Jump to content

2009.06.17. *Beogradska arena, Beograd* Slipknot / Killswitch Engage / Hetera


The Wicker Man

Recommended Posts

Mene ce malo biti sramota kada vidim oko mene napaljenu malu decu od 15-16 godina u jeftinim Slipknot majicama.Ja pre svega idem da ih gledam jer sam ja dok sam se lozio na korn 1998 -2003 slusao u medjuvremenu i Slipknot u najboljem periodu , dakle Spit it Out i Wait and Bleed era , cisto radi reda.

 

Isto tako idem na Korn , iako je Korn prestao da bude Korn otkako je otisao Head, tj postali su shit. Ali , BLind , are you ready ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Essss... ma ljudi rasprodat ce se! U Zagrebu je na dobrom putu, bit ce i u Beogradu sto posto.

Jos dan poslije Disturbed koji je, vjerovali ili ne, (unatoc tome sto je ovo dan ranije) skoro pa rasprodat. A prosle godine su isti uspjeli nevjerojatnih 1600 ljudi nakrcat u Boogaloo ( i bilo je fenomenalno)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno sam impresioniran.

 

 

ok, ajde necu da budem ironican, ali ukratko:

 

da li si ti iskreni metalac, uz duzno postovanje kao fellow ljudskom bicu, iskreno me ne zanima.

 

ja ti realno kazem kako jeste, metalci kao takvi ne slusaju slipknot, pocev od slinave klincadije u blekmetal majicama kojima to nije troo grim itd, do matorih koji tvrde da od kreatora nema boljih (da se razumemo, ja kreator volim, ali su ljudi koji slusaju samo jedno te isto, uskoumni, pa jesu, dakle radi se o primeru), kao i da je sa snimanjem albuma zvanicno trebalo prestati '91.

 

e sad, svako neka slusa sta voli, kao sto si i sam rekao, ali da je slipknot sada institucija koja pravi pare, a koja se ne oslanja nimalo na cinjenicu da dolaze iz metal zanra, to je fakat.

 

prosto receno, kada pomislis sliknot, najverovatnije je da neces pomisliti i na metal, ako me kapiras na sta ciljam...prosto, bend je izasao iz okvira zanra postao MTV, koliko je i rijana npr :da:

 

btw, oni siju rijanu na spejsu po broju slusanja, kad sam gledao :) :)

 

 

...e svakom danas daju da bude moderator...

šalim se , ima tu istine, slažem se s dobrim delom, meni Slipknot povremeno zvuči kao Nirvana, povremeno kao Soulfly ili Sepultura (naročito naslovna stvar s novog albuma), mešalo se tu sve i svašta ali opet zvuči interesantno, i opet znam mnogo ljudi koji slušaju metal i slušaju ih , kao i KSE uostalom to je ta fela. Kad neko pomene Slipknot ja pomislim na crossover, kako smo to nekad zvali, ili danas metalcore, možda zato što uopšte ne poznajem numetal tako reagujem.

A što se para tiče svako je manje više imao priliku da pravi pare, pa i Mastejn se sudio s Elefsonom oko nekih 30 miliona dolara, skandinavski blekmetalci se vozaju u liksuznim dvosedima i tako dalje, bilo je para i thrashu i to puno, da te podsetim opet na TRIPLE THRASH TREAT ako ga pamtiš. Industrija udje u sve to i izmeni. Novac je opasan za stvaralaštvo, ugovori, obaveze, label-i, producenti, puno je tu determinanti, industrija je vremenom kupovala bendove i cele scene, danas su startne pozicije drugačije, sve je dostupnije, lakše je doći do albuma ali je teže odvirati nešto u okviru žanra a opet novo i originalno... i MTV je nužan za većinu njih... ko danas može bez pomoći medija da puni stadione, kao Metallica nekad u '80-tim? Niko. Kao i u sportu, ko ne koristi hemiju ispao je iz igre u većini sportova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Essss... ma ljudi rasprodat ce se! U Zagrebu je na dobrom putu, bit ce i u Beogradu sto posto.

Jos dan poslije Disturbed koji je, vjerovali ili ne, (unatoc tome sto je ovo dan ranije) skoro pa rasprodat. A prosle godine su isti uspjeli nevjerojatnih 1600 ljudi nakrcat u Boogaloo ( i bilo je fenomenalno)!

 

Ali u arenu staje neverovatnih 20 000 ljudi. :D I to na sedištima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačnije istok.

 

Essss... ma ljudi rasprodat ce se! U Zagrebu je na dobrom putu, bit ce i u Beogradu sto posto.

Jos dan poslije Disturbed koji je, vjerovali ili ne, (unatoc tome sto je ovo dan ranije) skoro pa rasprodat. A prosle godine su isti uspjeli nevjerojatnih 1600 ljudi nakrcat u Boogaloo ( i bilo je fenomenalno)!

Pa i kod nas bi se rasprodala velika sala SKC-a, možda i bašta, ali Arenu nisu do poslednje karte rasprodali ni Maideni, Queen + Paul Rodgers još manje, a bogami ni Mile .l. . :)

Najviši nivo tribina, nivo 400, nije ni pušten u prodaju, što se može videti ovde: http://www.tickets.rs/Pictures/Stages/101_s.jpg a i pored toga karata ima k'o pleve. :da: Samo na ovom tickets.rs sajtu još najmanje nekih 1700, + Eventim i Bilet servis.

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Theory of Chaos:

Isustimater :blink: pa to se nema sanse napunit!!!!!

Mislim u Zagrebu ima, naravno da ima ogromnih dvorana, al niko ti to ne bi tu organizirao... Ima i u Sarajevu jedna Zetra, ima svugdje... al no way da ce se igdje to napunit...

Unatoc cinjenici da se radi o ogromnim bendovima... nema sanse... Mejdeni na Poljudu su bili, mensecini, makismum posjecenosti, a opet nije citav Poljud bio pun, kakvi...

 

Ovo se nema sanse napunit, al fakat, ogromno je!

Edited by LazaGNR
Ne treba ti ceo quote...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još samo nedelju dana. :rockdevil: Da li je vreme da govorimo o idealnim set listama? :) :)

 

Ja ću prvi:

 

1. Execute / Gematria

2. Eyeless

3. Duality

4. Opium of the people

5. Dead memories

6. Disasterpiece

7. Everything ends

8. Vermilion

9. Purity

10. Psychosocial

11. Sulfur

12. My plague

13. Spit it out

14. People = shit

- - - - - -

15. Eeyoure

16. Wait and bleed

17. Surfacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes ti da sanjas koliko god oces ali ce lista biti verovatno ovakva:

 

01.Intro

02.742617000027

03.(SIC)

04.Eyeless

05.Wait And Bleed

06.Get This

07.Before I Forget

08.Sulfur

09.The Blister Exists

10.Dead Memories

11.Left Behind

12.Disasterpiece

13.Vermilion

14.Everything Ends

15.Psychosocial

16.Duality

17.People = Shit

18.Surfacing

19.Spit It Out

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvjerovatnija set lista u Zagrebu, samim tim i u Beogradu: 1. Intro + 742617000027 2. (SIC) 3. Eyeless 4. Wait & Bleed 5. Get This 6. Before I Forget 7. Sulfur 8. The Blister Exists 9. Dead Memories 10. Left Behind 11. Disasterpiece 12. Vermillion 13. Everything Ends 14. Psychosocial 15. Duality 16. People=Shit Encore: 17. Surfacing 18. Spit it out 19. 'Til

 

 

Lista tesko moze bit bolja od ovog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...