Jump to content

KoЯn


Recommended Posts

Hmm....It makes me wonder... :?

 

Inace, trebalo mi je vremena da se pomirim sa ovim, ali, KoRn je postao jedan ogavan pozerski bend, koji pliva u parama glupih limp-bizkit nalozenih tinejdzerskih fanova. Kako nekome moze da se svidi recimo katastrofalno losa pesma "Here to stay" i uopste ceo album "Untouchables"? Nekada su KoRn bili moj 'prozak' , a sada bih morala da popijem lek pre nego sto cujem nove (glupe) pesme. Bolje da su se raspali '99. jer je vec tada (nakon "Issues"-a) sve bilo izreceno.

 

 

 

 

AJ mojne da NJASHKE... Ako cemo tako, shta se deshava sa Metalikom?

Poceli su da zvuce kao mejnstrim... kao Papa Roach... BRATE!!!

Ona pesma iz zatvora u St. Quenteen... ?!?!?!?!

 

 

Necemo da pljujemo, samo cemo da slushamo...

J. Davis je sa bendom uradio neshto shto je malo ko uspeo...

Ti sad mislis da su oni extra burzuji... itd... a ne kapirash da i oni sami sa spotovima pljuju posponzorima.... sa kojima imaju ugovor... poshto su potpisali UGOVOR sa disk. Kucom...

 

Vidi samo spot Got the life..... sve ce ti biti jasno!

 

 

 

Inace... poslednji album... je bruka... samo ti to ne razumesh.... i ne trudish se da razumesh.

Covek je imao loshe detinjstvo... koje mu je posluzilo kao tematska osnova za sve albume...

 

1. Ja nikome od vas nisam rekla da kenja, tako da cu se uzdrzati od komentara na ovo...

2.Poslednji album Metalike nisam slusala, a, iskreno, i ne zanima me, jer to su ljudi koji su pesmu St. Anger posvetili umobolnicima, pa su i sami ispali umobolnici, a i pozeri.

3.Samo mi nemoj reci da nemaju od cega da zive... Po mom misljenju, trebalo je svi lepo da sednu, zagreju stolicu i zavrse neki koledz, da bi nakon 'Issues'-a mogli da se fino zaposle, i ne razmisljaju o tome 'koji bi rif napalio klince' ili 'koja bi se pesmica dobro prodavala'... Uostalolm, do sada su mogli da otvore i xyz privatnih firmi i lokala, tako da ovo sto sada rade ja smatram za skrnavljenje onoga sto su nekada bili.

4.Tacno, Untouchables je bruka, ali u pravom smislu...Veruj mi, trudila sam se da razumem, i mozda sam nasla jednu ili dve pesme koje bi mogle da se uvrste u smislene, tako da...

5.Znam sve o Jonathanovom detinjstvu (jer sam svojevremeno ucila njegovu biografiju napamet (bolesno...)), ali zar vec nije rekao sve sto ima o tome?!?Mislim, dokle ce ici i pisati o vec prezvakanim temama? I da li ce to znaciti nekome? Ikome? Sumnjam...

2. biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

3.Imaju od cega da zive ali ono vole ovo sto rade i mozda to ne rade kao prije ali Untouchables je u najmanju ruku dobar.

5.Slazem se da bi trebali mjenjati te tekstove,jos na Untouchables su trebali mjenjati tekstove a manje zvuk.Ali opet su ti tekstovi zastitni znak Korna i mozda svrha benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam procitao post u kom AngOfDesire kaze da je korn postao ogavan band i toliko sam prso na to i nisam mogao da sklepam post....

Krivo mi je sto '94 nisam poceo da slusam korn (tj sto nisam stariji par godina) ne znam stvarno kako bih onda docekao pesmu adidas ili posle follow the leader...one autograme posle izlaska,freak najbolji spot (MTV) KornTV ...pa onda i dopadljivi issues (cover contest) od kojeg su mnogi ustvari krenuli....

u tome je i problem...

Monogi od onih koji prozivaju Untouchables su poceli da slusaju korn

pos;e issuesa i ocigledno nisu shvatili razlike izmedju albuma i nisu osetili da ce unt. biti razlicit od prethodnog kao sto je 1 razl od 2 , 2 od 3 ,

3 od 4....i zbog toga sto vas je issues ili leader privukao vi ne prozivate te albume, pa i tad je korn uveliko bio na mtv-u...

 

Ne znam kako ste bre uspeli da Selftitled i Issues shvatite kao slicno i do jaja a untouchables odbacujete kao sranje.........Pa jel veca razlika izmedju 1 i 4 ili izmadju 4 i 5 ???????????

 

JD is GOD

 

 

KORN 4EVER

 

JD IS NOT GOD!!

Jeb..., pa on je obican covek, koji je resio da svoje probleme i kompleske iz mladosti iznese na papir...

To sa albumima i pocetkom slusanja KoRn-a nije bitno. Recimo, ja sam se na njihovu muziku navukla nakon 'FTL'-a... Znam da je to album koji se dosta vrteo na MTV-ju, i nakon kojeg su zgrnuli dosta love, ali ja to tada nisam znala... Moj jedini izvor informacija je bio radio/kasetofon (da vam ne pricam koliko sam vremena provodila "skidajuci" textove i premotavajuci kasetu iznova i iznova)...

