Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Dok sam ja gurao tutu da upali, ti albumi jos nisu izasli, Blagi.

 

Takvu izjavu moze da da samo neko ko nije slusao ili jedno, ili drugo. Omanuo si time ceo podzanr, po sistemu sve je to rokenrol. Necu da zalazim u dalju analizu jednog i drugog i stvaram prostora za diverzije :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim ti si gurao tutu da upali do ima koju godinu.

 

a na ta dva prva albuma su pokrali diseksn od zvuka,preko rifova,do indoktrinacije bm-a u svedski dm,pa i imidz.ustvari,da si malo pazljivije slusao i pratio,ne bi mogao sem da dodjes na isti zakljucak prosto jer je to cinjenica.nemam problem ja sa tim da su tebi ti albumi super,slusaju ljudi mnogo vece krseve od toga,ali da ih velicas i stavljas iznad neceg do cega je marduk sam dosao i postavio standarde,to nece da pije vodu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim ti si gurao tutu da upali do ima koju godinu.

 

a na ta dva prva albuma su pokrali diseksn od zvuka,preko rifova,do indoktrinacije bm-a u svedski dm,pa i imidz.ustvari,da si malo pazljivije slusao i pratio,ne bi mogao sem da dodjes na isti zakljucak prosto jer je to cinjenica.nemam problem ja sa tim da su tebi ti albumi super,slusaju ljudi mnogo vece krseve od toga,ali da ih velicas i stavljas iznad neceg do cega je marduk sam dosao i postavio standarde,to nece da pije vodu.

 

Sto se tutua tice, mozes da ga gurnes :bigblue:

 

Pokrali Dissection :facepalm:

Ta 2 albuma nemaju blage veze sa Dissectionovim skoro pa sladunjavim molskim melodijama i tercama, osim sto je i jedno i drugo black, al' kao sto rekoh, teraj, sve je to r'n'r.

Indoktrinacija bma u svedski dm?

 

Heaven Shall Burn je i sto se tice rifova, dinamike, atmosfere, svega kompletno, inferioran album u odnosu na predhodna dva.

Album je dobar, ali je u odnosu na prva dva ravan, melodije su predvidive, itd.

 

Mene ne zanima, na kraju krajeva, da l' to tebi pije vodu ili ne, ako su ti druga 2 albuma krs, a Heaven Shall Burn album koji postavlja standarde, onda tu nema pomoci, nema sta vise da se kaze, eventualno da pobedis tu Dissection predrasudu pa da opet malo poslusas albume. :P

 

@Talvi:

Pre i posle Nightwinga veca razlika u produkciji nego u kvalitetu, po mojem skromnom misljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

sad lijepo zapravo poslusaj prvo dissection pa opet prva dva mardukova albuma pa troluj dalje.dissection je prvi poceo sa bm forama u svedskom dm-u,na to mislim pod "indoktrinacijom" jer u srzi to je i dalje dm,samo su pokupili darkthrone fazon,sve su to bili dm bendovi prije nego sto su krenuli sa under the sign vorsipom.

 

na najtvingu,kao sto lijepo lelek kaze,krece brzina,ful stakato rifovi i onda se otislo u nesto u cemu je marduk institucija.jedno je subjektivan ukus,drugo su cinjenice.meni je licno najmiliji dm dissection,prvi demo i ono sto je procurjelo na drugom,ali ne trolujem ljude kako je dissection objektivno tu bio najbolji i najkultniji.

 

prava velicina marduka je u 2000tim,90tih su samo bili jedan u moru bm bendova i izdanja im nisu ni u pero parirala institucijama.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne pricam o prvom i drugom Marduku, nego drugom i trecem, a sudeci po tom tvom postu, tebi je isto, a prvi, a drugi, a treci...

Nisu stakato, nego tremolo rifovi, i vec ful krecu na Heaven Shall Burn, maltene ceo album baziran na njima, a ima ih dosta i na drugom i trecem, a tu i tamo i na prvom (npr. The Black).

Mnogi bm bendovi su prvo svirali dm, i van Svedske.

To sto se meni ta dva albuma najvise svidjaju jeste stvar ukusa, ali takodje mislim da nemaju nista manje kvaliteta nego ovo kasnije i da je teska generalizacija stavljati ih u isti kos bilo sa necim od Dissection, Bathory, Darkthrone, Mayhem, Dark Funeral, Death, Possessed, Celtic Frost, ili bilo kojim drugim bendom koji je izvrsio uticaj na njih ili imao iste uticaje kao oni. Ja nisam rekao da je Marduk jedini bend koji svira ekstremni metal i da niko takvu muziku nikad nije pravio, pa da sad ceprkamo ko je od koga nabrao uticaj. Pokrali svakako nisu, sto pokazuju i linkovi koje si okacio, i na demoima je Dissection upadljivo melodicniji nego Marduk, a mogli bismo da nadjemo na brzinu jos 30 ovakvih pesama, razlicitih black i death metal bendova koje sam pomenuo ili nisam pomenuo gore, pa to ne dokazuje nista sto vec ne znamo o istoriji ekstremnih metala.

Eto meni je posebno drag album Spiritual Healing od Death, verovatno i omiljeni, pa ne idem okolo i ne pricam kako je najbolji, kao ni ti za Dissection demoe.

 

 

Ja se ne furam da sam najpametniji, da sve znam, da je sve sto ja kazem pravo, a sve sto drugi kazu nema veze, da je najbolje ono sto odgovara mom ukusu itd, ali da je rani Marduk Dissection za siromasne - e pa nije brate, jebiga.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

haha, pa dalje:

 

It’s with great pride we hereby announce that Marduk on the coming Nov/Dec European tour except for the whole Panzer Division album also will play the whole Those Of The Unlight album from 1993. As 2013 marks 20 year since the album was unleashed upon this world the band has decided for the first time to perform the whole album as second part of the show.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...