Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Ne bih da mračim dodatno, ali evo i Prong je otkazan. Ja lepo rekoh u nekom ranijem postu da je 1400 dinara previsoka cena za taj koncert.

 

koliko je objavljeno, koncert je otkazan zato sto prong nije presao granicu, a ne zbog slabe prodaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako!!! To je posebna prica. Poenta je da se organizatori zale zato sto SOKOJ bije po usima (sto je jedna velika istina), a ne zato sto biju po usima, a novac ne ide pravim nosiocima autorskog prava. Nadam se da se razumemo.

Ko se nije upoznao sa njihovim tarifama i STA SVE NAPLACUJU neka pogleda ovde

 

imas i ovu bandu http://www.ofps.org.rs/web/

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas i ovu bandu http://www.ofps.org.rs/web/

Velika banda. Moj drug frizer (kao onaj na spotu) odbio da plati i doslo mu utuzenje od 11.000 din.

Dok ih drzava stiti mogu to sto rade da rade, tj da ti u frizeraju pustas fado muziku, a oni novac prebace Mitru Miricu.

To zasluzuje posebnu temu, a mi da ipak ostavimo prostora za koncertne agencije u Srbij, jer je ovde o njima rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet teorije zavjere... "otisao", izvini, ne znam koliko tacno znas o svemu ovome, ali mene ne zanima sta rade veliki organizatori. Mi ne spadamo u tu grupu. Takodje, ne bih da se raspravljam preko foruma, po stoti put pricam. Necu pobjeci sa teme, neke konstruktivne prijedloge, vjerovao ili ne, sam i uvazio, a koliko ce to imati uticaja na cjelokupan rad Terra Nostre, zaista ne znam, jer ne odlucujem sam. Ponavljam ti, procitao sam svaki post, ima dobrih razmisljanja, ima i onih koji bi bili moguci samo u nekoj idealnoj komunistickoj zemlji, ali OK. Prihvatio sam da se ljudima raspravlja o problemima, pa samo neka nastave. Ja cu izraziti svoje misljenje, ali daleko od toga da cu ikome ispostavljati racune. To bi vec bilo besmisleno. Slazes se? I da, molim te, ne uvlaci nas u tu pricu oko donacija fanova, mi nemamo veze sa tim.

 

Pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

teorije zavere? Najlakse je tako i u produzetku odmah kako ja ne znam. Ako kazes nekom da ne zna, onda mu argumentujes. Ako je moje samo bla bla, a tvoje se svede na takodje bla bla, sta dobijamo? moje bla bla, protiv tvoje bla bla, sa dodatkom da ja nisam upucen. Ok prihvatam da je tvoje bla bla vrednije od mog.

Ovde diskutujemo o ceni karata i slicnim stvarima, a ti kao uvazavas neke savete ? Sto ne kazes otvoreno narodu da ces prihvatiti savet da dodas po dve kante za djubre na svakom koncertu, a sve ostalo ostace isto.

Nije teorija zavere da su karte za koncerte naglo skocile od 2005 godine.

Ispostavljanje racuna i donacije? Zar vam nije dosadilo da pominjete kako ste pukli za Castle i JP? I meni satrulile kruske u transportu, ali se nikom ne zalim. Ne podrzavate scenu bla bla ... Kada treba da se podrzava scena, onda treba fanovi da ispostave racune zasto se ne podrzava scena.

Samo napred, od mene vise ni reci, vise nikad! Ostavljam vas da se pravdate narodu kako su skupi bendovi i zakup hala, to vam najbolje ide.

p.s

stvarno je Sonata skup bend i zbog toga ne moze Srbija da je priusti, sem naravno ako budu skupe karte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, meni je to bio najbolji period u zivotu sto se metala tice, nisam se bolje provodio nikada nego tada, jebes sav strani metal koji je posle toga dosao... Na svim ovim koncertima sam bio (osim Motorhead, to ni tad, a ni danas ne bih gledao :)). Ali jbg, bili smo mladji, sviralo se pred punom bastom KSTa (pricam za Interfector), gostovalo se na svim mogucim medijima, bilo je milion fanzina, ljudi su putovali sa svih strana na koncerte, scena je zivela bolje nego ikada, pa onda Rock Express, Metal Express, Butcherian, Nocturne, Explosive... Ali kako je krenulo sa stranim koncertima, domaci bendovi otisli u deseti plan, i eto, danas je kako je.

