Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

meni je čak Iron Dawn bio baš baš osveženje nakon Wormwood/Serpent

 

Upravo tako, Iron Dawn je EP izbačen da pokažu da bi apsolutno i danas mogli da furaju Panzer priču kada bi hteli, i to vrlo kvalitetno, jer su prve dve pesme suvi kvalitet (nikad nisam gotivio mid-tempo Marduk, pa mi treća kanda neubedljiva).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eve da potkrepim malo, odslušah ga :D

 

Meni je ovo 'classic' Marduk album (što je za poštovanje s obzirom da je koji, deseti album po redu? haha, ladno sam potrefio, ravno deseti xD), sadrži sve njihove najjače karakteristike i elemente, ništa mi na albumu nije atipično sem možda ove Arditi stvari koja razdvaja na pola, ali imali su i ranije introe outroe, nije neko čudo. Imago Mortis npr. skroz podseća na Materialized in Stone (a opet nije reciklaža nego rifovi stoje lepo sami na svojim nogama :)), ove klasične koljačke da ne pominjem pojedinačno, zvuk je naravno moderniji i drugačiji nego bilo šta iz 90ih, što je opet plus, album ima svoj karakter.

 

Sve u svemu odličan, pravi Marduk album. Nije džaba koncenzus o njemu takav kakav je, uglavnom se slažemo ili ne slažemo oko drugih ali svi vole Roma. :D

 

Više mi je Wormwood 'čudan' ovako po sećanju (a ima pesama kojih se dobro sećam :D), ali i njega ćemo opet, samo sjutra.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wormwood ćemo opet, samo sjutra.

 

prelijepo-1.gif

 

ljudi kukali da se bend pretvara u Funeral Mist :D

 

Jebo ih ja

 

Baš sam namerno pustio Maranathu sad posle Wormwooda, i ima sličnosti, nije da nema, ali oba albuma imaju svoju karakterističnu atmosferu i šmek, bukvalno je ljude povukao isti vokal, tj. isti čovek koji dosta različito peva na oba albuma (na Maranathi više stenje, grči se i nariče, a na Wormwoodu 'normalnije' krešti) i što su izašli iste godine.

 

Oba albuma bombona

 

Doduše evo pošteno Jesus Saves na 2:00 ide Whorecrown rif, ali bože moj :D

 

Ovaj outro pesme je milina i divota od Boga...

 

Ne mogu a da ne citiram jedan debilan review sa rym:

 

Basically semi-melodic and quite diversified Swedish BM. The overdone vocals and the amount of radio play makes it a bit kitschy. All in all, Funeral Mist are the more inventive Dark Funeral. But the best thing is there's no rock 'n' roll in it.

 

 

:haha:

 

Kako lepo nema pojma sa životom čovek...

 

Kratak review prepun hajlajta... ali ovaj boldovan rezon kako ako te dovoljno puta puste na radiju automaCki postaješ kič je posebna mađija

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni ne bi bilo preterano neocekivano, i pomenuti cover je 5x jednostavniji nego svi njihovi coveri ikad, al' jes promena

 

Kad vec idu na ww2 opet bolje da oteraju u pank nego da repriziraju neki od starih

 

I onda izadje novi Funeral Mist blekcina grdna da bude \m/

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...