Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Dolaze Swansi zahvaljujući entuzijazmu organizatora,koji je otprilike jedini da nešto smisleno radi ovde.

Ovi Rusi dovode svoje bezveznjake,za svoju ekipu koja je zbrisala odande i ok je da im se pridružiš ako hoćeš ali ne vidim da imaju želju da rade nešto van toga.Kayo dot je otprilike jedini izuzetak.Svejedno mi idu na kitu i kad ih vidim u bilo kom klubu,ničim nisu doprineli ovde osim što su digli cene.

Ovi iz NS su se okrenuli dovođenju lažnih Baćuški i grčkih stoner bandova i imamo te polu Hrvate koji kao spoje neke svirke sa Zagrebom,ali spoje tako što dovedu jeftinu varijantu ovde,tipa Unida,ali ne i Solstafir.

Ostali ne znam ni dal rade i to je to.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nije najsjanija godina, ali bili su Soilwork, Kataklysm, Steve Vai, Suppression, Miscreance, The Exploited, Gaerea, Ignite, Midnight, Exciter, Massacre, Brujeria, Soulfly, I Am Morbid, D.R.I., Anti-Nowhere League, stiže Arkona, 2 Baćuške, Enforcer, Sear Bliss... Slažem se da može bolje, naravno, ali nije baš sve toliko crno bilo... 😄

Edited by Chicken Little 420
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Chicken Little 420 said:

Možda nije najsjanija godina, ali bili su Soilwork, Kataklysm, Steve Vai, Suppression, Miscreance, The Exploited, Gaerea, Ignite, Midnight, Exciter, Massacre, Brujeria, Soulfly, I Am Morbid, D.R.I., Anti-Nowhere League, stiže Arkona, 2 Baćuške, Enforcer, Sear Bliss... Slažem se da može bolje, naravno, ali nije baš sve toliko crno bilo... 😄

Vaistinu užasan spisak:)...čast izuzecima tj.ovim mlađim bandovima.

Ono što mene nervira je što se ne dovode bandovi tipa npr. Miscreance pa čak i ajde te Gaerea-a koji su relativno ili potpuno sveži, blizu nekog prime-a. Ok, možda ne valjaju al ajde da ih čujemo kad treba, a ne da gledamo one matore izdrke tipa Wattie-a i sl. Naravno, agilnog organizatora boli kita da se cima pa će da dovede Soulfly stoti put ili Exploited jer sigurna kintica je sigurna kintica. A opet i nije samo do organizatora, probali su ljudi, publika ovde je isto glupa ko penis, za ove grčke bulja stoner bandove će da nakrcaju svaki prostor ali kad Ninoslav dovede Torche dođe 30 ljudi. I tako, vrtimo se u krug, spasa nam nema ukratko.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, vrlo je jasno da tebi ovi bendovi ne gode i da imaš neki drugi ukus i očekuješ ne znam šta već. Ali jbg, tu smo, gde smo, ne može se reći da baš ništa nije bilo. Gomila ovih koncerata je bila i rasprodata, što ne mora baš nužno da znači da je samo do benda. Na kraju krajeva, svako od organizatora može da organizuje šta misli da treba i to je to, nekome dođe 30 ljudi, nekom 300. Ne možeš nikog puškom naterati da ide ako mu se ne ide ili ga ne interesuje, da ne kažem boli ona stvar.  

Doduše, uvek imaš Mađarsku, Zagreb, Temišvar, Beč, skočiš ako ti se nešto gleda posebno. Imaš i gomilu malih underground koncerata i po drugim gradovima (Sombor, Zrenjanin, Senta...), ali jbg, znam ja da neće niko da se cima van BG-a. Plače se i što je dobar deo koncerata u NS-u, ni to ne može da se prežali.

Ja kako god ali kako god da okrenem, sigurno je da ništa od ovog neću gledati u svom selu, te je odlazak negde na koncert jedina mogućnost.  

 

 

Edited by Chicken Little 420
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je i dalje problem sto ljudi nikako da shvate da vecina bendova koji sviraju u Srbiji, sviraju jer tuda prolaze ili su u blizini. Kod nas se retko dovode bendovi sem ako nisu u blizini i ne moze mnogo da se bira. Nemamo toliko publike za takve stvari (vise puta se pricalo i o ovo malo ljudi koji idu na koncerte koliko probiraju i koliko im nista ne valja - cast izuzetcima) , objekti za svirke/koncerte su nam u vecini neke supe i underground klubovi koji nisu za ovakvu muziku i onda sta ti naleti to i dovodis pa kako prodjes.
Zato sam i digao ruke za koncerte u Srbiji, idem u inostranstvo i gledam sta mi je volja.
Od razmisljanja da dobijes sve na tacni nema niceg drugog sem zaljenja i kukanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je to sve, ali valjda je svima jasno da većinu metal publike ovde sad čine ljudi u malo ozbiljnijim godinama sa porodicama, poslovima, hiljadu izdataka i obaveza, a te akcije tipa "ajmo u Prag da gledamo Sanguisugabogg" za većinu pripadaju nekim bezbrižnijim danima

do jaja ko i dalje može naravno, ali normalno je da ljudima ipak više odgovara da vide nešto ovde ako može, ako ne - jebiga, nije toliki prioritet u životu više

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo opet, normalno da svi mi koje i dalje drži entuzijazam i koji možemo da se organizujemo i pored 1000 obaveza odemo povremeno preko da gledamo šta ovde ne bismo mogli. Nije o tome priča. Priča je o tome kako da nam ponuda u Srbiji bude bolja od ponude u Moldaviji, a ja sam pomenuo Explosive binu koja, iako je tercijarnog značaja za Exit, ipak ima neki solidan budžet za metal/punk uslove i mogli bi da se dovedu makar tamo neki svežiji bendovi od ovih standardnih koji su dolazili 100 puta i koji su van prajma. Zahvalni smo i za tu šaku jada što naši organizatori odrade i to je sigurno ozbiljno cimanje ali sigurno ima prostora za napredak a ne da nas šiju Skoplje, Sofija i slični gradovi koji su em socijalniji em još gore stoje geografski. Pri tome ne potenciram Beograd, evo ja bih potpisao da sve bitno bude u NS ako će biti dobra ponuda. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije loša koncertna ponuda izolovana pojava, već je posledica celokupnog stanja u zemlji, ovo je ipak hobi i zanimacija i nešto što proizilazi iz ukupnog sranja u kojem smo, neće nam sigurno cvetati koncertne ruže kad je sve u kurcu.

Tako da oni koji kažu da je Srbija govno jer dolaze stoneri i sl su dobrano promašili loptu.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...