Jump to content

Zubi


мать

Recommended Posts

Pretrazila sam Sve i Svasta, i vidim da nema teme.

Ako moze da se pise o kosi toliko, sto ne bi pisali o zubima?

 

Ruzni (kvarni) zubi su gori nego ruzna kosa ili lose uradjena tetovaza.

Na netu ima puno slika losix zuba, ali posto ne mogu to da gledam, najdalje sto sam mogla da odem je ovaj KVARAN ZUB.

A evo i jedan, meni, LEP ZENSKI OSMEX.

I zubi na Vikipediji.

 

Pitanje je:

Kakvo je vase zubno stanje?

Cime ix negujete, i kakva su vasa iskustva sa pastama i zubarima: koje preporucujete, koje izbegavate, da li vam je uopste bitno?

 

Zivi bili, puno zuba imali! :zuba:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čime ih negujem? :huh:

 

Pastom za zube. :)

 

 

Koristim Colgate. Realno najjača pasta za te pare. Četkicu menjam svakih 2-3 meseca al pre svega zato što se raspadne jer jako stiskam kad trljam.

Imao sam dve opracije na zubima ali to je genetski poremećaj koji je i brat imao. Inače su skoro idealno raspoređeni.

Jebe me trenutno što mi je potamnila plomba koju imam na dvojci napred pa se vidi malo crnkasto. Menjam to čim dođe raspust.

 

 

edit: ono gore nije osmeh. Užasno izgleda. Jedino što ima bele zube.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da s ljudima koji imaju grozno kvarne zube nesto debelo nije u redu u glavi..

to je toliko potresno za organizam da se ne moze tako lako ignorisati.

sreca imam dobre zube, nisam isla kod zubara 10ak godina i nasao mi je samo 1 novi kvar, popravio prethodne plombe (bile su crne, sad su bele, na jednoj je morao i zivac da se vadi) ali i dalje mi je krivo sto nisam isla pre. imam malu donju vilicu pa cu morati da vadim 4ke al one se i tako veoma brzo popune kad se stavi fixna, koja se nosi oko godinu dana. nista me to ne potresa jer em ne mislim da je fixna ruzna na lepim devojkama em se ne vidi toliko jer su donji zubi. jedva cekam da zavrsim s tim. izvadila sam vec 2 umnjaka (zbog manjka mesta) i bilo je sjajno iskustvo zahvaljujuci do jaja hirurgu (privatno, naravno). Mislim da je bilo tipa 80eur za oba zuba. anestezija je takva da "mogu da ti izvadim deo vilice i da ne provalis" :) oporavak - do slobodnog drljanja cetkicom po bivsoj rani : oko 3 nedelje. zasto ovo pisem? da bi se neko ko se necka i plasi konacno odlucio da to uradi :da: zubar stvarno ume da bude mesar kad se ode na lose mesto a to je kao rulet... imala sam srecu pa ako nekoga zanima kontakt nek me pita.

posto iz nekog razloga (valjda mi nesto ne valja u stomaku :) ) imam ne tako sjajan dah u zadnje vreme cesce perem zube pa su mi dosta belji nego pre :D (3-4x umesto 2x, plus ne pijem kafu i ne pusim).

btw ako nekoga zanima, ima neka nemacka pasta za zube "sa tecnim kalcijumom" koja em izbeljuje em popunjava sitne (nevidljive) pukotine na gledji, ako neko veruje da to stvarno radi nek pogleda u Merkatoru u samoposluzi, cena je oko 600 din ako se dobro secam.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Баш сам прошле недеље ишао да скинем каменац и генерално, имам пар ситних кварова али је, у тоталу, стање зуба сасвим задовољавајуће.

Охрабрило м је и обрадовало то што ми је синоћ пријатељица рекла да имам лепе зубе (у два наврата) тако да контам да је то скидање каменца и полирање имало смисла.

То и иначе препоручујем пушачима - повремено скидање каменца и такав тип гланца зуба, поготову то саветујем дамама.

Кул, рецепт је Блендамед са укусом лимуна, необичан на првих неколико прања али је заиста врхунска паста која и освежава и ради свој посао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel treba da kacimo i slike zuba? Pitanje je sad...?

