Jump to content

Utisci o proizvodima


MissionVao

Recommended Posts

hehehe, otprilike..

 

pa vecina mi je poslova ovdje, mislim nastavljam da radim sve okej..

inace, jedna od musterija ponudila nam svoj stan za 300 dolara, mislim, sto da odbijam, sad placam hiljadarku.. dobro sam se uvalila, to se ne zalim (od jedne kuce do preko 30 sada), nego znas i sam kako ovdje cudno s tim ulicama i losim krajevima.. jedva ulica super bogataska, sljedeca maltene geto..

folsom i el dorado nemaju to, imaju sve super ulice, i to mi malo zao sto idem, ali valja se nesto i na stednju metnuti. pa onda sa stednjom kesirati kucu jednog dana :D

blondie stepford wife :lol:

 

 

izvinite na oftopik, ali ovo ga dodje utisak o proizvodu isto :)

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa taj rad. stan trosoban, na sprat, renoviran, glanc nove aplajanses (stainles stil sve), kabineti novi, kuhinja, terasa.. kraj nije neki sad savrsen, ali nije ni geto. pripada nesto kao Fair Oaks/Rancho Cordova.

 

 

e sad, palo mi na pamet.. posto tu blizu ima teretana, planiram da idem (nema vise dzogiranja po lijepim ulicama folsoma :( ), i ocu da nabavim heart monitor.. ili kako god da se zove ona sprava sto ide na ruku, mjeri srce.. da ne riknem.

sta gledam osim cijene?

ima neko, koristi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.amazon.com/SIGMA-PC15-Heart-Mon...h/dp/B000MQFU3Y

 

Doduse, ovo imam prvenstveno zato sto se Sigma moze kupiti u Intersportu u Merkatoru - ali radi i valja ;)

 

Svi oni rade(dok se ne pokvare) i ja bi na tvom mestu potrosio sto manje para za nesto sa sto manje funkcija - a onda citao o kardio vezbanju, preporucenom rate-u i slicno :pivopije:

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene od tih vibracija zaboli glava.

Ne samo to, vec i nos golica i to zestoko :) Kupio ja jednu krajem osamdesetih u Germaniji, bilo je kupuj ili umri, a koristio par meseci i prosledio dalje. Jes da sam tehno gik, ali mi nije leglo.

 

IBM PC racunari su mnogo skuplji od Mac-a. Pravilo palca desne ruke kaze da za iste pare koje das za bilo koji Mac sistem mozes da kupis ili sastavis ili ti sastave mnogo potentniji PC. Ne kapiram kako ti to nije jasno, mada sam vec cuo taj rezon. Dodju mi prijatelji i kazu, kao ne mogu da se smaram sa PC-jem i slabo radi, stuca, komplikovano ovo ono. Pri tom gledaju PC-je od 600 kinti pa do soma recimo. Onda se smore pa kupe Mac-a od 1,600$ do 2,500$ kinti. PA alo rodjace, mogao si za te pare da kupis mnogo jaci PC. Ali uvek gledaju jeftine PC-je i skupe Mac-ove.

 

E sad, zasto je to tako? A tako je. Zato sto je IBM PC greskom ostao od starta otvoren standard (njegova interna arhitektura nije legalno zasticena od kopiranja) i hiljade i hiljade firmi sirom sveta vec evo 28 godina je izucavaju i onda naprave periferije, da ne kazem dodatke milina jedna. Mac je zastitio svoju arhitekturu i nikom nisu dali licencu da proizvodi bilo sta za Mac do pre nekog vremena. Svega nekih sedam proizvidjaca su dobili dozvolu. Mislim da je svima jasno da ma koliki da su Apple-ovi inzenjeri u ono vreme bili briljantni, nisu mogli da pariraju broju isto tako kvalitetnih inzenjera sirom sveta. Prosto. I ti onda za PC imas takve delove, dodatke, opcije da mozes da napravis grdnu masinu i sam, samo nabodes delove, i rade o Mojsije. Sve po standardu, a svi znaju standard. I pri tome dzaba, ne placa se ni licenca. U takvom onda nekakvom moru proizvodjaca i dobavljaca, razvije se i zestoka konkurencija a padne i cena proizvodu.