 

sve ovo potpisujem. jos i sziget. prestrasna zabava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

teorije zavere? Najlakse je tako i u produzetku odmah kako ja ne znam. Ako kazes nekom da ne zna, onda mu argumentujes. Ako je moje samo bla bla, a tvoje se svede na takodje bla bla, sta dobijamo? moje bla bla, protiv tvoje bla bla, sa dodatkom da ja nisam upucen. Ok prihvatam da je tvoje bla bla vrednije od mog.

Ovde diskutujemo o ceni karata i slicnim stvarima, a ti kao uvazavas neke savete ? Sto ne kazes otvoreno narodu da ces prihvatiti savet da dodas po dve kante za djubre na svakom koncertu, a sve ostalo ostace isto.

Nije teorija zavere da su karte za koncerte naglo skocile od 2005 godine.

Ispostavljanje racuna i donacije? Zar vam nije dosadilo da pominjete kako ste pukli za Castle i JP? I meni satrulile kruske u transportu, ali se nikom ne zalim. Ne podrzavate scenu bla bla ... Kada treba da se podrzava scena, onda treba fanovi da ispostave racune zasto se ne podrzava scena.

Samo napred, od mene vise ni reci, vise nikad! Ostavljam vas da se pravdate narodu kako su skupi bendovi i zakup hala, to vam najbolje ide.

p.s

stvarno je Sonata skup bend i zbog toga ne moze Srbija da je priusti, sem naravno ako budu skupe karte.

 

Ama, citas li ti uopste? Lijepo napisah da ne znam sta znas, i da svakako necu u prepisku. Ko kaze da je tvoje bla bla? A za Sonatu nemam komentar, nit je skupa nit jeftina, vec u rangu bendova sa kojima je i postala velika. Za Kamelot je ulaznica 2 puta bila 25 evra, Za Guardian takodje, Helloween i skuplji, a Sonata je 23 evra. Ne drami bezveze. Sto se Castla tice, zalije mi je sto je ideja propala, nego sav novac, za koji, uzgred, nije ni spomenuto koliki je. Najbolje jos da svi vjecamo oko toga. Covjece, ako ti je nesto skupo, ne daji pare. Ja tako radim, svi tako rade. Ne mozes ocekivati da gledas Sonatu za 10 evra i tacka. Nije realno. A za cijene karata, pogledaj dobro slijedeci objavljeni koncert, bice ti jasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama, citas li ti uopste? Lijepo napisah da ne znam sta znas, i da svakako necu u prepisku. Ko kaze da je tvoje bla bla? A za Sonatu nemam komentar, nit je skupa nit jeftina, vec u rangu bendova sa kojima je i postala velika. Za Kamelot je ulaznica 2 puta bila 25 evra, Za Guardian takodje, Helloween i skuplji, a Sonata je 23 evra. Ne drami bezveze. Sto se Castla tice, zalije mi je sto je ideja propala, nego sav novac, za koji, uzgred, nije ni spomenuto koliki je. Najbolje jos da svi vjecamo oko toga. Covjece, ako ti je nesto skupo, ne daji pare. Ja tako radim, svi tako rade. Ne mozes ocekivati da gledas Sonatu za 10 evra i tacka. Nije realno. A za cijene karata, pogledaj dobro slijedeci objavljeni koncert, bice ti jasnije.

Najskuplje je nesto cega nema. Prevedeno u sferi koncerata je u dva slucaja:

Da niko ne pozove bend u Srbiju.

Da pozove pa se ne odrzi.

Nisam pricao o svom novcu vec o organizatorima sto su se osilili, sto je ovde i tema!! Ti pokusavas da prebacis loptu da zabasuras diskusiju. Vidi njemu je skupo.

Vidis, tebi je skup SKC, ali nikako da odgovoris narodu da li je skup kao Petof sala, te ce Sonata (verovatno) biti cena kao i Budimpesti.

Hoces blizak kontakt sa narodom, izvoli.

Ovo je pravo mesto za PR-a.

Sta ces sledece da smislis da ne pricamo o 'agencijama' na temi o 'agencijama' (neko rece kompanija)?

Ovo je samo odgovor na tvoj odgovor, naravno nikada necu da zapocinjem predjasnju diskusiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ne slazem da su strani koncerti krivi, posto je sve propalo i prije stranih koncerata.

Sto se tice zasto je propalo mislim da je to bio bukvalno combo dogadjaja, koji je tako tipican za ovu zemlju.

 

Od 2002 do sada su cene porasle mnogo vishe nego sto su porasle plate, kao i inflacija i kurs eura, tako da je realno opala kupovna moc, i to osetno. Naravno kada gledash u globalu statistike, nekima je i porasla, pa to moze zavarati, kao i cinjenica da je Beograd skroz druga prica od ostatka drzave. Ali tako je. Tad je 20 € bilo mnogo, ali se 2-3 puta godisje moglo, sada je 20 € i dalje dosta, a ne moze se 6-12 puta godisnje.