Moji zubi su ok, perem ih pastom za cipele Arm&Hammer. Pipl lav me a lot! :rockdevil:

 

Koristim ovu priliku da apelujem na Vjeron'ku da me ne odbije za taj sudar u biJoskopu Partizan, nedelja u 16:00 casova......... nesh zazalit'! :srculence_overload:

 

 

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su zubi sasvim ok, perem ih 2 puta dnevno i to je to. Jedini problem mi je sto sam lomio jedinicu dva puta i pre 4 godine mi je stavljena zamena, koja je sada poprilicno sivkasta, a jedinica, mozete da zamislite. Rekli su mi da dodjem posle nove godine da menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako stiskam kad trljam.

Aj, mi smo Sremci,

aj, mi smo Sremci,

takva je naša ćud...

 

zubar stvarno ume da bude mesar kad se ode na lose mesto a to je kao rulet...

Pricaj mi o tome. Jednom u zivotu sam vadio stalan zub i nikad vise.

I kad vadite, obavezno kod muskarca, zene zubari nemaju dovoljno snage za to. Kada sam ga zadnji put vadio (mislim na zub) zubarka mi razvalila vilicu, par dana sam nakon toga imao temperaturu, a 10 dana sam pio diklofenak duo protiv bolova.

 

A inace perem ih ujutru i nakon svakog jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nishta posebno, pasta (bilo koja, samo dok nije sa ukusom propolisa xD) i konac za zube... Sa kvarovima nikada nisam imala problema (nikad nisam vadila stalan zub, popravljala samo jednom), ali sam se sa protezom namuchila poshteno. I dan danas su mi gornji sekuticji krivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanje zuba zadovoljavajuce. Boja zadovoljavajuca. Vademecum (pasta, nikako gelovi) pre/posle spavanja, posle obroka i kad osetim potrebu :D

 

Poneko pomisli i da imam lepo rasporedjene zube, ali mi je sada zao shto sam bio retard kao klinja i izbegavao protezu.

 

Trebalo bi da idem uskoro na uklanjanje kamenca. Korisno je, ali n evolim shto mi tad zubi bukvalno pobele, a meni je pregadno da vidim ljude sa belim zubima. Izgledaju neprirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prao zube pa stao smorilo me. evo to pre dve nedelje broj zuba je prednjacio sa brojem 2 a sada je ostao samo jedan ocnjak. Nadam se da ce i u skorije vreme i on da otpadne pa da imam lep osmeh, i da nebrinem dal su mi zubi beli.

 

Inache bash je uredan i dobro napisan onaj chlanak na wikipedi, evo sada ga ischitah. Svaka chast onome koji se iscimao to da napishe i uredi. : )

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan me pitao shef jesu li to moji zubi XD e sad valjda je to kompliment :)

 

Ukupno 3 plombe (bele) za 26 godina, nije lose :P bila sam poslednji put kod zubara sad u septembru. Uvek idem u studentsku polikliniku, dr Dobric is the man.

Sva 4 umnjaka su mi izrasla krajem osnovne skole i srecom nemam malu vilicu te su se lepo smestili i ne moram da ih vadim (toga se plasim inace, jer su moji prijatelji puni horor prica sa kopanjima po vilici) i nadam se da nikada necu ni morati da ih vadim...

Citala sam negde kao sto duze imas sve zube, to nekako utice na memoriju ???. Nemam pojma da li ima istine u tome, ja sam porodicno senilna na oca.

 

Oduvek imam problem sa povlacenjem desni, takve su. zato mi je zubar preporucio da perem zube 2x dnevno ali temeljno i nezno iskljucivo sa mekim cetkicama i da usput masiram desni, a u toku dana kada se ukaze potreba isperem usta Heksoralom ili tako necim. Manje vise se pridrzavam toga i desni za sad ne idu nigde.

Omiljena pasta za zube - sto "jaci" ukus to bolji... I sve sa eukaliptusom. Kad bi psotojala pasta za zube fisherman's friend extra strong to bi bilo to :P

 

Nisam nosila protezu.

 

Hajd kad sam vec tu i da napomenem da ne pijem kafu i ne duvanim.

Zubni konac ne koristim jer su mi zubi veoma zbijeni i onda se cesto isecem njime po desnima :no:

A ovih dana treba ici na izbeljivanje zuba :P

 

zuuubi-013w.jpg

 

Nisu neki al su moji i mnogo ih volim :wub:

 

E da, i jako mi se dopada fora sa "razdeljkom" izmedju prednjih zuba... Meni je to toliko slatko. Valjda sto to nemam :)

 

I za razliku od ljudi koji na drugome prvo zapamte oci ili kosu ili sise, ja ljude uglavnom pamtim po obliku prednjih zuba. Uvrnuto ali je tako.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...