Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

i jes' ono sranje osećaj, dođeš tamo spucaš pare za gorivo prevoz šta već, a ono piša.

tako je meni bilo za Judase, bacio sam pare na prevoz i jebavo se po vrucini za dz. mada jbg niko nije kriv, al je sranje osecaj. zato mi je sad kad sam u bg-u odlazak na koncert laganica :opusteno:

ali iz unutrasnjosti bez 4-5 hiljada tesko da se moze otici na koncert, plusa ako je leto pa se kuvas po beogradu na onoj vrucini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kad se ode iz bg negde na cert.

i jes' ono sranje osećaj, dođeš tamo spucaš pare za gorivo prevoz šta već, a ono piša.

 

Ma idi begaj prijatelju,podjemo busom cela ekipa na Judase proslog prvog Jula u 11:30,kupimo ulaznice u 14h,u 14:30 saznajemo da je otkazano,u 15:00 nece da nam vrate novac (na istom mestu gde smo ih kupili pre sat vremena) samo sto je sad na salteru umesto nasmejane devojcice istetovirani glavonja (ako se neko bude bunio).Polazimo kuci sa minusom od po 1000 dinara za put u oba pravca,neodgledanog koncerta i cak sa nekim ulaznicama u dzepovima za koje cemo novac dobiti za nedelju dana a i tad mora opet da se dodje u Beograd.Pa neces ga majci vise!

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg,mogu misliti koliko je veći trošak i cimanje kada iz unutrašnjosti ideš na koncert.

Ja sam za sada(od marta 2007. naovamo) bio na 10-ak metal koncerata i manje-više mi nije bila frka sa parama,ali kontam da nisam iz BG-a pitanje da li bih otišao uopšte,eventualno na 2-3 veća koncerta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je najepskiji put par mojih drugova iz nk na metallicu:

1.posalju pare najboljem drugu da im uzme karte u bg.

2.prestoje citav put nocu jer su pustili neke cure do prijepolja,u prijepolju,normalno,murija ih izcima zbog izgleda druga koji lici na nekog sa potjernice,ostanu do 11-12 u prijepolju.

3.lik im ne prizna katre iz subotickog,plate lokalnu.

4.dodju tako posle citave neprospavane noci,drugarica im padne u nesvijest pa odose sa njom u hitnu.

5.punu pare na taksi nazad,taksista ih odere.

6.tako dekintado dodju ispred i skontaju da ih je lik ispalio i za karte i za pare,svi iz drustva nekako skupe pare,srede se karte 20-30% skuplje.

7.nas 20toro spavamo u studenskoj sobi druga od 4 m kvadratna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg,mogu misliti koliko je veći trošak i cimanje kada iz unutrašnjosti ideš na koncert.

Ja sam za sada(od marta 2007. naovamo) bio na 10-ak metal koncerata i manje-više mi nije bila frka sa parama,ali kontam da nisam iz BG-a pitanje da li bih otišao uopšte,eventualno na 2-3 veća koncerta.

 

 

De si bre ti,odkad te nema?Avatar ti je originalan i zanimljiv!

Najveci je problem sto posle koncerta nema bukvalno nikakvog prevoza nazad,nocni vozovi su ukinuti a zadnji bus ide u 23h pa tek u 6 ujutro.Gde ja da idem cele noci po Beogradu,koga da molim da me primi na nekoliko sati pa u 5 kao vampir da tabanam na stanicu?Da idem u kafic celu noc i za to treba love...

Koliko sam puta sa busa direktno sishao na posao ujutro kad se vratim kuci.Nije samo do novca vec je i preveliko maltretiranje.Za Biohazard nas je bilo cetvorica pa sam terao kola jer se isplatilo a i ostali su mogli da idu samo u tom slucaju jer se ujutro ide na posao i druge obaveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja obicno izgluvarim ispred skc-a do 2, krenemo na busku, i hvatamo bus u 4 za cacak, tako da mogu samo da zamislim kako je tebi kad cekas do 6.

 

mada ono za Slayer sam uspeo naci smestaj(da nisam bas bi gadno bilo ici iz cacka za novi sad i nazad), ali u 90% slucajeva svede se na gluvarenje neko do prvog busa

 

 

Edited by 84_KRIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ovako, pošto znam sve te osećaje, evo da vam kažem da kadgod vam bude trebalo da vam neko iz Bg pokupi karte ili uzme od postexpressa ili štagod drugo, pustite poruku i dogovaramo se.

