Jump to content

Naočare i sočiva


Zen

Recommended Posts

Nikako da se jebeno naviknem na naocare, imam neku -0,75 cilindricnu dioptriju, kazu da to cilindrico (sta li im to znaci, ubilo me) i stvara problem oko navike naocara za nosenje. Naglo sam ocoravio, sociva u zivotu ne bi stavio a i sa naocarima mi je smor. Bio sam kod dva lekara, i potvrdili su mi dioptriju. POMOC!

 

Razmena iskustva, ko koju dioptriju ima, i cisto me interesuje ko jos ima cilindricnu?

 

Postoje one varijante da ti srede vid za par sati na nekoj ocnoj klinici...samo sto to najverovatnije kosta brdo para

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi brat bio na laserskoj operaciji ociju, da skine dioptriju. Sad ce da vidimo na sta ce to da lichi. Za sada vidi sve mutno i peku ga ochi i mora non stop da nosi naochare za sunce. Nesme napolje i nesme da gleda u nikakav ekran(tipa monitor, TV etc.) .

ima nekix novosti u vezi ovog? koliko ja znam, smetnje posle operacije bi trebalo da traju do 3dana nakon op..

moj brat je pre par god radio op. negde u rusii, i kad se vratio, jedan dan tako rucamo mi a njemu krvari iz ociju (dosie x trenutak :ph34r: ).. posle je bilo sve ok :da:

recimo da je proslo 6god, i dalje mu je dioptrija ok.

Edited by cва

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naočare nikako, sočiva rules. :D Staviš ujutru, skineš uveče i NE RAZMIŠLJAŠ... +Postoje i sočiva sa kojima možeš da spavaš, mada bih se ja uvek tripovala...

 

Na sočiva totalno zaboraviš i imaš osećaj da je to stvarno tvoj vid... Dok god naočara mi je bilo nezgodno što moram da pomeram glavu gore-dole u zavisnosti gde gledam jer je nezgodno što imaš taj međuprostor... Il' kako već. Ja npr. nikad nisam mogla da jedem s naočarima jer ne mogu da gledam dole, ispale bi. xD

+što se magle večito, nezgodno je nositi kapu preko naočara... +kad nosiš naočare ceo dan, boli te nos tamo gde te pritiskaju, a mene često bole i uši jer i tu pritiskaju. Ma, gomila stvari. Sad ih nosim samo kad sam bolesna. Sočiva ne smeju tada da se nose.

 

Na sočiva se naviknete nakon par dana... Prva 2-3 dana sam ih jedva stavljala jer se oko refleksno zatvara kad približiš nešto, a posle se i oko navikne. Nakon nedelju dana i zaboraviš da ih nosiš. Ja se milion puta utripujem da su mi ispala (što je maltene nemoguće), i onda pogledam u ogledalo i vidim tu su. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisnik sam od sunčanih naočara. uvek imam jedne u torbi i jedne u džepu, nikad se ne zna kad će da grane sunce.

ne trošim mnogo love na njih, pošto ih, jelte, lomim redovno (vozanje cviekra u torbi i džepovima nije naročito dobro za cvikere), pa ih zato kupujem, bukvalno, po 5 pari u dollar shopovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Brynhildr: ne mogu da verujem da pricas tako kao da su sve naocari teske. Ja imam s metalnim ramom ali tankim pa ih maltene ne osecam a zamisli tek one sto ga nemaju s donje strane ili nemaju uopste. To sto te bole nos i usi uopste nije normalno i ne bi smelo da se desava. Naocari nisu uvek gori izbor + nekad su neophodne a u slucaju astigmatizma prakticno jedini izbor jer su sociva koja ga ispravljaju basnoslovna. Samo treba da se bas posvetis odabiru pravih jer one lako mogu da dodaju na izgled, nije neophodno da te naruze. Ja sam ih birala skoro h vremena u jednoj radnji i kupila sam ih samo jer su mi se toliko svidele da nisam morala da trazim dalje, a bih da nije bilo dobrih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Brynhildr: ne mogu da verujem da pricas tako kao da su sve naocari teske. Ja imam s metalnim ramom ali tankim pa ih maltene ne osecam a zamisli tek one sto ga nemaju s donje strane ili nemaju uopste. To sto te bole nos i usi uopste nije normalno i ne bi smelo da se desava. Naocari nisu uvek gori izbor + nekad su neophodne a u slucaju astigmatizma prakticno jedini izbor jer su sociva koja ga ispravljaju basnoslovna. Samo treba da se bas posvetis odabiru pravih jer one lako mogu da dodaju na izgled, nije neophodno da te naruze. Ja sam ih birala skoro h vremena u jednoj radnji i kupila sam ih samo jer su mi se toliko svidele da nisam morala da trazim dalje, a bih da nije bilo dobrih.

