Jump to content

2009.05.21. *SKC, Beograd* Circle Ii Circle/Manticora/Burning Black


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:rockdevil:

Samo nešto ne verujem da će moći da uglave ovaj LED ekran na onu jadnu binu. :)

Ovo bi bilo pitanje za sve organizatore, zar nije bolje ove manje svirke raditi u pogonu ili maloj sali Doma omladine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil:

Samo nešto ne verujem da će moći da uglave ovaj LED ekran na onu jadnu binu. :)

Ovo bi bilo pitanje za sve organizatore, zar nije bolje ove manje svirke raditi u pogonu ili maloj sali Doma omladine?

 

Pogon = 2500 evra. Ne moze :) Ma, daj, ne zajebavaj, evo ljudi dosli, super im i sala i bina. U Grckoj su svirali na duplo manjoj.

Dosao sam samo da kazem da su stigli, da se polako sprema, da su donijeli gomilu stvarcica na prodaju, da su super ljudi, raspolozeni, i ono sto je najbitnije, a sto uvijek zaboravljamo, ovakvi bendovi su ovdje samo zbog fanova, za razliku od svih koji mogu napuniti bar veliki SKC. Surovo, ali to su cinjenice.

Vidimo se veceras.

 

Pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncertčinaaaaaaaaa! :rockdevil::muzicar: Jebanje mame od svirke, sva tri benda su bila odlična, a naročito CIIC! Zak em što peva fenomenalno em je kralj od čoveka. Ono kada je na Edge of Thorns sišao u publiku i istovremeno pevao sa ljudima i pozirao za slikanje je bilo prejako! Prozborio je i par reči na srpskom, a primetio je i da su Grobari slavili nešto po ulicama pa onda pomenuo i Red Star pa tražio da se deremo da vidi da li više ljudi navija za Zvezdu ili Partizan. :) On reče posle 'certa da će doći ponovo, samo ne znam koliko će se on tu pitati, možda za malo više godina.

Užasno mi krivo što nisam imao kinte za neki merchandise, naročito zbog toga što ko zna kada će se ponovo ukazati prilika da ih vidimo.

 

 

Bruka i sramota za nas da je ovakvom koncertu prisustvovalo 50ak ljudi! :no: Znači užas, u zadnjoj polovini sale su ostavili stolice i stolove i opet je napred bilo mesta da se svako raširi koliko hoće. Opušteno su mogli da postave opremu dole, a publika da se rasporedi na bini i gore prema bašti, bar članovi bendova da se ne guraju dok sviraju.

 

 

Zanimljiva stvar, među tom malobrojnom publikom najviše je bilo ljudi u majicama Evergreya, bar 4-5, dok sa Savatage majicom videh samo Angelystora, koji postade celebrity pošto ga je Zak pozvao na binu kada je najavljivao Savatage pesme. :pivopije::)

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, možda bih počeo priču o koncertu sa dve opaske:

 

"Četrdeset nas je, al pevamo kao da nas je 60."

 

"'ebeš puliku kad sam ja opušteno u prvom redu ravno ispred pevača" :D (ovo važi lično za mene)

 

Stvarno nisam mogao da verujem kad sam video da na mojoj karti, koju sam kupio na ulazu n asam cert piše redni broj 034! WTF! Tri benda, od kojih su dva stvanro velika (ili sam barem ja mislio da su velika) prodali 30 karata. Tuga!

 

Stadosmo ispred bine, gotovo svi u prva dva reda ...

 

Ali opet, pevali smo kao da je zadnje, evo uši mi toliko pište, ali ne od ozvčenja, već od vriske i cike, i mislim da je to ono što je izvadilo stvar, da se bendovi ne smore.

 

MANTICORA su toliko dobro svirali, da nije normalno ... prejak bend, koji sam nažalost dosta malo slušao. dao sam sebi obećanje da ću to da ispravim!

 

CIIC su .. uh! Fenomenalni Zak, čiji glas osvaja, sve je otpevao kao u studiju, sa istom tačnošću i još boljom emocijom. Odličan nastup, odličan kontakt sa publikom. Posle svirke smo nekih pola sata visili sa Zakom, ispričali se ... mnogo opušten i ljubazan čovek ...

 

I eto ... stvarno šteta što je ovako malo publike bilo i nadam se da organizatori nisu baš mnogo prsli na ovom certu.

