Jump to content

Istorija Srba


Теша Тешановић

Recommended Posts

Aha,znaci Srbi toliko plemeniti da se bore za Hrvate i to jos u Federaciji,al time jadne muslimane sjebavaju. :mhihi::mhihi:

Nema bosanski Srbi sejtani,krivi za sve.Samo muslimani jadni,ugnjetavani,bez prava. :cry:

 

 

Sve oko hrvatskog entiteta i zelje i probleme Hrvata resavajte i mutite u svojoj federalnoj jedinici,s njima vi i jeste u FBiH.A Srbe i Republiku Srpsku ne mesajte.Svrbi Muju tih srpskih 49%,al nece ni od svojih 51% da krajcuje za Hrvate.I posle im Dodik i bosanski Srbi krivi. :mhihi::mhihi::mhihi:

 

 

Al dobro sto se zalazes za hrvatski entitet al ti smeta Republika Srpska,a samo malo malo pa pomenes kako nemas nista protiv Srba. :rockdevil:

 

izvrćeš moje riječi il' provociraš, više puta sam naveo da jesam za hrvatsku i srpsku teritorijalnu jednicu u BiH, ali ne u obliku RS-a.Zato što je dobar dio tih opština etnički očišćen.

 

Dokaz, evo ga:

 

1991 (prema popisu):

 

Ethnic_relations_1991.GIF

 

 

 

2009

 

300px-Etnicka_karta_BiH_iz_2005.gif

Edited by So What!
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznd slike na kojoj pise "Etnicki sastav iz 2005" ti napises da je iz 2009... I onda se posle cudis sto te ljudi napadaju da si zlonameran i da iznosis neistinite podatke...

 

 

 

 

EDIT: A ta slika iz 2005 govori da bi se RS trebala prosiriti i na ove opstine gde su SRBI vecina, a da vec ne spadaju pod RS...

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvrćeš moje riječi

 

U budućnosti će to biti veoma teško, jer prije svega ime Republika srpska je uvredljiva za ljude koji žive tu.

 

Srba je uvek bilo najvise u BIH,i zato ce Republika Srpska ostati i zato je tolika,a trebala je biti i veca,al sad sta je tu je,a vi sa svojom Federacijom BiH radite sta je vasem Alahu milo,samo pazite i na prava Hrvata,jer imaju pravo na svoj deo Federacije.

Ako ti smeta,na Izmetov i Tudjmanov grob,pa ih kuni sto nisu uspeli da zbrisu i pokolju sve Srbe.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i Sarajevo je etnički očišćeno, i od ljudi i od naziva ulica.

 

Argumentuj. Na ovoj karti lijepo vidiš da je Sarajevo i prije rata bilo većniski naseljeno Bošnjacima. Dio grad poznatiji kao Istočno Sarajevo je ušlo u sastava RS-a. Inače to Istočno Sarajevo bi bil oteško i razlikovati da nan antpisima ne vidi da se radi o Istočno mSarajevu. Jer u principu ne postoji nikava granica, nego samo pređeš ulicu i Istočnom Sarajevu si. Taj dio grada je većinski bio i ostao naseljen Srbima.

 

Srba je uvek bilo najvise u BIH,i zato ce Republika Srpska ostati i zato je tolika,a trebala je biti i veca,al sad sta je tu je,a vi sa svojom Federacijom BiH radite sta je vasem Alahu milo,samo pazite i na prava Hrvata,jer imaju pravo na svoj deo Federacije.

Ako ti smeta,na Izmetov i Tudjmanov grob,pa ih kuni sto nisu uspeli da zbrisu i pokolju sve Srbe.

 

Popis je sljedeće godine, a prema popisu iz 1991. u BiH je živilo 4 377 033 stanovnika, a od toga

 

42, 5% Bošnjaka,

31, 2% Srba,

17,4% Hrvata,

5,5% Jugoslovena,

0,2% Crnogoraca,

0,2% Roma,

2,0% Ostalih naroda

 

Eto, pa ti vidi kako i zašto vas je bilo najviše, ali ove brojke govore nešto savim suprotno. Trenutno se procjenjuje da u BiH živi oko 50% Bošnjaka, ali to ćemo da vidimo iduće godine.

 

Iznd slike na kojoj pise "Etnicki sastav iz 2005" ti napises da je iz 2009... I onda se posle cudis sto te ljudi napadaju da si zlonameran i da iznosis neistinite podatke...

