Jump to content

Utisci o proizvodima


MissionVao

Recommended Posts

Ispravka za ono "bilans" gore :)

 

Jel vidjao neko aparate za kokice u koje sme da se sipa ulje? :D imam neki Severinov koji je super, ima metalnu posudu koja se vrti i izbacuje iz sebe iskokane al ne sme nista da se dodaje pa budu suve i posle je cim dodavati ulje i ostalo kao da mesas salatu. Videla sam samo jos neki odvratan Disney (??) aparat koji zbog imena kosta basnoslovno a izgleda uzasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako je shuffle jedini ipod koji podrzavam, vredi procitati poredjenje njega i sansa clip-a.

http://www.anythingbutipod.com/archives/20...pod-shuffle.php

(ali procitati pre nego sto kupite shuffle, posle je kasno ;) )

 

hvala, pročitala, i za mene je jedini pravi argument (i to delimično - šta znači da shuffle nema multiple os support? bljak kako površno) ovo:

 

"The Clip has a screen, EQ, FM radio, voice recording, multiple OS support, MTP/MSC user select and I'm sure there are other subjective features."

 

veličina je važna, a u ovom slučaju gde uz telefone računar pun ranac đakonija koji vučem moram još i mesto za plejer da napravim, tada je smaller = better ;) spakovan je u minijaturnu neoprensku okruglu zipericu i sluške se NE zapetljavaju kao kod većine ostalih plejera

 

inače najgluplji argument koji je pritom ocenjen negativnim za shuffle, je što ima svoj softver. pa valjda je to prednost aman, i dolazi uz proizvod. možeš lako da sortiraš i pripremaš liste i administriraš šta ti je na shuffle-u. ili treba sve ručno svaki put da radim?? ako sa stanovišta "keep it simple & stupid" treba da ocenjujem onda čemu investicija u brandname proizvod?

 

neću dalje al' mogla biK :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ eileen

a propo dimenzija :) (ipod shuffle: 41.1 x 27.2 x 10.4 mm, sansa clip: 55 x 34 x 16.5 mm) istina, shuffle je manji, ali ne mnogo. ipak ima i ekran.

 

spakovan je u minijaturnu neoprensku okruglu zipericu i sluške se NE zapetljavaju kao kod većine ostalih plejera

nekako ovako? ;)

 

clip1.jpg

.

clip3.jpg

.

clip4.jpg

 

 

sto se tice poredjenja tehnickih karakteristika, nisu pomenuli da sansa clip pusta FLAC i OGG formate. neki ljudi bas vole losless FLAC (mada licno mislim da je to precenjeno), a OGG je super jer staje duplo vise pesama. slazem se da je "argument" o "multiple os supportu" retardiran. :udri: jos jedna prednost clipa je sto ima standardni USB port tako da ne moram da nosim specijalni kabl u rancu ako hocu od nekoga da presnimim nesto.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače najgluplji argument koji je pritom ocenjen negativnim za shuffle, je što ima svoj softver. pa valjda je to prednost aman, i dolazi uz proizvod. možeš lako da sortiraš i pripremaš liste i administriraš šta ti je na shuffle-u. ili treba sve ručno svaki put da radim?? ako sa stanovišta "keep it simple & stupid" treba da ocenjujem onda čemu investicija u brandname proizvod?

I Sansa plejere možeš da organizuješ preko, recimo, novijih verzija Windows Media Playera, tako što isto sinhronizuješ plejliste i sve ostalo što ima iTunes. A možeš i prosto da kopiraš foldere. Dve mogućnosti > jedna mogućnost.

 

Neću nikad zaboraviti svoje prvo iskustvo sa ajpodom. Naizgled banalna operacija prebacivanja jednog albuma na plejer pretvorila se u avanturu sa instaliranjem service packa za Windows (da bi hteo da se instalira iTunes), zatim stavljanja iTunesa i desetominutnog drkanja sa interfejsom tog programa ne bih li shvatio kako da prebacim jedan jebeni folder na taj plejer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apple proizvodi u sustini sluze da se pohvalis malo u drustvu sa fensericom :)

ono sto ne mozes da poreknes apple proizvodima je:

 

1) kvalitet izrade

2) usability (ako mene pitas, sw na iphoneu je jos uvek tipican primer - nerevazidjen po ovom pitanju)

3) dizajn (da se ne lazemo)

 

a ni jedno od ova 3 nije za zanemarivanje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo za kvalitet izrade je prilicno diskutabilno kada su u pitanju desktop a bogami i laptop kompjuteri

Apple je sada najobicniji PC cije se prilicno uobicajene PC komponente uvaljuju za masne pare

