Jump to content

Umemo li da govorimo srpski jezik?


Recommended Posts

Ja sam svojevremeno razmisljao da otvorim ovakvu temu,al' nikada da se nakanim,haha :)

 

 

Inace,sva ta sranja sto ste naveli do sad mi idu na kurac :):da:

A ove mladje generacije prednjace u koriscenju tih izraza :uhoh:

Bruka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

smeta li delta siti u koje ljudi idu u shoping , ushce koje kao i mnogo firme je samo ispirano na latinici , ne volim formulare i bilo kakve spise koje su ispisane na latinici a ne na nashem jeziku , ne volim pink , fox , studio b i ostalu bagru ..

 

ne volim sebe jer pishem latinicom i shto mi je tastatura latinichna a ne volim ni vas , smradovi prokleti

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

smeta li delta siti u koje ljudi idu u shoping , ushce koje kao i mnogo firme je samo ispirano na latinici , ne volim formulare i bilo kakve spise koje su ispisane na latinici a ne na nashem jeziku , ne volim pink , fox , studio b i ostalu bagru ..

 

ne volim sebe jer pishem latinicom i shto mi je tastatura latinichna a ne volim ni vas , smradovi prokleti

 

Svaka čast. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нумемо. Морамо прво да научимо да га пишемо. Правилно.

 

Крв ти јебем...

 

 

 

Kada sam skontala gresku bilo je kasno da je ispravim. :(

 

 

Mene u sustini najvise nerviraju postapalice, posto nekad ne kontam sta mi neko govori ako previse koristi postapalice, cujem samo 'kao', 'ono'......

A nerviraju me i ljudi koji u svakodnevnom govoru koriste LOL i slicne internet skracenice. I naravno najgora moguca uzrecica je 'brate'!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko koristite strane reci, razne uzrecice i internet skracenice u svakodnevnoj komunikaciji? Koja vas uzrecica najvise nervira i da li vam smetaju uzrecice tipa:brate, znaci, vrh, ekstra....?

Mislite li da se previse koriste strane reci? Da li vam se nekad desilo da ne mozete da se setite nekog pojma na Srpskom jeziku, ali zato englesku rec niste zaboravili?

Zanima me sta mislite o svemu tome?

 

 

Iako studiram engleski jezik moram da priznam da bukvalno ispizdim kada vidim da se u sred Srbije koriste engleski nazivi...Znate ono gedzet, filing, erkondisn itd . . . I naravno poslednje sto me je odusevilo Usce shopping center...Kao da mi nemamo srpsku rec trzni centar...

 

P.S. Ja umesto extra i slicnih uzrecica stranog porekla koristim srpsku: Svrsavanje! Mislim da ima vecu jacinu i od vrh i od brate i od extra.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

smeta li delta siti u koje ljudi idu u shoping , ushce koje kao i mnogo firme je samo ispirano na latinici , ne volim formulare i bilo kakve spise koje su ispisane na latinici a ne na nashem jeziku , ne volim pink , fox , studio b i ostalu bagru ..

 

ne volim sebe jer pishem latinicom i shto mi je tastatura latinichna a ne volim ni vas , smradovi prokleti

 

:) :) :) ne volimo ni mi te be. r le ca re.

da nisi ti napisao onu pesmu "ne volEm"?

 

 

on topic: odgovor je NE. zgrozim se kada čitam komentare na sajtovima sa vestima, pa ono je nečuveno do koje mere, ajde što su malodušni i primitivni, nego što ne umeju (numeju što bi rek'o čika moderator) da koriste rečcu "ne". od toga se zaista grozim.

 

ne smetaju mi toliko strane reči u srpskom ali elementarno nepoznavanje gramatike je užasno.

 

šta mi je najgore:

 

"kući sam". (padež)

"s autobusom". (pod ruku s njim)

"neznam".

"nemogu".

"sa nijednim". (ni sa jednim)

"srBski." (ima i toga)

"oTštampati."

"trebaM". (ne menja se)

"s' poštovanjem" (S poštovanjem)

"intelEgentan." (mis'iiim. medEcina. bizMismen. peMzija.)

"menadžerisanje" (ili reci upravljanje ili reci menadžment jeb'o ga ti)

"sreTna nova godina" (nije sreta nego sreća)

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...