Jump to content

2009.04.24. Koncert: * SKC Beograd*Cradle of Filth, Moonspell, Turisas


Svart

Recommended Posts

Možda o nekim napaljenim klicima koji će prestati da slušaju metal čim završe školu, ako je uopšte završe, kao što je taj što je jurio babu u kolicima. Inače predrasude nisu tačne, sem onih koje ne bi ni trebalo da budu predrasude, jer se ne odnose na loše osobine. Ne dozvoljavam da se bilo ja, bilo većina metalaca koje poznajem, trpamo u isti koš sa nekima poput navedenog slučaja.

 

Na drugoj strani, većina predrasuda o fenserima i šabanima jeste tačna, bez obzira na uzrast.

 

tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zashto ja uvek propustim svu zabavu?Cenim da bi me lik sa dredovima lepo nasmejao,a onda bih ga prebila kishobranom jer maltretira stare i nemocne.

 

Nasmejao bi te dok te ne bi apio rukom za medjunozje, radio je i to devojkama. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda o nekim napaljenim klicima koji će prestati da slušaju metal čim završe školu, ako je uopšte završe, kao što je taj što je jurio babu u kolicima. Inače predrasude nisu tačne, sem onih koje ne bi ni trebalo da budu predrasude, jer se ne odnose na loše osobine. Ne dozvoljavam da se bilo ja, bilo većina metalaca koje poznajem, trpamo u isti koš sa nekima poput navedenog slučaja.

 

Na drugoj strani, većina predrasuda o fenserima i šabanima jeste tačna, bez obzira na uzrast.

 

 

Podrzavam! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasmejao bi te dok te ne bi apio rukom za medjunozje, radio je i to devojkama. :D
Onda bi dobio kishobran u dupe,mada,mozda bi mu se to i dopalo.I kako to da ga niko nije prebio?U mom selu,chim vide nekog ko se ne ponasha normalno,prebiju ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto "pljuvati" i izneti mishljenje. A shto se ljudi tiche, rispekt za prizemne i normalne, da si ceo dan gledala ono shto sam ja gledala, bilo bi te sramota kao shto je mene bilo. Dechko koji juri babu u invalidskim kolicima i cao dan se dere "Saatanaa..." Nije bash zanimljivo. :D Nije ni chudo shto su ljudi puni predrasuda kad je ova muzika u pitanju. Nije da me je briga, ali chak se i meni gadi da vidim tako neshto, mogu tek da zamislim shta misli ostatak...

Cinjenica je da ima svakakvih budala i da moze covek svasta da vidi. Odreagovala sam zbog proste stvari, a to je blacenje ljudi koji slusaju COF i blacenje samog benda i to od strane osoba koje su dosle na koncert zbog drugog benda i koje sigurno nisu cekali svirku COF-a. O tome se radi. Ja izuzetno postujem svacije misljenje i naravno, treba svako da ga izrazi, ali bez provokacija, napada i pljuvanja po drugim ljudima, jer to nije lepo... Nadam se da me niko nije pogresno shvatio... :pivopije:

 

Možda o nekim napaljenim klicima koji će prestati da slušaju metal čim završe školu, ako je uopšte završe, kao što je taj što je jurio babu u kolicima. Inače predrasude nisu tačne, sem onih koje ne bi ni trebalo da budu predrasude, jer se ne odnose na loše osobine. Ne dozvoljavam da se bilo ja, bilo većina metalaca koje poznajem, trpamo u isti koš sa nekima poput navedenog slučaja.

 

Na drugoj strani, većina predrasuda o fenserima i šabanima jeste tačna, bez obzira na uzrast.

