Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Guest Razbijač-NAAĆI
A ja bi voleo da znam istinit razlog zasto je Castle Festival otkazan

 

Ćuli da ja dolazim.

 

Šalu na stranu,ni 300 karata nije bilo prodato od zakazivanja festa do par dana do odrzavanja,šatro.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 karata?

 

edit - preteche me razbijach :)

 

i moj odgovor je kao i njegov i napisao sam par redova iznad

 

inache:

slayer + frubi fest + cancel fest < 1500 karata

 

ispitni rokovi, nemashtina i tako to...

 

razbijach - Da sam student,pre bik dao za nki vazan ispit,koji će mi sutra pomoći za bolji poso i sve,nego da gledma neki death metal kurac i slićno.

More, posao i previshe izbora.

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto rece Razbijac, stanje u Srbiji je sad uzas, ja dobijam otprilike isto para, trosim ih na iste stvari a nikad ih nisam imao manje. Kriza jebiga... Ja bih gledao Sonatu recimo zbog pesama sa prva 2, ali da zbog par tih dajem 2500... zajebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam student,pre bik dao za nki vazan ispit,koji će mi sutra pomoći za bolji poso i sve,nego da gledma neki death metal kurac i slićno.

 

tako sam i ja razmisljao dok sam bio student, al sad ocu kurac da odsecem sto nisam gledao entombed kad su bili... :mrtav:

Edited by djuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem u krizi, vec u alavosti organizatora, koji bi isto drpali i da je mnogo bolje stanje. Oni idu logikom da ce uvek biti hard core fanova koji ce nekako pokriti koncert, a ako se prevari neki slucajni prolaznik, dobro je, imamo za dorucak. Ako slucajno zataje fanovi onda ide pljuvanje, jer moraju da se odreknu dorucka narednih mesec dana. Zamislite da neki tirazni bend izda neki album u samo 1000 primeraka, ili odrzi koncert u sali koja prima 300 ljudi. Mogu da drmnu cenu koliku hoce, jer ce uvek imati fanova koji ce platiti to uzivanje, ali ipak se ne praktikuje. Pre 4-5 godina organizatori su napravili eksperiment i uvideli da uvek ima ljudi koji ce da plate sumu koju zarezu. Od tada idu tom logikom i kukaju na drzavne poreze i SOKOJ, i naravno nista drugo ne rade, samo kukaju, jer sve ostalo ide utabanim stazama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da pita tebe ćika Peca nešto,koliko ima samo publike u proseku 16-19 godina,koji ne rade nigde i koje finansiraju roditelji,ćija je plata circa 200evra,i koji imaju pun kurac izdataka.Nije malo,ako će mu da ti za 2-3 koncerta godišnje,ali davati,pa i tih 1000 dinara,za svako govno koje se dovede je mnogo.

 

Pogledaj,koliko samo dnevno ćovek treba da izdvoji za namirnice,za 3-4 usta u kući,korpa ne izadje ispod 1000 dinara,koje bi neko dao da vidi neko gnjilo govno,koje kad vidi koliko ljudi ima odradi tezgu i marš u pićku materinu.

Sve to stoji i sa svime se ja slažem, ali je opet malo preuveličana činjenica da je 1000 dinara neka ogromna cifra. Treba samo biti racionalan i snalažljiv kada trošiš, smanjiš alkohol, cigare i ne znam ni ja šta. Ja, eto, imam 18, ali ne zavisim od matoraca, uzmem zaposlim se za letnji rasput, i ne razbacam zaradu okolo na provod i čašćenje društva, već sve u štek za budućnost. Ako su nekome koncerti među prioritetima u životu, onda je ovo odavno shvatio.

