Jump to content

Utisci o proizvodima


MissionVao

Recommended Posts

Ti samo iz sise upražnjavaš, je li?

 

 

 

@smorock

Majonez bez jaja je tehnološka zahebancija baš kao i coca cola bez šećera. Uvale ti nešto mnogo gore, pod izgovorom da nema onoga što je glavni sastojak.

Što se tiče cene mleka, u pravu si - mleko i treba da bude punomasno, a ta varijanta što nam je prodaju kao da je to dijetalno, zdravije itd, je takva glupost da je neverovatno koliko ljudi (da ne kažem-žena!) zapravo veruje u to! A ovamo jedemo sve "fitness" kekse sa sve hidrogenizovanim biljnim mastima! E, ludosti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Ćale ode do nekih stočara i donese 10 - 15 litara mleka sveže isceđenog iz kravlje sise.

 

A u čemu donese, u onoj metalnoj kantici za mleko...?

 

 

@imaginarni

Lepo je znati da si još uvek na forumu. Tačno je, da je karton jedini koji ne utiče na ukus, plastiku ne volim. Ali staklo je najbolje, kada bi ga bilo.

I, mora da si pio iz neopranog vimeta :mhihi:

 

@displejnejm

Neprokuvano tj sirovo mleko je najbolje. RAzmisli. Bebe svih životinja, uključujući i ljudsku, piju to mleko i na tome grade imuni sistem. Pa sad odjednom nama odraslima to kao ne valja, nije ispravno, sranja oko panja. To je samo navika naših baba kad su bile u partizanima/četnicima/nepotrebno precrtati, da sve živo prokuvavaju zbog tifusa i dizenterije

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on jedini od kojeg sam to čuo, često ljudi koji žive u gradu kažu isto.

 

Moj brat, recimo, pije samo Kravicu jer nema skoro nikakav ukus, dok ja ne mogu da smislim nijedno mleko iz prodavnice. Ni ukusa, ni mirisa, ni masnoće.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on jedini od kojeg sam to čuo, često ljudi koji žive u gradu kažu isto.

 

Moj brat, recimo, pije samo Kravicu jer nema skoro nikakav ukus, dok ja ne mogu da smislim nijedno mleko iz prodavnice. Ni ukusa, ni mirisa, ni masnoće.

 

Pa znaš kako, kad ceo život piješ beogradsku česmovaču onda ti je kvalitetna Rosa bljutava. Navika je čudo.

Isto kao što mi smrdimo Japancima jer žderemo svinjetinu. Sviknu se čula na jedan standard, i onda sve što nije to, je - bljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u čemu donese, u onoj metalnoj kantici za mleko...?

 

 

@imaginarni

Lepo je znati da si još uvek na forumu. Tačno je, da je karton jedini koji ne utiče na ukus, plastiku ne volim. Ali staklo je najbolje, kada bi ga bilo.

I, mora da si pio iz neopranog vimeta :mhihi:

 

@displejnejm

Neprokuvano tj sirovo mleko je najbolje. RAzmisli. Bebe svih životinja, uključujući i ljudsku, piju to mleko i na tome grade imuni sistem. Pa sad odjednom nama odraslima to kao ne valja, nije ispravno, sranja oko panja. To je samo navika naših baba kad su bile u partizanima/četnicima/nepotrebno precrtati, da sve živo prokuvavaju zbog tifusa i dizenterije

 

Ja sam kao mali, kada sam bio na selu kod dede i babe pio tek pomuzeno, ne prokuvano, samo procedjeno kravlje mleko. Sipaju u veliku staklenu flasu i pijem dok ne popijem sve... litar ili koliko vec flasa ima. Obozavao sam to mleko. Doduse sada imam malo problema kada pijem mleko, cesto posle moram u wc :) , da li laktoza netolerantan ili sta vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje kad sam bio mali pa odem kod mog pradede u selo, a on mi pre nego sto pevci zakukuricu pomuze kozu i donese mi mleko. To mleko je bilo toliko slatko da je izgledalo kao da je posecereno. Gde god sam drugde pio kozje mleko imalo je neki bar slab ukus gorcine. Pradeda mi je rekao da je mnogo vazno sta koza jede i da on na to strogo pazi i da je zato to mleko tako dobro.

 

Jeste beogradska voda losa, ali je zato ova iz Banata katastrofa. Kao da pijem blatnjavu vodu. Kad pustim cesmu i vidim onu braon-zutu vodu pocne da mi se prevrce u stomaku. Ukus katastrofalan, a i kada se kupas tom vodom izgleda ti kao da se blatis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginarni

Lepo je znati da si još uvek na forumu. Tačno je, da je karton jedini koji ne utiče na ukus, plastiku ne volim. Ali staklo je najbolje, kada bi ga bilo.

