Jump to content

2009.06.17. *Beogradska arena, Beograd* Slipknot / Killswitch Engage / Hetera


The Wicker Man

Recommended Posts

Nisam od te generacije, ne mogu da odslušam ceo Slipknot album, ali polovinu pesama baš volim, KSE mogu, oni su pitkiji. To su definitivno nove generacije u metalu i ja nemam ništa protiv što sam video mnogo mladih ljudi, klinaca i tinejdžera. I nemam ništa protiv što dolaze i ljudi koji nisu metalci, neka se iz te tačke zainteresuju za metal. Naprotiv. Išao sam na koncert jer sam znao da je Slipknot uživo fantastičan. I nisam se prešao. I KSE su bili odlični, Slipknot je potpuno opravdao očekivanja. Solidno ljudi, hm, ne znam da procenim, možda do 5000, ljudi stvarno frenetično reaguju na njih, od gore sa tribina sve izgleda kao kompletna ludnica. Jedan od boljih koncerata na kojima sam bio.

I još jedna stvar - molim vas da se uzdržite od idiotskih komentara tipa "šta je metal i šta nije metal", od glupavih postova "ko sluša i ko ne sluša Slipknot". Ako ste glupi ne morate baš ovde to i demonstrirati, jer zapamtite "WE ARE ALL OF SAME BLOOD"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo stvarno do jaja, ospsirnije kasnije - sad sam stigao kuci.

 

EDIT: Ne verujem da sam ucestvovao u SpitItOut - JumpTheFuckUp-u. ;)

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav jebeni koncert...

doshao sam zbog kse-a, koji je pokidao poshteno(wall of death ftw!), jbt kontao sam da nece da pochnu pre pola devet, stigao sam na pola a bid farewell :(

moram priznati da mi je i slipknot bio veoma zanimljiv, od koga znam fazon 5-6 pesama, ali performans je bio za svaku pohvalu.

 

i highlight vecheri, na'vatao sam joela, adama i justina u vuduu, kakvi carevi! adam d <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan koncert ! Odlicno ozvucenje , komunikacija sa publikom , sve na nivou i za pohvalu. Jedino sto mi se nikad nece svidjati je Korijeva maska :)

 

Joj da vidite crnca sa lampom ide kroz masu i trazi klinke da ih uvede u backstage i samo im kachi neke nalepnice. Maloletnice ! xD

 

i highlight vecheri, na'vatao sam joela, adama i justina u vuduu, kakvi carevi! adam d <3

 

 

Jel su nosili maske ?

Edited by Feral Ghoul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike su ekstra, svaka čast. :pivopije:

 

Ja moram reći, drago mi je što je bilo toliko ljudi, i drago mi je što nikog nisam čuo da je nezadovoljan. :da: Po meni, najbolji koncert na kome sam ikada bio, odmah posle Maidena. I mada nisu legende kao Thin Lizzy, nisu elita kao Mark Knopfler, nisu muzičari kao Haggard, i nisu poznati kao AC/DC, Slipknot su svejedno napravili NAJBOLJU koncertnu atmosferu koju sam ja video u životu, naravno posle Maidena. :)

 

Setlista je objasnila, stvarno fantastičan izbor, oduševio sam se na Everything ends, bukvalno sam se uhvatio za glavu, jer sam znao da su je u Zagrebu zaobišli. Oni prvi taktovi na SIC su bukvalno bili kao šut u muda, samo te strefi u trenutku i ne znaš gde si. :) Sid Wilson i klovn su se pokazali kao fenomenalni šoumeni, posebno klovn sa onim svojim ulaskom u publiku. Ja sam bio na tribinama i gledam ka bini, samo u trenutku izvaljujem da se svi okreću. Kad sam se ja okrenuo da vidim šta svi gledaju, a ono klovn prolazi pored nas i piči ka bini. Još mi ortak koji je sedeo dva sedišta od mene pokazao da se slikao sa njim u tom trenutku, jbt! Kako nisam izvalio da je lik stigao čak do tribina?! :) Jim i Mick su objasnili sa gitarisanjima, mada se nadam da će malčice da porade na solažama. :P Ali najjači trenutak na koncertu mi je, sve u svemu, bio Vermillion. Zaista je nisam očekivao, samo kada sam čuo one prve synth tonove na početku pesme, i oduševio se. Koliko mi ta pesma znači, to je neopisivo. I publika se pokazala, na Spit it out smo objasnili neke stvari. :rockdevil: Jedino zameram Craigu što je onoliko izolovan od ostatka benda, ali šta ćeš, takav je lik.

 

Sve u svemu, možda i čista desetka. Samo zamišljam kako bi me koncert više naložio da su došli pre tri godine, kada sam bio 100% zaluđen ovim bendom...

 

Živeli i nek nam dođu opet.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Totamealand da si bio na Meshuggah nikad ne bi bio na boljem koncertu nego na tom , barem je meni takav osecaj. :)

 

Mogu zamisliti kako se oni skuvaju u onim maskama. :)

 

A Vermilion je najcudnija pesma od Slipknota , po meni dosta "avangardna " , sto je ok

 

@Nameless kako si prosvercovao digitalac ?

Edited by Feral Ghoul

Share this post


Link to post
Share on other sites

najopustenije,mislio sam da ne moze...onda sam pre koncerta pitao nekog baju koji radi za slipknot(blejao je ispred arene pre koncerta sa 4 zivotinje u obezbedjenju,moguce je da je bio clown) i on mi rece da moze....ovi na ulazu nisu pravili nikakvu frku

Share this post


Link to post
Share on other sites

KSE ne slusam tako da mogu samo da kazem da su dobro zvucali.

 

Slipknot - odlicno.Mislila sam da ce publike biti manje, super je na kraju ispalo i super je bila atmosfera.Doduse, Kori je przio masu samo tako, ono, najbolji smo i to :)

 

I haha, dobila sam pozivnicu od nekog iz one njihove organizacije da idem da se druzim sa clanovima benda na aftershow-u :) :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

debeli klovn je upao u prostoriju gde je hetera drzala opremu i tushirao se, a debeli crnja nije smeo nishta da nam kaze jer smo morali da cirkulishemo tuda

 

niko nije uspeo da uslika debelog, pretpostavljam da bi bilo sranja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...