Ovo apsolutno podrzavam. S` druge strane, budala imas svuda bez obzira na to sta slusaju i u kom su fazonu, ali retko ko to stvarno i ukapira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odreagovala sam zbog proste stvari, a to je blacenje ljudi koji slusaju COF i blacenje samog benda i to od strane osoba koje su dosle na koncert zbog drugog benda i koje sigurno nisu cekali svirku COF-a. O tome se radi. Ja izuzetno postujem svacije misljenje i naravno, treba svako da ga izrazi, ali bez provokacija, napada i pljuvanja po drugim ljudima, jer to nije lepo... Nadam se da me niko nije pogresno shvatio... :pivopije:

 

To si ti pogreshno razumela... Koliko sam ja primetila, niko ovde nije "blatio one koji slushaju CoF" vec je samo prokomentarisana grupa ljudi koja je pravila budale od sebe. A shto se nastupa i muzike tiche, ako je kritika neshto shto ne moze da se prihvati, onda svi treba da se zapitaju zbog chega se muzika slusha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kritika je uvek dobrodosla, ali... Vise i nije bitno. Ne mogu vise da objasnjavam, stvarno. Ako ljudi koji to ne vole i ne slusaju i koji su dosli zbog drugog benda konstantno ponavljaju, gubi se znacenje kritike. Ja ne volim Turisas i nisam rekla nista o njima niti ubedjivala u nesto ljude koji ih slusaju. To je poenta. I dosta vise price o istim stvarima. Proslo je nedelju dana od koncerta, bilo nam je svima dobro, svakom na svoj nacin i eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A shto se ljudi tiche, rispekt za prizemne i normalne, da si ceo dan gledala ono shto sam ja gledala, bilo bi te sramota kao shto je mene bilo. Dechko koji juri babu u invalidskim kolicima i cao dan se dere "Saatanaa..." Nije bash zanimljivo. :D Nije ni chudo shto su ljudi puni predrasuda kad je ova muzika u pitanju. Nije da me je briga, ali chak se i meni gadi da vidim tako neshto, mogu tek da zamislim shta misli ostatak..

lik je stvarno uzas.startovali su me on i njegov ortak kao os da popijes? kakva ti to majica?satyricon,a(a ja nosio svartgren)? reko neka hvala.oni kao sto? reko imam problema sa zeludcem i nepijem.tek ce ovaj sa dredovima e bez uvrede ali ti si retard,samo retardi nepiju.i onda kao oces sa nama? reko neka hvala,samo uzivajte.i idose da smaraju onog lika sa lancima prekoputa skc-a..

Onda bi dobio kishobran u dupe,mada,mozda bi mu se to i dopalo.I kako to da ga niko nije prebio?U mom selu,chim vide nekog ko se ne ponasha normalno,prebiju ga.

nije ga niko prebio jer dok sam ja bio uglavnom se unosio u facu nekim klinkama i babama(nije likovima prilazio,mada stajali su par njih i valjda samo cekali da im nesto kaze :) ) i samo smarao,a da sam video to sa zenom u kolicima vec bi reagovao jer je to bas nisko i uzasno retardirano.

:rockdevil: tako treba, preventiva je zakon X)

takvima to samo i treba.motka u glavu da se opameti malo

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda o nekim napaljenim klicima koji će prestati da slušaju metal čim završe školu, ako je uopšte završe, kao što je taj što je jurio babu u kolicima. Inače predrasude nisu tačne, sem onih koje ne bi ni trebalo da budu predrasude, jer se ne odnose na loše osobine. Ne dozvoljavam da se bilo ja, bilo većina metalaca koje poznajem, trpamo u isti koš sa nekima poput navedenog slučaja.

 

Na drugoj strani, većina predrasuda o fenserima i šabanima jeste tačna, bez obzira na uzrast.

 

Nisi me razumeo, nije predrasuda da su svi metalci kreteni koji jure babe i viču "Satana!", već one tipične, tipa:

 

1) Metalci uvek imaju dugu kosu.

2) Metalci su uvek obučeni u crno.

3) Metalci se uvek tripuju da su bolji od svih ostalih i da je samo njihova muzika dobra.

4) Metalci samo klošare po gradu i piju pivo.

5) Metalci se muvaju samo sa goth ribama.

6) Metalci ne održavaju higijenu, često smrde i imaju masnu kosu.

 

Svako ko je ikad bio na metal koncertu zna da je ovih 6 predrasuda tačno za bar polovinu metal populacije, dok ostatak opušteno ubada jednu ili više njih. Od preko sto ljudi koji slušaju metal, a da ih lično poznajem, svega deset, u vr' glave, ne uklapa se u ovo što sam nabrojao ni po jednom kriterijumu. Ostalo - čista uniformnost.

