Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

stvarno mi je teško da se uzbudim oko nove Marduk pesme koja zvuči kao neka slabija sa Plague Angel

 

Oni su furali ovaj zvuk i pre Plague Angel.

 

Funnily enough, ja mislim da je Marduk ispao daleko najkonzistentniji bend od sve te zlatne generacije drugog talasa. Nisu imali katastrofe u bendu kao Marduk i Dissection, nisu skroz promenili pravac kao Satyricon i Darkthrone, ne izdaju albume o Kurčevdanu kao Dark Funeral, nisu se ukljali skandalima kao Gorgoroth i Immortal... Piče svoju viziju black metala 20 i kusur godina uz malo mešanja čisto da bude zanimljivije i to je to, pametni ljudi koji znaju da je jurenje za originalnošću i promenama smeće. Kome se ne sviđa neka menja muzički ukus na svake 3 godine, na sreću ima kritična masa nas koja će to pratiti do kraja i ćao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su furali ovaj zvuk i pre Plague Angel.

 

Funnily enough, ja mislim da je Marduk ispao daleko najkonzistentniji bend od sve te zlatne generacije drugog talasa. Nisu imali katastrofe u bendu kao Marduk i Dissection, nisu skroz promenili pravac kao Satyricon i Darkthrone, ne izdaju albume o Kurčevdanu kao Dark Funeral, nisu se ukljali skandalima kao Gorgoroth i Immortal... Piče svoju viziju black metala 20 i kusur godina uz malo mešanja čisto da bude zanimljivije i to je to, pametni ljudi koji znaju da je jurenje za originalnošću i promenama smeće. Kome se ne sviđa neka menja muzički ukus na svake 3 godine, na sreću ima kritična masa nas koja će to pratiti do kraja i ćao.

 

Sve što si rekao je istina, samo u tom slučaju ne treba očekivati od Marduk izdanja da budu za devetku. A ja nekako ipak svaki put očekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se mene tiče, Marduk je patentirao više svojih pod-stilova koje su u ovoj novijoj fazi balansirali u dobrim vremenskim razmacima tek da uvek budu interesantni i izbegnu ponavljanje - Plague Angel je imao i onaj "pancerski" i onaj "ortodoksniji" stil, Rom i Wormwood su posle potegli na tu ortodoksniju stranu (dobro sad, ima ljudi kojima je Wormwood isforsiran ali ja ga gotivim, jebeš ga), onda opet malo udarili po WWII krljanju na Iron Dawn, pa nazad na Serpent Sermon i sad su opet na frontu

 

u obe varijante čuješ da je to Marduk, nema tu nekih preteranih tehničkih razlika ali je atmosfera drugačija, a plus su uvek ubacivali te neke forice tipa saradnje sa Arditi, pa obrada Woven Hand i slična čuda koja im jesu proširila teritoriju ipak, tako da ja od benda u ovoj fazi karijere i nemam šta više od toga da tražim, samo nek' se gazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali su varijacije na temu, ali nikada otklon od stila. Da li je to dobro ili loše zavisi samo od ukusa, mada, što kaže Okrob, ne možeš da dobiješ devetku kada tako furaš. Na kraju, ako se nekome sviđa osnovni stil, može da bira šta će da sluša prema naginjaju pojedinačnih izdanja, zgodna stvar.

 

Uzgred, ova Arditi stvar na novom je nepotrebna, pogotovo kao bonus - jednostavno nema veze ni sa čime. Biće da je ostala kao višak, odbačena od nečega ranije, pa su je, eto, nalepili na kraj.

 

fali mi ZLO u današnjem black metalu

 

gde je bolest, gde je demencija, zvuči kao da bendovi samo odsviravaju umesto da sednu i napišu nešto što vredi da ugleda svetlost dana

Nije toliko zlo u pitanju (koristiš religijski pojam, no-no :haha:), nego iskrenost izraza. I meni to nedostaje, zato sam se okrenuo istraživanju više žanrova, ima starih stvari koje nikada nisam slušao, a valjaju kao 'leb. Ko zna da kaže kada je poslednji put izašao BM album koji nas je raspametio sve odreda, nešto što je suštinom izrazilo individualizam koji je krasio, npr. Emperor? OAC, možda? Juče sam slušao 666 International, to je definitivno ta demencija, raspojasanost ideja, atmosfera, umobolnost u svim aspektima i energija koja je iznela ono što su zamislili. Uvek poželim da ga obrnem još jednom.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što si rekao je istina, samo u tom slučaju ne treba očekivati od Marduk izdanja da budu za devetku.

 

A zašto ne, ako ti se to sviđa?

 

 

Ko zna da kaže kada je poslednji put izašao BM album koji nas je raspametio sve odreda, nešto što je suštinom izrazilo individualizam koji je krasio, npr. Emperor?

 

A šta mene boli patka da li je nešto raspametilo sve odreda, meni je bitno da mene raspameti, vi možete svi pocrkati (drogoši prvo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...