Jump to content

AC/DC


Recommended Posts

Slušao sam neki best of, i sviđa mi se samo Mama Kin.

Ako možeš, nađi od Aerosmith Greatest Hits originalno objavljen 1980:

 

AerosmithGreatestHits.jpg

 

U njihovom radu postoji ta razlika između prve faze rada i velikog povratka na scenu u drugoj polovini '80-ih.

Povratak je označio veliki zvuk i veliku produkciju, možda ti se to ne sviđa, pa ti se onda svide starije stvari.

 

Što se Krokusa tiče, oni su na momente metalniji od AC/DC (npr. "Headhunter"), ali, približno su tu, s tim da taj njihov hard rok period počinje 1980. sa albumom Metal Rendez-vous, sličan zvuk i dosta slične ideje u pjesmama, puno seksualnih aluzija u AC/DC stilu ("Long Stick Goes Boom").

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, Aerosmith je, po mom mišlenju, shit, mada je Mama Kin (koju imam od ranije) super stvar.

Van Halen sam preslušao, i ne sviđa mi se ništa posebno - jedina stvarno dobra pesma je You Really Got Me.

S' druge strane, Thin Lizzy mi je super - odlična stvar za opuštanje, naročito pesma The Boys Are Back In Town.

'Fala još jednom za Teda Nugenta, navuk'o sam se! :D

Edited by Pero de se upisuje ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jebes Halena, Aerosol i slicna sranja za mlakonje, decko voli AD DC znaci sledeci logican korak je METALLICA!!! A moze i Bogovi metala - Iron Maiden :pivopije:

Sledeći korak da, ali ja trenutno tapkam u mestu. :D

Hoću da kažem da na metal još ne prelazim, jednostavno mi još uvek ne prija.

 

poz svima :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za pocetak, ako vec nisi, nabavi remasterizovana izdanja svih ACDC albuma, strava su, pogotovo neki albumi koji su ranije iali losu produkciju, kao na primer "fly on the wall".

 

A inace Metallica odavno vise nije metal, ili bar nista nema tezi zvuk od ACDC a preporucio bih ti albume "Load", "Reload" i cak "Black album" koji uopste nisu przenje, cak imas i lepih laganih baladica....

 

Inace, AC DC je sa MEtallicom svirao zajedno u Moskvi na cuvenom spektaklu, a imao je par turneja sa MEgadethom, cak je Mustaine vise puta izjavljivao da su tri najbolja ritam gitarista on, hetfield i Malcon Young :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saxon je vise heavy.

Ta dva albuma Saxona su najblizi AC/DC-u, posle idu ostali poznati bendovi.

preslsuajte pesme:

 

motorcycle man

wheel of steel

see the light shining

suzie hold on

strong arm the law

hungry years

 

E onda da vas cujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dva albuma Saxona su najblizi AC/DC-u, posle idu ostali poznati bendovi.

preslsuajte pesme:

 

motorcycle man

wheel of steel

see the light shining

suzie hold on

strong arm the law

hungry years

 

E onda da vas cujem...

Je l' znaš možda 'de mogu da skinem ovo, a da nije preko torrenta ili P2P programa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko voli AC/DC nek posluša bend/album Airbourne-Runnin' wild (2007)

Preporuka i od mene. Ladno mi se ne sviđa Van Halen, al' ovi likovi iz Airbournea otkidaju!:D Stvarno su ekstra!

 

A ti čoveče kaži šta si čuo o certu, imamo pravo da se nadamo! :pivopije:

Edited by Pero de se upisuje ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuh ovaj Airbourne.Jeste da je cista kopija AC/DC,ali je stvarno odlicno.Super su pesme.Ove riffove ko da je sam Malcolm pisao."Runnin' Wild" i "Too Much,Too Young,Too Fast" su mi ovako na prvo preslusavanje albume ostavile najjaci utisak.Odlican album.U nedostatku novog AC/DC albuma,ovo dodje sjajno. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znate šta, mene ne podseća ni na Rose Tattoo, a kamoli ne na AC/DC. Ipak je ovo mnogo brža muzika, AC mi vuče dosta više na RNR. Najbolje pesme Airbournea su, po meni, Runnin' Wild, Diamonds in the Rough, Let's Ride, Stand Up For Rock & Roll i Heartbreaker (navedoh pola albuma).

Inače, je l' zna neko 'de mogu da skinem nešto od Jackyla? Naš'o sam im samo 1. album, i pesma Lumberjack mi se mnogo sviđa, plus me dosta podseća na AC...

Edited by Pero de se upisuje ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...