Jump to content

2009.05.26. *Stadion JNA, Beograd* AC/DC


LazaGNR

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko se ja sjećam da je bilo 800 kw na Metallici.Takav zvuk teško da ću ponovo čuti.I nakon 5 godina kad se sjetim koncerta jeza me hvata.

 

još 5 dana :rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

baš tako je bilo. 3 metra od bine, da te bog sačuva i zvuk oduva :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste svesni kakav je sound bio na Monsters Of Rock `91 na Nep stadionu, AC/DC takodje, Metallica i to...

NIKADA ni pre ni kasnije nisam zaista osetio da mi se utroba pomera od udara zvuka. Bez preterivanja najbolji sound koji sam cuo u zivotu, a culo se svasta bogami. Secam se da je Bose radio razglas i da su kutije bile prilicno malecke i brojne. Kad je to zagrmelo ljudi moji :rockdevil: Kakvi kurac Vortexi...dovidjenja prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svima koji dolaze vozom ili autobusom,preporučio bih da izbegavaju taksiste oko stanice,jer će ih vožnja do stadiona koštati kao pola koncerta.Autobuske linije su dobre,samo pitajte nekog gde koji bus da čekate.A posetiocima iz drugih država savetujem da ne kupuju pivo u plastičnim flašama,jer je 2 klase ispod u kvalitetu u odnosu na normalno pivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svima koji dolaze vozom ili autobusom,preporučio bih da izbegavaju taksiste oko stanice,jer će ih vožnja do stadiona koštati kao pola koncerta.Autobuske linije su dobre,samo pitajte nekog gde koji bus da čekate.A posetiocima iz drugih država savetujem da ne kupuju pivo u plastičnim flašama,jer je 2 klase ispod u kvalitetu u odnosu na normalno pivo!

Gdje ima neka dobra pivnica u blizini željezničkog kolodvora? I kakva kebabdžinica? :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas odma prekoputa glavnog izlaza/ulaza,sa desne strane.

I da zderes (cevapi/pljeskavice,ovo-ono) i da pijes (ima tu neki market,radi tipa od 6 ujutru pa do,ne znam,10 uvece) ;)

 

 

Svima koji dolaze vozom ili autobusom,preporučio bih da izbegavaju taksiste oko stanice,jer će ih vožnja do stadiona koštati kao pola koncerta.Autobuske linije su dobre,samo pitajte nekog gde koji bus da čekate.

:excl::da:

 

 

Generalno uputstvo,ovima koji dolaze iz drugih zemalja:

Dodjete u BG,izadjete sa zeleznicke/autobuske (jedna pored druge su inace),nadjete usput neku radnju,uzmete da zderete pivo/rakiju/sta vec,krenete da se penjete sirokom ulicom (Nemanjina;inace,nalazi se direktno ispred vas kad izadjete sa glavne zeleznicke stanice) prema ulici Kneza Milosa (to je isto velika ulica;na drugom semaforu od zeleznicke;videcete velike sjebane zgrade od bombardovanja :) ),skrenete desno u tu ulicu,prvo cete naici na ambasadu USA,pa malo dalje na ambasadu Hrvatske,usput kupite jos piva i tu onda cekate trolejbus (sad ne znam napamet;mislim da 41-42 idu tamo;al znam da ne idete busom,posto busevi ne idu tamo,samo trolejbusi).Posle valjda 3.-4. stanice cete videti stadion i to je to (kupite jos piva :) ).

 

 

:excl:

Ako se snadjete prema ovom sto sam ja napisao,kupite i meni piva :):bigblue::pivopije:

 

 

A posetiocima iz drugih država savetujem da ne kupuju pivo u plastičnim flašama,jer je 2 klase ispod u kvalitetu u odnosu na normalno pivo!

Pa... :)

Nuzda zakon menja.

Mislis da su se Englezi nesto bunili kad su dosli u Srbiju (pricam inace o Exit-u) i uzli da zderu ladno pivo iz dvolitre? ;)

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki novi izrazi,a...

