Jump to content

Metal in general


Kiana Bartok

Recommended Posts

 

Eh, mislim da naziv teme govori sam za sebe. Veliki sam obozavalac Heavy metala kao i Power metala. Pitam gdje su one prave vrijednosti koje su nekad znacile metal. Svi ''veliki'' metalci, pocev od Ozzy Osbourne-a do nekih novih nada, kao da su otisli drugim vozom negdje gdje ni ''m'' od metal ne postoji. Svaka cast svima koji uprkos godinama i veeelikoj konkurenciji pokusavaju (i uspijevaju!) opstati. Pitanje je samo, da li je to vrijedno?! Danasnji radovi velikih starih bendova nisu nista drugo nego najobicniji ''pokusaji'' i zivot na staroj slavi ( u cast izuzecima...). Anyway, postavljam ovu temu jer me interesuje sta drugi misle o tome- ipak smo mi publika koja diktira i trazi. Svi komentari su dobrodosli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I meni. Album je bash dobar :rockdevil:

e bas super da vam se svidja! svakako... ali tema posta nije koji novi album vam se svidja... zao mi je sto vidim da niko ne zeli (ili ne moze?!) da diskutuje o ovakvim stvarima. na zalost, bit ce da se cijela ''fama'' oko metal muzike svodi na to da na ovakav post neko odgovori na ovakav (vidi gore...) nacin, bez ikakve upotrebe inteligencije i malo protrese glavom. Naravno, ne zelim nikoga prozivati, ovaj quote sam posebno zapazila zbog :rockdevil: . anyway, ako se niko ne osjeca dovoljno pametnim da odgovori (a zovete se obozavaocima metal muzike...) , to i nije pretjerano pozitivna cinjenica. poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da nije isto. Takvi likovi tj. bendovi pokusavaju da nastave da prave svoju muziku, ali isto tako i da prosire trziste tj. nabace jos fanova, a to rade prateci trendove. A svi znaju sta se dobije kad se mesaju trendovi i metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu Glory days of metal su prošli, zaključno sa albumima poput ''Nightfall in Middle Earth'', ''Excalibur'', ''Louder than Hell'', ''House Of God'', itd...

Što Kiana Bartok kaže sve ovo danas što imamo na tacni je ''pokušaj'', retko koji bend ima šta novo da ponudi...najbolji primer za to je američka ''moderna'' scena gde su najbolji primer bendovi poput avenged sevenfold, trivium, shadows fall itd. koji bukvalno recikliraju ono što su bendovi poput pretty maids, metallica, testament, laaz rockit, helloween, king diamond, radili pre 20 godina, i nude kao nešto ''svoje''...najmizernije je čuti skroz skinut death-ov riff u pesmi ''...confessions'' od avenged sevenfolda, koji je eto kao koncertni hit benda....problem je što je danas snimanje i izdavanje albuma svakoj budaletini dostupno...dovoljno je pogledati na šta liči ''underground black metal scena'' gde ima svega osim muzike, porediti te ''bendove'' sa onim što su radili stari beherit, bathory, von, stari darkthrone, immortal, mayhem, ravno je nuli, retko gde mozes naci neki upecatljiv momenat, ili daleko bilo kul rif u svoj onoj kakofoniji i ništavilu.

 

porediti recimo diskografiju bendova poput blind guardian, king diamond sa nekim današnjim-aktuelnim bendovima sličnog usmerenja, totalno je smešno. i idejno i muzički. neminovno je reći da su mnogi stari bendovi koji su u svoje vreme išli korak ispred vremena, bili neshvaćeni i potcenjeni, dok danas, oni koji recikliraju i mažnjavaju njihovu zaostavštinu ubiraju lovorike. sad but true.

 

nažalost neki od starih bendova poput sodoma, destruction-a i tankarda, totalno su izgubili trku sa vremenom, i bezuspešno pokušavaju da se uguraju u neke moderne struje, izbacujući totalno prosečne albume, ili što je najgore, za prva dva benda, recikliraju sami sebe....thrash anthems ili in the sign of evil, ponovo nasnimljene numere, bendu ništa značajno nisu donele, niti je njihovo ponovno snimanje imalo ikakvu poentu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

potpuno se slazem. Izleda crno. ali mnogo toga nije samo na bandovima. i fanovi diktiraju i traze. Da li su krivi oni sto NUDE recikliranu muziku ili ni sto je TRAZE>?! i zbog cega sve danas ima tendenciju ka primitivnom? Da nije onih sto nude, nebi bilo onih sto traze itd itd... a gdje sve to zavrsava... Hvala na postu Vladimir, zaista. poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas super da vam se svidja! svakako... ali tema posta nije koji novi album vam se svidja... zao mi je sto vidim da niko ne zeli (ili ne moze?!) da diskutuje o ovakvim stvarima. na zalost, bit ce da se cijela ''fama'' oko metal muzike svodi na to da na ovakav post neko odgovori na ovakav (vidi gore...) nacin, bez ikakve upotrebe inteligencije i malo protrese glavom. Naravno, ne zelim nikoga prozivati, ovaj quote sam posebno zapazila zbog :rockdevil: . anyway, ako se niko ne osjeca dovoljno pametnim da odgovori (a zovete se obozavaocima metal muzike...) , to i nije pretjerano pozitivna cinjenica. poz