 

 

 

 

EDIT: A ta slika iz 2005 govori da bi se RS trebala prosiriti i na ove opstine gde su SRBI vecina, a da vec ne spadaju pod RS...

 

Gledaj, 2009. ili 2005., znam da se odnosilo na skoriji period pa tako da sam bezveze stavio. Kao da se nešto drastično promjenilo u tom periodu. Znači cjepidlačiš, ali nema veze.

 

Braneći toliko tu cjelovistost RS-a, vi zapravo se odričete baš te tri opštine u kojima su Srbi bili dominatni i prije rata, a ARBIH I HVO su ih zauzeli u ratu, ali nisu projerali to stanovništvo niti ga etnički očistili kao što je to VRS uradio u Doboju, Prijedoru, Srebrenici, Foči itd... Zuzeli su oni i Mrkotić Grad i Šipovo, nadomak Banja Luke, ali sporazumom o koridoru za Goradžde i dijelove Sarajeva, taj teritorij je ustupljen RS-u.

Edited by So What!
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popis je sljedeće godine, a prema popisu iz 1991. u BiH je živilo 4 377 033 stanovnika, a od toga

 

42, 5% Bošnjaka,

31, 2% Srba,

17,4% Hrvata,

5,5% Jugoslovena,

0,2% Crnogoraca,

0,2% Roma,

2,0% Ostalih naroda

 

Eto, pa ti vidi kako i zašto vas je bilo najviše, ali ove brojke govore nešto savim suprotno. Trenutno se procjenjuje da u BiH živi oko 50% Bošnjaka, ali to ćemo da vidimo iduće godine.

 

Po popisu 1991,nije moglo da bude Bosnjaka,jer nisu ni postojali,tako da kurca baba vecerala.

 

E sad,RS je imala popis pre godinu-dve i po njemu ima skoro milion i po Srba.A koliko vas u vasoj Federaciji ima,a i Hrvata i onih Srba koji se nalaze u Federaciji,videce se na tom popisu.

 

 

Braneći toliko tu cjelovistost RS-a, vi zapravo se odričete baš te tri opštine u kojima su Srbi bili dominatni i prije rata, a ARBIH I HVO su ih zauzeli u ratu, ali nisu projerali to stanovništvo niti ga etnički očistili kao što je to VRS uradio u Doboju, Prijedoru, Srebrenici, Foči itd... Zuzeli su oni i Mrkotić Grad i Šipovo, nadomak Banja Luke, ali sporazumom o koridoru za Goradžde i dijelove Sarajeva, taj teritorij je ustupljen RS-u.

 

Kako to nisu proterivali kad su moji izbegli.A i naveo sam ti kraj koji je etnicki ociscen.A mogu da pomenem i dobar deo Bosanske Krupe,Bihaca i okolinu,koji su kompletno i brutalno ocisceni od Srba.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Argumentuj. Na ovoj karti lijepo vidiš da je Sarajevo i prije rata bilo većniski naseljeno Bošnjacima. Dio grad poznatiji kao Istočno Sarajevo je ušlo u sastava RS-a. Inače to Istočno Sarajevo bi bil oteško i razlikovati da nan antpisima ne vidi da se radi o Istočno mSarajevu. Jer u principu ne postoji nikava granica, nego samo pređeš ulicu i Istočnom Sarajevu si. Taj dio grada je većinski bio i ostao naseljen Srbima.

 

Keve ti? A ja kao nisam rođen u Sarajevu i ne znam kako izgleda grad i gde su živeli Srbi? Istočno Sarajevo zapravo i nije Sarajevo, to su sela i predgrađe Sarajeva. Naknadno je izgrađeno nešto urbanih četvrti. Inače, do rata je bilo dosta Srba u samom gradu, naročito u nekim delovima, tipa Ilidža.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Sve sto ovaj prica je trtomudanje epskih razmera. Mnogo je zalosno sto Bosnjaci ne vide dalje od nosa. Jbt. pa oni ne mogu nikako da skontaju da su u stvari Srbi. Zar je to toliko tesko? Nazivati Tvrtka i Kulin-bana Bosnjacima je toliko nenormalno i van svake moguce istorije da je smesno raspravljati se sa covekom. Ali da su oni to kontali ranije rata ne bi ni bilo. Bar ne izmedju Srba i Srba muslimana = Bosnjaka kako danas sebe smesno nazivaju.

