Jump to content

2009.06.17. *Beogradska arena, Beograd* Slipknot / Killswitch Engage / Hetera


The Wicker Man

Recommended Posts

Zakasnio na Heteru i stigao tacno na pocetak KSE. Bio sam na tribini i umesto nekog 10 reda gore bili smo u trecem redu i imali odlican pogled. :da:

KSE je bio ok. I to je to... kratko i traljavo. Gitare su se jedva chule. Ocekivao sam vise od njih ali sta je tu je.

 

Slipknot... izvan mojih ocekivanja. Gledas snimke sa koncerata, gleda fotke i sve to dobro izgleda ali ni upola dobro koliko izgleda uzivo. Stvarno fantastican show. U sushtini gomila jeftinih efekata ali dobro izgledaju jbg. :)

Set lista je bila solidan, par stvari je izostalo par stvari su mogli i da preskoche ali sam generalno zadovoljan. Everything Ends svrsh...

 

Zao mi je sto nisam imao vremena pre i posle koncerta za bleju sa drugarima jer sam zurio.

 

I tako, kewl cert. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

WE CAME HERE TO DRINK ALL OF YOUR BEER.

 

I WILL PEE ALL OVER YOUR GIRLS. THEY HAVE SOMETHING VERY IMPORTANT TO US. THE BAGINA. CLOWN'S POCKET.

 

GIRLS, PLEASE MAKE SOME NOISE! :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar koncert. zvuk uzas ali energija do jaja.

 

razocarao me bubnjar Knot-a, dal je bio bolestan, sta li, raspadao se do jaja. gitare glasne u pizdu materinu iako mi je to smetalo mozda po prvi put u zivotu.. Corey odlican stvarno, steta sto je bio tih toliko...

 

KSE je super zvucao iako su bili pretihi, ali stara je to kurvinska fora da support actovi na velikim svirkama moraju da budu mnogo mnogo tisi da bi kao zvezde samim tim sto su mnogo glasniji odmah i zvucali kao bolje.

 

sto se samog zvuka tice, KSE mi je bio bolji (konkretniji), ali je Corey sjajan frontmen (onoliki kontakt sa publikom, svaka cast) i energija je ludilo. super smo publika ispali, sto mi drago... Knot globalno je imao momenata da se useres koliko je dobro zvucalo, ali je bilo dosta tralajvo... ono, pesme koje ne znam ne mogu da izvalim ni rifove ni pevanje... e sad, da li je tonac retard ili jednostavno tako rade live svirke, ko zna.

 

edit:

zao mi sto nisam video Heteru, cuo sam da su pokidali. i da vidim Acin novi outfit :D jebiga, kad je sve krenulo dosta ranije, nije bilo sanse da stignem iako sam znao sat pre koncert da se sve pomera unazad..

 

Zec, fotke:

 

4928_105891244056_831634056_1818207_1947328_n.jpg

4928_105891264056_831634056_1818208_8366387_n.jpg

4928_105891334056_831634056_1818212_1701748_n.jpg

 

ostale fotke:

http://www.facebook.com/album.php?aid=83274&id=831634056

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Publika me odusevila!!!!! Znaci bila sam na tribinama bas blizu, uhvatila sam palicu i onda mi se odbila o ruku zato sto sam majmun trapavi!!!!! Hvala Dusmaninu na karti stvarno je bilo u poslednjoj sekundi(nisam stigla na heteru). Ali KSE su bili medeni i dopalo mi se kako je publika sa radoscu uradila wall of death :) :) :) :) --- da li se meni to ucinilo ili je na KSE zvuk nesto zezao?

 

Slipknot...uhvatila sam palicu i onda mi se odbila o ruku zato sto sam majmun trapavi!!!!! Nemam reci, promukla sam...mislila sam da ce da cela tribina propadne od silnoga skakanja publike :o

Corey je bio wau........... :wub:

Krisa sam zelela da namlatim, stalno kao nesto tu preti da ce da se bije i onda je i usao unutra ali nisam bas videla sta se izdesavalo hahahah,pa ako neko ima info sta su debeli i nosonja radili reci te XD

 

Sve u svemu,bilo dojaja, ja se opet po hiljaditi put zahvaljujem Dushmaninu na spasenju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ae,evo jos poneka....mrzi me vise :D

Ni nemoj više, svega ti! :P:) Ili ostavi samo linkove pa ko hoće neka gleda. Ja sam se sa ADSLom smorio dok su se učitale, mogu da zamislim kako je ljudima sa dialupom. + Što je meni sa rezolucijom 800x600 bilo veoma zanimljivo da ganjam po ekranu da pročitam nešto dok se slike učitavaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolja atmosfera i energija koju sam video uzivo...

 

hajlajti

 

-hetera oprala uzivo, ko nije stigao, propustio dosta. novi domaci zadatak za domaci metal bend bilo kog zanra.

