Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

fali mi ZLO u današnjem black metalu

 

Btw mislim da je ovo više do tebe i doba kad si sreo black metal, ja se sećam kad sam prvi put čuo De misteriis bukvalno mi je mrak pao na oči od zla, uz ITNE sam imao halucinacije a ne bavim se Demon seed / Oli džanker aktivnostima a da ne pričam šta mi se odigralo u mozgu kad sam prvi put čuo The Oath od MF :haha: jednostavno sad prihvatiš da je to muzika i to je to jbg, nikad takav osećaj nećeš imati jer je bilo novo, biće nekad slično ali nikad isto. Ja sam se davno sa tim pomirio.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako.

 

Jbt, ja kad sam prvi put čuo In The Nighside Eclipse i Shadowthrone na skrnavim snimcima na kasetama, bukvalno sam se plašio. :haha:

A već sam krenuo u srednju školu, i bio prilično naslušan regularnog metala (u skladu sa mogućnostima za to vrijeme), ali nikad ništa ni blizu tako intenzivno i stvarno nisam čuo do tada.

 

Sad takav intenzivan osjećaj ne može da mi izazove ni, otkud znam, npr. snimak nečije smrti, a kamoli album.

 

I zato mi je drago što je taj moj susret sa blackom bio baš tih devedesetih i na taj način. Nije bilo ni neta, ni ničega, samo poneka glasina o tome kako se međusobno ubijaju, spaljuju crkve i slično iz hiljadite ruke i raspali snimci sa 14. kopije.

I onda to i čuješ (a skoro nemoguće doći do bilo kakvih snimaka, mislim da su najmanje godinu i po ili čak i više to bila i jedina dva bm albuma koja sam čuo)!

Imaš samo muziku, ne znaš čak ni artwork kako izgleda, ni ko su ti ljudi, ništa...

Edited by Descender
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta mene boli patka da li je nešto raspametilo sve odreda, meni je bitno da mene raspameti, vi možete svi pocrkati (drogoši prvo).

Mnogo si postao bukvalan u poslednje vreme. ;) To je primer približnog pokazatelja objektivnog kvaliteta. Dakle, izbirljivi smo, pa se oduševimo albumom, a onda se oduševimo kada se još neko izbirljiv oduševi. Naglašavam reč "približni", jer sam siguran da bi je neko preskočio u odgovoru.

 

Btw mislim da je ovo više do tebe i doba kad si sreo black metal, ja se sećam kad sam prvi put čuo De misteriis bukvalno mi je mrak pao na oči od zla, uz ITNE sam imao halucinacije a ne bavim se Demon seed / Oli džanker aktivnostima a da ne pričam šta mi se odigralo u mozgu kad sam prvi put čuo The Oath od MF :haha: jednostavno sad prihvatiš da je to muzika i to je to jbg, nikad takav osećaj nećeš imati jer je bilo novo, biće nekad slično ali nikad isto. Ja sam se davno sa tim pomirio.

Nema tu šta da se pomirimo, stanje je takvo i kraj. Ono čime se neću baviti je slušanje svakakvih izdanja, kao da više ne postoje albumi od kojih nam je pao mrak na oči i kao da ih nema pregršt. Priča o tome da neće biti ničeg novog je izlizana, provlači se vekovima unazad i svaki put postoji kritično telo koje je iznenađeno sledećim korakom, i to ne samo jednostavnim unapređenjem već postojećeg.

 

Tu je, za mene, lepota sadašnjeg stanja. Uvek možemo da uživamo u muzici koju odavno smatramo (koja se odavno smatra) vanvremenskom (ti si naveo svoje primere, tu subjektivno nikada ne bih spomenuo The Oath, jer nije moj senzibilitet, ali da sporim kvalitet ili uticaj - nikada neće moći da dođe u obzir i to je jedan primer gorepomenutog približnog pokazatelja objektivnog kvaliteta). Sa vremena na vreme se provuče nešto što ide dalje od jednostavnog hajpa ili uzdizanja u nebesa od strane kultadžija i možemo da se usaglasimo oko toga koliko izdanje jebe. Meni je to sasvim prihvatljivo. A u međuvremenu (naći ću joj zamenu), ako drugi funkcionišu drugačije od mene, neću ih smarati oko njihovih izbora. Mirna Bačka, tj. Srem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://steelforbrains.com/post/110543906002/the-sun-has-failed-a-conversation-with-marduk

 

That reminds me of the Wovenhand cover you guys did. You’re fans of Edwards, I assume? The “Oil on Panel” was, in my mind, a brilliant cover of an already outstanding song.

 

I got into his works back when he was still in 16 Horsepower, and I saw him play in Sweden, I think it was in 2003. He went and did a tour with only himself playing guitar and singing. That was so amazing, and I still get goosebumps thinking about it. Even though he stands for something completely different than me, I respect it because he does it with such a passion, and I can feel the conviction that he believes what he’s singing about. And it’s darker than a lot of extreme metal, and still there’s a lot of beauty. It’s a perfect aspect of music, and it’s a personality that I really admire. Next time I saw him was 2004. I remember I went to the venue which was an old theater, and there was just this small drumkit and amplifier, and I was like hell, how is this going to sound, but it sounded so great. What he creates with just this feeling, yeah, it’s something that I really love. I think I’ve seen him live six or seven times now. I’m just a huge admirer of him and the way he creates his music, and his respect for creating music out of the box. Just a strong mind, and that’s the kind of people that I appreciate.

 

<3

 

super vjui na ovom steel for brains

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni je dobar novi album. Vidim da ga ljudi hvale po internetu kao da je nešto posebno u odnosu na poslednjih nekoliko, ali ja ne vidim da se nešto bitno razlikuje, Marduk k'o Marduk, ali to što rade - rade odlično, pesme su dobre, brzo ulaze u uvo, naslovna mi je odlična, pa Rope of Regret... Da ne nabrajam, sve su manje ili više dobre, a poslednja sa Arditi perfektno zatvara album, baš je bezveze što je nema na svim verzijama albuma. Jedino mi smeta fade out završetak na par pesama, na naslovnoj recimo, totalno bez potrebe, i to što su bubnjevi na svim sporijim pesmama odsvirani na isti fazon. Ali sve u svemu, jedan od boljih albuma ove godine, mada i nema neku konkurenciju za sad što se mene tiče.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...