 

Mada ima i Bosnjaka koji znaju za logiku i koji razmisljaju logicki. pri razgovoru sa jednim uspeo sam mu dokazati ono sto je za svakog Srbina ocigledna stvar, a to je da su Bosnjaci u stvari poturceni Srbi. Zakljucak moj je da je jedini nacin da se nekako taj deo Srba odvoji od svoje matice je i bio taj da ga nazovu nekim imenom. Nazivajuci ih Bosnjacima mi se u staru ogradjujemo o njih, a oni jos vise od nas. Kome to odgovara i uvek je odgovaralo? Naravno velikim silama. Ovako podeljene jebace nas jos hiljadama godina ako nas uopste bude.

 

Zato Bosnjak - islamizirani Srbine mucni svojom glavom malo i ne trabunjaj vise majke ti! Blamiras se bez potrebe ovde i ako si vec toliko tvrdoglav i ostrascen onda pisi negde gde ce u takve stvari verovati i davati ti pluseve. To je i poenta ovog foruma. Pederi se drze zajedno i rokaju sebi pluseve i dele sebi kojekakve titule. Mi koji smo u manjini bicemo uvek kmetovi.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po popisu 1991,nije moglo da bude Bosnjaka,jer nisu ni postojali,tako da kurca baba vecerala.

 

E sad,RS je imala popis pre godinu-dve i po njemu ima skoro milion i po Srba. A koliko vas u vasoj Federaciji ima,a i Hrvata i onih Srba koji se nalaze u Federaciji,videce se na tom popisu.

 

 

 

 

Kako to nisu proterivali kad su moji izbegli.A i naveo sam ti kraj koji je etnicki ociscen.A mogu da pomenem i dobar deo Bosanske Krupe,Bihaca i okolinu,koji su kompletno i brutalno ocisceni od Srba.

 

Prije nego što počneš lupetati, informiši se i uvjeri da su se 1991. godine na popisu mogao ko izjašnjavati kako je htjeo, a većinski muslimani su se izjašnjavali kao Bošnjaci. A vi koji mislite da su Bošnjaci samo muslimani, u principu ima ih mnogo koji su ateisti ili agnostici, ali se i dalje izjašnjavaju kao Bošnjaci. Dobivaju ime Hasan, Mujo, Ramo iz razloga baš što više, nacija nema religijski karakter nego je to stvar identiteta.

 

A daj mi dokaz da je RS provodila popis jer od 1991. godine u Bosni nije provođen nijedan legalan popis. Postoje samo procjene, ali zapamti to su samo procjene.

 

P.S. Vidim da imaš Harrelsona na avataru, a isti glumac je glumio u filmu "Welcome to Sarajevo" u kojem je prikazana opsada Sarajeva od strane VRS.

Edited by So What!
  • Upvote 1
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije nego što počneš lupetati, informiši se i uvjeri da su se 1991. godine na popisu mogao ko izjašnjavati kako je htjeo, a većinski muslimani su se izjašnjavali kao Bošnjaci. A vi koji mislite da su Bošnjaci samo muslimani, u principu ima ih mnogo koji su ateisti ili agnostici, ali se i dalje izjašnjavaju kao Bošnjaci. Dobivaju ime Hasan, Mujo, Ramo iz razloga baš što više, nacija nema religijski karakter nego je to stvar identiteta.

 

A daj mi dokaz da je RS provodila popis jer od 1991. godine u Bosni nije provođen nijedan legalan popis. Postoje samo procjene, ali zapamti to su samo procjene.

 

P.S. Vidim da imaš Harrelsona na avataru, a isti glumac je glumio u filmu "Welcome to Sarajevo" u kojem je prikazana opsada Sarajeva od strane VRS.

 

Pa te 1991. kao "Bosnjak" niko nije mogao,a i mnogo je relevantan popis pred rat u picku materinu.

A posto Srbin bosnjak ne postoji,Hrvat bosnjak ne postoji, Hasan,Mujo i Ramo ostaju kao "bosnjaci",verovali ili ne u Alaha.

Ima i Srba muslimana i Srba katolika i Srba ateista i kakvih god,ali kad se misli uopsteno vecina su pravoslavci.

 

Da,da,greska moja,nije to popis vec procene republickog zavoda za statistiku Republike Srpske

1996 - 1.391.593

2001 - 1.447.477

2002 - 1.455.446

2003 - 1.463.465

2004 - 1.471.529

2005 - 1.479.634

Ali upamti,procene u Republici Srpskoj.

Al posto volis slike

DemoBIH2006a.png

E da,da ne izletim sa godinama,pise u slici koja je.