 

Pored toga, odgovorno smatram da je previshe svirki domacih bendova ubilo zelju, jer realno, kad vidish neki bend 2,4,5,10, 12 puta, onda vishe i nemash neku veliku zelju da ga gledash, posebno kada treba da keshirash 200-400 dinara, koliko cesto danas kostaju svirke za domace bendove. Ne kazem da ne razumem te bendove, kao i ljude koji rade u klubovima gde se te svirke prave, ali realno je mnogo, za zivot kakav dosta ljudi u Srbiji danas vodi.

 

Broj koncerata se povecao, i kada je metal, i kada su ostali zanrovi u pitanju. A smanjila se zelja ljudi da idu na iste, ta stara ekipa, i ljudi sa ovog foruma i generalno stari fanovi su imali mnogo vishe zelje da idu na koncerte, cimali se da gledaju bendove u inostranstvu, tada josh nije bilo ni tako mass downloada, pa si se cimao da kupujesh CDove (piratske mislim) i Mp3ke i tako to, i generalno veca je zelja bila ljudi da se cimaju za bend koji vole. Realno vecina klinaca danas je u fazonu moza ode na koncert, a mozda i ne, sta ima veze. Necu da ulazim u to koliko su to pravi fanovi, samo isticem cinjenicu da je to tako. Kazem vecina, naravno ne svi.

 

Takodje konstante svadje u bendovima, medju bendova, organizatora i promotera, radija (mislim na 202ku) su dovele do opadanja zainetersovanosti.

 

Jednostavno kombinacija svih ovih faktora, i mislim da ce krenuti na bolje tek kada standard krene da se znacajno popavlja, jer kad se ima para, onda je i lakshe otici na koncert.

 

Vec pocinjemo pomalo da se vrtimo u krug sa istim ovim stvarima. Za kraj samo bih zeleo da kazem da sve ovo nece mnogo toga dobrog doneti ni Legacyu ni Terranostri, ni ostaima koji se bave organizacijom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika banda. Moj drug frizer (kao onaj na spotu) odbio da plati i doslo mu utuzenje od 11.000 din.

Dok ih drzava stiti mogu to sto rade da rade, tj da ti u frizeraju pustas fado muziku, a oni novac prebace Mitru Miricu.

To zasluzuje posebnu temu, a mi da ipak ostavimo prostora za koncertne agencije u Srbij, jer je ovde o njima rec.

 

 

U jbt... A čekaj, ako radnje puštaju radio na primer, onda nadam se nema ovih smaranja oko plaćanja SOKOJ-u?

 

Pa ne mogu da verujem da svi kafići, butici i ostali koji puštaju domaću muziku imaju (i izmiruju???) ovu obavezu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista je prica. Doduse, ja radim u kladionici, i pre smo pustali muziku kad nema tekmi za gledanje, dok sada ne smemo zbog te inspekcije da ne bi placali kaznu. Koliko ja znam, kafici bi kao trebalo da imaju neki uredjaj koji sve uredno belezi, ali naravno da nije tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја само носталгичне постове ударам :)

 

Пошто се помињу те неке сад већ давне године, рецимо та 2002, а у вези са концертима и домаћом сценом, још једна ствар која ме је тад фасцинирала је огроман број људи који је на Зајечарску Гитаријаду допутовао из Београда и (посебно) Ниша да гледа Алогију. То су људи биле читаве композиције возова пуне косијанера. Наравно, долазе људи на Гитаријаду Гитаријаде ради, али оне је био феномен везан за Алогију. Ми данас у земљи реално немамо бенд који има такав потенцијал да привуче масу. Људи су већ помало заборавили, а ови млађи и не памте, каква је то ложана била, и то сасвим оправдана. Треба нам таквих бендова данас.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bitan problem propadanja to sto ti bendovi koji su bili poznati u to vreme, nisu nastavili sa daljim snimanjem autorskih stvari, a i nije se pojavio dovoljan broj novih bendova sa kvalitetnim snimcima koji bi isli odmah iza ovog prvog ili ga nasledili do danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, celu temu sam odjednom pročitao... Oči su mi ispale...