Razlika izmedju FTL-a i Issues-a jeste velika, i ja cak smatram da je Issues za nijansu bolji (suroviji i depresivniji)... A sto se self-titled-a tice, po mom misljenju to je pravo remek-delo bolesnog uma i iskusnih muzicara (iako su oni tada imali svega 20 i nesto godina). A Untouchables? Pogledaj moj kometar u postu iznad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Band koji je uradio tokilo dobrih pesama ne moze da uradi nesto lose

"Untouchables je u najgoru ruku dobar" !!! A da je losiji od ostalih to je rekao i JD u KERRANG-u (koji sam samo zbog tog interview-a narucio iz Londona)...Ali on sigurno nije hteo da uradi nesto lose ...jednostavno je mislio da ce u najboljem studiju sa najboljim producentima i najboljom opremom itd da napravi remek delo sto nije uspelo....

 

A ti sto si u obdanistu pisala textove sa FTL nemoj vise da prozivas KoRn

nadji neka druga posla...

...i jedno pitanje...Da li ces pokusati da slusas Take A Look In The Mirror???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Band koji je uradio tokilo dobrih pesama ne moze da uradi nesto lose

"Untouchables je u najgoru ruku dobar" !!! A da je losiji od ostalih to je rekao i JD u KERRANG-u (koji sam samo zbog tog interview-a narucio iz Londona)...Ali on sigurno nije hteo da uradi nesto lose ...jednostavno je mislio da ce u najboljem studiju sa najboljim producentima i najboljom opremom itd da napravi remek delo sto nije uspelo....

 

A ti sto si u obdanistu pisala textove sa FTL nemoj vise da prozivas KoRn

nadji neka druga posla...

...i jedno pitanje...Da li ces pokusati da slusas Take A Look In The Mirror???

 

Ni najbolji studio, ni najbolji producent ne moze da ispravi nedostatak ideja... Toliko o tome.

Ne, to nije bilo obdaniste. Naprotiv, ja sam sa tih 13 godina bila u stanju da razumem o cemu KoRn peva (a pritom ne mislim na razumevanje engleskog jezika, koji sam by the way i tada znala solidno)...

I, da, poslusacu novi album sigurno, mada vec imam neki los predosecaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja video, KoRnovi singlovi sa Mirrora su mnogo vise izvodljivi za sviranje ( ovo pricam zbog grupe noRK) sto znaci da su se, barem, po nekom zvuku vratili malo pre Leadera. Rekli su da im je zao sto su napravili " sranje " sa nedodirljivima i zele da je isprave na novom albumu. Problem je u tome sto oni nisu vise neobuzdani klinci koji se pljuju kokicama i srchu pivo sa poda...

Zreliji su i zbog toga hoce da prave kompleksniju muziku, kao sto bi svaki muzicar koji pravi muziku hteo...untouchables je bio napravljen u toliko detalja, a ljudi nisu ocekivali tako nesto...

Umesto da u studiju snimaju na , recimo, !) kanala, oni su uradili album na 35 kanala.

Mirror ce, valjda, da bude uradjen malo brutalnije tj. sa losijom ( citaj manje detaljnom) produkcijom i sa vise entuzijazma, jer su, nadam se , dobili malo vise ideja tokom onih silnih turneja za untouchables. A i sami su rekli da ce im album biti rough'n'tough. Ja im verujem...

A ako kolim slucajem ponove untouchables, onda ljudi mogu da prichaju sta hoce. KoRn je grupa koja ne bi trebalo, ne sme i NECE ponoviti istu gresku ( untouchables). Meni je jedino smetalo na untouchablesu to sto su pesme radili sa mnogo GLUPIH detalja, a da ima dobrih pesama, mogu da ti kazem da je jedno 5-6 pesama odlicno...

Ne treba slusati samo J.D.-ove tekstove , i ostali hoce nesto da kazu. smile.gif

tolko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam. Mozda imaju nesto novo da kazu? wink.gif

Nemojte vi ovo pljuvanje da shvatite kao nipodastavanje svega sto je KoRn napravio. Nikako! Meni je samo krivo sto su napravili tu "gresku" zvanu "Untouchables".I dalje mislim da bi bilo najpametnije da se raspadnu, ili samo da vise ne snimaju albume, a odradjuju koncerte.Bilo bi postenije prema fanovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije on mislio da iskljucis mozak , nego da se iskljucis iz svega na ovvom svetu, da ne mislis ninasta drugo osim na KORN kad svira i da ides da slusas njihove pesme ma kakve one bile. To sviraju ONI, a ne neko drugi...

Mnogo manje sviraju nove pesme, bas zato sto znaju da su stare bolje, drugo,valjda vidis da su ove nove cak i njima teske za izvodjenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, dobro... 'Ajmo onda ovako: iskljuciti mozak, ukljuciti emocije prilikom slusanja KoRn-a! wink.gif  

Inace, zna li neko nesto o njihovim turnejama (planiraju li nesto za Evropu)? Ja odavno nisam posecivala KoRn sajtove, tako da nisam upucena... biggrin.gif

 

 

 

 

 

 

Trazili su 50.000$ za dolazak u BGD!

Eto jedan info... koji je mozda... malo ko znao.

 

8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, dobro... 'Ajmo onda ovako: iskljuciti mozak, ukljuciti emocije prilikom slusanja KoRn-a! wink.gif  

Inace, zna li neko nesto o njihovim turnejama (planiraju li nesto za Evropu)? Ja odavno nisam posecivala KoRn sajtove, tako da nisam upucena... biggrin.gif

 

 

 

 

 

 

Trazili su 50.000$ za dolazak u BGD!

Eto jedan info... koji je mozda... malo ko znao.

 

8)

Ako je to tacno mogli smo ih ladno dovesti ali ima vremena. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...