Jump to content

HARDCORE


Recommended Posts

Jbg, ja sam ga upoznao kada su bili u Osijeku pre nekoliko godina i ništa nam nije rekao zbog toga što smo iz Srbije. Čak je bio i dosta ljubazan. Par dana posle te svirke sam ih gledao u Pešti i pozdravio je ekipu iz Srbije.

 

A, koja je priča za taj omot? Nisam to nikada čuo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

"That picture on the CD, is a friend of mine that was in Yugoslavia who was an I-4 that was protecting the Bosnian's over there. So, he is on his Hum-V with a 50 caliber machine gun, he was taking the picture in front of him and? here (to picture) is a Bosnian farmer coming towards him and behind him is a truckload of Serbian police. If he weren't there, that Bosnian farmer would be a dead man." - Zoli Teglas

 

+

 

http://www.plyrics.com/lyrics/ignite/aggression.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoli je pre koju godinu morao da se pere kad je gostovao na Hungarica pesmi (a oni su baš poprilično otvoreno naci bend), i kad se pojavio klip iz studija sa snimanja te pesme gde je baja uradio ovo:

 

adolf+teglas.jpg

 

nema sad veće slike jbg, ali vidi se šta je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

"That picture on the CD, is a friend of mine that was in Yugoslavia who was an I-4 that was protecting the Bosnian's over there. So, he is on his Hum-V with a 50 caliber machine gun, he was taking the picture in front of him and? here (to picture) is a Bosnian farmer coming towards him and behind him is a truckload of Serbian police. If he weren't there, that Bosnian farmer would be a dead man." - Zoli Teglas

 

+

 

http://www.plyrics.c...aggression.html

 

Pazi, ja ovo ne shvatam lično.... Ne treba trošiti reči o tome koliko smo 90-ih kao narod bili satanizovani. Što je dovelo do toga da je svaka šuša u belom svetu, koja se u to vreme ložila na greenpeace, sea shepherd, antifa, mir u svetu, dalaj lamu, automatski bila i protiv nas. Jbg, mi smo o svim dešavanjima imali info iz prve ruke, dok oni nisu. Jednostavno, radili su ono što je u trendu. Zamisli da je twitter postojao 90-ih.... Nema benda na svetu koji nebi hashtagovao #stopkillingmuslims i sl. Nakon toga niko ne bi bio dobrodošao kod nas. ;)

 

U vezi ovog naci pozdrava.... Ne znam, voleo bih da vidim ceo snimak, pa da sudim. Možda je samo mahnuo, ko zna. :D Oni nikada nisu bili deo bilo kakve naci priče, već totalno nešto suprotno. Generalno, svirke su im pune levičarskih fraza, kao i kod 90% HC bendova.....

 

Inače, kod Madjara iz Madjarske koketiranje sa nacizmom ima drugačije značenje nego kod nas. Ne podržavam, naravno, i pripisujem to istočnoevropskom mentalitetu i kompleksu niže vrednosti.... Ali, to je za neku drugu temu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja ovo ne shvatam lično.... Ne treba trošiti reči o tome koliko smo 90-ih kao narod bili satanizovani. Što je dovelo do toga da je svaka šuša u belom svetu, koja se u to vreme ložila na greenpeace, sea shepherd, antifa, mir u svetu, dalaj lamu, automatski bila i protiv nas. Jbg, mi smo o svim dešavanjima imali info iz prve ruke, dok oni nisu. Jednostavno, radili su ono što je u trendu. Zamisli da je twitter postojao 90-ih.... Nema benda na svetu koji nebi hashtagovao #stopkillingmuslims i sl. Nakon toga niko ne bi bio dobrodošao kod nas. ;)

 

kapiram ja to i slažem se, ali ne kapiraju zoli i njemu slični koji o celoj situaciji znaju samo ono što su čuli na cnn-u. ceo taj njegov anti-komunistički stav je klasičan primer propagandnog ispiranja mozga u americi tokom druge polovine 20. veka. dobar lik, ali verovatno ne baš najbistriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali opet, Hungarica je baš otvoren bend u svojim stavovima - znači Velika Mađarska, 64 županije, anti-semitizam i sve što ide uz to

