Jump to content

Marduk


MissionVao

Recommended Posts

Jebote, grob me izdao :icon_ne:

 

Pa brate realno, Legion je nekad bio smesan. Mortuus je vrhunski frontmen - jedino je on vredeo da se gleda ona 2 puta :mhihi:

Legion je dokazao kakvu krs muziku pravi u Devianu, jbg sad sto je Morgan puko pod stare dane i dozvolio Mortuusu da sjebe Marduk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pričam o albumima.

 

EDIT: Evo, uporedi sam, ista pesma:

 

 

Party San 06

 

06 verzija je slabijeg audio kvaliteta, ali se svejedno čuje razlika.

legion sije mortuusa sve u 16.mortuusovo pevanje je dosta nerazgovetnije na ovom snimku i lici na to da je vise reci odmumlao,a ne otpevao.mada mi se vise svidja 06' verzija tj zvuk i snimak.na ovoj 03' verziji je zvuk nekako mutan i tanak..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odjebite od mene okrutni ljudi, idem u svoj mracni podrum da se isplacem ko covjek :cry:

 

Grobe, Legion za mene ostaje bolji frontmen od Mortuusa. To sto je vrijedjelo da ga gledas 2x dovoljno mi govori :mhihi: A radu u Devianu nije toliko relevantan, vec ono sto je uradio u Marduku. Naravno, da ne zaboravimo i ostatak ekipe kojeg isto nema(prije svih Emila Dragutinovica od kojeg ovaj sadasnji nesretnik moze samo da uci). Al ajde, mozda sam ja vezan sentimentalno za zlatni period Marduka, pa mi je stoga i Legion miliji od Mortuusa(mada tog lika inace ne varim najbolje, no o tome drugom prilikom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

legion sije mortuusa sve u 16.mortuusovo pevanje je dosta nerazgovetnije na ovom snimku i lici na to da je vise reci odmumlao,a ne otpevao.mada mi se vise svidja 06' verzija tj zvuk i snimak.na ovoj 03' verziji je zvuk nekako mutan i tanak..

 

Ja imam obrnut utisak, mnogo bolje razumem Mortuusa nego Legiona na snimku, a da ne pričam koliko jaču glaščinu ima, baš pravi black metal vokal za punjenje gaća :rockdevil: dok Legion više zvuči kao da se napreže. A pritom je i Mortuus snimak slabijeg kvaliteta, to dosta utiče na razgovetnost. Jbg, na DVD-ju su oba bolja.

Edited by Gojko
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorih oba ova linka koja je Gojko ostavio da ih odgledam, duela radi. Prvo sam pustio onaj sa Legion-om i duel je bio gotov vec u 0:07 posle one "disco primadonna" poze. :haha: Dajte, ljudi, ono je smesno. :haha: Nisam nikakav Mortuus-ov fanboy niti me boli kurac da nesto zauzimam strane, ali Legion-ov nastup na ovom snimku je katastrofalno los, glavu dajem da bih ja ono bolje otpevao, skroz je ostao bez glasa. A i kada se pogledaju svi ostali snimci, rezultat je isti. Objektivno, Mortuus-ov vokal je jaci i brutalniji i covek je skroz ozbiljan na sceni, bez ikakvih smesnih poza i gestova. Dovoljno za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^mortuus nema smesne poze? da li si ti gledao njih 14.12. u bg-u kada je isao od jedne strane bine ka drugoj i mrstio se publici na foru 'kako sam opasan,kako sam gr1m' i tako dobrih par minuta koliko je intro trajao?

Ja imam obrnut utisak, mnogo bolje razumem Mortuusa nego Legiona na snimku, a da ne pričam koliko jaču glaščinu ima, baš pravi black metal vokal za punjenje gaća :rockdevil: dok Legion više zvuči kao da se napreže. A pritom je i Mortuus snimak slabijeg kvaliteta, to dosta utiče na razgovetnost. Jbg, na DVD-ju su oba bolja.

pa ok svakom svoje.nezaboravimo opet da za razliku od legiona mortuus koristi dosta reverba i mozda jos po koji efekt,tako da tesko se njih dvojica mogu porediti.gledao sam par snimaka gde mortuus peva na "suvo" i mislim da ce mi uvek biti draze da na "suvo" cujem legiona nego mortuusa.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A radu u Devianu nije toliko relevantan, vec ono sto je uradio u Marduku. Naravno, da ne zaboravimo i ostatak ekipe kojeg isto nema(prije svih Emila Dragutinovica od kojeg ovaj sadasnji nesretnik moze samo da uci). Al ajde, mozda sam ja vezan sentimentalno za zlatni period Marduka

 

Bice da je to, naravno to je zlatni period benda i nema price.

 

mislim da ce mi uvek biti draze da na "suvo"

:redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^mortuus nema smesne poze? da li si ti gledao njih 14.12. u bg-u kada je isao od jedne strane bine ka drugoj i mrstio se publici na foru 'kako sam opasan,kako sam gr1m' i tako dobrih par minuta koliko je intro trajao?

 

Sto opet nije ni 1% komicarsko-zabavnog programa koji Legion izvodi. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...