 

To mi se dešava kad ih nosim ceo dan, inače. Čak i kad mi ceo dan bude kosa iza ušiju, bole me uši. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Brynhildr: cekaj bole te usi i kad ti je samo kosa iza usiju?? :D Pa to je neki head case :) shalim se, recimo moj cale se kune da na nosu ima uspavljujuce tacke jer cim stavi naocari zakunta :lol:

@Smorock: ja sam moje nasla u Diopti kod Vuka, na spratu. Neke Gucci valjda. Skroz neocekivane boje i dizajna, htela sam neke "kul" al sve sto izgledaju kul same po sebi na meni izgledaju ocajno i bukvalno skrecu svu paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moraću da probam one što nemaju ram.

smorila sam se sa ramovima i čišćenjem istih

 

a papučice rešavam tako što ne kupujem okvire sa papučicama. imam lošu naviku da kad treba da skinem naočare samo ih prevučem preko čela tj kose, pa ih posle spuštam a sa papučicama je to ouch :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Brynhildr: cekaj bole te usi i kad ti je samo kosa iza usiju?? :D Pa to je neki head case :) shalim se, recimo moj cale se kune da na nosu ima uspavljujuce tacke jer cim stavi naocari zakunta :lol:

@Smorock: ja sam moje nasla u Diopti kod Vuka, na spratu. Neke Gucci valjda. Skroz neocekivane boje i dizajna, htela sam neke "kul" al sve sto izgledaju kul same po sebi na meni izgledaju ocajno i bukvalno skrecu svu paznju.

 

Hvala.

Jeste, trazim neke koje su ok, a onda mi izloze neke emo sa kockicama ili u roze i slicnim bojama... Meni to nije kul ni malo, naocare po mom misljenju treba da budu dodatak, a ne da same po sebi vrishte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nosim sochiva jer imam osecaj da me ochi svrbe od toga i hvata me paranoja da mi se sluchajno neko oko ne probushi :)

 

cvikeri su jedino reshenje zamene, ali en volim da ih nosim

ako te svrbe oci ili je socivima prosao rok, ili su ti (bile) prljave ruke, ili sociva nisu odgovarajuca.. pa ti vidi u cemu je problem..

a oko ti se nece probusiti :) valjda :razz: mozes samo da izgubis po koji ocxni pixel ako previse radis nesto od toga sto ne bi trebalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nosim sochiva jer imam osecaj da me ochi svrbe od toga i hvata me paranoja da mi se sluchajno neko oko ne probushi :)

 

hahaha, mislim da ne mogu da ti probushe ochi, najgore shto se meni desilo je shto sam na Mejdenima zavrshila u urgentnom zbog glupih sochiva  :udri: I mrzim ih najvishe na svetu  :ph34r:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se lagano navikavam B) Pocelo je :)

 

Pa, Miško, jebeš novinara koji ne nosi cvike. Sad ćeš da bidneš pravi pravcati novinar ;)

 

2228443709_8d7b9db2d6.jpg

 

 

Kakav crni on! Taj nosi gace preko helanki.

 

--------------------------------------------------------------------

 

OVAJ

 

n1661160214_1393_6997.jpg:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

овај личи на Тому Циганина, лика из краја који мажњава неонке из гараже МУП-а

 

капирам да треба имати скилла да се увучеш у керову кућицу и да му здипиш неонку, али није баш за суперхироу статус.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...