 

 

 

Inače ima onaj lik u centru grada što je otvorio mnogo dobar biznis, čuva i preuzima stvari. Tako da ne vučeš ranac sa sobom na koncert, ostaviš ga tamo, odatle pokupiš karte koje su ostavljene za tebe i ideš lepo na cert ko turista, sa rukicama u džepovima i neopterećeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja obicno izgluvarim ispred skc-a do 2, krenemo na busku, i hvatamo bus u 4 za cacak, tako da mogu samo da zamislim kako je tebi kad cekas do 6.

mada ono za Slayer sam uspeo naci smestaj(da nisam bas bi gadno bilo ici iz cacka za novi sad i nazad), ali u 90% slucajeva svede se na gluvarenje neko do prvog busa

 

Ah sa Slayera sam predremao na stepenicama novosadske stanice jer je prvi bus za moj grad isao u 7 ujutro,imao sam kupljenu povratnu kartu.Dobro,kad je svanulo i proradila stanica bilo je vec zanimljivije,jeo sam neki mnogo lud burek u pekari kod stanice.Kad dodjem u NS sledeci put odma idem prvo tamo,zapamtio sam ga jer me digao iz mrtvih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dje mi pominjes novi sad,ja nisam spavao 2 dana na meshuggah-u,tu noc sam na stanicu pokusavam na klupu da spavam,cigani mi mjerkaju torbu,posle upadose skinsi,napravise sranje ciganima,i dan danas me glava zaboli kad je se sjetim ili prodjem.a posto se presjedalo u bg u taj prvi voz sam tako zaspao da je lik preko puta mene izvadio moju kartu iz dzepa kondukteru,i posle me iznio napolje u bg posto nije bilo sanse da me probudi.da ga vidim dje sad ko brata bi ga izljubio.i onda sam cekao do 1 jer je tad bio prvi voz za pg...ludilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vaše menadjerske fuckultete i ostale poslovne gej škole zajebite...jaku ste granu izabrali u pićku materinu...ne zna se ćega više ima u ovoj napaćenoj zemlji,kvazi japija ili bitches sponzoruša...

 

Respect!!!

 

Neko reče da je promocija na medijima užasna, ne daj bože da se još ovi počnu reklamirati i po medijima, ne računam dvestadvojku i specijalne emisije gde reklama ide uglavnom za dž. Koštala bi karta po 50€ za najdublji andergraund bend...

 

Nego, kontam da je celo ovo sranje nastalo kada se Legacy zajebao sa festom, a TN sutradan otkazali Castle i sledećih par najava... I jedni i drugi su usrali motku mada ovi drugi ukakili malo više jer da su rekli da je Castle otkazan par dana pre Legacy festa (što je dosta ljudi nagađalo, ali niko nije bio siguran) Frubi bi bio malo manje dužan, a oni bi bili u istim govnima.

Ja im želim sve najbolje, i Legacy i TN agenciji, da se izvuku iz govana, pretpostavljam da su naučili lekciju, ali ako nastave da deru narod nenormalno visokim cenama karata za (uglavnom) trećerazredne bendove rejting će im biti sve manji i kod publike i kod promotera iz Evrope, što će opet pogoditi nas koji bi da vidimo bar jednom mesečno dobar koncert...

Share this post


Link to post
Share on other sites

De si bre ti,odkad te nema?Avatar ti je originalan i zanimljiv!

Najveci je problem sto posle koncerta nema bukvalno nikakvog prevoza nazad,nocni vozovi su ukinuti a zadnji bus ide u 23h pa tek u 6 ujutro.Gde ja da idem cele noci po Beogradu,koga da molim da me primi na nekoliko sati pa u 5 kao vampir da tabanam na stanicu?Da idem u kafic celu noc i za to treba love...

Koliko sam puta sa busa direktno sishao na posao ujutro kad se vratim kuci.Nije samo do novca vec je i preveliko maltretiranje.Za Biohazard nas je bilo cetvorica pa sam terao kola jer se isplatilo a i ostali su mogli da idu samo u tom slucaju jer se ujutro ide na posao i druge obaveze.

Ma tu sam ja,nego se ne javljam nešto prečesto na temama.Hvala za avatar(mada ću uskoro opet da stavim Dr. Loomisa).

 

Kapiram totalno problem sa prevozom.

Meni je naprimer najveći cim bio kada sam se posle Morbida sat i po peške vraćao kući po ladnoj zimskoj noći jer mi je otišao poslednji noćni bus,ali je to zanemarljivo spram ljudi koji celu noć treba da probde(ili spavaju na klupi u parku i sl.) jer su se iscimali izdaleka da bi videli bend koji vole.

Takvih mi je fanova najviše žao kada se koncert otkaže jer su već pukli pare za razne troškove i prevoz(a taj iznos je u nekim slučajevima i veći od cene same karte).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je naprimer najveći cim bio kada sam se posle Morbida sat i po peške vraćao kući po ladnoj zimskoj noći jer mi je otišao poslednji noćni bus,ali je to zanemarljivo spram ljudi koji celu noć treba da probde(ili spavaju na klupi u parku i sl.) jer su se iscimali izdaleka da bi videli bend koji vole.

