Jump to content

Utisci o proizvodima


MissionVao

Recommended Posts

Љушти ми се кожа лица после умивања и туширања, небитно да ли користим сапун или не, да ли је вода топла или хладна. Препоручите нешто!

Nabavi kremu za lice koja hidrira a ne masti kozu. Vidi jel tvoja devojka/sestra/ortakinja ima sta slicno, kevina krema ne verujem da ce da pomogne jer je verovatno za zrelu kozu pa time i masnija.

Ako kod njih ne nadjes sta ti treba pokusaj Nivea Soft da mazes posle tusiranja (tuba j ebese oko 200 din, ne secam se vise) i imas je gotovo u svim supermarketima.

nivea_soft.jpg

 

 

Ako to ne upali idi stranice dalje pa vidi sta je ko predlozio od fensi kozmetike. Al kontam da ce ovo da pomogne jer se ne sminkas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ili to ili seljačka teget nivea ako ti ova nije dovoljna.

 

to što ti se dešava nije ništa strašno koža se isušuje, unutra vruće, napolju 'ladno i piči vetar, a ničim je ne mažeš i eto to ti je to. ako nemaš neki ozbiljan problem što da trčiš kod dermatologa :D sorry kakashi morala sam

 

samo kupi tubu ne onu aluminijumsku kutijčinu. higijenskije je :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ujak je dermatolog i on mi je za slican problem savetovao bas hidratantne kreme.. Teget Nivea je suvishe masna i zapushava pore kod vec ujebane suve koze, navodno koza je suva jer nema dovoljno vode a ne zato sto nije dovoljno masna... Tako nesto ako se dobro secam. I preporucio je masne kreme samo i jedino ako imate preko 40 i imate suvu kozu ili ako planirate ceo dan da budete napolju na vetru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

makes sense. eto sad ima i objašnjenje više. znači za ruke na vetru, plava niveja, za mušku facu, soft niveja :D

 

inače greška koju žene najčešće prave je da koriste bebi ulja za telo

to ne da nije dobro nego odakle nam uopšte ideja da je naša koža slična bebinoj?!

umesto da se hidriramo što kaže smorock, mi zapušimo lepo pore i posle nam nije jasno zašto nam koža puca

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nisam stručnjak, ali prosto ne znaš koji ti je tip kože i kakva će ti krema odgovarati. I onda možeš da kupuješ razne kreme i isprobavaš svaku, ili da pitaš nekoga ko je stručan.

@eileen: eto vidiš, taj tvoj savet mi je potpuno beskoristan jer meni Nivea ništa ne radi.

Edited by Kakashi

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro de nek ode

aman

 

nismo mu napisale da pije antibiotike, e to je neodgovorno prema sebi

a ovo mazalice, proba pa šta, možda sebi uštedi čekanje po čekaonicama domova zdravlja

a mož tamo i neku boles' da navuče dalekkko bilo

 

 

dom zdravlja je pih

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si. Ali mnogi frajeri izbegavaju da idu kod dermatologa jer je on u stvari dermato-VENEROLOG :)

 

Majku mu odosmo u tri lepa oftopika...

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

We shall give unto him the right to try. amen.gif

 

:rolleyes:

brate pope-kakashi zapalila ti se pederuša

 

 

 

kotoderma je super ali stići do njih.. iiihaa što kažeš mačka baš heavy

što bi rek'o tamnošnji doca "much better" od svih ostalih su

Share this post


Link to post
Share on other sites

a po cemu je ta koto derma tako strava? bila sam na sajtu i kolko kapiram oni prave proizvode za kozhu al ne rade tretmane tj ciscenje i sl?

moje lice pravi zurku zadnjih meseci, svakog meseca se smenjuje mesto na kom se nalazi pecat crvenije kozhe koja se peruta :D istrebim ga na celu izadje na obrazu :D mislim da me je krema iritirala jer kad je stavim prvo mi bukne lice a onda se smiri. sad koristim cistu hidrataciju, hijaluronsku kiselinu, iz Muradove kolekcije za kozu sa crvenilom: http://www.sephora.com/browse/product.jhtm...;categoryId=B70

jeste lagan ali se koristi po kap na svaki deo (obraz, celo, nos i brada...). I najbolji gel za ciscenje do sad: http://www.murad.com/soothing-gel-cleanser.jhtml , ne isusuje uopste. Vecina najzastupljenijih cleanser-a je sranje i unistava kozu. Naravno ima ljudi koji mogu da peru lice pilingom za pete i da im ne smeta al ja makar moram da pazim.

Koristila sam neko vreme i Auriege i oni imaju ultimativni cleanser za hiper suvu kozhu (meni bas i nije takva al kome treba nek zna) - nije penio uopste, kao retko mleko je.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh sad kad ovo tvoje citam...

Svaki put kada sam imala neki problem sa kozom lica (sto je generlno prestalo da se desava posle srednje skole.. a i tad je bilo bedno, al svakom je njegova muka najveca) moj ujak (spec dermatolog) ga je resavao brzo i efikasno buckurishima koje je sam "kreirao". Sad jebiga, ode covek u Bocvanu...