 

 

Posto nisam iz BG-a,a cuo sam da ce biti neki punktovi usput za proveru karata (kao,oni koji nemaju karte nece moci da se priblize stadionu),jel moze neko da mi objasni/da semu/skicu/sta vec,gde ce ta cuda biti postavljena?i kako ih zaobici...:mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Mortisha93

ima li neko iz sombora ili okoline ovde da ide organizovano (mislim sa ekipom,a ne preko ovih agencija),i ima li koje mesto vishka mozhda? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

003 do koncerta!To po vojnickom kalendaru,jer je dan pred koncert 00 noc! :pivopije::rockdevil:

 

Lepo i tuzno kad bend koji slusam skoro od osnivanje dolazi prvi put u moju drzavu.

A shto tuzno? Ja bih umrla od srece da se stari Gunsi sakupe i dodju u Srbiju (ili Bugarsku) i to bi bilo tuzno, jer bih ja umrla i ne bih mogla da dodjem na cert :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A shto tuzno? Ja bih umrla od srece da se stari Gunsi sakupe i dodju u Srbiju (ili Bugarsku) i to bi bilo tuzno, jer bih ja umrla i ne bih mogla da dodjem na cert :)

 

Tuzno sto posle 30 i kusur godina postojanja dolaze prvi put u ove krajeve.Mislim da nisu bili ni u EX YU nikad.

002 AC/DC DZOMBA SAM JA!FOR THOSE ABOUT TO ROCK!FIRE! :rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuzno sto posle 30 i kusur godina postojanja dolaze prvi put u ove krajeve.Mislim da nisu bili ni u EX YU nikad.

002 AC/DC DZOMBA SAM JA!FOR THOSE ABOUT TO ROCK!FIRE! :rockdevil::pivopije:

 

We salute you! \m/

 

Kako ide sa Wavebrakerom, udjem i posle mogu da se shetkam po stadionu ili sam zaglavljen u onih 5 m2 od 15 h? :)

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donose ElectroVoice ozvucenje koje je napravljeno za Bridges to Babylon turneju Stonesa. Rosie koja jase lokomotivu je napravljena po uzoru na Honky Tonk Woman lutku sa Steel Wheels turneje Stonesa (jedna od dve, desna gledano iz publike). Predgrupa ista kao i kod Stonesa, doduse, lokalno gledano. Jedino su lokomotivu maznuli od domacih zeleznica. Ako su hteli da nas impresioniraju, trebali su da donesu Sinkansen.

 

Inace, kazu ljudi, da je ozvucenje jako i prejako i preporucuju da se ponesu cepovi za usi, zlu ne trebalo. Ja nesto razmisljam, kad sam preziveo Motorhead, ovo bi trebalo da je maciji kasalj.

 

 

Nego, ostala jos jedna karta za STAJANJE A DESNO.

 

 

Da,da,sve su uzeli od Stonsa.Jagger i Richards su i Rosie napisali.

 

We salute you! \m/

 

Kako ide sa Wavebrakerom, udjem i posle mogu da se shetkam po stadionu ili sam zaglavljen u onih 5 m2 od 15 h? :)

 

 

Ono drugo.Jebi ga,mora se zrtvujes za legende.

 

Tuzno sto posle 30 i kusur godina postojanja dolaze prvi put u ove krajeve.Mislim da nisu bili ni u EX YU nikad.

002 AC/DC DZOMBA SAM JA!FOR THOSE ABOUT TO ROCK!FIRE! :rockdevil::pivopije:

 

Ma,zaboravices svu tugu za 3 dana.Bices pijan od srece za vreme i posle koncerta,veruj mi(ko ja u Pesti u martu).Nikad nisu bili u Ex Yu,bilo glasina za Split-Poljud 1982 ali ostalo na tome.Pre Peste sad u martu,najblize sto su bili nama je bila opet Pesta 1991.

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da,sve su uzeli od Stonsa.Jagger i Richards su i Rosie napisali.

 

 

 

Tu informaciju nemam ali imam ove:

 

 

 

 

 

 

 

Mixing AC/DC’s heavy duty sound was Paul ‘Pab’ Boothroyd who is, of course, also known for his long-running association (since 1989) with Sir Paul McCartney. Pab’s relationship with AC/DC can be traced back to 1996 when he undertook his first of three world tours (Ballbreaker) — in addition to several one-offs and festival dates — as their FOH engineer. 

  “Both John ‘Grubby’ Callis [monitor engineer] and I, among others, were new to the camp back in ’96,” recalled Pab. “We put our names in and got the job. Opie was the new production manager and it all felt like the first day at school.”

