Jump to content

Matematika


Uruk

Recommended Posts

Kako mislish da ne znam shta propushtam? Ma ja josh nisam pravila prorachune :) . Ali ne oslanjam se samo na srecu, nego i na neku logiku (koliko - toliko :) ). Kad se oslanjash samo na srecu, obichno padnesh :) . Ne igram ni ja sa profesionalcima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubeđen da to nije potrebno inženjerima. Ne mogu da kažem da sam se zajbeao (u stvari, možda i mogu), ali mislim da bi mi mnogo bolje i lakše bilo da sam umesto matematike za matematičare uzimao matematiku za inženjere. Nego se pravim pametan, kao, volim ja to i sad ne znam ništa :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ponovo stampaju Ljaska, uzeh obe zbirke tamo u ulicici pored pmfa, na samom faxu ima samo da se fotokopira, 990 din je nova. Milina kakvi zadaci :wub: pokriva mi sve 4 matematike na etfu :)

 

u knjižari "studentski trg", ili kako se već zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da, kad smo vec kod kombinatorike... Igra li neko od vas preferans? Svetska igra. A poznavanje kombinatorike i verovatnoce bi dosta moglo da se primeni, ali josh se nisam upushtala. To cu kad zavrshim fax :D

 

Tamo negde od dvanaeste godine zivota ako ne i ranije. Medjutim, bridz je vec mnogo 'sveCkija' (matematickija) igra. Preferans je u tom smislu trivijalan.

 

 

...pokriva mi...

 

Ako nisam previse indiskretan, koji ste vi gospodjice smer?

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kalifa: energetika.

 

@Dead Man: pa kakve sad veze ima sa knjigom tj zbirkom kad je sve lepo objasnjeno, ne moras da radis teske primere.

Meni je zbirka bila neophodna kad sam za neki semestralni dobila da u MatLab-u uradim 3 proizvoljna zadatka iz ekstremuma implicitno zadatih funkcija sto ne da se ne radi na etfu (mimo par reci iz teorije) nego nema primera. posle sam videla da mi pokriva bukvalno sve potrebe a posto sam za jedan ispit spremala f-je vise promenljivih i sl odatle i resavala maltene na nikakvo znanje (makar prve) zadatke znaci da zbirka nije samo za suve matematicare. U svakom slucaju samo AKO treba nekome - dobra je kupovina. Pogotovo sto kod nas od Mat3 pa na dalje nema zbirki nego 'sta uradimo na vezbama' tj ako ne poznajes nikoga kao ja i ako ne volis da ides opet kao ja ne moras da se ubijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...tezi od preferansa...

 

'Tezi' verovatno i nije najbitnija kvalitativna konstatacija. Bridz je u kombinatornom smislu slicniji šahu nego preferansu. Kao sto u šahu postoji 'otvaranje', 'sredisnjica' i 'zavrsnica', nesto slicno mozemo primetiti u bridzu. Onda opet, u pitanju je igra kartama. Probaj i iznesi svoje misljenje. U medjuvremenu :pivopije:.

 

 

A da, za razliku od preferansa, postoje bridz turniri gde mozes da cimnes doobru kintu ako zmagas pobedonosno napako. Sta, ne citas slovenacki :confused:

 

@Kalifa: energetika.

 

Impresivno. Nikad nisam znao curu koja studira energetiku na ETF-u. A sve sam ih znao. Ne plasis se 'jake struje'? U koju si srednju skolu isla, ako nije tajna? U tesli je bio legendarni profa, nemacki djak, koji je studentima omogucio da iskuse fantasticna iskustva. Dzeki smo ga zvali...Sramota me, zaboravih mu pno ime...