 

Mozda ipak da odes kod nekog dobrog dertamologa just in case, ako cemu vredi umece da ti preporuci medicinski preparat koji ce biti bas za tebe spremljen umesto da setas od jedne do druge kreme kad vec imas tako osetljivu kozu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a po cemu je ta koto derma tako strava? bila sam na sajtu i kolko kapiram oni prave proizvode za kozhu al ne rade tretmane tj ciscenje i sl?

moje lice pravi zurku zadnjih meseci, svakog meseca se smenjuje mesto na kom se nalazi pecat crvenije kozhe koja se peruta :D istrebim ga na celu izadje na obrazu :D mislim da me je krema iritirala jer kad je stavim prvo mi bukne lice a onda se smiri. sad koristim cistu hidrataciju, hijaluronsku kiselinu, iz Muradove kolekcije za kozu sa crvenilom: http://www.sephora.com/browse/product.jhtm...;categoryId=B70

jeste lagan ali se koristi po kap na svaki deo (obraz, celo, nos i brada...). I najbolji gel za ciscenje do sad: http://www.murad.com/soothing-gel-cleanser.jhtml , ne isusuje uopste. Vecina najzastupljenijih cleanser-a je sranje i unistava kozu. Naravno ima ljudi koji mogu da peru lice pilingom za pete i da im ne smeta al ja makar moram da pazim.

Koristila sam neko vreme i Auriege i oni imaju ultimativni cleanser za hiper suvu kozhu (meni bas i nije takva al kome treba nek zna) - nije penio uopste, kao retko mleko je.

 

 

pa upravo to što si opisala, zato je kotoderma super.

znam 2 osobe koje su zaista imale probleme na koži i mnogo ogore od tih tvojih, i otišle kod koto-doce i rešio im problem.

 

istina je jednostavna: ko ima problem sa licem mora da ide kod dermatologa. ti pregledi koštaju, ali zato im je kozmetika ultra-jevtina jer ima kratak rok trajanja i napravljena je maltene za tebe (tj specijalna je nije serijska štanc proizvodnja pa rokanje po reklamama pa skupocena ambalaža itd.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smorock i eileen: ja sam vec pisala da imam sjajnu doktorku i necu ni za sta da je menjam a kamoli za neku tamo koto dermu za koju prvi put cujem. Meni je moja doktorka sjajna pa niko od vas ne trci tamo samo jer sam ja tako rekla. Ima drugih razloga, koji se ticu celog organizma, zasto mi koza sad luduje a to za tu fleku pisem eto onako, da znate sta me muci :) i sta pomaze kod takvih stvari (ono sto navedoh).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a po cemu je ta koto derma tako strava? bila sam na sajtu i kolko kapiram oni prave proizvode za kozhu al ne rade tretmane tj ciscenje i sl?

moje lice pravi zurku zadnjih meseci, svakog meseca se smenjuje mesto na kom se nalazi pecat crvenije kozhe koja se peruta :D istrebim ga na celu izadje na obrazu :D mislim da me je krema iritirala jer kad je stavim prvo mi bukne lice a onda se smiri. sad koristim cistu hidrataciju, hijaluronsku kiselinu, iz Muradove kolekcije za kozu sa crvenilom: http://www.sephora.com/browse/product.jhtm...;categoryId=B70

jeste lagan ali se koristi po kap na svaki deo (obraz, celo, nos i brada...). I najbolji gel za ciscenje do sad: http://www.murad.com/soothing-gel-cleanser.jhtml , ne isusuje uopste. Vecina najzastupljenijih cleanser-a je sranje i unistava kozu. Naravno ima ljudi koji mogu da peru lice pilingom za pete i da im ne smeta al ja makar moram da pazim.

Koristila sam neko vreme i Auriege i oni imaju ultimativni cleanser za hiper suvu kozhu (meni bas i nije takva al kome treba nek zna) - nije penio uopste, kao retko mleko je.

 

 

pa upravo to što si opisala, zato je kotoderma super.

znam 2 osobe koje su zaista imale probleme na koži i mnogo ogore od tih tvojih, i otišle kod koto-doce i rešio im problem.

 

istina je jednostavna: ko ima problem sa licem mora da ide kod dermatologa. ti pregledi koštaju, ali zato im je kozmetika ultra-jevtina jer ima kratak rok trajanja i napravljena je maltene za tebe (tj specijalna je nije serijska štanc proizvodnja pa rokanje po reklamama pa skupocena ambalaža itd.)

 

 

@Smorock i eileen: ja sam vec pisala da imam sjajnu doktorku i necu ni za sta da je menjam a kamoli za neku tamo koto dermu za koju prvi put cujem. Meni je moja doktorka sjajna pa niko od vas ne trci tamo samo jer sam ja tako rekla. Ima drugih razloga, koji se ticu celog organizma, zasto mi koza sad luduje a to za tu fleku pisem eto onako, da znate sta me muci :) i sta pomaze kod takvih stvari (ono sto navedoh).

 

Što pitaš onda...

 

E, pa sad ću i da ti odgovorim.

 

Ne znam zašto su super, ali su super. Mislim čak da nisu doktori nego farmaceuti i zato ne smeju da naplaćuju preglede (inače, eileen, ne naplaćuju preglede, ko te to slagao...?). Ali ja sam otišla po preporuci, znam 4 osobe (ja sam peta) kojima su se pokazali kao odlični.

Dobiješ puno preparata, ili nešto manje ali onda te upute kod kozmetičarke. U glavnom, to zavisi koja ti ženska propisuje tu terapiju.

Ja sam imala 5 koraka ujutru i toliko uveče i meni je trebao jedan tretman čišćenja posle par meseci, i preporodila sam se. Mojoj drugarici je druga žena prepisala 12 koraka (preparata) i nije joj bio potreban tretman.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...