Jump to content

Potcenjeni game kultovi


Lunar

Recommended Posts

Te igre su bile vrlo popularne u svoje vreme a danas se smatraju legendama,tako da-daleko su one od potcenjenih :meshuggah:

 

Dakle ovde se prica o odlicnim igrama koje su imale sve predispozicije da postanu hit ali su na kraju prosle neopazeno

 

Kao npr recimo Homeworld-jeste ona dobila lepe ocene po tadasnjim igrackim glasilima,ali se o njoj nije ni priblizno pricalo koliko je trebalo a danas je pratkicno zaboravljena

Slicna prica i za Starlancer i Freelancer

 

http://www.mobygames.com/game/windows/homeworld

 

http://www.mobygames.com/game/starlancer

 

http://www.mobygames.com/game/windows/freelancer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wolfquest

 

wolfquest.png

 

multiplayer igra gde se igrate copora vukova i lovite divlje zivotinje. matoro je sranje i bagovito, ali je ideja skroz interesantna.

eo delimicnog prikaza svega toga:

http://www.youtube.com/watch?v=mt42MAsHUIs

 

i da, moj screenshot od danas (sranje rezolucija jer kacim link sa fb) :D

 

12861_1259212114986_1070147920_827922_4073948_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...
Guest c1k4_ml3kc3

my two cents:

 

posto vidim da su ljudi vec rekli dosta toga, Legacy Of Kain serijal, kult jebovasbog, kult nad kultovima, ko nije nikad igrao Blood Omen moze se ubije :haha:

 

Beyond Good and Evil, u isto vreme su izasli Prince i Splinter valjda pa ga je Ancel (genije koji je stvorio Raymana, onog dobrocudnog ali krajnje psihoticnog... lika) malo popusio ali je napravio dragulj.

 

Idemo dalje, Planescape Torment wow, jos od FRPova Chrono Trigger i Cross su najbolji.

 

 

Blje, toliko stvari ali nista mi ne pada na pamet, oh well, bar sam dig'o temu

 

Откад је Chrono Trigger, односно Cross - FRP? Осим ако не мислиш - Fantasy Role Playing (али који па није :confused: ). У сваком случају гомила дечурлије нема појма шта су квалитетне СНЕС игре (па ни ови одрасли задрти АМИГА-овци). Ко није играо FF VI није добио шансу да га видео игра духовно обогати. Само, након исте ће да омрзи готово све са PC-a :rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

@WOS, samo da mi radi na ovom prokletom windows 7. Malo sam istrazivao forume na internetu i vidim da postoji resenje za normalan rad igre, tako da drzim fige. Barem ce moci da posluzi uvek za neku vrstu konverzacije kada mi neko bane na gajbu. :haha:

 

@Hellsarma, secam se te igre. Bila je prezabavna sa tim genetski modifikovanim stvorenjima. Kroz maglu se secam da je nisam presao do kraja jer je nesto bagovala kampanja.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno! Te starije igre su totalan smor da se pokrenu na sedmici. Ja i dalje imam XP i srecan sam makar sto mogu da igram kultove bez preterano smaranja, ugl mi campatibility odradi posao. Trenutno pikam Dungeon Keeper 2 :blek:

 

Btw sto se tice Starlancera, jel zna neko neku novija space simulacija koja je imala bolju single player kampanju? Freelancer se ne racuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WOS, samo da mi radi na ovom prokletom windows 7. Malo sam istrazivao forume na internetu i vidim da postoji resenje za normalan rad igre, tako da drzim fige. Barem ce moci da posluzi uvek za neku vrstu konverzacije kada mi neko bane na gajbu. :haha:

 

@Hellsarma, secam se te igre. Bila je prezabavna sa tim genetski modifikovanim stvorenjima. Kroz maglu se secam da je nisam presao do kraja jer je nesto bagovala kampanja.

 

Tako je,i meni je bagovala kampanja,a odlicna igra i plus zeznuta kampanja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Kad smo već kod RPG-ova:

 

REVENANT:

 

revenant_2.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=UU2TCIf1k0U

 

Imao sam ga baš skoro instaliranog na lapu, ali avaj, riknuo mi hard na istom, pa ga nisam završio.

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Dark Stone из '99. године.

 

Darkstone_8.jpg

 

Једни су је уздизали у небеса (укључујући и мене), други жестоко пљували, али ја сам игру играла до бесвести као клинка. Све се носим мишљу да је поново инсталирам и пикам. И музика је сјајна! Сећам се да сам стално давала паре певаљки на Тргу да ми пева The Dark Stone will shine :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije Darkstone toliko podcenjen, dobra je igrica svakako, imala je neke kul fore. Jedna od najpodcenjenijih i malo poznatih igrica, a da nisam vec pomenuo je Dark Earth, ali nazalost nikako da je sibnu na GOG, posto inace ne radi u Windowsu, kako god okrenes. Mnogo dobar post-apokalipticni rpg. A ako cemo bas stare igrice, podcenjeni kultovi su svakako npr. Lands of Lore: Throne of Chaos i Shadowcaster, kao i Witchhaven I & II. Zapravo, mozda manje podcenjeni koliko zaboravljeni. Od novijih igrica, Thief: Dark Project i Metal Age, Cryostasis i najskorije ocajno ocenjeni a zapravo vrhunski Game of Thrones (samo se tako zove, ne Genesis). Takodje, opskurna ruska igrica Hard to be a God, odlicna prica, solidan, mada malo jednolican gejmplej.. vredi overiti. Ima tu jos toga, ali mislim da ove ranije nisam pomenuo, mozda gresim.. svakako kapiram da znate makr nesto sa ove liste, ali eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...