 

He he stvarno ne znam shta imash protiv :rockdevil: . To samo znachi da album razbija. I nije tachno da vecina velikih benova iskorishcava staru slavu. Oni su ostali isti. Metallica, Maiden, Helloween, Guardian... sve je to isto. Ja se u zadnje vreme nisam razocharala u neki novi album. Osim za HammerFall, ali ni tu nema uticaja popa. Kapiram da im je samo ponestalo dobrih ideja. Uticaj popa, hej! Da ga ne pretera malo, a? Ne znam shta ti slushash, ali moji omiljeni bendovi su ostali dosledni svojoj muzici. Ja se vishe brinem shta ce biti kad svi oni odu na onaj svet ili jednostavno u penziju. Poshto mladi dobri bendovi ne mogu da se probiju, poznati su otprilike samo u svojim zemljama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas super da vam se svidja! svakako... ali tema posta nije koji novi album vam se svidja... zao mi je sto vidim da niko ne zeli (ili ne moze?!) da diskutuje o ovakvim stvarima. na zalost, bit ce da se cijela ''fama'' oko metal muzike svodi na to da na ovakav post neko odgovori na ovakav (vidi gore...) nacin, bez ikakve upotrebe inteligencije i malo protrese glavom. Naravno, ne zelim nikoga prozivati, ovaj quote sam posebno zapazila zbog :rockdevil: . anyway, ako se niko ne osjeca dovoljno pametnim da odgovori (a zovete se obozavaocima metal muzike...) , to i nije pretjerano pozitivna cinjenica. poz[/color][/size][/font]

Dobro ne vidim razlog da počinješ da vređaš druge ljude

 

Ne znam uopšte po čemu si videla da su "veliki metalci", kako ih ti zoveš, odlutali od metala? Mislim ko osim Metalike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno što svi živi sagledaju metal žanr iz ugla ''Metallica'', taj bend, šta god da je uradio u svojih 20 i kusur godina postojanja, uradio je više nego što će i jedan današnji mladi bend postići. Metallica je počela kao thrash bend, ali se zbog muzičkog sazrevanja i progresa članova nije zadržala na tome, i jednostavno su se u devedesetim razgranali i izdali albume poput ''load-a'' i ''re-loada'', koji se meni lično ne svidjaju preterano, ali su kvalitetni albumi...i imaju dobrih pesama. Ako gledamo kroz prizmu Metallice, onda su se i bendovi poput ''Helloween-a'', ''Dream Theatre-a'' takodje, prodali, zato što nisu izdali albume u rangu ''Keeper-a'' ili ''Images and Words''...gluposti.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako to mislish da Metalika vishe ne svira metal? :)

Pise odlutala od metala, a ne da ne svira vise metal. I bas me briga za Metaliku i sta su oni radili. Interesuje me samo po cemu inicijator ove teme misli da se radi o nekom "vozu" kojim su se veliki metal bendovi odvezli u podrucje gde "nemaju ni m od metala".

To me interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vremena se menjaju, tako i metal.Mozda ce ponovo doci do pojave nekog "zlatnog doba" u muzici, ali, trenutno ne mozemo ocekivati od nekih velikih bendova da prave albume kakve su pravili u vreme kada su bili na vrhuncu, ne samo oni, vec i metal/rock uopste nije isti.Svidjalo se nama to ili ne, u ovom trenutku je dominantan neki potpuno drugaciji "metal", koji se meni licno uopste ne dopada.Ali, bendovi koje volim su ostali dosledni svom stilu, iako se to (naravno!) ne moze porediti sa nekim albumima koji su postali kultni.A i sta fali vracanju starim bendovima/albumima, u nedostatku nekih novih i boljih?!? :bigblue:

To su ipak neprolazne vrednosti, po mom misljenju.Dokle god su ti matorci jos spremni da sviraju i inspirisu neke nove narastaje, ja ne brinem za muziku koju volim. :cool:

 

Slazem se sa death angel, vise me brine sta kad oni prestanu da se bave muzikom, a emo/ljigavi satro-rock/satro-punk i slicno nas preplave. :uhoh:

 

Inace, nisam nikada bila fan Metallice(mislim, volim neke njihove albume, postujem ih do odredjenog perioda, ali, daleko od toga da su mi na listi omiljenih bendova), ali, svidja mi se "Death magnetic". :da:

Edited by Crna_Dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne brinem se ja za metal... uvek ce se neko iskreno baviti time, ima dosta mladih bendova, samo je problem sto niko nece da ih pogura

 

ali sto se tice hevi metala... tu stvarno karte lose stoje, nego sva sreca pa su jos zivi, inache nece neko od njih za 20 godina praviti muziku... mada i mi cemo za 20 godina imati drugih briga od slusanja muzike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...