 

Da, jesu.... Vidim da se ograđivao od saradnje sa njima u fazonu "hteli smo da pomognemo mladim i neafirmisanim umetnicima"

 

Jbg, i Bohse Onkelz su svirali na velikim festivalima u Nemačkoj i Evropi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo vam je prica iz prve ruke,jer sam u Budimpesti bio na tom famoznom koncertu, gde su Ignite,koliko se secam svirali sa Agnostic Front i Powerhouse. Spika je ta da je sa nama tamo bila i drugarica koja je odlicno znala madjarski i u jednom trenutku dok je Zoli nesto kenjao,svima nam se ucinilo da je pomenuo Srbiju i Srbe.Ona nam je odmah prevela,da je rekao da je ova pesma posvecena,ratu u Bosni i stradanju nevinih ljudi od strane agresora,tj Srba.Na tom koncertu je bio i Aca Cojs,koji se zarekao da od tada vise nece slusati Ignite i da dok on bude radio koncerte,nece ih nikad zvati da sviraju kod nas.Tako je i bilo,nekoliko puta su pokusavali da se preko MAD tour bukinga, ubace na Exit,ali bezuspesno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo vam je prica iz prve ruke,jer sam u Budimpesti bio na tom famoznom koncertu, gde su Ignite,koliko se secam svirali sa Agnostic Front i Powerhouse. Spika je ta da je sa nama tamo bila i drugarica koja je odlicno znala madjarski i u jednom trenutku dok je Zoli nesto kenjao,svima nam se ucinilo da je pomenuo Srbiju i Srbe.Ona nam je odmah prevela,da je rekao da je ova pesma posvecena,ratu u Bosni i stradanju nevinih ljudi od strane agresora,tj Srba.Na tom koncertu je bio i Aca Cojs,koji se zarekao da od tada vise nece slusati Ignite i da dok on bude radio koncerte,nece ih nikad zvati da sviraju kod nas.Tako je i bilo,nekoliko puta su pokusavali da se preko MAD tour bukinga, ubace na Exit,ali bezuspesno!

 

Na kom famoznom koncertu? Oni sviraju u Pešti bar jednom godišnje.... Eto, ja sam čuo kako su pozdravljali ekipu iz Srbije, što sam gore pomenuo. Tada su bili sa NOFX....

 

Aci svaka čast za neke stvari, ali je malo paranoičan. Pre par godina, dok je još Hitman postojao, kenjao je pre novosadske svirke zato što na plakatu stoji Ujvidek, što su organizatorii stavili iz zajebancije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj koncert je bio koliko se secam pre nekih 14-15 godina,mozda i nesto ranije,vreme leti,ko ce to vise znati!U toj Budimpesti sam jos od 1995 kad sam gledao SFA vise vremena provodio tamo nego u Beogradu,bar 2-3 koncerta mesecno,tako da je jako tesko da lociram kad je tacno to bilo,mozda u vreme kada je izasao Place called home!

 

Sto se tice Ace,nemam komentar,ipak smo ja i on bili dug niz godina odlicni drugari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Totalno razocaranje od albuma.Jebiga ,izgleda da je i njima dosao kraj.Sve sto je lepo,jednom mora da se i zavrsi.Bili su jedan od najinovativnijih novih bendova,perfektno izmiksovali Uniform choice,Unity i ubacili neki svoj fazon i tako stvorili pregrst hitova.Dosadasnje njihove albume,ne bih prodao nikada,redovno ih vrtim u pauzi zloglasnog DM i TM zvuka.Ovaj novi je bez ijedne pamtljive pesme,reciklirani rifovi,pa cak i Zolijev glas ne pomaze,da se album po kvalitetu,priblizi nekoj zlatnoj sredini.Steta,a bas sam se nabrijao i jedva cekao da izdaju album nakon toliko susnih godina!

Edited by excel fan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...