Mislim pogledaj samo koliko kosta upgrade Mac kompjutera-cene znaju da budu i do 200% skuplje a u pitanju je standardni hardver-ali fora je sto to dolazi iz cika Stevinih prodavnica pa je skuplje od ostalih i naravno bolje a tek o posebnosti da ne pricam :) cist lopovluk da se ja pitam,ali marketing cuda cini ;)

I tako ostaje da se pare daju na marku i dizajn-ustvari to je lepo spakovan PC sa drugim OS-om :)

Jbg Apple nije vise ono sto je nekada bio ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

imamo sličnu neoprensku kesicu :) hehe

applove sluške imaju onaj mali klizeći deo kojim lepo sluške složiš jednu pored druge kad ih ne upotrebljavaš. anti-tangle solution nemam pojma kako se zove. tako da, sa ili bez kesice, no tangling :)

 

 

@yakuza sorry al ovde potpuno promašuješ :D

 

apple je razvio dve linije, jednu za retail drugu pro i dalje drže. i jedna i druga su mnogo mnogo bolje od bilo kog pcja koji trči na win. što se cene tiče, nisam dovoljno bogata da kupim jeftin računar i posle godinu dana da mislim opet na istu temu :D inače kvalitet je ono što apple krasi dizajn je došao kasnije negde devedesetih jer im je ciljna grupa takva (marketinške agencije, dizajneri, arhitetke i arhiteče) pa je greota i sramota da mac izgleda kao ibm (btw kucam sve ovo sa ibm.a imaju najružnije kockaste računare ikad napravljene :D koji jedino sa toshibom i nekim dellovima iz sveta prenosivih pcjeva za mene mogu da se mere pa ga zato i nosim).

 

 

što se tiče ipoda, možemo da ga volimo mrzimo jebi ga svako bira po svom ukusu, meni ekran nije bitan jer mi je najduže slušanje u kontinuitetu 1h 40 minuta a to se znači sasvim lepo pakuje na 1gb :) ihhhhaaa

nekom drugom je nešto drugo bitno. radim na legalnom win oem mašina sa svim patchevima redovno skupljanim pa nemam problem sw prirode, al to što voodoo_ kaže verujem da ume da bude pain in the ass, tako da...

 

 

jesi probao nekad mac?

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

applove sluške imaju onaj mali klizeći deo kojim lepo sluške složiš jednu pored druge kad ih ne upotrebljavaš. anti-tangle solution nemam pojma kako se zove. tako da, sa ili bez kesice, no tangling

to je ekstra. :da: inace, trazim neku kutijicu za slusalice sto ima onu foru "na namotavanje" ako znas na sta mislim. ove sennheiser sluske imaju gumiran kabl koji se "koprca" i stalno bezi, pa bi ga namotavanje sredilo..

 

meni ekran nije bitan jer mi je najduže slušanje u kontinuitetu 1h 40 minuta a to se znači sasvim lepo pakuje na 1gb ihhhhaaa

ma da, svako ima svoje navike.. ja na primer imam playliste tipa "metal1,2", "pop", "atmosf", "voznja", "zurka", itd, tako da zavisi od raspolozenja sta cu da slusam.

 

===

 

Mada neki ljudi su se i za to pobrinuli.. Ovako bi zaista vredeli svaki dinar (evro).

uh!

kad bi se pojavila neka firma koja ima ovakav dizajn racunarske opreme - ja bih bio prvi fan. :rockdevil: (hteo sam sa ortakom da napravim kuciste za desktop koje bi bilo od drveta, ali tako sto bi rastavili neki stilski stocic i iskoristili drvo, sa sve onim gravurama, itd.. ali nismo dobili na poklon taj stocic. :( CD bi bio kao drvena fijoka koja ima drscicu i unutra stavis disk.. ma, ludilo..)

 

 

===

 

Apple je sada najobicniji PC cije se prilicno uobicajene PC komponente uvaljuju za masne pare

kad sam rekao kvalitet izrade mislio sam bukvalno na "gvozdje i plastiku". na primer, ako pogledas uticnicu za ispravljac mac book-a, ili ako pogledas bilo koji detalj na mac racunarima, videces da je proces proizvodnje toga nekako "detaljan" i "precizan". ne znam kako da objasnim, ali sve dihtuje, sve je onako picanski sastavljeno i izradjeno. sto kaze eileen, pogledaj tastaturu.. mislim, da se ne lazemo, izgleda do jaja.

 

sta cu, lozim se na te detalje, i sto se mene tice - to vredi platiti. sa druge strane, ja sam lik koji voli da sve customizuje.. kupim laptop i prva ideja mi je da ga otvorim i ugradim unutra FM transmiter, na primer. i koliko god mi dizajn znacio (a ocigledno mi znaci), vise me cini srecnim ta neka fleksibilnost i gomila opcija - koju apple nazalost ne nudi.