-bez adama, kse prosto ne bi bio toliko kul live. znam sta sam ranije pisao, nis me uopste zanimali pred koncert, ali mi je jako prijalo ipak da ih cujem.

-corey taylor je najupecatljiviji frontmen na svetu.

-joey jordison je trenutno najlosiji live bubnjar na svetu...onako pedale svira klinac na nekom srednjoskolskom demofestu...verovatno i bolje doduse...

-shawn upada na tribinu i leze na nekog lika, hit :D

-sid je uspeo da se zapali u jednom trenutku, o ostalim vratolomijama i glupostima suvisno je i pricati :)

-corey se zahvaljuje i domacoj predgrupi i KSE. respekt!

-svi smo se spustili na zemlju na spit it outu i pre nego je corey ista rekao...sjajna smo publika, realno.

-steta sto im niko nije objasnio da kod nas ne postoji problem nedovoljnog broja koncerata, vec je suprotno.

 

ceo utisak je 10/10. ima tu mozda nekih mana i propusta ali feel koji imas dan posle...haha, zvucim kao da sam sinoc opalio kristinu agileru, but this is even better :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A posto sam ih ja gledao u Zagrebu preksinoc, ono, iskreno bilo je za goli k****!

 

Na predgrupu sam zakasnio nazalost, vani cugao...

Usao pred KsE...

Zvuk totalno los, ljudi ne pretjerano mnogo kao sto se ocekivalo da ce biti, organizcija DNO, zvuk u Domu Sportova nula bodova...

KsE odsvirali 6 pjesama, tu smo bili ludi, u moshpitu bili, pjevali, bili u wall of deathu na Rose of Sharyn...

Koliko god zvuk los bio i oni kratko svirali, dobar su nastup imali. Doduse sve skupa je mnogo losije nego prije godinu dana kad sam ih gledao... :/

 

Slipknot...

Odlican scenski nastup, da.

ALI zvuk je bio FUJ!!!

Dakle, sve sto se culo su bila dupla pedala koja je bila preglasna i pomalo vokal koji se, eto, nazirao... Gitara i ostalog nikako...

Jos sam na Knotima bio premrtav za skakanje pa sam ih samo "gledao" i uspio primjetit sve ovo...

 

Zato je sinosnji Disturbed u Boogaloo-u rasturio!!! Koncertcina!!!

 

Et ljudi, toliko od mene iz Zagreba, pozz :)

Edited by *Nameless*

Share this post


Link to post
Share on other sites

штета што нису дошли пре 5-6 година...тада би ми концерт био остварење снова, продао бих све што имам и покуповао бих 3 киле мрчајндајза... сада ''само'' остварење дечачких снова... и мени мало фалило да ухватим палицу...али...тужна прича...

због тога 9 од 10 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ewo je lista...pesme ne idu bash nekim dobrim redom..pa isprawite ako znate kako su ishle... :meshuggah:

 

 

(sic)

Eyless

Wait And Bleed

Get This

Before I Forget

The Blister Exists

Sulfur

Vermilion

Dead Memories

Left Behind

Everything Ends

Disasterpiece

Psychossocial

Duality

People=Shit

Surfacing

Spit It Out

 

moram josh jedom reci da je bilo jebeno!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo najsmjesnija recenzija koncerta u zadnje vrijeme:

 

Slipknot bučno i akrobatski u Beogradskoj areni

 

 

Američki nu-metal bend "Slipknot" čiji članovi nastupaju maskirani, priredio je u srijedu uveče, u Beogradskoj areni, izuzetno bučan koncert za oko 3.000 ljudi, koji su svirku primili tako dobro da se pjevač Kori Tejlor spustio na koljena.

 

 

 

"Vi ste stvarno nevjerovatna publika. Svakom ću da pričam kad se budemo vratili", rekao je Tejlor koji je tokom stominutnog koncerta vrlo lako komunicirao s publikom i dovodio je do ushićenja.

 

Koncert je, muzički, protekao u znaku surovih rifova i prezasićene zvučne slike koja se poslije nekoliko pjesama donekle popravila. Vizuelnost je bila upečatljivija strana nastupa, sa tri bubnjarska seta koja su se odizala na dva-tri metra od tla.

 

 

Dva pomoćna seta bubnjeva imala su metalne doboše nalik na kante, koje su članovi grupe ponekad skidali, da bi ih udarali šipkama i glavom.

 

Jednu od "kanti" su čak zapalili nasred bine, ali se plamen, čini se, otrgao kontroli, pošto je u gašenju učestvovalo i obezbjeđenje.

 

Vrhunac akrobatskih tačaka dogodio se tokom bisa, kada se postolje s glavnim setom bubnjeva i bubnjarem podiglo, postavilo vertikalno i - zarotiralo.