 

P.S. Pa?I Bata Zivojinovic je glumio turcina Hamzu koji ubija Srbe u Boju na Kosovu i sta sad?

A ovaj s mog avatara je glumio i u "Narod protiv Ferija Flinta",u kojem se bori za prava i slobode zenskih lepota i atributa.

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije nego što počneš lupetati, informiši se i uvjeri da su se 1991. godine na popisu mogao ko izjašnjavati kako je htjeo, a većinski muslimani su se izjašnjavali kao Bošnjaci. A vi koji mislite da su Bošnjaci samo muslimani, u principu ima ih mnogo koji su ateisti ili agnostici, ali se i dalje izjašnjavaju kao Bošnjaci. Dobivaju ime Hasan, Mujo, Ramo iz razloga baš što više, nacija nema religijski karakter nego je to stvar identiteta.

 

A daj mi dokaz da je RS provodila popis jer od 1991. godine u Bosni nije provođen nijedan legalan popis. Postoje samo procjene, ali zapamti to su samo procjene.

 

P.S. Vidim da imaš Harrelsona na avataru, a isti glumac je glumio u filmu "Welcome to Sarajevo" u kojem je prikazana opsada Sarajeva od strane VRS.

 

Немој лупати глупости. Изјашњавање јесте било слободно, али су се припадници исламске вере изјаснили махом као Муслимани.

А по попису из 1991. у БиХ је било оволико Бошњака свих врста (преузето са http://fzs.ba/Dem/Po....lten%20233.pdf)

 

MUSLIMANI - BOŠNJACI 1496

BOŠNJACI 1285

BOŠNJACI - MUSLIMANI 876

BOŠNJACI - JUGOSLOVENI 96

JUGOSLOVENI - BOŠNJACI 22

SRBI - BOŠNJACI 5

HRVATI - BOŠNJACI 4

BOŠNJACI - HRVATI 4

BOŠNJACI - SRBI 3

 

СВЕУКУПНО 3791 Бошњака icon_wink.gif

 

 

@људи који мисле да у БиХ данас има 1,5 милиона Срба: Завод за статистику РС и ФБиХ немају податке о брају становника, и таквих података неће бити док се не уради попис догодине. Дотад, и једни и други набифлавају податке о броју становника, једноставно јер могу.

Међутим оно што не могу сакрити јесте број рођених, који је добар индикатор броја становника.

Срба се у БиХ годишње роди око 10.000, и ако имају иоле упоредив наталитет са Србијанцима, има их око 1,1 милиона, а од тога око милион у самој РС.

 

Бошњаци су негде на 1,6 милиона, а Хрвати на 400 хиљада.

Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Prije nego što počneš lupetati, informiši se i uvjeri da su se 1991. godine na popisu mogao ko izjašnjavati kako je htjeo, a većinski muslimani su se izjašnjavali kao Bošnjaci. A vi koji mislite da su Bošnjaci samo muslimani, u principu ima ih mnogo koji su ateisti ili agnostici, ali se i dalje izjašnjavaju kao Bošnjaci. Dobivaju ime Hasan, Mujo, Ramo iz razloga baš što više, nacija nema religijski karakter nego je to stvar identiteta.

 

 

Pa i u Srbiji nisu svi Srbi hriscani. Eto na primer ja nisam. Blizu sam toga da budem deista, ali to nije toliko bitno. Bitno je da ako se ja sada izjasim kao Bosnjak ja i dalje ostajem Srbin po poreklu. Mogu da dobijem i vase drzavljanstvo, plac i kucu na sprat, ali to ne bi nista promenilo u ovom univezumu. Svako ima pravo na to da se izjasni i kao Mongol, Tadzikistanac ili Jermenin ali pitanje je da li je to tacno ili samo plod uobrazilje. :smile:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=23Blrrz6YlA

Falsifikat. Nije to nikakav dokaz, zaboravio si da spomenes da su se tada mnogi izjasnjavali kao Jugosloveni, i to Srbi, uglavnom, a toga nema na ovoj karti. I tad Bosnjaci nisu ni postojali, to je kasnije izmisljeno.

 

Dobivaju ime Hasan, Mujo, Ramo

O, Turci.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Falsifikat. Nije to nikakav dokaz, zaboravio si da spomenes da su se tada mnogi izjasnjavali kao Jugosloveni, i to Srbi, uglavnom, a toga nema na ovoj karti. I tad Bosnjaci nisu ni postojali, to je kasnije izmisljeno.

 

 

O, Turci.