 

Jako dobra tema, ali evo nas na 14. stranici i apsolutno ništa novo nismo saznali. Gomila gluposti! Od prepucavanja između Legacy-ja i Terranostre, preko doživljaja sa koncerata, želji koje bendove bi ko voleo da vidi, utopijskih socijalističkih želja za svirkama za džabe.... Svi smo mi jednaki, a ove pičke organizatori hoće da zarade!!!??? Zamisli taj bezobrazluk!!! Vi ne biste hteli!!?? Prosto je tržište takvo, zakoni istog su nam svima dobro poznati i to je to. Naravno da će jedan promoter da nudi veću cenu menadžmentu benda, da bi baš on organizovao koncert, ako predvidi dobru zaradu. Sve se to podrazumeva. Ne shvatam tolika nerealna očekivanja ovde u vezi svega toga....

 

Sve se vrti oko te famozne cifre od 2000 din za kartu. To uopšte nije puno, ako želiš nešto da pogledaš. Gomilu para ionako svi trošimo na raznorazne gluposti, pa se onda žalimo kako su nam skupe karte???

 

Bio sam nedavno na Slipknot-u i raspametio sam se koliko je malo ljudi bilo. Slipknot je gledalo 3500-4000 ljudi, a Killswitch maksimum 1500!!! A dnevno vidim bar 3 klinca sa njihovom majicom!? Da "Arena" nije organizovala taj koncert, otkazali bi ga 100%.

 

Čini mi se da nije Srbija konkretno zasićena sa svirkama, već Beograd. Dobar deo koncerata "izvlače" ljudi iz unutrašnjosti i mislim da bi neki koncerti mnogo bolje prošli u Novom Sadu, Nišu ili Kragujevcu, nego što su u BG-u.... Ova muzika je generalno underground i hard-core fanovi će uvek naći i para i vremena da bi gledali omiljeni bend, gde god on svirao. Niko se sigurno ne zadesi ispred SKC-a pre koncerta In Flames-a i sasvim slučajno iskešira 2500 za kartu i uđe iz radoznalosti...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije rekao da agencije treba da se bave tim poslom iz altruizma, već smo preispitivali cenu, jeste da je možda neetički ali toliko se neetičkih otkazivanja koncerata desilo, da je sada momenat da prosto svi kažu šta imaju.

 

 

Prvo, došli smo do toga da su koncerti skupi u odnosu na zarade. Ako tebi nije skupo 2000 dinara, okej, ali uzmi u obzir da nisu svi kao ti, i da prosečan Srbin zarađuje nešto malo preko 300E ('ajde da uz malo dobre volje to bude 30.000 dinara) a neka BG i veći gradovi u proseku rade za 500E (dakle, 50.000 dinara). Hoćeš da kažeš da uz prosečnu potrošačku korpu koja prevazilazi tu kljakavu prosečnu zaradu prosečan čovek može da si priušti kartu za koncert? (

Ovaj baja od 500E treba da izdvoji 4% svoje zarade za jednu kartu, a karata ima itekako skupljih od tih 2000 za koje kažeš da su jevtine! To dalje znači, da takva cena karte sužava auditorijum već po kriterijumu zarade ili ličnih prilika, pa tako na koncerte odlaze samo deca roditelja koji su bolje plaćeni, ili neko ko ima da kažem neku nazovi karijeru pa ima solidno preko 500E i može da iz svog "disposable income"-a izdvoji tričavih 2000 bez po muke. A takvih je ograničen broj.

 

Druga mogućnost je da cena koštanja organizacije diktira cenu karte, što promotere stavlja u nezavidan položaj minimalne zarade i nategnute nekomotne cene koja ugrožava održavanje koncerta. Kako je moguće da je cena koštanja tako nazidana? Možda odgovor treba potražiti u cenama zakupa prostora, cenama štampe ulaznica, ostalim dažbinama. Možda je to zato što ponuda prostora nije razvijena pa su prostori samim tim skuplji. Možda treba pogledati u kalkulaciju stranih agencija pa videti gde padamo.

 

Treća mogućnost (i ne, ne bih isključila tu mogućnost!) je da promoteri jednostavno nabijaju maržetine ne bi li lakše zaradili i/ili se obezbedili od svih rizika koje srpsko tržište nosi sa sobom (AKA karnet, rastući evro koji ždere zaradu tj fiksiranu cenu karte, slab odziv usled traljavog standarda i platežne moći i potrebu da se i pored otkazanog koncerta neki fiksni troškovi moraju pokriti, itd).

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebeš ga, najveći problem metal publike je što većina sa ''odrastanjem'' prelazi sa metala na nešto drugo ili ni na šta. malo je iskrenih i istrajnih u metalu ovde, danas imaš 1.000 klinaca na nekoj svirci, sutra ne, a i to važi za mejnstrim u metalu, za underground je još gore, pogotovo što je svaki takav fan, bez obzira na podžanr, obavezno i sam muzičar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...