 

Grupa "Slipknot" je nastala 1995. godine, slavu stekla albumima "Slipknot" (1999) i "Iowa" (2001), a s posljednjim albumom "All Hope Is Gone" debitovala na prvom mjestu liste najprodavanijih albuma u SAD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustadoh, napokon.

 

Ušao sam čim su sklonili onu ogradu na severu. Ušao bez problema, i direkno na parter - drugi red.

 

Sačekali smo Heteru, odlični su bili. Po meni, bolji čak i od Killswitch-a, ali sa manje hitova. Težak domaći zadatak za srpske, a i okolne bendove.

 

KsE je bio malo lošiji, ali društvo i mene to nije sprečilo da pevamo, divljamo i uđemo u Wall of Death za, čini mi se, This is Absolution.

 

E, onda Joey i Sid dolaze na binu, kreću ovacije, publika ne veruje svojim očima. :)

Izlazi i ostatak, ide matrica sa onim njihovim introm, ljudi ne prestaju da viču. Kreće (sic), i ljudi se potpuno gube, šutke su se u momentu formirale.

Lista je bila odlična, dobili smo ceo Rock Am Ring + Sid Wilson. :D

Dosta je grla umrlo sinoć u Areni, moje je kol'ko-tol'ko i dobro, a nisam prestajao. Što kaže Lex, čučnuli smo pre nego što je išta rekao, sem prvih redova koji nisu skontali nas u pozadini. :) Kad je rekao 'Jump da fuck up', osećaj je bio neverovatan. Neopisivo stvarno.

Ne znam šta više da pišem, mogu do prekosutra, ali bi se izgubila smisao. :)

 

P.S. Mare, i dalje ne verujem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila je ludnica!!! ja ne slusam nesto slipknot, al sam otiso sa ortakom da mu pravim drustvo i ne kajem se ni malo!!! Killswitch Engage je bio predobar!!! WALL OF DEATH je objasnio!!! Slipknot brutalno! :D uf ala sam se izivljavao :)

isto

znaci ono na Spit it out je bilo mnogo dobro kada smo cucnuli

inace wall of death :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"joey jordison je trenutno najlosiji live bubnjar na svetu...onako pedale svira klinac na nekom srednjoskolskom demofestu...verovatno i bolje doduse..."

 

 

kad ste kod joeya ... nekoliko bubnjara mi je reklo da su ga provalili da ima tvinericu...

tj dupli bas je samo shminka...

nesto mi to mnogo bezzee za bubnjara njegovog kalibra...

ja iskreno nisam zagledao da li se tresu vanjske opne..

ovo govorim za zg...

Edited by Dejaah

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Mare, i dalje ne verujem. :)

:)

 

Meni je koncert prilicno lepo krenuo. Pre toga upisao 6 u indeks. Nje ko zna sta, ali ipak dovoljno da mi podigne raspolozenje. Svrljao po gradu nesto sa devojcicom, karta za koncert bila kod nje. Priblizavamo se Areni, ja lozana uzeo kartu. Sreo malog Mitu, pozdravio se, i nastavio do Arene. Hvatam se za zadnji dzep, nema karte. ISPALA. UKRADENA. Frka, panika. Prvo sto sam pitao: Gde je blagajna. Imao sam neke pare u novcaniku, babi sam promenio euro, tako da mi nije bilo bitno u trenutku. ;) Resili smo ipak da je potrazimo. Idemo setalistem, nema. Cekamo zeleno na semaforu, vidim nesto se beli ispred, na drugoj strani puta. U susret nam ide 10ak ljudi. Samo smo se pogledali, pretrcao sam preko, i uzeo kartu. Ne znam kako je ostala na zemlji, ali ipak jeste. ;)

Ortak i ja usli unutra malo posto su otvorili. Sreo sam Denija, jos jedna dobra stvar. :)

Koncert kao koncert - fenomenalan. Nemam nista da dodam na sve sto su ljudi rekli. Ko nije bio, neka dodje sledeci put. :pivopije:

 

EDIT: I, konacno sam cuo Heteru uzivo. Ne zvuce lose sada, ali moram da priznam da su mi se vise dopadali dok su bili u 111 fazonu. Goronea. :wub:

Edited by Mare^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je bilo fenomenalno i na killswitchu i na slipknotu :))

nekako me je nerviralo samo to sto je zvuk napred bio odlican (u tipa trecem redu) dok je pozadi sve zvucalo kao buka i cule su se preterano gitare a Corey nista.

@ orochi, nema na cemu ;)

 

super set lista, atmosfera vrh, a procena ljudi..ne znam stvarno jer sam video dosta ljudi sa kojekakvim propusnicama i ljude koji su naknadno ulazili sa gornjih strana. Takodje, karte su tapkarosi prodavali u bescenje pred sam pocetak koncerta.

zao mi je sto sam Heteru propustio, ali sve u svemu -subjektivno- thumbs up :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...