 

PS: molim sve one koji su voljni da pošalju koju sliku da mi se jave na PM da im dam mejl (ja ne znam zašzo nisam noiso apart)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sa 40tak prodatih ulaznica mislim da ne mogu da isplate ni ono pivo i pljeskavice koje su bendovi potrosili, da ne spominjem o necem drugom. Ako na JOP bude 80 ljudi bice fenomenalno.

Sve u svemu katastrofa je da tako malo ljudi bude na onako dobrom koncertu. Stvarno je i zvuk i oprema i raspolozenje bendova bilo odlicno ... Crusader i Progresiver rekoshe sve ... Ja sam video Manticoru, nesto sto sam mislio da se nikad nece desiti, i sad sam srecan narednih 7 dana ko mlad majmun ... a CIIC atmosfera.. fenomenalno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je odlicno. Burning Black je bio skroz solidan, jedino sto nisu sfirali Angel of War (po meni njihova najbolja pesma). Mantikora odlicna, stvarno veliki bend. A CIIC je razbio. Al sam morao u 1 da zapalim da bih stigao na bus.

Jedino je sranje sto je bilo bas malo ljudi, ja sam ocekivao oko 80 dusa

Edited by Killing Hand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da kazem da je svirka bila odlicna. Posto ne poznajem radove Burning Black-a i nesto slabije Manticore vise sam se zabavljao sa pivom dok nisu na binu izasli Circle II Circle koji su kao i ostali bendovi odradili fenomenalnu svirku. Nazalost kao i uvek publika u Srbiji je pokazala svoje i omogucila da nam se i dalje smeju na zapadu ali i na istoku. Sramota je da ovakvi bendovi sviraju pred 50 ljudi, a kod komsija skupe 20-30 puta toliko. Hvala Terra Nostra Pomotions sto su imali muda da dovedu ovakve bendove, bez obzira na sve moju podrsku uvek imate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirka bila dobra, publika bila dobra, šteta što nas je bilo baš malo.

 

Highlight večeri je Zack Stevens u svakom pogledu - fantastično peva, odličan kontakt sa publikom i veoma opušten u razgovoru. Najjači je bio deo posle koncerta, kad je potpisivao sve i svašta, citiram: "that's why we have merchandise, otherwise we would have to give away our underware" :) i onda nastavak na temu sakupljanja ženskog donjeg rublja :)

 

Pridružujem se kritikama organizatoru sa aspekta promocije koncerta. Niko nije očekivao da zakupite udarni termin na TV mesec dana unapred, ali ste stvarno mogli da odradite makar flajere i nekakve najjeftinije postere. Jeste da puno nas čita yumetal i odavde se informiše o zbivanjima, ali ovo nije dovoljno, po mom mišljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Progressiver

Pa kad niste došli na onaj okup pre 'certa, ono otprilike bar pola publike bilo sa Yuma, mogli smo svi da se upoznamo. :)

 

Nego, šta je tačno ono Zak posle pričao oko DVDja, novog albuma...? Bio sam daleko pa nisam najbolje čuo, valjda sledeće godine izdaju i novi studijski i live i DVD?

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je bio koncert!

U kratkim crtama:Sve pohvale za ozvucenje.Bendovima svaka cast.Poseta je sramotna.Zak je car.

 

Edge Of Thorns. :wub:

 

Kacite slike kada je Zak sisao u publiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridružujem se kritikama organizatoru sa aspekta promocije koncerta. Niko nije očekivao da zakupite udarni termin na TV mesec dana unapred, ali ste stvarno mogli da odradite makar flajere i nekakve najjeftinije postere. Jeste da puno nas čita yumetal i odavde se informiše o zbivanjima, ali ovo nije dovoljno, po mom mišljenju.

 

Kritiku svakoga ko je kupio kartu uvazavam. Ali te pitam sledece: Da li ti mislis da postoji iko koga je ovo iole moglo da zanima, a nije znao za koncert? Ja mislim da ne postoji takav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da ne postoji takav, jer ne verujem da pored ljudi koji redovno prate metal dešavanja na ovom forumu i internetu uopšte, postoji još neko u našoj zemlji ko je čuo za bend Circle II Circle. Ni za mnogo poznatije bendove šira publika nije čula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...