I, mora da si pio iz neopranog vimeta :mhihi:

 

pa ne znam da li je vime bilo oprano, nisam ja muzao - ali jako je mala verovatnoca da bas svaki put kad sam probao to mleko nije bilo oprano. poslednji put sam to probao pre jedno 5-6 godina na kopaoniku, a pre toga u nekom selu u vojvodini kad sam bio kod prijatelja. i svaki put mi je to sveze tek pomuzeno mleko imalo neki grozan "vajb" i miris na djubrivo, balegu, ili tako nesto...

 

 

@displejnejm

Neprokuvano tj sirovo mleko je najbolje. RAzmisli. Bebe svih životinja, uključujući i ljudsku, piju to mleko i na tome grade imuni sistem. Pa sad odjednom nama odraslima to kao ne valja, nije ispravno, sranja oko panja. To je samo navika naših baba kad su bile u partizanima/četnicima/nepotrebno precrtati, da sve živo prokuvavaju zbog tifusa i dizenterije

mislim da si samo delimicno u pravu.

za dobro "podnosenje" svezeg, neprokuvanog mleka je potrebno da imas sistem za varenje koji je navikao na to. mislim da covek koji ceo zivot pije kravicu nema isti sistem za varenje kao covek koji zivi na selu i hrani se drugacije. ponavljam, nisam ekspert - ali mislim da je potrebno neko vreme da organizam "nauci" da obradjuje hranu na koju nije navikao, da se stvori vise/manje bakterija i slicno... a pored toga, organizam se menja tokom godina, tako na primer meni vise uopste ne odgovara luk, i tesko mi pada na stomak. :))

 

 

Pa znaš kako, kad ceo život piješ beogradsku česmovaču onda ti je kvalitetna Rosa bljutava. Navika je čudo.

slazem se, navika odreduje sta nam je "ukusno" a sta nije.. da se mesec dana hranim kao kuruz i meni bi sveze mleko bilo super, a kravica bi mi bila kao voda. vazi i obratno, naravno..

 

Isto kao što mi smrdimo Japancima jer žderemo svinjetinu. Sviknu se čula na jedan standard, i onda sve što nije to, je - bljak.

ovo je zanimljivo. pitam se da li belci koji ne jedu svinjetinu isto smrde japancima kao i oni koji jedu. :-]

Share this post


Link to post
Share on other sites

ODgovor na tvoje poslednje pitanje je ne, ne smrde. Oni belci koji ne jedu svinjetinu (ili još bolje, prevashodno jedu ribu) ne smrde Japancima.

 

Provereno.

 

Bilo bi doduše interesantno proveriti da li im Turci koji ne jedu prasad smrde, pošto oni krkaju miomirisnu ovčetinu :mhihi:

 

 

 

Nego, o proizvodima:

 

 

 

 

ko voli vino da pije, čini se da podrum Radovanović sa svakom berbom postaje sve bolji! Njihov Cabernet je uvek bio više nego pristojan, ali mi se čini da se dodatno poboljšavaju :pivopije: u svakom slučaju vredi probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

426.jpg

 

ceo prokleti novembar ne mogu da se sastavim od spavanja... ne mogu da ustanem ok, vucem se po gajbi.

Inace sam protiv tih dodataka al ko velim, zima je.. Od voca nema selameta, tek po koja sugava kruska, jabuke koje ne volim (sem termicki obradjene), uboge banane i zgazene mandarine. bar to ima poslednjih mesec dana u Merkatoru, a ni pijaca niej puno bolja.

I pazarim ovo juce posle elaborirane diskusije.

Sinoc zapsim oko ponoci, jutros se sama probudila oko 7 odmorna i cila. Nema onog budjavljenja po gajbi sat-dva dok se razbudim.

Sad mi zao sto nisma to pocela da primenjujem pre mesec dana. Dodushe, tako ne bi oborila licni rekor u spavanju od 15 sati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, al posto ovo radi odlicno ne verujem da cu menjati :)

Zao mi sto nisu imali onaj bas za nas djevojke :haha: u njemu ima vishe kalcijuma recimo...

A za voce... Mnjah... Mislim da cu cekati prolece. U medjuvremenu odoh sutra do Maksija, thnx :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekshli, ima iznenadjujuce autentican ukus (makar onaj na koji sam naletela). Prosle godine se mojima nije ostavljao kupus pa su zato kupovali + jelo se po restoranima.

Mada nema nista bolje nego kad po cici zimi odes na terasu i 'upecas' svezu glavicu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...