 

Elem, ako se covek recimo bavio grafikom (pre nego sto je Mac presao na Intel arhitekturu i koristio famozni NuBus) mogao si sebi da zbudzis neki Mac/Avid sistem za grdne pare i to ima neki plafon performansi. Apple pravi graficku karticu, pa ti daju najjacu sto imaju i kako ti da Bog. Ako ti treba jaca, mrka kapa. U isto vreme, ako si imao PC i radio recimo na Soft Image-u i slicnim zezalicama ili isto Avidu, odes pa dokupis graficku karticu za 5000$. Ili jace. Przi. Samo graficka kartica kosta ko dva jaka Mac-a. Elem, Apple je napokon shvatio da bije nemogucu bitku sa Intelom, i ostalo je istorija.

Reci im profesore, reci im :):pivopije:

 

Najjaci PC case ever:

Aaajao :lol: Uf, da mi je ovo neko opravio kad sam bio malisha, pa eksplodirao bih! Kadenca i euforija.

 

 

Nego, da se pohvalim, pazario sam latex dusek sa 4cm memorijske pene i prikladne latoflex letvice. Spavam kao prasence, zaklano. Ovih par dana koliko ga rabim, uspem da nahvatam po 4-5 sati sna a probudim se frishak kao da sam spavao pola dana. Jezivo udoban kombo, psihoterapija bre, legnem i smejem se na prazno kao idiot. Juce gasim naprave po gajbi i trcim u krevet sa osmehom na licu kao da me ceka harem, a ono krevet. To se jos nije dogadjalo. :exclaim: Uglavnom me prevarom navuku u krevet, dakle, improvement.

 

 

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa taj rad. stan trosoban, na sprat, renoviran, glanc nove aplajanses (stainles stil sve), kabineti novi, kuhinja, terasa.. kraj nije neki sad savrsen, ali nije ni geto. pripada nesto kao Fair Oaks/Rancho Cordova.

 

 

Ima terasu ! Odmah da se uselis. To je meni imperativ kad budem kupovala stan, da ima terasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih se više ovim oduševljavala :)

unbrandedchocolatefountdn7.jpg

 

 

O, da. :smajlikojibalavi:

 

Ima u Merkuru, nije ni puno skupo.

A kako li se pere....?

 

Nego, da se pohvalim, pazario sam latex dusek sa 4cm memorijske pene i prikladne latoflex letvice. Spavam kao prasence, zaklano. Ovih par dana koliko ga rabim, uspem da nahvatam po 4-5 sati sna a probudim se frishak kao da sam spavao pola dana. Jezivo udoban kombo, psihoterapija bre, legnem i smejem se na prazno kao idiot. Juce gasim naprave po gajbi i trcim u krevet sa osmehom na licu kao da me ceka harem, a ono krevet. To se jos nije dogadjalo. :exclaim: Uglavnom me prevarom navuku u krevet, dakle, improvement.

 

Pošto košta i tako to? Gde si ga montirao? Jel ima i u duploj veličini, za veliki krevet?

ja imam jastuk s memory penom i jaaaaaaako mi odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, da se pohvalim, pazario sam latex dusek sa 4cm memorijske pene i prikladne latoflex letvice.

дај неки фрдр инфо, леба ти. где, како шта. да ли има да се купе додатни меморијски модули и колико ти тренутни мадрац има РАМ-а.

лежем уморан, будим се још уморнији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:spava:

Evo ovako:

 

Prvo sam hteo da pazarim Dormeo Comfort, sto jeste sasvim pristojna stvar, ali mi je drugar uleteo sa kombinacijom za Hespo latex koju nisam mogao da odbijem. Zgodno je sto je zona ispod ramena meksa, pa ti rame lepo upadne kad se okrenes na stranu, ne utrne. Kazu strucnjaci da se u snu prevrcemo najcesce zbog zaustavljene cirkulacije i da kada tog problema nema spavamo 'dublje', sto mogu da potvrdim.

E posto sam uzeo tvrdju verziju, na njega sam stavio Dormeo renew koji sam uzeo u merkatoru na popust za nesto ispod 6000din (140x200) a tuzna vest je da je cena od ponedeljka jebenih 11400din! Pena je stvarno super, utones kao bubreg u loj, a opet se ne iskrivis. Mada, ako se kuvate u krevetu, u ovom bi vam bilo jos toplije, ima taj trip da zadrzava, a mozda i generise toplotu. Za zimogrozljive pizdarija.