 

  The late John Roden was a later arrival when he took over on monitors during Stiff Upper Lip and it’s clear that his professionalism and humanity continues to be as much missed in AC/DC world as it is amongst the McCartney camp.

  Outside of touring, Pab is also involved with AC/DC at their London recording facility where he engineers Malcolm and Angus Young’s writing sessions. “I oversaw the writing of many of the songs for the new album, and it’s fascinating to watch them work close-up.”

  His choice of the Electro-Voice X-Array PA system for Black Ice was influenced by its successful use on Stiff Upper Lip... and the band’s own preference.

 

  Supplied worldwide by Clair Brothers, this system has quite a history having first debuted on the Rolling Stones’ 1997 Bridges To Babylon tour when it was sprayed gold as part of Mark Fisher’s regal-looking set. It was then owned by Harry Witz’s dB Sound but later became absorbed into Clair’s inventory when Witz’s company was acquired by the Lititz, PA sound rental giant.

  Witz continues to work within the Clair organisation and was consulted on the design of the AC/DC system which, overall, carries a staggering 96 X-Array cabinets driven by EV P3000 amplifiers.

 

 

 

..........

 

 

 

  Patrick Woodroffe worked with onedotzero to create a Manga-themed, tongue-in-cheek introduction that sees a runaway loco crash and then suddenly emerge in all its steaming ‘real life’ glory as the screen parts and the band appropriately kick into ‘Rock’n’Roll Train’.

  Sam Pattinson of onedotzero explained: “Patrick approached us with a script for the opening sequence. He referenced the Willie Williams-designed Manga girl from the Rolling Stones’ Licks tour which Patrick had directed. I’d commissioned animator Murray John to do the Stones piece for ‘Honky Tonk Woman’ and wanted to stick with the same animation team for the AC/DC intro.

 

 

 

 

 

.............

 

 

 

  Joining the band’s now-iconic cannons and Hell’s Bell are two new ‘gags’ conceived by Jeremy Lloyd and Mark Fisher at Stufish — namely, a huge train and an obese, inflatable ‘Rosie’ who emerges astride the loco during the 1977 Acca-Dacca classic that bears her name.

  While ‘Rosie’ is yet another fine example from Rob Harries at Air Artists — the Suffolk firm whose inflatable prop commissions from Stufish have spanned tours by Pink Floyd and the Rolling Stones, among others — the locomotive was created by those clever people at Brilliant Stages 

 

 

 

 

Malo sam poemsao detalje ali to je to.

 

 

 

 

 

 

 

Imam kartu viska za STAJANJE A DESNO. Dogovor na PP.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste svesni kakav je sound bio na Monsters Of Rock `91 na Nep stadionu, AC/DC takodje, Metallica i to...

NIKADA ni pre ni kasnije nisam zaista osetio da mi se utroba pomera od udara zvuka. Bez preterivanja najbolji sound koji sam cuo u zivotu, a culo se svasta bogami. Secam se da je Bose radio razglas i da su kutije bile prilicno malecke i brojne. Kad je to zagrmelo ljudi moji :rockdevil: Kakvi kurac Vortexi...dovidjenja prijatno.

 

Mogao sam da odem na taj koncert a nisam.Sad da me pitas ne bih znao da kazem zasto.Cuo sam utiske dvojice poznanika koji su bili,i jedan je rekao da su ga razocarali(sad znam da je bulaznio) a drugi mi je rekao da su AC/DC ubili sa soundom,bukvalno oduvali sve.Tako da Tomice,verujem ti da je bas gruvalo.

 

Za vreme nedavnog koncerta u Minhenu policija je primila preko stotinu žalbi (zbog buke), od kojih su neke bile s područja 20 kilometara udaljenog od stadiona na kojem je koncert održan.

 

Thelocale.de

 

:lol::lol::lol:

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

 

:opusteno::opusteno::opusteno:

 

:meshuggah::meshuggah::meshuggah:

 

 

Nogekako!!!!! Loud to the max.Sta su ti Svabovi sto su se zalili mislili,da su im to Modern Talking ili Nena sa Nojn und nojncih luft balon? ;)

Edited by LazaGNR
Stavljaj sve u 1 post covece,ne treba ti 2... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...