 

Napominjem da ne pričam o tome šta je loše ili dobro i da li nešto tako treba da bude ili ne, samo kažem da činjenice govore da je neupućena populacija uglavnom u pravu.

Edited by Gojko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo, nije predrasuda da su svi metalci kreteni koji jure babe i viču "Satana!", već one tipične, tipa:

 

1) Metalci uvek imaju dugu kosu.

2) Metalci su uvek obučeni u crno.

3) Metalci se uvek tripuju da su bolji od svih ostalih i da je samo njihova muzika dobra.

4) Metalci samo klošare po gradu i piju pivo.

5) Metalci se muvaju samo sa goth ribama.

6) Metalci ne održavaju higijenu, često smrde i imaju masnu kosu.

 

Svako ko je ikad bio na metal koncertu zna da je ovih 6 predrasuda tačno za bar polovinu metal populacije, dok ostatak opušteno ubada jednu ili više njih. Od preko sto ljudi koji slušaju metal, a da ih lično poznajem, svega deset, u vr' glave, ne uklapa se u ovo što sam nabrojao ni po jednom kriterijumu. Ostalo - čista uniformnost.

 

Napominjem da ne pričam o tome šta je loše ili dobro i da li nešto tako treba da bude ili ne, samo kažem da činjenice govore da je neupućena populacija uglavnom u pravu.

 

Pa da, ali prve tri predrasude uopšte neću da računam u predrasude, jer ne predstavljaju loše osobine. Ja imam dugu kosu, oblačim se u crno i smatram da slušam dobru muziku i da me to čini kulturno uzdignutijim od onih koji slušaju neke kič vrste muzike. Smatram da su te moje tri osobine pozitivne i drago mi je ako me nemetalci prozivaju zbog njih, jer zvuče kao žaba što zajebava pticu zbog krila.

Četvrta osobina - klošarenje, može se prikačiti svakoj drugoj grupaciji, čak i više, jer pripadnika nekih drugih grupacija daleko više ima. Pivo valjda svi volimo. :pivopije:

Peta osobina - muvanje sa goth ribama, suvišna je, jer i goth ribe su metalke, pa se i na njih odnose sve ostale pomenute predrasude, a uz to je sasvim prirodno da muškarci traže cure sličnih interesovanja - znači sad ja treba da zajebavam fensere što se muvaju samo sa nekim ziljavim splavušama i sponzorušama?

Jedino je šesta predrasuda nešto što je istovremeno i pogrešno i vrlo rašireno među nemetalcima - ali ukoliko nemaš tu osobinu, ne treba uopšte da se obazireš na ljude koji misle da si takav - glupi su, to je njihov problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predrasuda po definiciji uopšte ne mora biti negativna, može biti i pozitivna ili neutralna, ali kao što rekoh, ja uopšte nisam pričao o tome da li je neka osobina negativna, već o tome da je većina stvari uvreženih za metalce istinita. Ali nebitno, neću sad o tome da raspredam 100 strana, pogotovo ne na temi o koncertu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

smatram da slušam dobru muziku i da me to čini kulturno uzdignutijim od onih koji slušaju neke kič vrste muzike.

 

На ово морам да офтопикујем да га јебеш. Свака врста музике је део културе. Дакле, и ирански фолк и Бијело Дугме и Мегадет. Термин "културно уздигнутији" је попут термина "менталитет" и "друштво на нижем степену развоја" и сам по себи ништа не значи. Уколико неко не слуша метал, да ли то значи да нпр није прочитао више књига или посетио више музеја/галерија од некога ко слуша метал?

У металу има више кича него што многи желе да признају.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

На ово морам да офтопикујем да га јебеш. Свака врста музике је део културе. Дакле, и ирански фолк и Бијело Дугме и Мегадет. Термин "културно уздигнутији" је попут термина "менталитет" и "друштво на нижем степену развоја" и сам по себи ништа не значи. Уколико неко не слуша метал, да ли то значи да нпр није прочитао више књига или посетио више музеја/галерија од некога ко слуша метал?

