Jump to content

Umemo li da govorimo srpski jezik?


Recommended Posts

Probaj sa desnim alt-om, levi ne funkcioniše u ovom slučaju. A na interpunkciju se navikneš nakon par dana... Ja se sada pogubim kada kucam na engleskoj. :)

No, still doesn't work. :D

 

Uostalom, koristim oba jezika na tastaturi. Napredniji sam od vas. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravno je delinkvent i delinkvencija, sa dva n (od latinskog delinquere). Oblici delikvent i delikvencija su nepravilni, iako su vrlo ukorenjeni u govoru, pa čak i uneti u neke jezičke priručnike (npr. Pravopis iz 1960.).

 

Ha ha! Pa super, znachi ni Pravopis nije tachan! Mislim, o chemu onda prichamo? Kako onda da znamo shta je tachno, a shta ne?! Ja sam nashla u nekom Betinom Vokabularu da je ispravno i delikvent i inzinjer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic: znaš nekog dobrog developera za x#?

 

ontopic: da li ste razmišljali o tome koliko mi (bar ovaj deo "nas" koji "zna" ili se trudi da zna, gramatiku i pravopis), grešaka napravimo u svakodnevnom sporazumevanju, a da toga nismo ni svesni? da li ste imali prilike da vam neki tekst bude pregledan od strane lektora?

Ja u neformalnom govoru pravim greske svesno (a verovatno pravim i nesvesne greske). Kad pricam, uvek kazem is'o, pis'o, 'ajde (ili 'aj'), ja bi' itd, ali kad pricam formalno, onda pricam kako treba.

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

\ | [ ] { } < >

Све сам их откуцао користећи српску латиничну тастатуру.

a "@"? ima li njega kada se prebaci na srpsko pismo?

 

No, still doesn't work. :D

konsultovao sam srpski pravopis iz 1960. godine i čini mi se da u prethodnom postu imaš par grešaka. povrh svega, nakon tačke si drugu rečenicu započeo malim slovom nekog stranog žutog pisma... mora da je u pitanju neko japansko...

 

ВВТФ?!

ja ga prekrstio u ŠKK... 

 

Živeo GEJFURF!

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Da, došlo mi je da ga pozovem i kažem "TE?" :) :)

 

 

 

 

@šarki: našla sam nešto... link ka skraćenom pravopisu.. očigledno je skenirano ili prekucano iz knjige kakvu pamtimo (ljubičasto crna ili oker crna, "Pravopis i gramatika Matice srpske").

 

Bile su i one dobre zbirke za gimnazijalce, crvena i žuta, ne znam da li se iko toga seća, ipak, davno je bilo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...