 

Tell me about it, prvi bus za Zr mi ide u 6 ujutru a vozova, naravno, uopste nema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2004. Metallica

Knjavali smo na pločniku kod Vuka sat vremena, pa na stanici u Pančevu od 3 do 6, kad se ispostavilo da voz za ZR neće ići u pola 7, nego tek u 13. Sat vremena pešačenja do autobuske koja je na drugom kraju grada.

 

2005. Slayer

Dvanaestoro nas je spavalo u garsonjeri drugara koji je upisao fakultet te godine.

 

2007. Satyricon

Ispalio me je drug sa kojim sam se dogovorio, pa sam otišao sam i srećom naišao tamo na Talvija, Groba, Goksija i Gojka. Posle svega, oni su otišli za BG, Talvi je imao prenoćište, a ja sam spavao tri sata na autobuskoj do koje sam prethodno pešačio sat vremena. U Zrenjaninu sam ušao u pogrešan bus zbog umora, ali sam na kraju čitav stigao kući.

 

Al' bilo je lepo svaki put.

 

Sad stanujem u studentskom domu i pizdim kad moram malo da pešačim zbog toga što nema noćnog, hah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvih mi je fanova najviše žao kada se koncert otkaže jer su već pukli pare za razne troškove i prevoz(a taj iznos je u nekim slučajevima i veći od cene same karte).

 

Meni u vecini slucajeva jeste ,jer povratna na indeks iz Banjluke kosta oko 30 evra...

Najgore mi bilo za prvi Morbid Angel i jos ostanem na beer festu 3 dana,spavao na Kalemegdanu u parku,mjesec dana poslije sebi nisam mogao doci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kad se ode iz bg negde na cert.

i jes' ono sranje osećaj, dođeš tamo spucaš pare za gorivo prevoz šta već, a ono piša.

 

Ma sta, Judas je bio bas jedno takvo iskustvo!

Sada sam poceo da cvikam za bilo koji. Ali nekom pukom srecom opekao sam se samo sa Judasima.

A zamislite ono - polazak od kuce busom ujutru u 10:00, u nekom sledecem gradu juris voz (ako uhvatis a ako ne onda ti ne ginu jos par prevoza), gluvarenje po Bg-u, odgledas koncert i sta onda kada prvi prevoz imas u 07:30 ujutru (kada su pederi ukinuli onaj u 03:30 za Nis :violent: ) a ti ne znas vise gde si?! Zeleznicka, autobuska, parkovi, pijancenje, dremanje, spavanje po kupeima drugih vozova... Pa onda lepo posle tog zornjak-voza hvatas neki bus do kuce i ako imas srece sutradan oko 11:00 stizes doma. Znaci preko 24 sata... Jbt, kao da si isao ne znam gde!

Ali opet kada znas da neki ljudi dolaze ko zna odakle tvoj slucaj dodje nekako laksi.

I na kraju nista ne moze da se meri sa onim osecajem zadovoljstva, kada ti je posle svega srce puno i kada se provedes kao car! Naravno, i sledeci put sve iz pocetka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam ova vaša iskustva, jes' da se udaljismo od teme, ali se i ja setih svoje golgote sa Peppersa, mamicu im klošarsku. Prvo nam je trebalo dva sata da se izvučemo iz one jebene pustare i dođemo do Inđije (da je bilo lepo vreme, ne bi bilo problema, ali po onoj oluji je bilo mnogo nezgodno), a onda su nas sačekali vanredni noćni "Lastini" polasci sa cenom karte tri puta većom od regularne. Spavanje na stanici i ostala sranja, ma idi...a da je bar koncert bio dobar, nego su nas zajebali vrhunski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Peppersi su bili vrh zajeba.

 

U životu se gore nisam osećala. Ne samo da sam uspela da posejem iz (otvorenog?) ranca košulju, kišobran i cvike za sunce već i DVA 'LADNA PIVA, nego sam posle u onom blatu i ludilu uspela da izgubim društvo i oni su ljudi otišli bez mene nazad za Bg da im ne bi ovi što su čekali iza njih majku majčinu, i onda sam se vratila kao klošarka sa nekim likovima koji su išli na Medak, i koje sam bukvalno ustopala usput.

 

Još jedan dokaz o tome koliko organizatori misle o logistici i upravljanju rizicima.

Toliko, da se niko nije setio da proračuna opterećenje interne saobraćajnice.