У металу има више кича него што многи желе да признају.

 

Ima manje kiča nego u techno muzici, turbo folku i raznim oblicima "pop" muzike. Upravo dobar deo ljudi sluša upravo te lako svarljive kulturne proizvode, pa je prirodno da se u odnosu na njih osećam kao pripadnik kulturne elite, barem kada se o muzici radi, jer ja sem metala od muzike cenim i sve ono što je kvalitetno i dobrim delom i prisutno u metalu, kao što je klasika, etno, džez... Jedan prosečan fenser za te vrste muzike nema sluha, isto kao što ga smaraju virtuozne metal solaže. Može se metalu svašta prigovoriti, ali stoji da je bliži "elitnijim" muzičkim formama. Prednost metala je u tome što omogućava da se kroz jednostavnu formu izrazi mnogo - jedna kvinta ili kvarta odsvirana na električnoj gitari govori mnogo više nego ceo jedan sempl (ili kako se već zove) koji "odsvira" techno DJ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo, nije predrasuda da su svi metalci kreteni koji jure babe i viču "Satana!", već one tipične, tipa:

 

1) Metalci uvek imaju dugu kosu.

2) Metalci su uvek obučeni u crno.

3) Metalci se uvek tripuju da su bolji od svih ostalih i da je samo njihova muzika dobra.

4) Metalci samo klošare po gradu i piju pivo.

5) Metalci se muvaju samo sa goth ribama.

6) Metalci ne održavaju higijenu, često smrde i imaju masnu kosu.

 

1nemaju svi metalci dugu kosu

2meetalci se ne muvaju samo sa goth ribama

3metalci ODRZAVAJU higijenu,o kome ti mislis su rockeri i bikeri

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1nemaju svi metalci dugu kosu

2meetalci se ne muvaju samo sa goth ribama

3metalci ODRZAVAJU higijenu,o kome ti mislis su rockeri i bikeri

 

Ja nisam ni rekao da to važi za SVE metalce, kao što sam i objasnio do kraja posta više puta, niti su ovo MOJI stavovi. Govorio sam o predrasudama koje postoje o metalcima kod običnog sveta i zašto su one u većini slučajeva tačne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima manje kiča nego u techno muzici, turbo folku i raznim oblicima "pop" muzike. Upravo dobar deo ljudi sluša upravo te lako svarljive kulturne proizvode, pa je prirodno da se u odnosu na njih osećam kao pripadnik kulturne elite, barem kada se o muzici radi, jer ja sem metala od muzike cenim i sve ono što je kvalitetno i dobrim delom i prisutno u metalu, kao što je klasika, etno, džez... Jedan prosečan fenser za te vrste muzike nema sluha, isto kao što ga smaraju virtuozne metal solaže. Može se metalu svašta prigovoriti, ali stoji da je bliži "elitnijim" muzičkim formama. Prednost metala je u tome što omogućava da se kroz jednostavnu formu izrazi mnogo - jedna kvinta ili kvarta odsvirana na električnoj gitari govori mnogo više nego ceo jedan sempl (ili kako se već zove) koji "odsvira" techno DJ.

 

Шта значи "има мање кича"? Којом се јединицом мери количина кича?

Хм...Твој осећај оставимо по страни. Сви се ми на неки начин осећамо посебним.

Како оцењујеш музички квалитет ако ниси (претпостављам) музички образован? На основу укуса? Емоције? Елитизма? Сигурно је да је метал елитистичка музика, али мислим да то није мерило квалитета.

Ја немам слуха за џез и за виртуозне метал смараже. Да ли сам ја просечан фенсер?

О музичком изражају је апстрактно говорити, јер неко може много да изрази и кроз скулптуру, неко кроз иживљавање на боксерској врећи, неко кроз ћутање, самим тим неко може и кроз електронску музику (у којој такође има много праваца и варијација). Ако има публику или изазива реакције, израз је успео. Вероватно теби више значи израз на гитари, али некоме и не значи. Самим тим је тај неко "лошији" од тебе?

Edited by Сека А.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...