 

Inače, bendovi kojima su karte oko 1000 dinara obično nisu među onima koji ofrlje odrađuju tezgu, pokupe se i odu. Takvi su uglavnom oni što deru ljude za po tri, četiri hiljade, što već i jeste mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto rece Razbijac, stanje u Srbiji je sad uzas, ja dobijam otprilike isto para, trosim ih na iste stvari a nikad ih nisam imao manje. Kriza jebiga... Ja bih gledao Sonatu recimo zbog pesama sa prva 2, ali da zbog par tih dajem 2500... zajebi.

 

 

Ko zna, mozda i Sonatu otkazu, to se nikada ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki koncert se najavljuje bar dva meseca ranije. Jebeš čoveka koji za toliko vremena ne može da skupi jebenih 1000 dinara, a to je još i najniža cena gledanja nekog benda. Finansijska situacija jeste teška, ali nemojmo preterivati. Ako neko ne može za dva meseca da se skrpi za soma dinara, od čega živi, kako se hrani?

 

 

Znao sam da će neko ovo reći. Prvo, tih 1000 dinara, to je bilo 2005. godine i to je tada bilo znatno više nego danas. Drugo, hajde neka to danas bude neka cena od, recimo, 2000 dinara. Koncert je najavljen dva meseca. Pa? To i dalje ne potire činjenicu da je koncert preskup. Nije stvar u tome da li neko može da skupi kintu ili ne, stvar je u principu-neću da me niko odere da bih video bend koji volim. U većini slučajeva imam kintu i iskeširam za koncert, ponekad bude frka pa čak i pozajmim pare ako treba, ali, brate, možeš koncert da najaviš i tri godine unapred, ako si klošar pa zacepiš cenu-ko te jebe, iz principa ti neću dati novac. Radije ću se pokupiti i otići za iste pare u Bugarsku da gledam taj isti bend, ali neću da me niko zajebava ovde. A pojedini ovdašnji "promoteri" rade upravo to-zajebavaju narod pod parolom "Mi organizujemo koncerte zato što volimo metal, a ne zbog para". To su priče za malu decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki koncert se najavljuje bar dva meseca ranije. Jebeš čoveka koji za toliko vremena ne može da skupi jebenih 1000 dinara, a to je još i najniža cena gledanja nekog benda.

Ljudi su ti vec odgovorili, ja bi samo dodao 2 stvari:

 

1.) koncerti nisu 1000din, vec 1800-2500dinara.

2.) Ne zaboravi da nisu svi iz BG-a, tako da na cenu karte dodaj prevoz i jos neki trosak. (Sok / pivo, sendvic...)

I nemoj sad da mi upadate sa komentarima "tr00 metalci mogu da izdrze 8 sati bez vode i hrane.."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, ja sam u februaru pukao dvaput po 90 evra za koncerte u Zagrebu (i plus 4000 din. za Maidene ovde), ali sam zato tamo gledao bendčine koje ovde niko neće da dovede i isplatilo mi se. Na drugoj strani, za Sonatu Arcticu ne bih ni 1500 dinara dao, a kamoli da idem u inostranstvo zbog njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su ti vec odgovorili, ja bi samo dodao 2 stvari:

 

1.) koncerti nisu 1000din, vec 1800-2500dinara.

2.) Ne zaboravi da nisu svi iz BG-a, tako da na cenu karte dodaj prevoz i jos neki trosak. (Sok / pivo, sendvic...)

I nemoj sad da mi upadate sa komentarima "tr00 metalci mogu da izdrze 8 sati bez vode i hrane.."

 

Naravno!

Za nas sa strane dodas jos novca koliko je karta (prevoz, hrana, pice...)

Kada radis nije problem izdvojiti i mnogo vise (npr. Na HF/Sabaton/Bloodbound pukao sam oko 100 eur sve ukupno, sto za za ove troskove gore a sto za merchandise i sl.) ali sada kada sam ostao bez posla mnogo je teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih čak rekao da je to sasvim izvesno sa tom cenom karte. Ovde ni Gardijani nemaju fanova da napune SKC sa tom cenom karte, a kamoli tamo neki Finci.

 

 

 

Vise nego jasno.

