efekt staklene baste i da je venera puna vulkana pa je temperatura na istoj 461.85 °C a bez efekta staklene baste sumnjam da bi se ohladila ispod 100 ( za normalan zivot )

 

Nego, crne rupe, anyone? Interesatna tema? Sta mislite?

 

Stvaraoci ili unistitelji? Ajstajnov relativitet koji ih pretpostavlja ali i pada pred njima?

Kvantna mehanika koja takodje pada?

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa marsom i venerom je sto su im "zamenjena" mesta.

 

venera u marsovoj orbiti bi bila komforno habitabilna, jer bi udaljenost od sunca bila nadoknadjena greenhouse efektom.

s druge strane, mars u venerinoj orbiti bi bio mnogo topliji i postojala bi jezera tecne vode na polovima, a temperatura bi bila relativno komforna, jer bi greenhouse efect bio prakticno nepostojeci zbog niske gravitacije (curenja atmosfere u vakum).

mars je suvise mali da podrzi tektoniku (zemlja je neki minimum), tako da bi i to doprinelo snizenju temperature.

 

ovako, mnogo je lakse teraformirati mars nego stavljati sun shader-e u orbitu oko venere, cistiti atmosferu iste od sumpora i ostalih stetnih gasova, itd itd.

@Doom

Hvala ti puno!

Elitista,prepustam diskusiju nekom informisanijem,mene trenutno hebe dinamika na faxu pa smatram da nisam kompententan da tupim o crnim rupama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...