Jump to content

Prirodna nega tela


Machka Naopachka

Recommended Posts

Oblikovanje brade predstavlja uklanjanje delova iste. Šminkanje je postupak nanošenja određenih materija na lice, što znači da je reč o dodavanju nečeg novog, nečeg što priroda nije podarila i zato se to ne može voditi kao atribut lepote koji posedujete od rođenja, za razliku ne brade. Koleginice, vidi se da učite iz skripti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oblikovanje brade predstavlja uklanjanje delova iste. Šminkanje je postupak nanošenja određenih materija na lice, što znači da je reč o dodavanju nečeg novog, nečeg što priroda nije podarila i zato se to ne može voditi kao atribut lepote koji posedujete od rođenja, za razliku ne brade. Koleginice, vidi se da učite iz skripti.

I tebi je priroda podarila gomilu dlaka po licu-sto ih uklanjas? Budi prirodan.

Ma kad kad neko pocne ovako da tupi ja mu samo kazem NE SERI i nastavim da se sminkam nad skriptom. ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sminkanje moze da bude zabavno. Priznajem, ponekad se sminkam iz dosade :haha: a odlicno je sto postoji puno "virtual makeover" sajtova, gde sa malo truda moze da se isproba gomila kombinacija boja i stilova sminkanja bez da se ista kupuje, lakse se pronadje neka dobitna kombinacija ;)

I uopste, vecina stvari koju rade oba pola a koje nisu "prirodne" i bez kojih "necemo umreti" se rade iz licnih afiniteta, subjektivnog osecaja za lepo, navike ili poslovnog dres koda.

Pri cemu je subjektivni estetski kriterijum najdiskutabnija stvar na svetu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znam poslednje dve-tri godine eto nesto vise vodim racuna, ali zbog sebe, jer sam skapirala da me tako te "trivijalne" stvari opustaju i zabavljaju :haha:

Skapirala si da stariš, to je u pitanju. :haha:

 

no kada smo kod podocnjaka ima fora: stavite hladnu kasiku u frizider nekih 10 minuta, izvadite je i stavite u predeo podocnjaka... i radi :haha:

Sličnu stvar sam čuo za iritiranu kožu nakon sređivanja bubuljica - umivanje hladnom vodom i hladne obloge na par minuta smire crvenilo i spreče kasniju pojavu istog zbog eventualnog pucanja ponekog krvnog suda.

 

Brate bre Lu, đe si Đenis, vud ju baj mi nepromočive zimske cipele? Ne mogu da verujem da ne znaš to.

Nikad čuo, svega. Uopšte znam malo tih opštepoznatih stvari iz muzike bivše SFRJ. ;)

 

Inače, samo devojke u trenerkama i duksevima sa vezanom kosom, okolokućno pakovanje all the way.

Seljak, redneck, dokazano, provereno i priznato. :D

 

I ne lupaj, sto koji moj onda imas tu bradicu, kosu i sl. To je pa skoro jednako onome sto je kod nas sminka.

Nije skoro jednako, ali ima istine.

 

Po kojim temama se vi to muvate kad ja prvi put vidim ovo za Kuruza i Soul Wandering?

Mi krenuli da je muvamo na doom-u i tako to, a on otima. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skapirala si da stariš, to je u pitanju. :haha:

 

 

Moze biti, moze biti :haha:

 

Mada ja to pripisujem tome da poslednje dve-tri godine imam nesto vise vremena za sebe, tj volim da izdvojim vreme za sebe jer opusta, a do tada sam uvek bila u nekoj frci-panici i fazonu da "nemam ja vremena za te gluposti".

Inace hladna voda izaziva vazokonstrikciju (skupe se krvni sudovi) a samim tim smanjuje se i oticanje i delovanje nekih zapaljenskih faktora (pogotovu ako su bubuljice u pitanju tj oni ostaju u krvnom sudu i ne stimulisu zapaljenje u tkivu pored) :nerdmode:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, daleko je ovo otišlo.

 

Apropo starenja, primetiću da bez šminke izgledam jako umorno negde već posle srede. I to primećuju i drugi, dakle obično kad dodjem bez šminke (a to je -za posao- minimum ono malo korektora na podočnjake puder u prahu i maskara), neko će me pitati da li se osećam dobro :haha:

Jebi ga, danak životu, pre to nije tako bilo.

 

Brate bre Lu, đe si Đenis, vud ju baj mi nepromočive zimske cipele? Ne mogu da verujem da ne znaš to.

 

Reci mu, Kuruze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo starenja, primetiću da bez šminke izgledam jako umorno negde već posle srede. I to primećuju i drugi, dakle obično kad dodjem bez šminke (a to je -za posao- minimum ono malo korektora na podočnjake puder u prahu i maskara), neko će me pitati da li se osećam dobro :haha:

Jebi ga, danak životu, pre to nije tako bilo.

 

Šta te briga, imaš ozbiljnu vezu, stabilizovala si se, sad možeš mirno da stariš. Jedino ako nemaš planove da loviš dobre ljubavnike, onda je to već složenija priča. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga opet, ti ili ništa nisi pročitao ili odbijaš da uzmeš u obzir tudja razmišljanja???

 

Kako ne, pa ja kapiram tvoj način razmišljanja u detalj. Nego se ti ne trudiš da mene skapiraš, otuda ovakve reakcije. :mrgreen:

 

Macko, ko da ne znas s kim pricas. :haha:

 

Upravo u tome što ne zna je i problem. Ne znaš me ni ti, a kamoli ona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...