Jump to content

Umemo li da govorimo srpski jezik?


Recommended Posts

Koliko koristite strane reci, razne uzrecice i internet skracenice u svakodnevnoj komunikaciji? Koja vas uzrecica najvise nervira i da li vam smetaju uzrecice tipa:brate, znaci, vrh, ekstra....?

Mislite li da se previse koriste strane reci? Da li vam se nekad desilo da ne mozete da se setite nekog pojma na Srpskom jeziku, ali zato englesku rec niste zaboravili?

Zanima me sta mislite o svemu tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok god ti internet slengovi sire vokabular, a ne zamenjuju pojedine reci, dobro je.

 

Inace, protiv toga sam.

 

I, da, desi mi se da se srpske reci ne setim. Onda je povezem sa engleskom, pa je prevedem. To u glavi traje 2 ili 3 sekunde. :D

Edited by Denny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj na to ovako: u srpskom jeziku imas abnormalno mnogo reci koje zapravo nisu srpske nego su uvedene iz nekog drugog jezika. I one su u to vreme kada su tek pristigle verovatno smatrane za "avangardu", ali su vremenom postale srpske i dovidjenja. Sto se tice tih modernizama, koristim ih ponekad ali vrlo retko, jedino kada ovako kenjam preko foruma pa me ne zanima kako cu da se izrazavam, a inace u svakodnevnom zivotu (i kada novinarisem, naravno) uglavnom preferiram malo visokoumnije izrazavanje. :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта значи скраћеница ROFLMAO ?

Видим, популарна је међу корисницима интернета у последње време...

 

"Rolling On Floor Laughing My Ass Off".

 

Kad god naletim na tako neko sranje koje ne razumem lepo ga ubacim u Google i eto resenja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh,brate i to je odvratno ali ne toliko kao ovaj jezik sto koriste kad pisu poruke...Mawa maca,mica,majo moje piwe,wubim te,tjelavi Kolina,cjuran,tzvrchak,shupa...

 

K´o sto je Mita rekao takvi se teraju u tri picke materine. Jos bi voleo da su mi pri ruci debili koji tako pisu pa da im nabijem mobilni/tastaturu u cmar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

K´o sto je Mita rekao takvi se teraju u tri picke materine. Jos bi voleo da su mi pri ruci debili koji tako pisu pa da im nabijem mobilni/tastaturu u cmar.

 

Ja sam znao jednog lika iz srednje koji je pri pisanju poruke koristio sve druge znakove koji su "ličili" na slovo koje je trebao da napiše. Tako da je možda u svakoj reči bilo po jedno pravo slovo na mestu, a ostala su bili brojevi i znakovi pa ti je trebalo par minuta da dešifruješ...

 

Sto je najbolje, poznajem ljude koji se nazivaju velikim patriotama a pisu na taj nacin (da, muskarci su u pitanju). :) :) :)

 

Haha, ja znam jednog člana brutal death metal benda koji piše w umesto v i tako to... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

K´o sto je Mita rekao takvi se teraju u tri picke materine. Jos bi voleo da su mi pri ruci debili koji tako pisu pa da im nabijem mobilni/tastaturu u cmar.

 

Ja im obavezno kazem da su debili kad mi posalju takve poruke.A curi sam zabranio da pise tako.Man power! :rockdevil:

 

Ja sam znao jednog lika iz srednje koji je pri pisanju poruke koristio sve druge znakove koji su "ličili" na slovo koje je trebao da napiše. Tako da je možda u svakoj reči bilo po jedno pravo slovo na mestu, a ostala su bili brojevi i znakovi pa ti je trebalo par minuta da dešifruješ...

 

Kurac bi mu ja to desifrovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto me prvenstveno nervira su ove fore mawi, tjao, xvala, lepy itd..

 

Drugo sto me nervira su uzrecice, zato sto ne mozes normalno da komuniciras sa ljudima koji ih koriste. Najvise mi smeta to sto su izrecene bez imalo razmisljanja i bez ikakvog znacenja, a to nije onakvo izrazavanje kakvo treba da bude. Ja imam obicaj da nekome kazem "brate" ali to radim samo kada mi je taj neko veoma drag, dobar drug i neko ko ima veliki udeo u mom zivotu. Vecina drugih ljudi to koristi stalno i onda je znacenje reci jednostavno izgubljeno, sto je meni tuzno. :/

 

Eto. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto me prvenstveno nervira su ove fore mawi, tjao, xvala, lepy itd..

 

Drugo sto me nervira su uzrecice, zato sto ne mozes normalno da komuniciras sa ljudima koji ih koriste. Najvise mi smeta to sto su izrecene bez imalo razmisljanja i bez ikakvog znacenja, a to nije onakvo izrazavanje kakvo treba da bude. Ja imam obicaj da nekome kazem "brate" ali to radim samo kada mi je taj neko veoma drag, dobar drug i neko ko ima veliki udeo u mom zivotu. Vecina drugih ljudi to koristi stalno i onda je znacenje reci jednostavno izgubljeno, sto je meni tuzno. :/

 

Eto. xD

 

Br'te :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...