Takodje su me usrale letvice, tesko ih je pronaci u mojoj dimenziji, uglavnom se prave od brezovine, laminirane od 5 slojeva, ja nekako iskopao bukov laminat od 11 slojeva, (neunistivo) duplo deblje, zbog sirine jel. To je neki latoflex stari lager, lezao im jedan komad u magacinu bog zna koliko, a sve ove koje danas dolaze su stvarno losije, mada, ako se uzme jedna za single ili npr 2x80 sirine za krevet od 160cm, onda i nije frka sto su tanje, jer se manje savijaju i to bude ok. Blah, srednjima se moze podesiti tvrdoca, pa se to sve prilagodi kako kome odgovara, da se dobije prirodna krivina kralježnice.

 

 

I simpo ima dobre duseke. A ovde ima svega, perverzija sa motorima, cene crna komedija. Tempur nemojte ni da gledate po netu ako niste sheikovo dete. Sve u svemu, vredi uzeti dusek sa vise zona, (da propusta ramena, a vise podupire buljafer). To je idealno, mada ako imate krsh dusek, i jednozonski od hladne pene (hidrolatexa) ili latexa je show program.

:spava:

 

лежем уморан, будим се још уморнији.

Krv ti kisela, ko mleko babino.

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji matorci uzeli taj neki dusek od pene i njima je ok, meni to nije to ako nema federe da odskace :)

Inace pre dve godine sam pazarila neki Beosmartov

http://www.duseci.rs/index.php?option=com_...0&Itemid=11

ali sam zaboravila iskreno je li de lux ili ortopedski. Uglavnom, na svaki sam se pretjodno izvalila i uzela najtvrdji dusek jer samo na takvom mogu da spavam.

Inace volim da imam nekoliko jastuka na krevetu koje u toku noci rasporedjujem kako mi odgovara...

Koliko samo znaci dobar dusek otkad sam ga kupila ni jednom do sad se nisma probudila ukocen aili da me nesto boli sto mi se ranije cesto desavalo...

 

Sto se tice jastuka, ne mogu da spavam na onim "sintetickim" vec samo na perjanim a od pre par godina imam i jastuk od heljde koji je super, lepo ga namestim i nema da se spljosti tokom noci pa da me boli vrat.

Moji su kupili i te neke penaste ortopedske jastuke, ali meni nije jastuk ako ne mogu da ga izudaram da dobije oblik kakav ja zelim XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji matorci uzeli taj neki dusek od pene i njima je ok, meni to nije to ako nema federe da odskace :)

Letvice fino baunsuju na ovu sirinu, skroz dobar trip ;)

 

 

Isprobavao sam te jastuke od heljde i super su, al sam se istripovao da jako shushte. Kako to u praksi radi?

 

 

Ja spavam na podu, preko krzna. I ogrnut krznom.

Dok ne budes spavao na galopirajucem konju i pokrivao se njegovom sveze odranom kozom, ne priznajem nista. ;)

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozak mi je stao, ajde shvabe pomagajte. :excl:

 

NE mogu da se setim imena 'cokolade' koju sam nekoć tamanio kao pas, ali mogu da je opisem pa ako stignemo negde, super ;)

 

Zamislite krem bananicu....e sad zamislite da je 3 puta manja.....i da je shuplja....i da nije ispunjena tom banana penom, vec providnim sokom...ukus narandze....i limuna. Znaci, curi kad zagrizes. U germaniji se prodavalo u kutijama velicine standardne jaffe, pa jos plice...naredjano u dva reda.

 

Jel zna neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako si je opisao, njam.

 

 

spavanje:

 

čujem svojevremeno od drugarice da šlarafija snabdeva neke javne kuće madracima. što reče ona, "to mora da je dobro". pazari najpre ona zatim ja zatim pola jedne i druge familije (moje i njene)

 

spavam kao beba. doduše nemam problema sa spavanjem ni na podu ni na raznoraznim polukrevetima spustiš me gdegod ja spavam, ali sa ovog kreveta se budim odmorna i orna i vratila sam se na svoju normalu 7 sati sna zimi 6-6.5 leti.

 

i tako sam spavala skoro 2 godine na podu na madracu, a zatim sam napravila krevet i to je bilo nešto najjače što sam u životu za sebe uradila. koštalo me 60E. madrac sam gledala pre neki dan, isti kao moj, 25k bog ih ludi smazo, ali ručno pleteno jezgro sa sve 4 strane ojačano nema cenu.

 

gledala sam tada i penaste madrace ali mi je pravo da vam kažem smetalo to što su svi bili previše mekani za spavanje. više mi što kaže varg odgovara pod nego neki božemesakloni mekani dušek

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...