Doduse jesam kupila kartu i nadam se da se to nece desiti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Da se razumemo još jednu stvar,domaći organizatori takođe precenjuju bendove koje dovdode.Za bendove koji u svetu ne gleda više od 100-200 ljudi,oni oćekuju za neku sumanutu cifru od karte da ovde dođe 500-600 manijaka,što je još jedna od nerealnosti.Istini za volju Jon Olivu,u rodnoj mu americi ne more vise od 300 ljudi da skupi,Iced Earth,svira takodje po raznoraznim prdekanama,bez obzira koliko su mator bend, circle to circle,samo u juznoj ameriki de ima cigana ko govana,i na nekim festivalima more da okupi vise od 400-500 ljudi,a ovako daj boze ako i 150 dusa sakupe.

 

I jedno pitanje,gde su sad organizatori, koji su sve zakuvali,što je najgore,nema nikog.Ja sam pravedan ćovek,i ja ako nesto zaserem,zapoćnem,idem do kraja,a ovo ćitanje iz logged out fazona,to je za mene kurvanjski. Ko zna,mozda obe organizacije ovo rade namerno,kao pljuju se pa posle kod kuće ili negde de se druze,prozivaju nas koji se ovde patimo oko njiovih sranja.

 

Mogu da zamislim scenu,TN i LP okupe se i krene prića: ''si vido one na yumu što lozimo marvu?'' - ''da brate,opako.jedino je onaj Razbijać lećke opasan.'' - ''koji?'' - ''Onaj što sam vas jebo.''

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta tu mnogo da se komentarise,ljudi rade za lovu i kad vide da ne mogu da se "nagrde" nece da rade,otkazuju.Verovatno su i troskovi preveliki.

 

Npr. sto sam gledao par koncerata u maloj sali gde nije bilo puno ljudi ali ni ti bendovi nisu bili preskupi ali znam da su Kreator,Biohazard,Madball u Domu pa i Exodus cim je isao u veliku salu napunili salu a cene karata nisu bile bas po 1000 dinara nego malo vise...Cuo sam da su i neki koncerti na kojima nisam bio u velikoj sali i basti odlicno prosli pa se onda zapitamo kako moze da pukne organizacija gde se mesecno obrne 1000-1500 ljudi puta 1500 do 2000 dinara po glavi stanovnika?

 

Naravno ima i onoga sto prosecan nas covek u unutrasnjosti zaradjuje oko 200 evra mesecno a zivot je preskup.Danas moj drugar bio u privatnoj firmi da pita za posao i rekli su mu da je plata 10000 dinara za 26 radnih dana po 8 sati a fizicki je rad u pitanju i da se to nece promeniti dok god traje ta "kriza".Beogradsko dete vecera kod kuce i izadje do grada na koncert i opet se vrati u svoj topli krevet posle koncerta a slaninari iz drugih gradova se jebavaju do jutra po parkovima i stanicama po kisi i snegu,startuje ih murija i pucaju mnogo vise za prevoz i osnovne potrepstine.

 

A naravno ima i onoga malo nalivanja po diskotekama sa fensi ribicama,kupovanja gluposti po basnoslovnim cenama(cipkice,krpice i ostalo da bi se privukla paznja u drustvu),vozikanje taksijem,zdranje testa po pekarama i pljeskavica jer mi se ne svidja sta je majka spremala kod kuce,pa malo gudrica,vutrica,skup net,kablovska,hotline itd.Hoces da jedes,hoces da jebes a sve to kosta.

Kako je propao rokenrol?Sada znate odgovor na to pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih isto voleo da se oglase organizatori, pre svega tn sto se tice ove price oko bidovanja, da li je to tacno itd..

 

Slažem se. U suprotnom tema gubi smisao. Možemo svi mi do sutra da pričamo kako smo u teškoj situaciji, za šta sve moramo da štedimo, bla, bla, itd. Poenta je upravo u odnosu organizatora. Što se bidovanja tiče, nažalost tačno je, tu nema dalje priče.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ima takvih koji misle da su im organizatori drugari i da ce im ispostaviti racunicu?