 

Ako nisi znao to su izvedence iz Arapskih imena. Mogli ste nas prozvat i Arapima. Tursska imena su ti Orhan, Dogan, Kan, Gokan, Hakan itd...

 

Немој лупати глупости. Изјашњавање јесте било слободно, али су се припадници исламске вере изјаснили махом као Муслимани.

А по попису из 1991. у БиХ је било оволико Бошњака свих врста (преузето са http://fzs.ba/Dem/Po....lten%20233.pdf)

 

MUSLIMANI - BOŠNJACI 1496

BOŠNJACI 1285

BOŠNJACI - MUSLIMANI 876

BOŠNJACI - JUGOSLOVENI 96

JUGOSLOVENI - BOŠNJACI 22

SRBI - BOŠNJACI 5

HRVATI - BOŠNJACI 4

BOŠNJACI - HRVATI 4

BOŠNJACI - SRBI 3

 

СВЕУКУПНО 3791 Бошњака icon_wink.gif

 

 

@људи који мисле да у БиХ данас има 1,5 милиона Срба: Завод за статистику РС и ФБиХ немају податке о брају становника, и таквих података неће бити док се не уради попис догодине. Дотад, и једни и други набифлавају податке о броју становника, једноставно јер могу.

Међутим оно што не могу сакрити јесте број рођених, који је добар индикатор броја становника.

Срба се у БиХ годишње роди око 10.000, и ако имају иоле упоредив наталитет са Србијанцима, има их око 1,1 милиона, а од тога око милион у самој РС.

 

Бошњаци су негде на 1,6 милиона, а Хрвати на 400 хиљада.

 

Da jeste, ali ipod toga mogao si vidjeti, daih je 37,2% navelo da im je Bosanski maternji jezik. Znači nije tih 3791 moglo samo reći da im je bosanski maternji jezik.

 

Ako nisi znao to su izvedence iz Arapskih imena. Mogli ste nas prozvat i Arapima. Tursska imena su ti Orhan, Dogan, Kan, Gokan, Hakan itd...

 

 

 

Da jeste, ali ipod toga mogao si vidjeti, daih je 37,2% navelo da im je Bosanski maternji jezik. Znači nije tih 3791 moglo samo reći da im je bosanski maternji jezik.

 

Osim toga evo pogledajte da i mi nisamo toliko antisrpski nastrojeni koliko vi mislite. Ne kažemo mi da smo oduvijek bili stradalnici ovdje i osuđujemo sve zločine:

 

http://depo.ba/mediji/u-capljini-klaonica-bila-mnogo-srba-neretva-nosila-i-opet-ce-klaonica-biti-i-opet-ce-ih-neretva-nositi

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa i ti si naveo bosanski jezik verovatno, a svi ovde vidimo da ne znas ko su ti preci. Tako da moram reci da si strasno glup i da svaka dalja konverzacija sa tobom nema nikakvu svrhu. Sto bi rekli popovi ja ga krstim ono prdi.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ako nisi znao to su izvedence iz Arapskih imena. Mogli ste nas prozvat i Arapima. Tursska imena su ti Orhan, Dogan, Kan, Gokan, Hakan itd...

 

 

 

Da jeste, ali ipod toga mogao si vidjeti, daih je 37,2% navelo da im je Bosanski maternji jezik. Znači nije tih 3791 moglo samo reći da im je bosanski maternji jezik.

 

 

 

Osim toga evo pogledajte da i mi nisamo toliko antisrpski nastrojeni koliko vi mislite. Ne kažemo mi da smo oduvijek bili stradalnici ovdje i osuđujemo sve zločine:

 

http://depo.ba/mediji/u-capljini-klaonica-bila-mnogo-srba-neretva-nosila-i-opet-ce-klaonica-biti-i-opet-ce-ih-neretva-nositi

 

http://www.youtube.com/watch?v=0K-omE87iy4

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

Je l' veruje ovde neko u Deretica?

 

Ja sam preko Deretica i njegovih tvrdnji da je Aleksandar Makedonski Srbin, dokazao je Srbin stvorio svet, bacio u zbun i najokorelije fanove a ne mogu da mi odgovore i poniste i opovrgnu moju ironicnu tezu. :mhihi:

 

 

 

Titula mu je najjaca, a nigde ne postoji ni pomen imena u Ruskoj Akademiji Nauka. :haha: :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јоца Деретић објашњава неке ствари !

Али чињеница је да се око његових тврдњи не можемо спорити !

А и Спартанци су Срби, Нема сумње !

 

0.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...