 

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

U trecu beogradsku. Volim egzaktne stvari a bilo bi mi previse heavy (a i totalno neprofitabilno za vecinu studenata) da studiram matu fiziku i sl, masinski me nije nesto zanimao, gradjevina pomalo, keva energeticar isto pa reko 'ajde i ja :)

Inace u trecoj smo uvek imali dobru matu (izmenjali 3 profesora al svi su bili sjajni) pa nije bio bauk upisati bilo kakav fax.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Tezi' verovatno i nije najbitnija kvalitativna konstatacija. Bridz je u kombinatornom smislu slicniji šahu nego preferansu. Kao sto u šahu postoji 'otvaranje', 'sredisnjica' i 'zavrsnica', nesto slicno mozemo primetiti u bridzu. Onda opet, u pitanju je igra kartama. Probaj i iznesi svoje misljenje. U medjuvremenu :pivopije: .

 

 

A da, za razliku od preferansa, postoje bridz turniri gde mozes da cimnes doobru kintu ako zmagas pobedonosno napako. Sta, ne citas slovenacki :confused:

 

he he, ne znam slovenachki, ali mogu da skontam. Uuu, ako mogu da se zgrnu pare, josh vishe cu se iscimati :) . Reci mi samo, koliko ljudi treba za bridz? Pa da iscimam ljude da nauchimo... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igraju žmurke Arhimed, Njutn i Paskal. Arhimed broji, Paskal pobegne i

sakrije se, ali Njutn se ne krije, nego stane odmah iza Arhimeda,

nacrta na zemlji, kredom, kvadrat jedan sa jedan i stane u njega.

Arhimed odbroji, okrene se i, fala Bogu, odmah ga vidi:

- Ha, Njutn!!!

A Njutn kaže:

- Ne, to je Njutn po metru kvadratnom, znači Paskal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

hahahah

 

ovaj mi je opak

* New valid method of proof: Proof by Example.

* “Proof by Wikipedia” is now a valid form of proof.

* Groups are now required to be abelian; former groups will now be called groupites.

* Russell’s Paradox fixed - sets can now include themselves and not include themselves at the same time.

* Due to customer complaints about other implementations, the natural numbers now start at -1.

hahaha

 

 

ovo mi samo nije jasno

* Fixed spelling mistake in description of Pythagorean theorem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

*The Riemann Hypothesis is false

Neeeeeeeeeeeeee! :)+

* In response to demand, elegant proofs of certain theorems have been shortened that they may fit into the margins of books as commentary.

* Method for calculating roots and fractional powers available as open source code

:rockdevil:

 

Upravo se vratih sa partije prefa. Počeo sam relativno dobro, posle dva refea bejah možda i prvi, ali 10-ak loših poteza i završih ubedljivo treći :udri:

Moram da naučim bridž. To mi je izgleda jedina nada, uteha i spas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da naučim bridž. To mi je izgleda jedina nada, uteha i spas :)

 

Ja danas gledala pravila... Stvarno, teshko ljudima koji nisu igrali pref da shvate ovo... Sve mi je jasno, sem bodovanja :sad: . Mada, dobro, jednom sam samo chituckala. Bice vremena posle ispita koji mi je u 5ak :) . Josh da se vidi kako je to uzivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ovo mi samo nije jasno

 

Zato sto je pravilno Pythagora's Theorem, po engleski. Ali Ameri koriste drukce spelovanje, jebe se njojzi.

 

 

Des' bez saksonskog genitiva, mos' ga jebat.

 

ali 10-ak loših poteza...

 

Za vece? (skandirajuci) Manje vina, manje vina... :rockdevil:

 

Ja danas gledala pravila... Stvarno, teshko ljudima koji nisu igrali pref da shvate ovo... Sve mi je jasno, sem bodovanja :sad: . Mada, dobro, jednom sam samo chituckala. Bice vremena posle ispita koji mi je u 5ak :) . Josh da se vidi kako je to uzivo...

 

Pref je krajnje predvidiva igra. Za vas matematicare. Bridz je mnogo blizi sahu nego prefu u kombinatorickom smislu.

 

 

Po meni najjaca maja iz ponude:

 

2CSS105W_MATH_ST_TOPM_2550X.jpg

 

Pazarim. Garantujem zivotom da ce me pet puta dnevno smarati 'Wtf does that mean'?

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...