Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Meni je bas super legao njihov morbidni barokni trip. Ekstremna religioznost, kuga i kult smrti itd. Mislim, nesto poput ove slike dolje mnogo jace dijeluje na mene nego neka super upeglana, digitalizovana, renderovana i sljasteca slika.

danse-macabre.jpg

 

meni ovo lici na neki crtac sa crnim humorom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve to stoji i meni je licno Marduk daleko bolji sa Mortuus-om, ali, brate, preterase ga. Nije dosta sto svakodnevno izranjaju horde novih religious BM bendova nego nam treba da se i oni stariji priklanjaju tome. Licno, najvise bih voleo kada bi se Marduk tekstualno drzali onoga sto znaju najbolje, a to su istorijske teme sa akcentom na WWII, ali, koliko vidim, zasad nista od toga.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

^taj rad!

mardukcd.jpg

nekako mi ovo cudno izgleda.pozadina,logo i ovo sa strane je jos i nekako u marduk stilu ali ovaj covek nesto i ne..mada to su sada nebitne sitnice,iscekujem album pa da cujem da li ce nastaviti sa dobrim albumima ili ce (nadam se da nece) da omanu..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Religiozni bm, do cega je sve doslo, parodija na parodiju.

 

 

Прво - религија је широк појам.

Друго - твој коментар је био чисто пљување бенда, а надам се да си добро прешалтао све њихове албуме ако већ знаш да су неоригинални и срање.

 

Треће - Bathory и Darkthrone су "институције" ове врсте метала, али је бенд на чијој смо теми свакако заслужено велико име у блек металу, и зато га треба респектовати, а не видим ни збоге чега их не би назвали и једном од "институција" овде.

 

Четврто - ја сам их гледао два пута и толику количину енергије и јебања матере са бине нема свако, уживо су фантастични, тако да је то још један разлог за поштовање.

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na pravilima ne vidim nigde da pise da se za bend ne smije ostaviti negativan komentar, na sta bi forumi licili kada bi svi isto mislili i pisali. . .

 

Sa ovim se u potpunosti slazem, naravno.

 

Ono sto me je inspirisalo da napisem prilicno ostar komentar na klasifikaciju Marduk-a kao los bend

u globalnim okvirima black metala je cinjenica da je Marduk zapravo jedan od nekoliko bendova koji su zacementirali odrednice black metala,

sa svim karakteristikama koje odredjuju pre svega kvalitativne elemente ove muzike, stila, imidza, nacina zivota, vatever...

 

Svakako da nema smisla razgovarati o ukusima svih nas kao pojedinaca, ja moram priznati ogromnu dozu pristrasnosti po pitanju Marduk-a,

posto ih stvarno manijakalno postujem, ali zaista mislim da su jedan od retkih bendova koji u svom kreativnom opusu nemaju

nijednu slabu tacku (osim par losih omota, naravno :mrgreen: )...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne znaju da je Mortuus zapravo Arioch vecina ne bi ni cula Funeral Mist.

 

Salvation je 2003. godine, kad se pojavio, dakle pre nego što je Legion izbačen iz Marduka, dobio veoma veoma dobre kritike po celom svetu, tako da svakako nije bio nepoznat bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salvation je 2003. godine, kad se pojavio, dakle pre nego što je Legion izbačen iz Marduka, dobio veoma veoma dobre kritike po celom svetu, tako da svakako nije bio nepoznat bend.
Vecina je za Salvation cula preko Deathspell Omega - SMRC. Ko je god preporucivao SMRC, navodio je i Salvation kao 'ideoloskog' prethodnika. Ali opet, Funeral Mist je postao poznat sirim krugovima tek kad je Mortuus zapjevao u Marduk-u. Do tad je, relativno potcjenjen, uglavnom ordinirao underground krugovima..

 

A omot za Wormwood je dobar, samo mi nesto ne ide ovaj naslov albuma. A muzicki, mozemo ocekivat nesto slicno Rom 512 - miks brzih i sporijih stvari, uz nezaobilazne 'religiozne' elemente.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Wormwood" track listing:

 

01. Nowhere, No-One, Nothing

02. Funeral Dawn

03. This Fleshly Void

04. Unclosing The Curse

05. Into Utter Madness

06. Phosphorous Redeemer

07. To Redirect Perdition

08. Whorecrown

09. Chorus Of Cracking Necks

10. As A Garment

Share this post


Link to post
Share on other sites

09. Chorus Of Cracking Necks

Uuuuuuuuhuhu! :lol:

Ovaj naziv mi se posebno sviđa (lažem, jedini mi je privukao pažnju), jedva čekam da vidim (čujem) o čemu se tu radi.

Takođe, podsetio me je i na onaj klip Stivena Sigala gde isti zavrće šije celoj ekipi zato što niko ne može da preleti s krova na krov. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...