Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

123641_460s.jpg

 

 

Ovo je veoma interesantno.

Znate da postoji teorija o 10 milijardi? Toliko sinapsi približno ima ljudski mozak. Pretpostavlja se da ćemo, kada nas bude 10 milijardi na planeti Zemji, dostići supersvest tj kolektivnu svest i masovna 'buđenja'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesam ti slala tekst iz one galaksije. :D

 

@dmd

Sad smo na oko sedam, dok dođemo do 10 taman će da otkriju beskonačni izvor energije i svi će konačno da nauče da se ponašaju sa svojom vrstom koristeći FB i ostala pomagala za socijalnu inteligenciju.. a sve je to evolucija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ste culi za rogue planets?

 

To su planete koje se uopste ne okrecu oko zvezda vec putuju kroz beskraj svemira.Kamenovite su i temperature su -100 stepeni konstantno i non stop je mrak.Mozete li to zamisliti?

 

To su takozvani "planemi". Navodno, te planete koje nemaju svoje zvezde, izbacene su iz nekog solarnog sistema, a to je uzrokovala neka druga planeta, tacnije, gravitacija opet igra glavnu ulogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je veoma interesantno.

Znate da postoji teorija o 10 milijardi? Toliko sinapsi približno ima ljudski mozak. Pretpostavlja se da ćemo, kada nas bude 10 milijardi na planeti Zemji, dostići supersvest tj kolektivnu svest i masovna 'buđenja'...

 

 

Nađoh i zatureni link tog iskonskog ali dosta interesantnog članka... http://www.mediafire.com/?8aiacgde1ndszsr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj clanak je zanimljiv, ali prvi deo mi je malo bezveze, suvise se spominje rec Bog, i tako. :)

 

Drugi deo me malo podseca na teozofiju, zbog koriscenja pojedinih termina, definitivno je zanimljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predivno...

 

Oduvek mi je nedostajalo u avionima što nam ništa ne govore, preko čega prelećemo, pa čak i kad je lep dan za putovanja i kad letimo na nižim visinama, preostaje mi samo da nagađam u šta to gledam dole... šteta...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta su vojadžeri pronašli o magnetnim polovima:

 

 

 

 

Pretpostavka o poslednjoj promeni magnetnih polova Zemlje kaže da se ona desila pre oko 800 miliona godina. Prosek je na 200-300 miliona godina.Polovi su se kretali po 10km godišnje u prošlom veku a sada i po 40 km su pomeranja. Kaže ovaj neki tekst što čitam da će, ako tako nastave, da se Severni pol pomeri u Sibir :haha:

 

Sve se menja pa i strane sveta

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa i zanimljiva priča, odličan serijal, a boljeg od Freeman-a nisu mogli naći. Ipak, drugi deo videa mi je mnogo zanimljiviji. Priče kao što je ova prva smo realno slušali svi već milion puta, i kao skeptici naravno da teško možemo da poverujemo svedočenju, bilo bi lepo da to iskusimo sami. Kvantna fizika je donela OGROMAN broj novih teorija u velikom broju naučnih disciplina. Osećam se počastvovanim što imam priliku da kvantnu fiziku/hemiju izučavam na fakultetu, jer imam priliku da uđem malo više u tu problematiku. Čudno je kako, kako stvari postaju manje, klasična fizika važi, sve do mikrosveta. Tu nastupaju pojave koje 'zdrav razum' ne može da objasni. Zbog toga je to jedno od najzanimljivijih polja nauke. Mogu da potvrdim iz svog skromnog znanja da je ovo što na kraju tvrde moguće u okvirima kvantne teorije. Zapravo, teško je pronaći nešto što teorijski nije moguće. Naravno, ovo nipošto ne znači da je tačno. Zato i treba da pokušaju da razviju tu teoriju i na neki način je dokažu ili opovrgnu, ljudsko znanje će biti bogatije. Problem je što će biti jako teško bilo šta dokazati. Jednostavno ne postoje instrumenti koji mogu da mere interakcije koje bi im bile potrebne da dokažu ispravnost teorije.

 

Nedavno sam se npr. začudio kada smo učili jednu tehniku za analizu supstance koja omogućava prepoznavanje JEDNOG molekula određene supstance u gomili drugih molekulskih vrsta. Btw dodaću da je obično granica detekcije neke molekulske vrste bar nekih milion-milijardu molekula u nekim normalnim uslovima i za 'normalne' veličine uzoraka za analizu, i to za osetljivije metode analize. E, a oni traže energetske impulse, eeeeej, skoro pa beskonačno male. Ipak, nadam se (i prilično sam uveren) da će nauka pronaći način da registruje te impulse u budućnosti

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...