 

Bezobrazluk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve bi bilo ok da policija nije pobegla zbog kiše. Likovi koji je trebalo da regulišu saobraćaj jednostavno su otišli i ostavili ljude da se mrcvare i snalaze kako znaju i umeju. A i ovi ološi iz Exit-a su lepo navukli ljude. Rekalmirali su sve vreme KONCERT RHCP-a, a onda su posle celog onog debakla izašli i rekli "Aaaaaa, pa niste vi razumeli, to je bio festival, oni su bili samo jedan od bendova". Strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga jos jedan uzasan blam srpskih promotera sto se tice one "ladyton" svirke sto se reklamiralo za subotu.

 

sa zvanicnog myspace-a benda.

 

No show in Belgrade & DJ set cancelled.

 

Unfortunately the DJ set by Reuben Wu in Belgrade has been heavily promoted as a Ladytron live show, and drawn sponsorship from a large corporation on that basis. This has left the bands agent no choice but to withdraw from the event. Apologies to Belgrade and Serbian fans, but the promoters behavior is responsible for this situation.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au... Sramota.

 

 

@Sha: ne sećam se više (ružne stvari gledam da zaboravim...) koliko su svirali, nešto 45 minuta?? Ili sat?

 

Sramota je to što Tuborg toliko para dade tamo za event, a imali su kontra reklamu sa Peppersima.

Zaista, evo sada Univerzijada ide, mojoj majci koja je u zdravstvu udarili su zabranu korišćenja GO dok ne prođe. Tako se radi upravljanje rizicima. To sa pandurima na RHCP je bio takav nemar i organizatora i SO Inđije, da je to strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Frubi koje koji je ovo više kurac,BAR MI LEPO KAZI DA NEĆU DOBITI USRANIH 1500DIN OD DESTRUCTIONA,da više neserem ,posro sam se sebi na glavu,prošlo je više od mesec dana...odgovori.

 

 

@Tema

 

Jebe mi se ko organizuje i za njihove probleme, njihovo je da sve bude u redu i da dodje bend i da svira PLANIRANI bend,a moje je da dam pare za kartu,i šta se tu više kenja,ili je tako barem u normalnim državama tj. treba da bude....Koliko sam para bacio za prevoz do BG mogo sam otići u inostranstvo da poštenski gledam Manowar 5 sati...

Edited by KROSTIC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au... Sramota.

 

 

@Sha: ne sećam se više (ružne stvari gledam da zaboravim...) koliko su svirali, nešto 45 minuta?? Ili sat?

 

Sramota je to što Tuborg toliko para dade tamo za event, a imali su kontra reklamu sa Peppersima.

Zaista, evo sada Univerzijada ide, mojoj majci koja je u zdravstvu udarili su zabranu korišćenja GO dok ne prođe. Tako se radi upravljanje rizicima. To sa pandurima na RHCP je bio takav nemar i organizatora i SO Inđije, da je to strašno.

 

 

Svirali su nešto oko sat vremena, možda neki minut više. Trebalo je da odsviraju još dve pesme, ali su pobegli glavom bez obzira i do danas nije dato racionalno objašnjenje za to. Tu je između njih i Exita ispalo neko teško sranje, ali su zataškali to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga jos jedan uzasan blam srpskih promotera sto se tice one "ladyton" svirke sto se reklamiralo za subotu.

 

sa zvanicnog myspace-a benda.

 

No show in Belgrade & DJ set cancelled.

 

Unfortunately the DJ set by Reuben Wu in Belgrade has been heavily promoted as a Ladytron live show, and drawn sponsorship from a large corporation on that basis. This has left the bands agent no choice but to withdraw from the event. Apologies to Belgrade and Serbian fans, but the promoters behavior is responsible for this situation.

 

 

Auuuu...a ja se baš bio naoštrio za ovo. Ovde je Nokia zeznula stvar. E, 'bem ti život.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ajte na opsto-metal dijelu da otvorimo temu za dozivljaje sa koncerata,da mogu ovako bas da se raspisem,a siguran sam da i vi imate itekako anegdota i dogodovstina za ispricati.

 

elem,vracam se na meshuggah-u,pored toga sto sam spavao na cosku od zida na metal stage-u,preko puta onih poljsskih wc-ova koji su bas onako egzitovski "mirisali",a drustvo mi pravila dva strasna momka iz sida-a(ako citate ovo,momci hvala na svemu i svaka cast),skocise neke dvije mlade djevojke da vide jesam li u zivotu,pa se malo zajebavale samnom i sa njima,doso red na shvedzane,a normalno posto su im brankovici ili tonci sjebali sve,oni se sat i po mucili da nesto izvuku od onog ozvucenja,itd,itd...stvarno,zna li iko sta se izdesavalo tadsa brankovicima ili toncima,iz prve ruke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...