 

Mislim pogledaj samo koliko kosta upgrade Mac kompjutera-cene znaju da budu i do 200% skuplje a u pitanju je standardni hardver-ali fora je sto to dolazi iz cika Stevinih prodavnica pa je skuplje od ostalih i naravno bolje a tek o posebnosti da ne pricam cist lopovluk da se ja pitam,ali marketing cuda cini

sve je to tacno... korisnici apple-a me cesto podsecaju na sledbenike kakve sekte i gaje taj fanatizam. :) dosta njih sa visine gleda na pc i kao fora "ovo nase je mnogo bolje". sa druge strane, kupis onaj laptop air - kad ono: NEMA MREZNU KARTICU?! (samo wireless). :)

 

moje misljenje je: dobar kvalitet izrade, odlican dizajn, ali previse ograniceno sa aspekta kastomizacije. apple definitivno ima svoju ciljnu publiku i ljude za koje je mac pravi izbor. za mene, nazalost nije.

 

 

===

 

a propo milke feuer:

- lindt chili mi je bolja zato sto je malo vise ljuta i ima ono "odlozeno dejstvo ljutine": rastopis u ustima i progutas kockicu cokolade, sacekas par sekundi i tek onda krene ljutina.. mmm.. :) a milka je u startu ljuta, cim zagrizes..

 

kad smo vec kod cokolade, jel bio neko u adore-u u delta trznom centru. u jebote, ono vredi svaki dinar - rame uz rame sa belgijiskim cokoladama. :udri:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

apple proizvodi imaju nedostatak dizajna.

 

 

ja imam isti ovaj

apple-imac-computer.jpg i taman da istresem gomilu govana na njega, da ga okrenem naopako, da ga drzim na sred frizidera, da ga okacim na ofinger - OPET BI IZGLEDAO DOBRO :D

 

jos sam uzela bezicnu tastaturu (stize i mis) i apsolutna zajebancija za nas koji volimo urednost.

da ne serem o ostalim prednostima.

jedino sto ne dam da se na njega instalira jesu igrice. niti ih igram, niti mi trebaju. sto se tice slika, video snimaka, editovanja, i generalno upotrebe i rada - ogromna je usteda vremena i zivaca u odnosu na pc.

mislim, na koji to komp mozes da istreses odjednom 50 GB slika, i da ne zastane. ne trepne. blondie likes it smoooooth...... :wub::bigblue:

 

Apple proizvodi u sustini sluze da se pohvalis malo u drustvu sa fensericom :)

 

 

 

 

pa to. ako nista drugo, bar imas DOBAR (sta vise, ODLICAN) razlog da se hvalis.

 

i nema nish pogresno u tome. a to je zato sto je recimo Mac specificno toliko dobra masina, da ne mozes a da ne ides okolo i ne seres svima da se manu PC-a. :D

 

 

kazem ti, odlicna alatka, i vrlo funkcionalna. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim, na koji to komp mozes da istreses odjednom 50 GB slika, i da ne zastane. ne trepne.

Realno, na svaki aktuelan C2/C2Q/I7 Intel based PC u koji salijes istu kolicinu novca. Bez da sam fan boy ovog ili onog, mit o stabilnosti koju Mac pruza prosecnom korisniku pripada nekom drugom vremenu.

 

jos sam uzela bezicnu tastaturu (stize i mis) i apsolutna zajebancija za nas koji volimo urednost.

da ne serem o ostalim prednostima.

Ako nisi primetila, ima tih PC periferija na lopate. Kvalitetnih. Evo naprimer G7 mis kojeg koristim u dnevnoj sobi pred LCD om, nekih 8 metara distance, 2.4ghz, nema lag. Stara stvar vec par godina.

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima, bezicna tastatura, bezicni mis, ovo i ono. ali macovi opet izgledaju daleko ljepse i urednije. :da:

 

 

dobro, ovaj moj nedavno istreso gomilu para na pc, vise nego ja na mac, i ore zemlju s njim bukvalno, kad ga ukljuci u sobi postane hladno koliko ventilatora duva iz kucista (velicine manjeg frizidera :) ).

 

 

ali opet..... zajebancija s antivirusima, defragmentira, opici mu ad aware ponekad, ima stabilizator za struju (posto kad ga ukljuci, zatrepere nam sijalice :) ), milion kablova iz kucista u monitor, do stampaca, i blablabla... lijepo je to k`o se voli zajebavati oko kompa. ja volim funkcionalnu masinu oko koje necu raditi nista, do brisati prasinu. a i kad pogledas obicnog korisnika, neznalicu - kao da ce sam da sastavi sebi PC masinu koja radi glatko kao mac. nikad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Читао сам да чоколада мора да се сија и да пуца кад се ломи, а не да изгледа к'о Милка која се продаје у источним крајевима Европе. Најлепше жеље испуњава оба стандарда!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...