Naravno da su drugari, ali samo sa ikonama u vidu smajlija i piva.

Mozda ima i onih koji smatraju da to rade upravo zbog njih.

-Dobar dan gospodine, da li ste penzioner?

-Da.

-Mi upravo danas imamo popust za penzionere. Evo u rancu ima komplet aparata za brijanje ....

Kada penzioner dodje kuci i preracuna kupljenu bofl robu sa cenama na pijaci, onda mu malo manje imponuje sto bas neko daje popust penzioneru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tu u neimanju para , tu je pre svega promocija uzasna , na medijima najvishe. Jedan veliki problem ali indirektan je svakako Grand.

 

Drugo , svi ti bendovi koje bi mi zeleli nisu Ac/Dc . nisu Metallica , nego je ta muzika prilicno underground za underground ljude.

 

Ne vidim neko reshenje problema , sem ugledati se na model kako zapad to radi. (iako zaradjuju 5 puta vishe od nas i imaju 5 puta vecu populaciju samim tim je scena mnogo mnogo veca : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ljudi, nece gospoda da se udostoji da daju odgovore na nasa pitanja... Verovatno im je to ispod casti... A i koji smo mi qrac da bi oni nama objasnjavali razlog zbog kojeg egzistiraju ovde i prave ovakve budalastine? ;)

vuk-@ Wuche bekni nesto, nemoj da se stidis, ti znas, al' cutis jer se bojis da se ne zameris nekome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo još jednu stvar,domaći organizatori takođe precenjuju bendove koje dovdode.Za bendove koji u svetu ne gleda više od 100-200 ljudi,oni oćekuju za neku sumanutu cifru od karte da ovde dođe 500-600 manijaka,što je još jedna od nerealnosti.Istini za volju Jon Olivu,u rodnoj mu americi ne more vise od 300 ljudi da skupi,Iced Earth,svira takodje po raznoraznim prdekanama,bez obzira koliko su mator bend, circle to circle,samo u juznoj ameriki de ima cigana ko govana,i na nekim festivalima more da okupi vise od 400-500 ljudi,a ovako daj boze ako i 150 dusa sakupe.

 

Ovo je tacno. Pa jel' ono bese Vader pre koju godinu u Londonu prodao 5 karata u pretprodaji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... povodom onoga da ima previse koncerata, po meni nikada nije previse koncerata- sto vise to bolje... evo da sagledamo iz mog ugla za ovu godinu- Realno vi tu nesto pricate kao prezasicenost publike... a u stvari ja ove godine otisao samo na maidene i HF , i kupio kartu za sonatu, kapirate sta hocu da kazem... npr. ja ne slusam tamo neki black/death itd. pa kako onda da budem zasicen kada ne idem na te koncerte... mislim isto je i sa drugim ljudima npr. neki blacker on nije isao na HF itd. al ce ici na Shining... mozda je ovo previse zbrkano, ali poenta je u tome da se ne moze prezasititi sa koncertima, nego je problem cena, o kojoj nisam dovoljno kompetentan da govorim...

 

jedino se nadam da nece otkazati Sonatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@talvi-da,a navodno je i celtic frost svirao pred malo ljudi u londonu.ako ti bendovi tako prolaze u inostranstvu,sta onda ovde da se ocekuje?ne mogu da okupe dovoljno publike,sta sad?nisu dovoljno zanimljivi,to je sve...ne moze publika NIKAD da bude kriva.

i,to ne vazi samo za metal.slicno je i u drugim zanrovima.imena koja imaju kultni status sviraju u klubovima,nije to nikakva sramota.za necije kriterijume to je malo,ali nije nikad bilo lako okupiti nekoliko hiljada ljudi.

 

 

rispekt za svakog ko potegne iz unutrasnjosti za bg zbog koncerta

Edited by salebghouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...